Ptejte se: +420 770 110 650


Ketóza

Neustále upravujete svůj jídelníček, ale stále se vám nedaří zhubnout? Vsaďte na redukční plán KetoFit! Nezáleží na tom, zda jej nazveme nízkosacharidovou, proteinovou nebo ketonovou dietou, ve skutečnosti se totiž jedná jen o odlišné názvy pro tentýž styl stravování, jehož účinnost je založená na principu takzvané ketózy.

ketóza

Co je ketóza?

Ketóza je metabolický stav, který se vyvinul během evoluce, a při kterém jsou pro organismus hlavním zdrojem energie tuky namísto klasické glukózy neboli škrobu/cukru. Glukóza se za běžných podmínek uschovává v játrech a ve svalech v podobě složitého cukru - glykogenu - a odtud se uvolňuje v případě potřeby. Nicméně pokud se příjem sacharidů na jeden až dva dny extrémně sníží, tyto zásoby se přirozeně vyčerpají. 

V důsledku tělo začne energii získávat z tuků jak ze stravy, tak z uložených zásob - začne tvořit takzvané ketony, které glukózu nahrazují. K jejich uvolňování někdy dochází i za normálních podmínek, například během spánku nebo při jiné formě hubnutí, nicméně při skutečné ketóze, kdy tělo opravdu spoléhá pouze na tuky, a tak hubne, jejich hladina v krvi dosahuje mnohem vyšší úrovně. Někdy se lidé pro jistotu dokonce uchylují k měření ketózy, a to skrze krevní testy nebo testovací papírky, které zjišťují, jaké je množství ketolátek v moči.

 

ketóza 

Je ketóza zdravá?

Pro lidský organismus je ketóza běžným stavem získaným během evoluce, a tak pro něj není nijak nebezpečná, spíše naopak. Historicky byla klíčem k využití tukových rezerv během období půstu nebo nedostatku. U spousty lidí, kteří keto dietu podstoupí, dochází ke snížení hladiny LDL cholesterolu, tedy toho „špatného”, a současně ke zvýšení hladiny HDL cholesterolu, který je známkou zdravého fungování organismu. Samozřejmě je ale třeba dbát na zdravé a pestré stravování v rámci mantinelů ketodiety a zajistit si dostatek bílkovin, vlákniny i vitaminů a minerálů - což naše proteinové potraviny hravě dovedou.

Nenechte se zmást, pokud vám v počátcích vaší ketonové diety bude nevolno. Během prvních pár dní je naprosto normální, že pocítíte některý z projevů: únavu, bolest hlavy či podrážděnost nebo vám bude připadat, jako kdyby se o vás pokoušela chřipka. Jde o projev toho, že vám dochází zásoby energie, než se tělo přeorientuje na ketony/ketózu. Pokud by však vaše potíže přetrvávaly déle, určitě se poraďte s naší výživovou poradkyní.

 

ketoza

Ketonová dieta - jak na ni?

Základním předpokladem pro úspěšné navození stavu ketózy je minimální konzumace sacharidů. To znamená, že se můžete rozloučit s potravinami, které obsahují cukr a také obilninami, ovocem a luštěninami, které obsahují škroby. Během ketózy jídelníček tvoří naopak maso, některé mléčné výrobky, v omezené míře semena a ořechy a některé druhy zeleniny. Abyste však dosáhla maximálních účinků, je nutné si hlídat také rozumný příjem tuků, nejlépe těch zdravých, vlákniny a ostatních živin.

 

ketóza

 

Tak to alespoň probíhá za předpokladu, že se do proteinové diety pustíte na vlastní pěst. Když do toho však půjdete s KetoFit, vyhnete se slepým uličkám, vymýšlení vymyšleného, zdlouhavým nákupům a pročítání kalorických tabulek. S naším redukčním programem se totiž stravujete pouze našimi proteinovými jídly, která jsou připravena s ohledem na potřeby ženského těla a tudíž obsahují vše, co byste mohla potřebovat. Můžete se také inspirovat tipy na dietní večeře.

Ve výsledku tedy nejen zhubnete, ale doplníte škálu vitaminů i minerálů, které jste možná dříve z neodborně sestavené stravy nepřijímala, a navíc ušetříte plno času. Můžete se spolehnout na výsledek!

Díky ketóze a KetoFit zhublo více jak 70 000 žen 

Můžete si být jisti, že ketóza a ketonová dieta funguje. S KetoFit již úspěšně zhublo více jak 70 000 klientek v ČR i SR. Podívejte se jak se například podařilo snadno zhubnout jedné ze zákaznic KetoFit, celý příběh najdete zde. Během několika týdnů se dostala na váhu nižší než před porodem a dokonce i před jejími školními lety.  

 

Hubnu s proteinovou dietou KetoFit

 

  

Proteinová dieta KetoFit - chci také zhubnout

 

 

 

 

136 hodnocení
4.9

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

potravina pro zvláštní výživu

ppl visa master maestro verification
Buďte s námi každý den