Ptejte se: +420 770 110 650


Co mohu pít kromě vody při ketodietě?

Úprava stravy a kompletní změna jídelníčku je při ketonové dietě naprostou nutností. Pokud jste se rozhodli držet ketonovou dietu, nejspíš jste se dočetli, že je při ní důležité dodržovat pitný režim. Jenže pít denně několik litrů vody může být pro někoho nepředstavitelné. Naštěstí existují různé způsoby, jak oživit pitný režim při bezsacharidové dietěCo všechno můžete pít při proteinové dietě? 

Dodržování pitného režimu je při ketodietě nezbytné

Možná si říkáte, proč je vlastně ten pitný režim při ketodietě tak důležitý. Není to snad jen o vhodném jídelníčku? Částečně to samozřejmě pravda je. Nicméně, základem ketonové diety je ketóza a stravovací plán bohatý na bílkoviny. Tato změna stravování organismus zaměstná, a proto je důležité mu kromě dalších živit, dodávat také dostatečné množství vody. A to především pro bezproblémové zpracování proteinů. Nutno dodat, že dostatečný pitný režim by měli dodržovat všichni, kteří chtějí podpořit své zdraví. Voda totiž organismus nejen hydratuje, ale zároveň odplavuje z těla ven škodlivé látky.


TIP: Zajímá vás, jestli je vaše váha v normě, nebo už signalizuje nadváhu? Zjistěte vaši odpověď během pár sekund pomocí BMI kalkulačky.


 

Jaké jsou povolené nápoje při keto dietě? 

Pár skleniček, nebo celou lahev? Lámete si hlavu nad tím, kolik vody vypít při ketodietě? Všeobecně je specialisty na výživu doporučováno, že zdravý člověk by měl vypít něco mezi 2 až 3 litry vody. Tento objem však není definitivní a denní potřeba vody se upravuje například podle věku, váhy, počasí, nebo fyzické aktivity. Některé nápoje jsou při dietě vhodnější, než jiné. Co tedy pít při bezsacharidové dietě?

  • Minerální a čistou vodu z kohoutku.

Obyčejná voda z kohoutku zůstává stále keto nápojem číslo 1. Její dostatečný přísun během dne by si měli hlídat nejen ti, kteří drží low carb dietu, ale také lidé s běžným stravovacím režimem. Čistá voda v podobě minerální vody, je při keto dietě povolená, avšak pokud se jedná o tu, která má nižší mineralizaci a je bez bublinek. Naopak perlivou minerálku pijte jen pro zpestření pitného režimu při bezsacharidové dietě, protože obsahuje vysoké procento oxidu uhličitého. A ten vám může způsobit nebezpečné chutě a nakonec pokazit hubnutí.

  • Vodu doplněnou citrusy a bylinkami.

Pít každý den několik litrů čisté vody může být otrava. Jak docílit toho, abyste i čistou vodu pili s chutí? Zkuste ji vylepšit citrusovými plody jak je citron a limetka. Kyselou chuť skvěle doplní lístky máty, nebo meduňky. Nebojte se experimentovat. Vždy však přidávejte do vody pouze povolené ovoce pro ketonovou dietu.

Pro oslazení můžete použít sladící příchutě bez cukru KetoFit®  • Domácí limonádu s ovocem.

Co dalšího můžete pít při low carb dietě? Připravte si osvěžující domácí limonádu v pohodlí domova. Jak na to? Jednu porci sirupu smíchejte s obyčejnou vodou. Přidejte několik plátků citronu, lesní ovoce a led (ovoce s minimem sacharidů). Dejte si však pozor na to, jaký sirup použijete. Klasické sirupy jsou totiž při shazování kil tabu. Často jsou plné cukru a chemických aditiv. KetoFit® přírodní sirup je však jiný. Neobsahuje žádné konzervanty, přidané cukry, nebo barviva. Má velmi nízký obsah sacharidů, takže se skvěle hodí při držení ketodiety. Konečně ovocná limonáda, kterou si můžete dopřát bez výčitek.

 

Sirup bez cukru KetoFit

 

  • Dietní nápoje z obchodu.

Limonády, kola, nebo jiné nápoje, které mají nulový obsah kalorií nejsou v ketodietě zakázané. Jen opatrně s jejich množstvím. Základem pitného režimu při keto dietě by stále měla zůstat čistá voda. Dietní nápoje sice neobsahují skoro žádné kalorie, ani sacharidy, je však důležité si uvědomit, že v jejich složení nechybí různá barviva a aditiva. Proto je pijte jen výjimečně a spíše v menším množství.


TIP: Rádi byste vyzkoušeli ketodietu, ale milujete sladké a nechcete se ho vzdát? Nemusíte mít strach. Lahodné proteinové dezerty KetoFit® si můžete dopřát i při hubnutí. 


  • Tmavou a černou kávu.

Klasická černá káva nemá téměř žádné kalorie. Obsahuje mnoho prospěšných látek jako je hořčík, nebo vitamíny typu B. Káva je známá především díky vyššímu obsahu kofeinu. Ten působí jako stimulant. Co si pod tím představit? Kofein pozitivně působí na činnost mozku a dokáže podpořit váš výkon jak v práci, tak třeba v posilovně. Proto může být káva při hubnutí skvělým pomocníkem. I přes všechny benefity to ale rozhodně s kávou nepřehánějte. Její optimální množství je 1 až 3 šálky denně.


Káva při hubnutí

  • Různé druhy čajů.

Kvalitní čaj je další možností, co pít při ketodietě. V obchodech ho najdete ve formě sypké směsi, nebo porcovaných sáčků. Připravit si ho můžete v teplé variantě, kdy vás zahřeje v nevlídném počasí, ale také ve studené, pro osvěžení v parném létě. Je nutné mít na paměti, že čaje obsahují různé bylinky a jejich dlouhodobé užívání není u některých typů vhodné. Proto si vždy pozorně přečtěte doporučené dávkování každého čaje. 

Zakázané nápoje při ketodietě aneb čemu se vyhnout

Sacharidy můžou být schované naprosto v každém jídle a dokonce i v nápojích. Odborníci se shodují, že jejich nadmíra v jídelníčku způsobuje vážné zdravotní potíže. Proto by se slazené nápoje měly ve vašem stravování vyskytovat co nejméně. Ketonová dieta je založena na snížení sacharidů a naopak zvýšení bílkovin. Proto jsou sladké nápoje při tomto typu diety nevhodné. Mohly by zkomplikovat vaši cestu za vysněnou postavou. Jakým tekutinám se při ketodietě vyhnout velkým obloukem?

sladkým limonádám a průmyslovým džusům,

kávovým specialitám se šlehačkou, sirupem, zmrzlinou a cukrem,

slazeným čajům s medem, nebo cukrem,

mléčným koktejlům se zmrzlinou a šlehačkou,

alkoholickým sladkým likérům,

alkoholickým koktejlům

klasickým typům piv,

destilátům s vysokým obsahem alkoholu.

 

Tyto nápoje rozhodně nepijte při keto dietě

Proteinové koktejly a smoothies nezahrnujte do pitného režimu

Pokud jste se rozhodli zhubnout pomocí redukčních stravovacích plánů KetoFit®, možná jste si všimli, že obsahují ovocné proteinové smoothies a proteinové koktejly. I přesto, že tyto produkty připomínají nápoj, jde o plnohodnotná jídla obsahující spoustu vitamínů, minerálů a bílkovin. Skvěle zasytí a zaženou chuť na sladké. Představují ideální svačinku, kterou si můžete vzít všude s sebou. Tak jakou příchuť zkusíte jako první? Proteinové smoothie jahodu, nebo horkou novinku proteinový koktejl jablečný štrůdl? Ale pozor, tento typp jídel se nepočítá do pitného režimu.


Proteinové nápoje KetoFitProteinové nápoje KetoFit jsou plnohodnotná náhrada jídla

Pití vody si pečlivě naplánujte

Dostatečný pitný režim podpoří účinek diety a také vaše zdraví. Voda a další vhodně zvolené nápoje, vám při keto dietě pomůžou s odstraněním tukových polštářků a shazováním nadbytečných kil. Proto pitnému režimu věnujte pozornost a rozplánujte si pravidelný doušek vody stejně tak, jako jídla ve vašem jídelníčku. Tělo totiž potřebuje průběžnou a rovnoměrnou hydrataci během celého dne. Dostatečný pitný režim dodržujte v každé fází hubnutí a nezapomínejte na něj ani v běžném životě.

Co pít při keto dietě už víte.
Nyní si ukážeme co jíst při keto dietě

 

 

 

 

 

48 hodnocení
5

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den