Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Jak zhubnout bez cvičení?

Chcete zhubnout, ale bytostně nesnášíte cvičení? Hubnutí bez cvičení je snem snad každé ženy. Faktem je, že pravidelná sportovní aktivita je zaručenou zkratkou k hezké postavě. Kromě toho je samozře

V článku se dozvíte:

10 tipů, díky nimž to zaručeně zvládnete.

Chcete zhubnout, ale bytostně nesnášíte cvičení? Hubnutí bez cvičení je snem snad každé ženy. Faktem je, že pravidelná sportovní aktivita je zaručenou zkratkou k hezké postavě. Kromě toho je samozřejmě také prospěšná pro naše zdraví.

Pokud nemůžete z nějakého důvodu sportovat, nebo vaše snahy o hubnutí pravidelně končí nezdarem kvůli nedostatku času, pak se vám jistě budou hodit naše tipy. Pojďte s námi zjistit, jak rychle zhubnout i bez cvičení.

1) Zvyšte podíl bílkovin v jídelníčku

Hubnutí bez pohybu zaručeně podpoří vyšší podíl bílkovin v jídelníčku. Bílkoviny jsou jedním z nejdůležitějších makronutrientů, které mají nezastupitelnou roli v našem organismu. Jsou základním stavebním kamenem všech buněk a tkání, podílí se na metabolismu a obranyschopnosti organismu a mnoho dalšího.

Díky jejich složitější struktuře navíc naše tělo musí vynakládat mnohem více energie pro jejich spalování (až o 20 % více než je tomu u sacharidů a tuků). Výhodou je také to, že se tzv. neukládají do zásoby. 

Bílkoviny jsou tedy jednoznačnou odpovědí na to, co jíst, když chci zhubnout. Rozhodně to není cesta k tomu, jak zhubnout za den, avšak v delší časovém horizontu se změna zaručeně projeví. Zaměřit byste se proto měli primárně na jídla bohatá na bílkoviny, kvalitní proteinové drinky nebo rovnou zvážit přímo proteinovou dietu.
 

Proteinové drinky

 

Proteinová Smoothie KetoFit

2) Jezte pravidelně a hlídejte si skladbu jídel

Důvodem, proč většina lidí nemůže zhubnout je, že se nestravují pravidelně. Právě pravidelnost je však alfou a omegou úspěchu. Ideálně byste měli sníst během dne 5 jídel (snídaně, přesnídávka, oběd, svačina, večeře) bohatých na již zmíněné bílkoviny a zeleninu.  V případě, že dostanete chuť na nezdravé potraviny, je vhodné dát si zdravou potravinu a poté minimálně 20 minut počkat - uvidíte, že se vaše chutě v průběhu času umoudří.

3) Omezte množství sacharidů ve stravě
Zhuněte s keto dietou KetoFit

Snížení množství sacharidů v jídelníčku je odpovědí na otázku, jak nejrychleji zhubnout. Právě nadmíra sacharidů je totiž největší problémem dnešní doby v oblasti hubnutí. Podle toho, do jaké míry sacharidy omezíte, se poté dieta dělí na:

  • 200 g sacharidů denně – základní nízkosacharidová dieta 
  • 100–200 g sacharidů denně – striktní nízkosacharidová dieta
  • méně než 30–50 g denně – ketodieta 

Právě zmíněná ketodieta patří k nejúčinnějším metodám, jak rychle zhubnout. Dochází při ní totiž k jevu zvaném ketóza, v rámci něhož naše tělo začne jako primární zdroj využívat na místo sacharidů tuky ve formě ketonů – a to jak z potravy, tak také z tukových zásob

Výsledkem je odpověď na otázku, jak zhubnout tuky efektivně a v krátkém čase. Při ketodietě navíc nehrozí obávaný jo-jo efekt, protože fáze hubnoucí navazuje na fázi stabilizační v rámci níž se postupně přechází na zdravou a vyváženou stravu.

Proteinová nízkosacharidová jídla

Proteinová jídla KetoFit

4) Pozor na tekuté kalorie 

Pokládáte si často otázku, jak mám zhubnout? Pro ztrátu prvních kilogramů zpravidla stačí menší sebereflexe a úprava jídelníčku. Problémem velmi často bývají právě tzv. tekuté kalorie. A to jak ze sladkých limonád a džusů, které jsou plné cukrů a dalších nezdravých přídatných látek, tak také alkoholu, který pro změnu obsahuje prázdné kalorie, jenž jsou zabijákem hubnutí. Pokuste se proto pít co nejvíce obyčejné vody, případně bylinkových čajů. Celkově minimálně 2-3 litry denně. 

5) Napijte se před jídlem 

A u pití ještě chvilku zůstaneme. Ne nadarmo se totiž říká, že hlad je převlečená žízeň. Díky menšímu množství tekutin před jídlem ošálíte váš mozek, protože dostane signál o nasycení mnohem dříve, než kdybyste vodu nepili. Trochu tekutin před každým jídlem je tedy další vychytávkou pro to, jak rychle zhubnout.

Jak zhubnout bez cvičení - dostatečně pijte

6) Důkladně čtěte obaly potravin 

Cesta k tomu, jak zhubnout, vede i možná trochu překvapivě přes obaly potravin. Právě jejich čtení může mnohé napovědět. Slova „dietní“ či „nízkokalorický“ totiž nemají vždycky zcela vypovídající informační hodnotu. Často totiž sice obsahují méně sacharidů, ale o to více umělých sladidel nebo nezdravých tuků. Jídlo bez tuků či sacharidů tak nemusí být úplně jasnou výhrou.

7) K jídlu používejte malé talíře 

Jak zhubnout jídlem? Možná vás překvapí, že cesta vede i přes stolování, konkrétně přes velikosti talířů. Pokud totiž jíte z velkých talířů, máte tendenci si naložit více jídla a jíst větší porce. Pokud naopak zvolíte menší talíř, hezky sami sebe ošálíte – budete se cítit uspokojení velikostí porce a nebudete mít tendenci si přidávat, abyste zaplnili prázdné místo na talíři. 

8) Dejte si zeleninu ideálně ke každému chodu 

Co jíst, abych rychle zhubla? Otázka, která trápí téměř každou ženu. Kromě již zmíněného navýšení bílkovin, a naopak snížení obsahu sacharidů, je skvělou volbou také zelenina. Tu přidávejte ideálně ke každému jídlu během dne. Obsahuje řadu vitamínů, minerálů a také vlákniny, která zasytí na dlouhou dobu. Právě tento počin může být skvělým způsobem, jak zhubnout břicho bez cvičení, protože vzhled této partie je primárně závislý na naší stravě. 

Jak hubnout bez cvičení - přidejte zeleninu

9) Dopřejte si důkladný spánek 

Jak zhubnout bez cvičení a diety? Zaměřte se na kvalitní spánek, který by měl trvat minimálně 7 hodin. Věděli jste, že během spánku naše tělo pálí tuky? Navíc, pokud se dobře nevyspíte, budete s velkou pravděpodobností chtít nedostatek energie doplňovat prostřednictvím rychlých cukrů, což hubnutí určitě nepodpoří. Cesta, jak zhubnout doma a spálit kalorie bez cvičení, navíc hezky v posteli, je tedy zcela zřejmá.

10) I ten nejmenší pohyb se počítá

Sport nebo dieta? Toť otázka! Ideální je samozřejmě kombinace obojího. Je však potřeba si říct, že růst svalů bez cvičení není příliš reálná představa. I tak se ale každý pohyb počítá. A nemusíte denně dřív posilovně. Bohatě postačí například vystoupit z tramvaje o dvě zastávky dříve nebo cestu autem na nákup vyměnit za rychlejší chůzi. Hubnutí doma podpoří také například jóga, kterou si můžete zacvičit v obýváku 

I malý pohyb je vhodný pro hubnutí bez cvičení

Závěrem aneb inspirace není nikdy dost

Pevně doufáme, že vám naše tipy, jak zhubnout, předaly zásadní informace pro vaši vytouženou změnu. Nejedná se sice o recept na nejrychlejší hubnutí, ale při troše trpělivosti jistě postupně dokážete shodit přebytečné kilogramy, dostat se na ideální normu BMI a získat zpět ztracené sebevědomí. 

Pokud hledáte inspiraci, připojte se do naší skupiny na Facebooku, kde denně desítky žen sdílí strasti i radosti ohledně své cesty za vysněnou postavou. Skvělou motivací vám jistě budou také příběhy žen, kterým se podařilo díky změně životního stylu a přechodu na ketodietu zhubnout a konečně začít žít podle svých představ. Držíme vám palce!
 

Recenze keto diety

 

Zdravotní sestra zhubla s KetoFit z váhy 164 kg
 

Zhubněte také bez sportu a dřiny
keto dietou KetoFit