Přihlášení » Registrace » Ptejte se: +420 770 110 650


Metabolický syndrom

Víte, která porucha postihuje více než 40 % lidí po šedesátce? Říká se jí metabolický syndrom. Navzdory tomu, co si spousta lidí myslí, nejde o to, že by byl metabolismus zpomalený nebo nějakým způsobem nevyvážený. Jedná se o závažnou poruchu, která s sebou nepřináší pouze jeden zdravotní problém, ale kombinaci tří nebo více vážných komplikací. Nejčastěji zahrnují obezitu, zejména v oblasti břicha, vysoké hladiny cukru v krvi, vysoký krevní tlak, zvýšený obsah triglyceridů a nízký HDL cholesterol, tedy ten „dobrý“.

 

metabolický syndrom


I když může být název docela matoucí, ve skutečnosti je velmi přesný. Pojem „metabolický“ označuje základní biochemické procesy, které se v lidském organismu odehrávají, aby jej udržely v bezproblémovém chodu. Nicméně v případě, že máte metabolický syndrom, je vaše tělo ve stavu vážné poruchy, která v mnoha případech vede ke vzniku smrtelných zdravotních problémů, včetně srdečních chorob, mrtvice a cukrovky.

Jak se metabolický syndrom projevuje?

Metabolický syndrom, ostatně jako většina onemocnění, se zpočátku příliš neprojevuje. Postupem času však lidé s touto poruchou začnou silně přibírat v oblasti břicha a také se u nich projeví takzvaná inzulinová rezistence. To znamená, že tělo vyprodukovaný inzulin nevyužívá správně, a tak ho je v těle nadbytek, což vede k dalším zdravotním komplikacím - u žen to může být například nepravidelná menstruace nebo v horším případě cysty na vaječnících.

Pokud jsou hladiny inzulinu v těle dlouhodobě velmi vysoké, může v těle dojít i k dalším závažným změnám, které zahrnují chronický zánět, poškození arteriálních stěn a houstnutí krve. V důsledku se pak u lidí s metabolickým syndromem zvyšuje krevní tlak a hladiny LDL cholesterolu, tedy toho špatného, a současně se snižují hladiny HDL cholesterolu - toho dobrého.

metabolický syndrom

Co tuto poruchu způsobuje?

Konkrétní příčina vzniku metabolického syndromu je prozatím nejasná, co však jasné je, že v tom hraje obrovskou roli životní styl, zejména pak jídelníček. Jak už jsme zmínili, metabolický syndrom začíná inzulinovou rezistencí, která je úzce spojená s tím, co jíte. Pokud si totiž dopřáváte příliš mnoho zpracovaných výrobků a naopak zanedbáváte ovoce, zeleninu, obiloviny a další „celistvé“ potraviny, pak vaše tělo zásobujete pouze cukry a tuky, avšak ne důležitými vitaminy a minerály, které jsou potřeba k jeho správnému fungování. 

Nejenže tak organismu nedáváte dostatek látek, které nutně potřebuje k tomu, aby dokázal všechny orgány udržovat zdravé, ale také jej zatěžujete nasyceným tukem a rafinovaným cukrem. Ve výsledku je nucený pracovat na plné obrátky, aby se s takovými podmínkami dokázal vyrovnat, což pak vede právě k chronickému zánětu a dalším zdravotním komplikacím spojenými s metabolickým syndromem.

Dejte své tělo do pořádku zevnitř i navenek!

Jestliže už teď trpíte nadváhou nebo jste obézní, vaše riziko onemocnění metabolickým syndromem se podstatně zvyšuje. Zmíněné příčiny metabolického syndromu jsou totiž dost podobné jako symptomy spojené s obezitou. Pokud tedy chcete této poruše úspěšně předejít, měla byste se svou tělesnou hmotností něco dělat, a to nejlépe teď hned. 

Možností, jak snížit tělesnou hmotnost je spousta, ale většina z nich je na velmi dlouhou doubu, až řády několika let. Chcete-li svému tělu ulevit co nejdříve a předejít tak zdravotním komplikacím, raději se spolehněte na ketonovou dietu KetoFit, které vám pomůže zhubnout velmi rychle, přirozeně a navíc zcela bez hladovění a náročného sportu.

metabolický syndrom

Redukční plán KetoFit je rozdělen do dvou fází - hubnoucí a stabilizační. Během té první se stravujete pouze speciálními jídly KetoFit, které v těle spouštějí přirozený proces zvaný ketóza. V tomto stavu začne tělo čerpat energii z uložených tukových zásob, a tak budete sama od sebe hubnout. Poté přejdete na druhou fázi, kdy do jídelníčku začnete postupně zařazovat běžné potraviny, a tak se úspěšně vyhnete obávanému jojo efektu.

Definitivně zhubnout s jídly KetoFit a předejít tak možnému metabolickému syndromu se již podařilo spoustě žen. KetoFit si oblíbílo více jak 70 000 zákaznic v ČR a SR. Můžete se tak spolehnout na jistý výsledek. 

98% hodnocení na Zboží.cz a Heureka.cz jsou garancí nejvyšší kvality jídel KetoFit.

 

Více o možnosti rychle zhubnout142 hodnocení
4.9

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :)
Michaela Callcentrum
29 let „Fungujeskvěle“
Než jsem vyzkoušela proteinovou dietu KetoFit, byl to boj. Časově náročné nakupování a příprava. Můžu říct, že KetoFit opravdu funguje. Všechno to zkoumání v obchodě, kolik tuků / kalorií jaký produkt obsahuje a následnou přípravu jídel, aby bylo všechno přesně odměřené, v KetoFit nemusím vůbec řešit.
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start.
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

potravina pro zvláštní výživu

ppl visa master maestro verification
Buďte s námi každý den