Ptejte se: +420 770 110 650


Ovoce s nízkým obsahem cukru – jaké to je?

Množství cukru v potravinách hraje významnou roli v každém jídelníčku. Ať už se snažíte zhubnout do plavek, nebo dodržujete zdravý životní styl, jejich obsah je pro dosažení vašich fitness cílů doslova klíčový. I přesto, že ovoce obsahuje cukry, není důvod si jeho přiměřené množství v jídelníčku odpírat. Jen je nutné si dát pozor na to, jaký druh zvolíte. Obsah sacharidů se totiž u jednotlivých druhů často až diametrálně liší. Jaké ovoce vám dodá prospěšné živiny a zároveň neohrozí vaši váhu? Poradíme vám 5 druhů ovoce, které se hodí do jídelníčku i při hubnutí.

 


Ovoce bez cukru

 

1. Maliny

Maliny jednoznačně patří do kategorie ovoce s nízkým podílem cukru. Takže si je můžete v klidu dopřát i během redukčního režimu. Nejčastěji se můžete setkat se 2 druhy malin a to lesními a zahradními. Maliny obsahují vitamíny A, B, C a vysoký podíl vlákniny. Dále v nich najdete významné množství antioxidantů, které pomáhají posílit imunitu. Maliny se skvěle hodí do dietního jídelníčku, protože pozitivně ovlivňují trávení a navíc zabraňují nadměrnému zadržování vody. 

 • 100 g malin obsahuje průměrně 12 g sacharidů.

Maliny na snídani

2. Borůvky

Borůvky jsou dalším zástupcem ovoce, které je téměř bez cukru. Najdete je skoro v každé proteinové kaši, nebo jako ozdobu na palačinkách. Borůvky jsou plné vitamínů,  minerálů a prospěšných antioxidantů. Podobně jako u maliny, tak i u borůvek převažují vitamíny A, B, C a K. Ve složení nechybí ani vláknina, která má skvělou sytící schopnost. To znamená, že borůvky uspokojí jak vaše chutě na sladké, tak efektivně zaženou hlad. Proto jsou tolik oblíbené při hubnutí. Borůvky jsou často označovány jako superpotravina, protože jejich pravidelná konzumace pomáhá podpořit činnost mozku a srdce. 

 

 • 100 g borůvek obsahuje průměrně 13 g sacharidů.

Džem bez cukru KetoFit

 

 3. Ostružiny

Oproti malinám a borůvkám mají ostružiny kyselejší chuť. Obsah cukru v tomto tmavém ovoci je jen pár gramů. Proto se stejně, jako jiné bobuloviny, skvěle hodí do redukčního jídelníčku. Ostružinám nechybí vitamíny C, A, K, vláknina, mangan a antioxidanty. Mají blahodárný vliv na trávicí ústrojí a pomáhají dostat z těla ven škodlivé látky. Jejich pravidelná konzumace podpoří správnou vitalitu organismu. 

 

 • 100 g ostružin obsahuje průměrně 12 g sacharidů.

 4. Jahody

Jahody jsou velmi oblíbeným ovocem, které je bez vysokého obsahu cukru. Perfektně se hodí do sladkých receptů jako je bublanina. Čerstvé jahody rozhodně oživí každý fádní jídelníček na hubnutí. Sladká chuť zažene vaše touhy po nezdravých sladkostech. Takže si na nich pochutnáte a přitom neohrozíte vaši snahu dát dolů kila navíc. V jahodách se nachází vitamíny A, B, C, E, vláknina a další prospěšné látky. Jahody jsou dobrým zdrojem širokého spektra minerálů, které pozitivně ovlivňují kvalitu nehtů a vlasů. Podporují pevnou imunitu a normální funkci trávení

 

 • 100 g jahod obsahuje průměrně 9 g sacharidů

 

Jahody a smoothie


 


TIP: Rádi byste si dali jahodovou marmeládu, ale kvůli vysokému obsahu cukru si ji v dietě nemůžete dovolit? Máme pro vás dobrou zprávu. Nízkosacharidový jahodový džem KetoFit® si můžete dopřát, i když zrovna hubnete. Neobsahuje totiž žádné přidané cukry, umělá sladidla, konzervanty a barviva.


 5. Pomeranč

Pomeranč patří mezi citrusy. Na rozdíl od citronu a grepu, má však příjemně nasládlou chuť, takže se dá konzumovat i samotný. Když se řekne pomeranč, nejspíš si představíte krabici plnou oranžové tekutiny. Ale věděli jste, že toto lahodné ovoce skoro bez sacharidů, je nejlepší konzumovat nezpracované? Čerstvý pomeranč má totiž kromě bohatého obsahu vitamínu C, také vysoký podíl vlákniny. Ta má mnoho benefitů, které podpoří vaši snahu zhubnout přebytečná kila. Nerozkolísá hladinu cukru, skvěle zasytí a podpoří pravidelné vyprazdňování. 

 

 • 100 g pomeranče obsahuje průměrně 10 g sacharidů.

Obsah cukru v ovoci aneb jak jsou na tom další druhy?

Jak jsme už zmínili výše, ovoce by mělo být součástí každého jídelníčku a to i toho redukčního. Vysoké množství vitamínů v ovoci přispívá ke správnému fungování organismu a k dobré imunitě. Nicméně, některé druhy ovoce obsahují vyšší podíl sacharidů než jiné a tím pádem jejich nadměrná konzumace může vaše hubnutí o něco zpomalit. Při sestavování vaší diety si proto pečlivě zjistěte jednotlivý poměr makroživin v každém ovoci. Jaký je průměrný obsah sacharidů v dalším vybraném ovoci? 

 

Tabulka obsahu cukru ve vybraném ovoci:

 

Ovoce

Průměrný obsah sacharidů na 100 g

Banán 

22 gramů

Fíky (čerstvé)

18 gramů

Mango

15 gramů

Hroznové víno

17 gramů

Ryngle

17 gramů

Kaki 

17 gramů

Liči 

16 gramů

zdroj: cukrovka.cz

Sušené ovoce versus čerstvé ovoce

Honí vás často mlsná, kterou v dobré víře zaháníte sušeným ovocem? Tak to není divu, že se vaše váha nechce pohnout směrem dolů. Rozhodně totiž neplatí, že 1 sušená meruňka má stejný obsah kalorií, jako 1 čerstvá meruňka. Obsah cukru v sušeném ovoci je totiž rozdílný. Jak je to možné? Sušené ovoce má  v porovnání s čerstvým ovocem navíc přidané cukry, chemické aditiva, a proto i daleko vyšší podíl sacharidů. To znamená, že jeho celková kalorická hodnota bude také vyšší. Pokud chcete zhubnout, měli byste sušené ovoce jíst spíše výjimečně. A když už si ho dáte, tak jen v té nejvyšší kvalitě. 

 


TIP: Milujete ovocné smoothies, ale nechce se vám ztrácet čas jejich zdlouhavou přípravou? Proteinové smoothie KetoFit® je připravené během pár sekund. Navíc obsahuje široké spektrum vitamínů, minerálů, takže perfektně doplní zásobu prospěšných živin do organismu. 


 Čerstvá meruňka

Ovoce v jídelníčku: co dělat a čemu se naopak vyhnout?

Pokud chcete z ovoce vytěžit ve vašem redukčním, nebo běžném jídelníčku maximum, je potřeba mít na paměti, že jeho konzumace má určité zásady. Které to jsou? 

 

 • Ovoce konzumujte v čerstvém stavu a vyhněte se jeho dalším zbytečným úpravám.
 • Nezvládáte splnit doporučenou denní dávku ovoce? Čerstvé ovoce můžete jednoduše doplnit mraženým, a nebo sušeným mrazem.
 • Pokud budete ovoce jíst samotné, je lepší si ho dát spíše po hlavním jídle jako sladkou tečku. Jeho vliv na hladinu cukru v krvi bude v takovém případě daleko nižší.  
 • U nákupu ovoce se řiďte sezónou a na obalu si všímejte místa původu. Upřednostňujte ovoce, které necestovalo do obchodu přes půl zeměkoule.
 • Pokud je to možné, nakupujte ovoce u pěstitelů ve vašem městě, nebo okolí.
 • Ovoce kupujte co nejméně chemicky ošetřené.
 • Každé ovoce má jiná pravidla skladování. Díky správnému skladování vám vydrží delší čas čerstvé a zachová si tak vysoký obsah všech prospěšných látek. 

Všeho s mírou platí i u čerstvého ovoce

Fruktózy v ovoci a celkově sacharidů v ovoci se bát nemusíte. Oproti jiným typům potravin, jako jsou například průmyslově zpracované výrobky, totiž čerstvé ovoce obsahuje řadu prospěšných živin, které přináší tělu mnoho zdravotních benefitů. I přesto byste se neměli ovocem přejídat a dodržovat jeho doporučenou denní dávku. Ta se bude člověk od člověka lišit a bude záviset na různých faktorech. 

Všeobecně je však pro dospělého člověka doporučováno každý den sníst minimálně zhruba 400 g zeleniny a ovoce. Z toho by mělo ovoce tvořit asi jednu třetinu, tedy 130 gramů. Mějte však na paměti, že každý stravovací režim má jiné rozložení makroživin. Třeba taková proteinová dieta má v jídelníčku jiný poměr sacharidů, než třeba jídelníček diabetika. Proto je důležité přizpůsobit váš denní příjem ovoce vaší aktuální situaci

 

Příběh o hubnutí s KetoFit

 

Paní Evě se díky KetoFitu podařilo zhubnout hned několik kilo a jde to poznat na první pohled. Citít se teď skvěle, svěže a je plná energie. Zhubnout můžete i vy, musíte jen začít.

  

 

 

 

 2345 hodnocení
4.9

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den