Ptejte se: +420 770 110 650


Redukční dieta - rady, tipy, recepty

Redukční dieta může mít mnoho podob, cílem všech je samozřejmě shodit přebytečná kila. Dokáže vás ale uvrhnout do šílenství kalorických tabulek, odříkání a hladovění. Abyste se tomu vyhnuli, a přesto spolehlivě zhubli, věnujte pozornost našim poznatkům o moderní redukční dietě. Čekají vás i osvědčené recepty. 

redukční dieta

Funkční redukční dieta a sacharidy

Co je to redukční dieta? Pojďme si na úvod říct něco o možnostech, jak může taková redukční dieta vypadat. Pokud chcete opravdu spolehlivě zhubnout, nabízí se dva základní přístupy:

 1. pustit se do honby na kalorie – sledovat kalorickou hodnotu všeho co sníte, počítat si vaši bilanci pomocí kalorických tabulek a překonávat pocit hladu
 2. jít cestou low-carb, zaměřit se na omezení sacharidů a využít pro redukční dietu i principů ketogenní diety (bez trápení se hlady)

Nebudeme chodit kolem horké kaše – podle nás je rozhodně jako rychlá redukční dieta lepší varianta „B“. Máme s tím bohaté zkušenosti a víme, že spolehlivě zhubnout nemusí být vůbec těžké. Máme pro to samozřejmě dostatek argumentů.

Kdyže se podíváme na kalorickou hodnotu základních živin – tuků, proteinů a sacharidů, vypadá to následovně. Sacharidy i proteiny mají podobnou, zhruba poloviční energetickou hodnotu, než tuky. Proč by tedy měla funkční redukční dieta omezit hlavně sacharidy (škroby a cukry)?! Na první pohled to nedává smysl. Má to ale hned několik dobrých důvodů:

 

 • sacharidy váš organismus rychle přemění na energii, když ji nespálíte, přibíráte
 • sacharidy přímo působí na cukr v krvi a vyplavování inzulinu, což opět podporuje ukládání tuku
 • sacharidy mají nejmenší schopnost vás zasytit – zaženou hlad jen na krátkou dobu
 • sacharidy nejsou esenciální živina – tělo je potřebuje v minimálním množství (na rozdíl od proteinů a tuků, které mají v našem organismu celou řadu funkcí)

 

redukční dieta jídla

Jak vidíte, sacharidy a redukční dieta nejdou moc dohromady. Samozřejmě, tuky mohou také výrazně přidávat nechtěné kilogramy. Celý trik úspěšného hubnutí ale spočívá v poměru jednotlivých živin – když významně omezíte sacharidy, zdravých a kvalitních tuků se nemusíte vůbec bát. Má to ale svoje pravidla! Všechno pochopíte za chvíli.

Jídelníček pro redukční dietu

Jídelníček ovlivňuje vaši postavu a kondici z 80 %. Asi vás nepřekvapí, že redukční dieta se celá točí kolem něj. A když zohledníme poznatky o sacharidech, které jsme výše vyjmenovali, vyplývají z toho následující principy.

Rychlá redukční dieta musí stavět jídelníček hlavně na proteinech a částečně tucích. Kromě nich si dopřejte vhodnou zeleninou, nízkosacharidové ovoce a celou řadu speciálních proteinových jídel. Proč jsou sacharidy nepřítel redukční diety už jsme si řekli dříve. Zbývá tedy rozebrat, proč se zaměříme právě na tuky a proteiny:

 • proteiny i zdravé tuky (esenciální mastné kyseliny) jsou nezbytně důležité
 • tuky a proteiny vás zasytí na dlouhou dobu – nebudete hladovět
 • dáte tím šanci organismu, aby se přeorientoval na energii z tuku a lépe spaloval tukové zásoby
 • s tím souvisí využití principů ketodiety, která je dnes uznávaná jako mimořádné rychlá redukční dieta a metoda, jak rychle zhubnout

 

redukční dieta proteiny

 

Především keto dieta je z pohledu hubnutí a redukční diety opravdu výjimečná. Spočívá ve velmi striktním omezení sacharidů, aby lidský metabolismus přepnul do ketózy. V tu chvíli vaše tělo aktivně spaluje i tukové zásoby. Ketodieta se proto doporučuje i osobám, kterým obezita či zdravotní stav nedovolí cvičit, nebo se aktivně hýbat. Výhodou ketodiety je, že netrpíte hlady a kila jdou stejně dolů.

Recepty pro redukční dietu

Abychom vás dále netrápili teorií, dáme se do jídla. Podíváme se na recepty pro redukční dietu založené na nízkosacharidových surovinách a potravinách pro ketodietu.

proteinové palačinky s džememProteinové palačinky s džemem

Že to nezní jako dietní jídlo. Omyl! Stačí použít chytré suroviny a produkty – proteinové palačinky KetoFit a k nim některý z revolučních džemů ze zralého ovoce bez přidaného cukru.

Vyberte si palačinky s džemy

 

mexická tortillaMexická tortilla bez mouky

Tortilly jsou výborná a praktická věc. Poslouží jako svačina, při cestování, nebo po cvičení. Náš bezsacharidový recept využívá směs na proteinové omelety KetoFit. Obejdete se bez mouky.

Recept keto tortilla

 

proteinová pizzaProteinová pizza

Pizza při dietě? Opět díky vhodným ingrediencím to není problém. Pomůžeme si trochu nečekaně směsí na proteinové koktejly a rajčatovou keto polévkou KetoFit.

Recept proteinová pizza

 

proteinové smoothieProteinové smoothie KetoFit

Stačí si vybrat jednu z přírodních chutí. Proteinovo-ovocná smoothie představují nejrychlejší a přitom plnohodnotné jídlo, po kterém nepřiberete. Ideální na vytížené dny v práci, nebo na cesty. 

Vyberete si proteinové smoothie

 

hovězí na houbáchHovězí na houbách s proteinovými těstovinami

Pro milovníky české klasiky a tradičních chutí, kteří ale nechtějí přibrat. Tento recept má (díky proteinovým těstovinám) minimum sacharidů, přitom dodá dostatek proteinů. Je vhodný pro ketodietu, redukční dietu i sportovce.

Keto recept s proteinovými těstovinami

 

restovaný celerRestovaný celer s květákem na kari

Redukční dieta s chutí exotiky! Tohle je lehké, zdravé, a přitom komplexní jídlo vhodné i pro vegany. Jde o velmi oblíbený recept při hubnutí a doplněk při keto dietě. 

Recept restovaný celer

 

proteinové koláčeProteinové koláče jako od babičky

Ani teď si neděláme legraci. Tohle jsou koláče s minimem sacharidů, takže mlsat můžete v klidu. I tentokrát nám pomůže směs na koktejly KetoFit. Navíc koláče připravené ze směsi na koktejl obsahují 26 vitamínů a minerálů.

Keto recept proteinové koláče

 

 

A tyto další recepty doporučujeme jako tipy na dietní večeři:

 • Kapr na bylinkách
 • Špízy s krůtím masem
 • Keto těstoviny se špenátem
 • Proteinová pomazánka s koriandrem
 • nebo sladký Cookies tvaroháček

 

To by pro inspiraci mohlo stačit. Tyto a celou řadu dalších receptů pro redukční dietu a ketodietu najdete v přehledu keto receptů pro rychlé hubnutí. Nechybí ani keto burger, nebo řada skvělých polévek a pomazánek.

Jak vidíte, redukční dieta nemusí znamenat odříkání, hladovění a boj s chutěmi na sladké. Pokud se rozhodnete ji absolvovat v podobě ketodiety, stačí když si vyberete redukční plán, který dodržíte.

Přejeme vám, aby redukční dieta byla úspěšným řešením vašeho trápení s postavou. Pokud stále váháte, podívejte se na recenze od žen, které už díky ketodietě dosáhly vytoužené postavy a zhubly i mnoho desítek kilogramů.

 

 

 

 

 

75 hodnocení
4.9

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den