SLEVY až 38 % >> balíčky pro hubnutí do plavek

Rizika nadváhy a obezity v těhotenství

Na ženu, která trpí nadváhou nebo dokonce obezitou, číhají potíže prakticky na každém rohu. Lidský organismus není stavěný na to, aby se vyrovnával s větším množstvím tělesného tuku, což obvykle vede ke spoustě zdravotních problémů, které jsou často hormonálního rázu. Právě z toho důvodu mívají obézní ženy mnohem menší šanci otěhotnět, a když už se jim to podaří, bývá jejich těhotenství velmi rizikové. S jakými problémy se mohou setkat?

 

Rizika při těhotenství

Nutriční podvýživa

Ačkoliv to zní jako paradox, i obézní ženy mohou být podvyživené, ne však z hlediska kalorií, ale mikronutrientů - tedy vitamínů a minerálů. Důvodem, proč bývají obézní ženy nutričně podvyživené, bývá především to, že sice přijímají velké množství kalorií, avšak ze zpracovaných potravin, které vitamíny a minerály obsahují pouze v minimálním nebo dokonce žádném množství. Tomu se však dá snadno předejít, stačí do jídelníčku zakomponovat dostatek čerstvé zeleniny, ovoce, ořechů, semínek, luštěnin, libového masa a kvalitních obilovin.

Podle průzkumů bývá nejčastějším problémem zejména železo a vitamin B12, nicméně existují i další látky, jejichž příjem se v těhotenství nevyplatí podceňovat. Jednou z nich je například kyselina listová, která pomáhá předcházet vzniku srdečních problémů a páteřních defektů u novorozenců. Neméně důležité je také železoa vápník, což jsou minerály nezbytné pro správný růst plodu.

Těhotenská cukrovka

S nadváhou a obezitou v těhotenství se často pojí také takzvaná těhotenská cukrovka. Jak název napovídá, jedná se o typ cukrovky, která se objeví až v těhotenství, nikoli před ním. Stejně tak jako u cukrovky druhého typu k ní mají větší sklony právě obézní ženy, proto absolvují častější kontroly. Toto onemocnění může způsobit komplikace při porodu, které by mohly vést k provedení císařského řezu. Navíc se s ním zvyšuje riziko budoucího onemocnění cukrovkou, a to jak u matky, tak i u dítěte.

diabetes - cukrovka

Preeklampsie

Obrovským rizikem, které přichází obezitou v těhotenství, je také preeklampsie, což je porucha vysokého krevního tlaku, jež postihuje celé tělo ženy. Může k ní dojít už během těhotenství nebo až po něm, nicméně následky někdy bývají opravdu fatální - v nejzávažnějších případech dochází k selhání ledvin či jater nebo dokonce k mozkové mrtvici. Mimo to se také podstatně zvyšuje pravděpodobnost toho, že se dítě narodí předčasně.

Kromě těchto uvedených rizik, obezita přináší i spoustu dalších nemocí a komplikací. Proto by se měl každý zamyslet, zda v obezitě setrvávat, nebo s ní zatočit jednou pro vždy.

 

Jak těmto problémům předejít?

Základem toho, abyste se těmto potížím úspěšně vyhnula, je, že se pokusite snížit svou tělesnou hmotnost ještě před otěhotněním. Jestliže už těhotná jste, tak na nějaké drastické diety určitě zapomeňte - tělo by dostalo šok a vy byste tak mohla ohrozit nejen sebe, ale také svůj plod. V tomto případě na to určitě jděte pozvolna a snažte se do jídelníčků postupně zařazovat více a více zeleniny, ořechů a dalších, nezpracovaných potravin, omezte přísun cukrů, slazených limonád a všech nezdravých jídel. Jen tak vaše tělo dostane vše, co potřebuje, a přitom bude přirozeně hubnout.

Jděte do toho s KetoFit!

Pokud ale těhotenství teprve plánujete, vaše možnosti jsou mnohem širší. Můžete začít pravidelně cvičit a celkově se více pohybovat, změnit svůj jídelníček a nebo na to jít chytře a začít hubnout s KetoFit. Jedná se o unikátní redukční program pro ženy, se kterým budete hubnout přirozeně, bez složitého počítání kalorií, bez námahy a sportu, bez náročné přípravy drahých jídel a hlavně bez hladovění!

Hubnutí se KetoFit je nejrychlejší možná cesta,
jak shodit přebytečná kila před plánovaným těhotenstvím.

Jak začít?

Stačí si vybrat plán KetoFit, který vám bude vyhovovat, nakoupit proteinová keto jídla KetoFit a můžete začít. Během několika dní uvidíte překvapivé výsledky. 

ketóza

 

Jídla KetoFit nastartují ketózu a zajistí okamžité hubnutí.

Všechny
keto jídla KetoFit totiž obsahují velké množství bílkovin a minimum sacharidů. Ty jsou pro tělo za běžných podmínek primárním zdrojem energie, a když je nemá, je nucené se obrátit k vlastním zásobám, a tak se dostává do stavu takzvané ketózy. Během ní čerpá energii z uloženého tuku, a ten přirozeně spaluje - a vy hubnete. Hubnutí s KetoFit si určitě rychle zamilujete, protože budete jíst pětkrát denně chutná jídla, která jsou hotová během minutky, ušetříte tak plno času, který byste jinak strávili vařením a nákupy.

Zhubnout s KetoFit se rozhodlo už více jak 70 000 žen  

Můžete si být jisti, že ketóza a ketonová dieta funguje. S KetoFit již úspěšně zhublo více jak 70 000 klientek v ČR i SR. Podívejte se jak se například podařilo snadno zhubnout Míše, celý příběh najdete zde. Během několika týdnů se ji podařilo zhubnout o polovinu své původní váhy, výrazně si zlepšila i svůj zdravotní stav 

 

 

Hubnu s proteinovou dietou KetoFit

 

  

Proteinová dieta KetoFit - chci také zhubnout

 

 

 

 

Autor článku: Redakce Ketofit
Odborný tým se zaměřením na ryhlé hubnutí

Na hubnutí nebudete sami!

Přidejte se k nám, vzájemně se podporujeme, sdílíme recepty, výsledky a zkušenosti. Hubnutí je hned snadnější.

Přidat se do skupiny

Podpora / recepty / příběhy
Zeptejte se reálných uživatelek, jak jsou spokojené s KetoFit, jak se jim daří hubnout, kolik kilo zhubly.

Ketofit v médiích

Přesvědčete se o účinnosti našich produktů.

Hýčkejte se těmi nejlepšími jídly

Pravá česká chuť

Speciálně pro ženy

Extra účinek při hubnutí

Zlepšují pleť, vlasy a nehty

Proč hubnout s kvalitnejším KetoFit?