Ptejte se: +420 770 110 650


Vliv nadváhy a obezity na sociální začlenění

Obézní lidé mají kromě zdravotních problémů i problémy sociální a psychickéVyskytují se u nich častěji deprese a snížené sebevědomí. Obézní mají potíže s cestováním dopravními prostředky i s provozováním běžných aktivit, což je vytlačuje na okraj společnosti. Obézní lidé mají také horší možnost uplatnění na trhu práce.

sociální začlenění

Není žádným tajemstvím, že nadváha a obezita s sebou přináší spoustu nepříjemných zdravotních komplikací. Vysoký tlak, cukrovka, nedostatek energie a pohybové obtíže bývají u lidí s nadměrnou tělesnou hmotností spíše pravidlem než výjimkou, a to nejen u lidí v pokročilejším věku. Obezita však nemá negativní vliv pouze na to, jak se člověk cítí po fyzické stránce, ale také na jeho psychiku a tím pádem i vztahy s okolím.

Od fyzických potíží k těm psychickým

Zmíněné zdravotní problémy spojené s obezitou nejsou pouze nepříjemné, ale člověka dost omezují v normálním fungování. Pro mnoho lidí představuje obrovský problém už jen to, když mají vyjít po schodech do několikátého patra nebo si v parném létě dojít do obchodu. Stačí trochu vyšší teplota, a menší fyzická aktivita a člověk se zapotí, zvedne se mu tlak a v důsledku se mu udělá nevolno, a to někdy až do takové míry, že potřebuje lékařskou pomoc.

Když se pak s takovými obtížemi musí vyrovnávat častěji, začne upadat do depresivních stavů - jednoduše řečeno přestane mít chuť cokoliv podnikat a raději se zavře doma, kde se cítí v bezpečí. Tady to však obvykle nekončí. Když se někdo dlouhodobě uzavírá před okolním světem, může se pro něj stát každý odchod z domu velmi traumatizující záležitostí, jelikož automaticky předpokládá, že se mu stane něco špatného. Člověka propadají úzkosti, mění se mu žebříčky hodnot i realita. Vnímání reality je totiž značně subjektivní.

Sebevědomí na minimu

Strach z venkovního prostředí však ani tak nepramení z okolností, ke kterým by teoreticky mohlo dojít, jako spíš z nízkého sebevědomí. Člověk s nízkým sebevědomím se chová jinak ke svému okolí a to jak se chová ke svému okolí vzbuzuje odezvu v okolí, což se člověku zpět vrací. Nesmíme zapomínat, že první obrázek si děláme o druhých podle vzhledu, hned poté podle řeči těla, následně podle mluveného projevu a teprve nakonec podle činů. Jestliže do okolního světa nezapadám, budu to pravděpodobně přičítat a) sobě nebo b) okolnímu světu.

Pravda je, že ani jedno ani druhé nemůže být příčinou samostatně, obě veličiny se neustále ovlivňují a je pravda, že začátek musíme hledat u sebe. Člověk ztrácí kontrolu sám nad sebou, a tak nevěří tomu, že bude schopen bez problému zvládnout i ty nejběžnější úkony. Nejsou to však pouze pokřivené žebříčky hodnot a zdravotní problémy, co u obézních lidí vyvolává deprese a úzkostlivé stavy, a tak je vyčleňuje z kolektivu. Často hraje velkou roli právěi samotný vzhled.

sociální začlenění

Zkuste někdy v obchodě věnovat pozornost titulním stránkám ženských časopisů a hned vám bude jasné, že dnešní doba přijímá jakožto ideál krásy pouze štíhlé, vypracované ženy. Lidé s nadváhou nebo obezitou se nepovažují za atraktivní a často jsou dokonce za svůj vzhled vytlačování ze společnosti - to platí zejména v případě malých dětí ve školách. Ve výsledku pak tomu sami uvěří a v horších případech začnou přehnaně sledovat svůj jídelníček, což často bohužel vede až k mentální anorexii či bulimii.

Zhubněte zdravě a začtěte se mít zase ráda

Jestliže máte kila navíc a trápí vás některé z výše zmíněných potíží, začněte u sebe zamyšlením se nad smyslem živých bytostí, zamyšlením nad žebříčkem hodnot a začněte současně tím, že každý den uděláte něco pro sebe. Může to být cokoliv, třeba jen krátká procházka v přírodě, hlavně byste měla vybrat takovou aktivitu, po které se budete cítit dobře. Samozřejmě je potřeba mít na mysli, že nadváha negativně ovlivňuje vaše zdraví, takže pokud se chcete cítit opravdu co možná nejlépe, Váš problém nejspíš nevyřešíte sama a měla byste využít pomoci odborníka. Současně byste měla začít něco dělat i se svou postavou, rychlé výsledky dodávají motivaci a chuť do dalšího snažení.

Jestliže vás zaujala některá drastická dieta, která slibuje neuvěřitelný úbytek na váze během pár dní, tak na ni raději zapomeňte. Nejenže takové typy hubnutí zdraví spíše škodí, ale ani nejsou příliš efektivní, jelikož po jejich skončení kila naberete zase rychle zpátky. Raději se do toho pusťte s redukčním programem KetoFit, který zajišťuje přirozené a efektivní hubnutí bez jakýchkoliv negativních účinků na zdraví a současně navštěvujte duševního kouče.

 

keto proteinová jídla KetoFit

KetoFit vás vrátí opět do hry

Dieta KetoFit je založená na tom, že se tělo uvede do stavu ketózy, což znamená, že jako zdroj energie využívá zásoby tuku, a tak jej přirozeně spaluje. Toho je docíleno speciálními keto jídly KetoFit, které jsou bohaté na kvalitní bílkoviny a zároveň neobsahují skoro žádné sacharidy, což je pro vyvolání ketózy klíčové. Jídlo si budete dopřávat pětkrát až šestkrát denně, takže se rozhodně nemusíte bát, že byste během hubnutí hladověla, spíš je tomu právě naopak. 

Během pár týdnů zhubnete, začnete se cítit lépe, plná energie, okolí si začne všímat, v práci vás budou chválit. Věřte nám, už více jak 70 000 žen se rozhodlo změnit život díky KetoFit. Podívejte se na příběhy některých z nich zde.

 

 proměna KetoFit

 

Chci zkusit ketodietu

 

 

 

 

 

 

 

125 hodnocení
4.9

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den