20% SLEVA na oblíbené produkty. Hledejte štítek FitDezert. Platí na nezlevněné. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Je dieta vhodná i pro těhotné ženy?

Těhotenství je krásné období, které s sebou nese také spoustu otázek ohledně výživy. Mnoho žen má strach o své pracně vydřené křivky, a proto je pochopitelné, že si nepřejí

V článku se dozvíte:

 Zpět na všechny dotazy  

Těhotenství je krásné období, které s sebou nese také spoustu otázek ohledně výživy. Mnoho žen má strach o své pracně vydřené křivky, a proto je pochopitelné, že si nepřejí v těhotenství přibrat mnoho kilogramů. Během těhotenství je to s jídelníčkem trochu složitější. Mění se nejen jeho složení, ale také denní kalorická potřeba.

Je keto dieta vhodná pro těhotné?

Nejspíš vás zklameme, ale keto dieta není vhodná pro těhotné ženy. Je to z toho důvodu, že právě v tuto dobu potřebuje ženský organismus všechny makroživiny v dostatečné míře pro správný vývoj plodu. Plán KetoFit® funguje na sníženém příjmu sacharidů, proto by tělo nedostalo vše, co potřebuje. Pamatujte, že v těhotenství nesmíte být v ketóze. To ale neznamená, že se musíte produktům KetoFit® úplně vyhýbat. Můžete si je klidně dopřát, ale pouze jako doplněk k pestré stravě. Níže si vysvětlíme, na jakých jídlech KetoFit® si můžete pochutnat.

Může dieta v těhotenství ohrozit miminko?

Pro těhotné ženy není žádná speciální hubnoucí dieta vhodná, protože může růst miminka ohrozit. Nepleťte si ale redukční diety se zdravým stravováním. Už dávno neplatí věta: „Jsi těhotná, jíš za dva, tak si dej cokoliv.“ Pokud v těhotenství zařadíte zdravou a plnohodnotnou stravu, odměnou vám bude zdravé miminko a překvapivě dobrá poporodní váha.

Jak si mám v těhotenství udržet váhu?

Co mám jíst během těhotenství?

Pokud je vašim cílem mít v těhotenství váhu pod kontrolou a přitom dodávat vašemu organismu a  miminku potřebné živiny, vitamíny a minerály, máme pro vás několik tipů:

  • Konzumujte dostatek vlákniny v podobě čerstvé zeleniny.
  • Zařaďte do vašeho jídelníčku komplexní sacharidy, najdete je například v pohance, bulguru a hnědé rýži.
  • Pravidelně doplňujte Omega 3 mastné kyseliny.
  • V jídelníčku se nebojte zdravých tuků, které se nachází v ořeších, kvalitních rostlinných a ořechových olejích a ghí.
  • Doporučujeme 1 až 2 produkty KetoFit® denně a to jako doplněk komplexních bílkovin, vitamínů a minerálů ve vašem jídelníčku. Na výběr máte z více jak 60 jídel.
  • Dopřejte si dostatek spánku a odpočinku.
  • Ani v těhotenství nezapomínejte pravidelný na pohyb. Vhodným typem sportu jsou procházky, jóga, plavání a další speciální lekce pro těhotné. 


Ukázka jídelníčku v těhotenství

Snídaně: proteinové palačinky s nízkosacharidovým džemem.

Svačina: celozrnný rohlík, lučina, 90% šunka a zelenina.

Oběd: bulgurové rizoto se zeleninou a sýrem.

Svačina: proteinový koktejl KetoFit®.

Večeře: salát s tuňákem.

Pačinky s nízkosacharidovým džemem KetoFit


Jak zhubnout po porodu?

Až přijde miminko na svět, určitě vás bude zajímat, jak se dostat zpět do formy. Užitečné rady se dozvíte v článku jak zhubnout po porodu.
 

Jak se daří hubout po porodu Kateřině?
Podívejte se, jak zhubla po porodu Kateřina, jedna z desítek tisíc zákaznic KetoFit. Její příběh najdete zde - recenze hubnutí s KetoFit. Během několika týdnů se dostala na váhu nižší než před porodem a dokonce i před jejími školními lety. Nyní pravidelně sportuje a užívá se veškerý čas s dětmi.
 

 

Související otázky

   Držím ketodietu podruhé, funguje to stejně?

   Kolik gramů sacharidů denně můžu přijmout?

   Mohu kombinovat KetoFit s jinou keto dietou?

   Zhubla jsem, chci si váhu udržet

   Jak zhubnout po porodu?

 

 Zpět na všechny dotazy