Pondělní SLEVA 25 % na VŠECHNY nezlevněné KOKTEJLY, KAŠE a SMOOTHIE. Zadejte kód: FITHITY >> Vybírejte ZDE <<

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Časté otázky

Nenašli jste odpověď? Zavolejte nám, rádi na vše odpovíme.
Výživová poradkyně:
Tel: 778 745 948
E-mail: poradce@ketofit.cz

K čemu slouží druhá fáze keto diety?

Naše dieta má různé fáze. Jednou z nich je také stabilizační fáze keto diety, která slouží k přechodu na běžnou stravu. Po redukčním jídelníčku se nemůžete jen tak vrátit k normální stravě, protože by vám hrozil jojo efektStabilizační fáze diety je udržovací fází a slouží k pomalému hubnutí a následně k zafixování váhy, na kterou se dostanete.

Během stabilizační fáze můžete v posledním týdnu pomalu začít zařazovat jídla s vyšším obsahem sacharidů, jako je třeba pečivo. Ideální je takové jídlo zařazovat pouze jednou denně. Můžete přidat také ovoce nebo různé přílohy. Ve stabilizační fázi keto diety doporučujeme pravidelné cvičení nebo alespoň pohyb, jako třeba procházky. 

Co dělat, když kaše Ketofit nezhoustne, jak potřebujete?

Někdy se může stát, že KetoFit kaše nezhoustne, jak potřebujete. Standardně se do ní přidává 200 ml vody, nicméně v takovém případě doporučujeme příště vyzkoušet vody méně, a to 160 ml. KetoFit kaše můžete míchat také s mlékem. Ideální je ale přidat tvaroh pro extra hustotu, použijte 200 g odtučněného tvarohu. Dosáhnete tak skvělého výsledku husté kaše KetoFit.

Doporučujeme vyzkoušet především naše KetoFit kaše v různých příchutích, které se stanou základem vašeho redukčního jídelníčku. Zejména pokud milujete čokoládu, je výbornou volbou ochucená čokoládová fitness kaše. Doporučujeme zároveň některé kaše dochutit naším unikátním keto džemem bez cukru. Můžete tak mlsat a přitom nepřibírat. 

Chcete se dozvědět více o tom, jak zahustit KetoFit kaše? Vše jsme pro vás podrobně popsali

Jaké jsou nejúčinnější tyčinky na hubnutí?

Chystáte se hubnout a nevíte, které proteinové tyčinky jsou pro vás nejlepší? Poradíme vám, podle čeho tyčinky vybrat, abyste mohly mlsat a nepřibrat přitom. Nejdůležitější při výběru proteinových tyčinek je především obsah bílkovin a sacharidů. Zatímco bílkovin by mělo být v proteinové tyčince co nejvíce, sacharidů naopak co nejméně. Zároveň je potřeba dát si pozor na kvalitu použitých bílkovin.

Pokud chcete mít jistotu, že si kupujete kvalitní proteinové tyčinky s vysokým obsahem kvalitních bílkovin (nad 30 %), a zároveň s minimálním obsahem sacharidů, jsou skvělou volbou KetoFit Protein tyčinky. Vybrat si můžete z různých příchutí. Právě tyto tyčinky jsou vhodné k tomu, aby vás zasytily a vy po nich zároveň nepřibíraly. 

Chcete se o nejúčinnějších tyčinkách na hubnutí dozvědět víc? Máme pro vás další informace, které by vám neměly uniknout.

Jak držet keto dietu, když pracuji na noční směny?

Jak už napovídá sám název, ochucovací kapsle slouží k ochucení proteinových jídel KetoFit. Vybírat můžete dokonce ze 13 příchutí, které si pro svou chuť rychle zamilujete. Velkou výhodou našich ochucených kapslí je, že jsou téměř bez kalorií. Můžete si je proto dopřát do svých oblíbených jídel. Skvěle se hodí například do našich koktejlůkaší nebo panna cotty

Naše ochucovací kapsle však mají i další využití. Víte, že je můžete využít také jako náhražku cukru? Doporučujeme proto ochucovací kapsle použít i do svých oblíbených receptů. Stejně tak je můžete použít na přípravu ochucených nápojů a domácích limonád. Použití ochucovacích kapslí je snadné a rychle se v jídle nebo ve vodě rozpustí.

Chcete se o ochucovacích kapslích dozvědět víc? Přečtěte si vše podstatné

K čemu slouží ochucovací kapsle?

Nepravidelné směny jsou v hubnutí problematické, ale rozhodně ne neřešitelné. Keto dietu můžete držet i pokud pracujete na noční směnu a celkově máte nepravidelnou pracovní dobu. Zhubnout s KetoFit je snazší, než jste si mysleli. Hlavním rozdílem je, připravit si v den noční směny 1 jídlo KetoFit navíc(celkem tedy 5+1 jídel). Doporučujeme také více zeleniny, abyste mohli zahnat hlad zdravými kaloriemi.
Právě keto dieta je při práci na směny dobrým řešením, na rozdíl od některých jiných drastických diet. Můžete tak získat postavu svých snů. Díky proteinovým jídlům KetoFit nebudete mít takový hlad, protože vás zasytí až na několik hodin, a navíc dodají tělu potřebné živiny. Určitě oceníte jejich rychlou a opravdu snadnou přípravu. 

Chcete další tipy, jak hubnout s keto dietou při práci na směny? Podívejte se, na co byste neměli zapomenout.

 

Co dělat, když kaše KetoFit nezhoustne, jak potřebujete?

Někdy se může stát, že KetoFit kaše nezhoustne, jak potřebujete. Standardně se do ní přidává 200 ml vody, nicméně v takovém případě doporučujeme příště vyzkoušet vody méně, a to 160 ml. KetoFit kaše můžete míchat také s mlékem. Ideální je ale přidat tvaroh pro extra hustotu, použijte 200 g odtučněného tvarohu. Dosáhnete tak skvělého výsledku husté kaše KetoFit.

Doporučujeme vyzkoušet především naše KetoFit kaše v různých příchutích, které se stanou základem vašeho redukčního jídelníčku. Zejména pokud milujete čokoládu, je výbornou volbou ochucená čokoládová fitness kaše. Doporučujeme zároveň některé kaše dochutit naším unikátním keto džemem bez cukru. Můžete tak mlsat a přitom nepřibírat. 

Chcete se dozvědět více o tom, jak zahustit KetoFit kaše? Vše jsme pro vás podrobně popsali

Je lepší produkt KetoFit míchat s mlékem nebo s vodou?

Naše speciální jídla z prémiových surovin, vytvořená tak, abyste efektivně hubli, jsou v práškové formě. Naše polévky, omelety nebo třeba palačinky můžete míchat s vodou, ale stejně tak s mlékem. Můžete si vybrat – záleží ale také na vašem hubnoucím cíli. Pokud vážíte do 100 kg, doporučujeme míchat proteinové koktejly KetoFit s vodou. 

 

Jestliže ale vážíte nad 100 kg, je vhodnější naše jídla míchat s mlékem. Rozdíl je v tom, že pokud vážíte nad 100 kg a začnete hubnout, tělo bude potřebovat dostatek živin. Právě mléko obsahuje mnoho živin a tělu je snadno dodá. Díky smíchání lahodných proteinových jídel s mlékem budete hubnout pomaleji a přirozeněji, vyhnete se jojo efektu.

Zajímají vás další informace, jak a s čím míchat proteinová jídla? Vše se dozvíte v detailní odpovědi

S čím kombinovat svíčkovou omáčku a kuře na paprice při keto dietě?

Nenechte se mýlit v tom, že redukční dieta automaticky znamená omezování se a zakazování jídel, které milujete. Během hubnutí s KetoFit si můžete dopřát vše, na co máte chuť, nebo co máte rádi. Stačí si vybrat z našich proteinových jídel. Co byste řekli třeba na svíčkovou, která vám dokonce pomůže shodit kila. Zdá se vám to nemožné? Díky našim upraveným a zdravějším jídlům to nemožné není. Váš jídelníček při keto dietě tak může být pestrý a neomrzí. 

 

Nicméně KetoFit omáčky můžete při keto dietě kombinovat také s dalšími přílohami. Vytvoříte si tak chutná jídla, která vás navíc zasytí. Vyzkoušejte například keto těstoviny risoni nebo třeba bezsacharidové špagety. Všechny přílohy obsahují minimální podíl sacharidů a jsou vhodné hned od první fáze diety. Přejeme dobrou chuť.

Zajímají vás i další proteinová jídla, která můžete kombinovat? Vše jsme pro vás podrobně sepsali na jednom místě.

Je keto dieta bezpečná?

Ano, keto dieta a redukční program KetoFit je zcela bezpečná po doporučenou dobu, která je 4 týdny ve fázi hubnoucí a 5 týdnů ve fázi stabilizační. Věděli jste, že například lékaři předepisují tento dietní režim osobám trpícím epilepsií? Stejně tak na keto dietě žily eskymácké kmeny (samozřejmě to pro ně nebyla dieta ale normální druh stravování). 

 

Keto dieta je tak zcela bezpečná a rozhodně nemusíte mít strach ji držet. Ketolátky jsou energetickým substrátem pro některé periferní tkáně, například pro srdeční sval nebo ledviny. Během keto diety a ketózy se ale ketolátky stanou zdrojem energie i pro další orgány, například pro mozek. Mnohem rychleji tak dochází k jejich vstřebání a štěpení z tukových buněk. Proto probíhá efektivní redukce tuku. 

Chcete vědět víc o keto dietě a jejím účinku na vaše zdraví? Vše jsme pro vás podrobně shrnuli.

Budu hubnout také ve 2. fázi keto diety?

Rozhodně, ano, nemusíte mít obavy. Přestože druhá fáze keto diety slouží jako přechod a stabilizace vaší hmotnosti, můžete v ní nadále hubnout. Nicméně hubnutí už nebude tak rychlé jako v první fázi keto diety. Je to mimo jiné proto, abyste se vyhnuly jojo efektu. Návrat k normální stravě musí být pozvolný a plynulý. 

Druhá fáze keto diety slouží hlavně k přechodu na normální stravu. Jakmile se postupně zafixuje hmotnost, na kterou jste v první fázi ketonové diety zhubly, přijde na řadu pozvolné hubnutí. Doporučujeme také vyzkoušet různé recepty pro 2. fázi keto diety. Najdete v nich mnoho slaných i sladkých jídel. Záleží, na co máte zrovna chuť. 

Zajímá vás víc o hubnutí ve 2. fázi keto diety? Máme pro vás více informací.

Kolik sacharidů denně je vhodné přijmout při keto dietě?

Celá keto dieta je postavená na sníženém příjmu sacharidů. Jakmile začnete pozvolna snižovat váš příjem sacharidů a dostanete ho na minimum, začne vaše tělo fungovat jinak. Začne čerpat podstatnou část energie rozložením tuků. Právě díky tomu začnete výrazně rychleji hubnout než při jiných dietách. Kolik sacharidů tedy přijmout za den? Ideální je přijmout pouze do 30 g sacharidů za den. 

 

Doporučujeme si těchto 30 gramů sacharidů rozložit do více porcí, do více jídel. Rozhodně není vhodné přijmout jídlo, které má většinu z tohoto objemu sacharidů. Takový jednorázový příjem sacharidů by mohl ohrozit ketózu, a tedy i vaše hubnutí. Ideální je používat prémiová jídla KetoFit®, se kterými se dostanete i na 15 g sacharidů denně.

Jaké další tipy a triky dodržovat, abyste nepřijala mnoho sacharidů? Máme pro vás odpověď. 

Mohu kombinovat KetoFit s jinou keto dietou?

Přestože se na první pohled může zdát, že kombinovat produkty jiných keto diet není problém, opak je pravdou. Proč? Protože kromě kvality produktů musíte dbát při keto dietě také na obsah sacharidů v jídle. Optimálně byste měli sníst maximálně 30 g sacharidů za den. Samotné jídlo by nemělo překročit 6 g na porci. 

 

Celá KetoFit dieta je postavena na prémiových jídlech, které mají okolo 0,9 až 2 g sacharidů na porci. Kdežto třeba jiná proteinová jídla od jiných značek mají klidně i 6,6 g na porci. Můžete se tak dostat klidně i na 50 a více gramů sacharidů denně, a to je samozřejmě problém. Pokud chcete efektivně hubnout, volte pouze proteinová jídla KetoFit.

Nejen jen o sacharidy, ale také o poměr živin. Zajímá vás víc, proč není dobré kombinovat jiná jídla?

Kolik gramů proteinového koktejlu je jedna porce?

Víte, že proteinový koktejl KetoFit patří mezi nejoblíbenější jídla v keto dietě? Je vyroben z prémiových surovin, jako jsou například čistě přírodní proteiny a další ingredience pouze nejvyšší kvality. Zcela bez chemických přísad. Jedna porce KetoFit koktejlu je 25 g prášku. To odpovídá přibližně 2 odměrkám, nicméně je dobré si to při první konzumaci ověřit na váze.

 

Velkou výhodou je, že proteinový koktejl můžete během keto diety pít až 5krát denně. A to dokonce v obou fázích keto diety. Příprava zabere jen chvilku, přitom naše proteinové koktejly nejen skvěle chutnají, ale hlavně zasytí. Nebudete tak mít chuť na různé zbytečnosti. Jde o ideální náhradu jídla, pokud zrovna nestíháte vařit. Mnohem lepší než kdejaké rychlé občerstvení. 

Zajímá vás víc o dávkování proteinového koktejlu? Máme pro vás vše podstatné.

Jak dlouho mohu nejdéle držet první fázi keto diety?

Délka první fáze keto diety se odvíjí především od celkové délky redukčního plánu. Jakmile začnete hubnout s KetoFit, zvolíte si redukční program. Od něj se potom odvíjí i délka první fáze keto diety. Držet se zpravidla může až 4 týdny. Poté přecházíte do stabilizační fáze keto diety. První fáze je redukční a hubnutí během ní jde podstatě rychleji než ve fázi druhé. 

Nebojte, ke každému redukčnímu programu najdete také délku hubnoucí a stabilizační fáze. Hubnutí je však velmi individuální proces, proto můžete během diety program změnit. Během první hubnoucí fáze je vhodné jíst téměř cokoli z našeho sortimentu prémiových jídel KetoFit. U každého jídla najdete přehledně uvedeno, pro kterou fázi diety je vhodné. Nejlepší jsou do začátku balíčky keto jídel, které jsou předem sestaveny.

Zajímá vás více o první fázi keto diety? Čtěte dál.

Přejít na rozsáhlou odpověď

Mohu při keto dietě ořechy?

Ořechy jsou samy o sobě prospěšné. Jsou zdrojem mnoha prospěšných látek, například vlákniny, zdravých tuků, vitamínů ale i minerálů. Proto by neměly chybět v žádném jídelníčku. Výjimkou není ani keto dieta. Doporučujeme je zařadit spíše do druhé fáze keto diety, tedy do stabilizační fáze. Denně byste tak měli sníst pouze do 10 gramů ořechů. 

Rozhodně doporučujeme ořechy nebo třeba i semínka zařadit do jídelníčku. Vyzkoušejte různé keto jídla, která si můžete uvařit. Například nízkosacharidový borůvkový cheesecake zažene vaše chutě na sladké. Doporučujeme také tvarohový řez. Rozhodně to ale s ořechy nepřehánějte, jinak můžete tělu dodat až příliš mnoho sacharidů nebo tuků a tělo může vypadnout z ketózy

Co ještě můžete uvařit, kam všude ořechy použít? Podívejte se na další recepty a nápady.

Přejít na rozsáhlou odpověď

Mohu při keto dietě žvýkat žvýkačky?

Žvýkačky se během hubnutí používají především k zahnání chutí na jídlo. Mají však i jiné přednosti. Věděli jste, že kromě svěžího dechu žvýkačky také vyrovnávají optimální pH v ústech? To má přímou souvislost se zubními kazy. Jenže co žvýkačka a keto dieta. Nenaruší mi žvýkačka hubnutí? Samozřejmě, že ne. Žvýkačku během diety klidně žvýkejte, ovšem pozor, musí být bez cukru. 

Právě během ketózy se můžete setkat s nepříjemným pocitem v ústech. Může přecházet až v zápach. Právě v tento okamžiku vám žvýkačky bez cukru pomohou. Existují ale i lepší řešení, jak porazit hlad. Lepší než žvýkačky, jsou například proteinové koktejly KetoFit, které jsou vyrobené pouze z prémiových surovin. Spolehlivě vás zasytí a mohou nahradit jídlo během dne.

Chcete se dozvědět více o keto dietě a vlivu žvýkaček? Máme pro vás vše, co potřebujete vědět

Mohu při keto dietě pít alkohol?

Během keto diety doporučujeme se alkoholu vyhnout. Naše keto dieta je postavena na nízkém příjmu sacharidů. Jenže alkohol většinou obsahuje sacharidy, a to v podstatném množství. Největším nepřítelem keto diety je tvrdý alkohol. Pokud už si chcete alkohol dopřát a například si připít na oslavě, doporučujeme suché víno. To je při keto dietě nejvhodnější – nicméně ani tak vhodné není. 

Alkohol nedoporučujeme po celý průběh keto diety. Naše hubnoucí programy KetoFit® často nejsou pouze o hubnutí. Slouží také k celkové očistě organismu, a to především od alkoholu. Alkohol obecně jsou prázdné kalorie a nejsou tak vůbec vhodné, ať už dietu držíte nebo ne. Vyzkoušejte proto detoxikační kúru.

Proč je alkohol vlastně zbytečný? To se dozvíte, když budete číst dál.

Jaká dochucovadla při keto dietě použít?

Naše KetoFit lahodná jídla děláme tak, aby samy o sobě chutnaly výborně. Navíc obsahují všechny kvalitní živiny, které byste měly během dne přijmout – ať už jsou to vitamíny, minerály, bílkoviny a další. Jsou ochucená a stačí je smíchat pouze s vodou. Nicméně některá sladká jídla si můžete dochutit pomocí příchutí (kapslí). 

Dochucují se především proteinové koktejly nebo keto kaše. Nicméně příchutě můžete použít třeba i do jogurtů a podobně. Jsou výhodné díky tomu, že neobsahují žádný cukr a jen minimum kalorií. Vybrat si můžete až ze 13 příchutí, mezi které patří například oblíbené příchutě, jako maliny, pistácie, kokos nebo broskev. Některé ženy používají příchuťové tablety KetoFit také do kávy.

Jaké další příchutě ještě máme a jak je využít? Podívejte se na ucelený přehled

Kolik káv denně mohu vypít při keto dietě?

Mnoho z nás si neumí den ráno bez kávy představit. Jenže jednou kávou to rozhodně nekončí. Kolik šálků kávy je vhodné při keto dietě? Během keto diety si můžete dopřát klidně 4 šálky denně. Věděli jste dokonce, že káva má na hubnutí pozitivní dopad? Ukázaly to některé vědecké studie. Doporučujeme ale kávu kombinovat s vodou. 

Proč? Protože s pitím kávy dochází k odvodňování organismu – to už může být při dietě trochu problematické. Je proto vhodné dát si společně s kávou vodu a tím problém vyřešíte. Důležité je, abyste během keto diety nepoužívaly ke slazení kávy cukr. Pokud máte rádi sladší kávu, doporučujeme vyzkoušet naše příchutě KetoFit.

Jak tedy ideálně kombinovat kávu a keto dietu? Není třeba si s tím lámat hlavu, ale můžete si o tom přečíst víc

Můžu jíst při keto dietě čokoládu?

Chuť na sladké se samozřejmě objevuje i během keto diety. Někdy je to dokonce velká překážka při vaší cestě za vysněnou postavou. Přepadá vás během diety také chuť na sladké? Víme, jak s ní rychle zatočit. Máme pro vás proteinovou nízkosacharidovou čokoládu, kterou si během keto diety můžete dopřát. Zaženete tak chuť na sladké a přitom nepřiberete. 

Samozřejmě byste neměli sníst celou low carb proteinovou čokoládu. Záleží, v jaké fázi keto diety se zrovna nacházíte. Během první hubnoucí fáze byste si měli dopřát maximálně 5 gramů low carb čokolády. Ve stabilizační fázi už to může být až 15 g denně. Dobrou volbou mohou kromě čokolády být proteinové tyčinky, které dokonce snadno nahradí jídlo.

Přepadá vás často během diety chuť na sladké? Podívejte se, jak chuť na sladké přemoct.

Přejít na rozsáhlou odpověď

Kolikrát denně mohu sladké nebo slané proteinové tyčinky při keto dietě?

Běžné proteinové tyčinky vhodné nejsou, protože zpravidla obsahují až příliš sacharidů. Můžete si ale dopřát nízkosacharidové KetoFit proteinové tyčinky. Jsou vyrobeny z prémiových surovin a plné kvalitních bílkovin, vitamínů a minerálů. Naše sladké proteinové tyčinky si můžete dopřát 1krát denně během hubnoucí fáze keto diety

Jakmile se dostanete do stabilizační fáze, klidně si můžete dopřát 2 až 3 proteinové tyčinky. U slaných proteinových tyčinek je naše doporučená dávka podobná – nicméně během stabilizační fáze doporučujeme pouze 2 slané tyčinky. Naše proteinové tyčinky můžete využít i jako rychlou svačinku, nebo když vás právě honí mlsná. 

Objevte i další proteinové tyčinky a možnosti, kdy si je vychutnat. Přečtěte si víc.

Mohu v první fázi keto diety šunku nebo kousek masa?

Máme pro vás dobrou zprávu. Ano, šunku nebo třeba maso můžete jíst během keto diety už v první fázi. Pokud vás tak během diety přepadne chuť nebo hlad, klidně si dejte maso. Vyzkoušejte třeba nějaký low carb recept s kuřecím prsem, nebo třeba sušené hovězí maso. Pokud si dáte šunku, dbejte na to, aby byla dostatečně kvalitní a měla alespoň 90 % masa. 

Dejte si však pozor na to, že během první hubnoucí fáze jsou maso nebo sušené maso pouze doplňkem proteinových jídel KetoFit. Můžete si je dopřát, když vás přepadne chuť, a to například mezi jídly. Doporučujeme se však vyhnout například uzeninám, protože v nich je často mnoho lepku, soli nebo zbytečných zvýrazňovačů chuti.

Zajímá vás ještě něco dalšího o masu v keto dietě? Máme odpověď

Jak fungují papírky na měření ketonů?

Během keto diety se tvoří takzvané ketony. Právě ty můžete sledovat, abyste měli představu, jak se vám keto dieta daří a zda je vaše tělo v ketóze. Takzvaný keto tester neboli testovací papírky jsou poměrně průkazné, ne však 100%. Ovšem jako orientační ukazatel rozhodně stojí za to.

Ketóza je stav metabolismu, kdy tělo vyrábí ketolátky z tuku. Zjednodušeně řečeno používá tuk jako zdroj energie. Ketony se následně vylučují v moči a krvi. Pomocí testovacích proužků můžete zjistit ketony v moči, a to svépomocí doma. 

Zajímá vás víc o tom, jak zjistit, jestli je vaše tělo v ketóze? Podívejte se i na další ukazatele.

Držím keto dietu podruhé, funguje stejně?

Pokud se vám hubnutí napoprvé nepovedlo, nezoufejte. Důležité je, že jste získala zkušenosti. Pro některé je zkrátka hubnutí delší proces a někdy i celoživotní oříšek. Ale s KetoFit to zvládnete. Hubnutí totiž funguje i při druhém opakování. Funguje i při dalším opakování, je to přirozená reakce organismu. Takže se bez výmluv pusťte do toho. 

Pozor však na to, abyste keto dietu neopakovali hned několikrát po sobě. Tělo by si pak mohlo na tento stav ketózy zvyknout a mohla byste hubnout o to pomaleji. Někdy je lepší si dát přestávku. Například po našem programu KetoFit Maxi plus doporučujeme přestávku alespoň měsíc.

Máme pro vás mnoho dalších zajímavostí a tipů, jak se podruhé pustit do hubnutí. Přečtěte si je

Proč má keto dieta 2 fáze?

Hubnoucí program KetoFit je rozdělen na 2 části proto, aby hubnutí bylo snazší a pohodlně jste dosáhla svých výsledků. To je pro nás opravdu důležité a děláme proto maximum. První hubnoucí fáze naší keto diety slouží k nastartování metabolismu, k jeho celkovému zrychlení. Díky ketóze pak dojde k rychlejšímu úbytku váhy. Je to hlavní fáze hubnutí naší diety. 

Druhá fáze KetoFit programu je stabilizační. Jak už napovídá sám název, nejde převážně o hubnutí. Stabilizační fáze slouží jako přechod k běžné stravě – především proto, abyste se vyhnuli jojo efektu. Proto je důležité dokončit celý program, a nejen první fázi, která přináší nejviditelnější výsledky.

Potřebujete více informací? Všechny jsme je pro vás podrobně připravili na jednom místě.

Co když po prvním týdnu diety nejde váha dolů?

Víte, co je jedním z nejdůležitějších faktorů hubnutí? Motivace. Pokud není motivace, velmi rychle hubnutí vzdáváme. A někdy je to problém, protože váha nemusí jít hned první týden dolů a vaše očekávání se tak nenaplní. Je proto důležité vytrvat. Vytrvalost především v keto dietě přináší výsledky. Důležité je dávat si reálné cíle, které dokážete splnit. 

Doporučujeme, abyste se nesrovnávala s ostatními, například s kamarádkami. Hubnutí je totiž individuální proces a každý organismus hubne jinak rychle. Zatímco třeba na začátku můžete hubnout pomaleji, naopak ve 3. týdnu budete hubnout rychle. Nedá se to předpovídat, proto nedělejte předčasné závěry a snažte se vydržet. Důležité je jednotlivé fáze hubnutí dodržovat.

Potřebujete motivaci nebo rychleji hubnout? Podívejte se, co vám může pomoct.

Mohu si upravit rozestup mezi jídly?

Snažili jsme se náš hubnoucí program KetoFit nastavit tak, aby vám co nejvíce vyhovoval a hubnutí s ním bylo snazší. Neznamená to ale, že pokud si naše doporučení změníte, přestanete hubnout. Například rozestupy mezi jídly si můžete upravit podle sebe, jak vám to bude vyhovovat. Důležité je udržet pouze pravidelnost a nízký podíl sacharidů. 

Například pokud nemáte zrovna hlad, nemusíte jídlo jíst jen proto, že je zrovna ta správná hodina. Klidně si ho dejte později. Interval mezi jídly může být až 3 hodiny. Stejně tak tento interval můžete zkrátit, pokud máte zrovna hlad. Zkraťte ho například na 2 hodiny. Případně, když zrovna nemáte čas, můžete využít naše proteinové tyčinky, které vás zasytí. 

Jak ještě si můžete upravit rozestup mezi jídly? To najdete v naší odpovědi.

Mohu si upravit rozestup mezi jídly?

Těhotenství si mnohdy žádá speciální režim. Proto se nabízí otázka, jestli je keto dieta vhodná i pro těhotné ženy. Musíme vás zklamat, ale keto dieta není pro kojící ženy vhodná. Především v období těhotenství potřebuje vaše tělo dostatek všech makroživin pro správný vývoj dítěte. To se neslučuje s naším efektivním plánem hubnutí KetoFit, které funguje díky sníženému přijmu sacharidů.

Pokud nevíte, jak si udržet váhu v těhotenství, máme pro vás několik rad. Zejména doporučujeme jíst pravidelně zeleninu. Dávejte si ji v hojném množství jako přílohu k jídlům. Zasytí vás, takže nebudete mít takový hlad, a navíc má mnoho minerálů a vitamínů. Jako doplněk stravy ji doporučujeme například 1 nebo 2krát denně naše KetoFit proteinové koktejly.

Chcete se dozvědět víc o tom, jak si udržet váhu během těhotenství? Máme pro vás odpovědi.

Co jíst k proteinovému chlebu?

Naše proteinové pečivo KetoFit, například proteinový chleba, je skvělou a chutnou náhradou běžného chleba. Má ovšem nízký obsah sacharidů a vysoký podíl proteinu. Výborně tak zapadá do našeho hubnoucího programu KetoFit. Nízkosacharidový chleba by tak určitě neměl chybět ve vašem jídelníčku, jenže s čím si ho dát, abyste si udržela ketózu

Ideálně se hodí například jako příloha k proteinovým omeletám, polévkám nebo omáčkám. Můžete ho bez problému kombinovat s jakýmikoli KetoFit prémiovými jídly. Kromě toho, pokud si chcete udělat hezkou chvilku, doporučujeme lehce grilovat zeleninu a k té si proteinový chleba dát. Je to výborná kombinace. 

Co jíst k proteinovému chlebu například ve stabilizační fázi diety? Tady jsou naše tipy.

Zhubla jsem, ale ještě chci v keto dietě pokračovat

Pokud jste ukončili hubnoucí plán KetoFit a podařilo se vám zhubnout, samozřejmě v něm můžete pokračovat. Doporučujeme zvolit si jiný redukční plán. Například, pokud jste měla redukční plán Optimal, je vhodné dále pokračovat v redukčním plánu Soft, který vám pomůže finálně vyrýsovat vaši postavu. Pokud tedy cítíte, že by to ještě chtělo nějaké kilo dolů, klidně můžete v keto dietě pokračovat. 

Pokud jste ale zhubla z vysoké váhy a dodržovala jste redukční plán Maxi plus, pak je lepší si dát chvíli přestávku. Minimálně 3 týdny, ale ideálně měsíc až dva. Dávejte si pozor, abyste nehubla až příliš rychle, protože potom by vám mohl hrozit právě jojo efekt. Keto dieta KetoFit je postavena tak, abyste maximálně snížila riziko.

Které další hubnoucí programy ještě můžete kombinovat? Podívejte se na přehled.

Další rady a tipy najdete ve Fit Magazínu

Ptejte se žen, které už s KetoFit zhubly

Nejlépe se hubne společně. Přidejte se k nám do nejlepší Facebookové keto skupiny, kde je nás už přes 10 000 odhodlaných žen změnit život.

  • Navzájem se podporujeme a motivujeme
  • Radíme si, sdílíme zkušenosti
  • Ukazujeme si úspěchy, fotky před a po
  • Recepty na skvělá keto jídla

CHCI SE PŘIDAT DO SKUPINY
 

Facebooková keto skupina

Těšíme se na vás...

Raději byste si s námi zavolala?

Nenašla jste odpověď? Zavolejte nám, rádi vám se vším pomůžeme a zodpovíme vaše dotazy. Hubnutí s KetoFit hravě zvládnete. Na telefonním čísle se spojíte s naší špičkovou výživovou poradkyní. Lepší odbornici na keto dietu nenajdete.

Tel.:   778 745 948 (8–17 h)
E-mail: poradna@ketofit.cz