20% SLEVA na oblíbené produkty. Hledejte štítek FitDezert. Platí na nezlevněné. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Ketóza

Neustále upravujete svůj jídelníček, ale stále se vám nedaří zhubnout? Už jste slyšeli o keto hubnutí, ale zatím nevíte, co je ketóza? Vsaďte na redukční plán KetoFit! Nezáleží na tom, zda jej nazvem

Neustále upravujete svůj jídelníček, ale stále se vám nedaří zhubnout? Už jste slyšeli o keto hubnutí, ale zatím nevíte, co je ketóza? Vsaďte na redukční plán KetoFit! Nezáleží na tom, zda jej nazveme nízkosacharidovou, proteinovou nebo ketonovou dietou, ve skutečnosti se totiž jedná jen o odlišné názvy pro tentýž styl stravování, jehož účinnost je založená na principu takzvané ketózy.

Co je ketóza?

Ketóza je metabolický stav, který se vyvinul během evoluce, a při kterém jsou pro organismus hlavním zdrojem energie tuky namísto klasické glukózy neboli škrobu/cukru. Glukóza se za běžných podmínek uschovává v játrech a ve svalech v podobě složitého cukru - glykogenu - a odtud se uvolňuje v případě potřeby. Nicméně pokud se příjem sacharidů na jeden až dva dny extrémně sníží, tyto zásoby se přirozeně vyčerpají. 

V důsledku tělo začne energii získávat z tuků jak ze stravy, tak z uložených zásob - začne tvořit takzvané ketony, které glukózu nahrazují. K jejich uvolňování někdy dochází i za normálních podmínek, například během spánku nebo při jiné formě hubnutí, nicméně při skutečné ketóze, kdy tělo opravdu spoléhá pouze na tuky, a tak hubne, jejich hladina v krvi dosahuje mnohem vyšší úrovně. Někdy se lidé pro jistotu dokonce uchylují k měření ketózy, a to skrze krevní testy nebo testovací papírky, které zjišťují, jaké je množství ketolátek v moči.

ketóza

Je ketóza zdravá?

Pro lidský organismus je ketóza běžným stavem získaným během evoluce, a tak pro něj není nijak nebezpečná, spíše naopak. Historicky byla klíčem k využití tukových rezerv během období půstu nebo nedostatku. U spousty lidí, kteří keto dietu podstoupí, dochází ke snížení hladiny LDL cholesterolu, tedy toho „špatného”, a současně ke zvýšení hladiny HDL cholesterolu, který je známkou zdravého fungování organismu. Samozřejmě je ale třeba dbát na zdravé a pestré stravování v rámci mantinelů ketodiety a zajistit si dostatek bílkovin, vlákniny i vitaminů a minerálů - což naše proteinové potraviny hravě dovedou.

Příznaky ketózy:

Nástup ketózy mohou provázet různé symptomy a příznaky. Nenechte se zmást, pokud vám v počátcích vaší ketonové diety bude nevolno. Během prvních pár dní je naprosto normální, že pocítíte některý z projevů: únavu, bolest hlavy či podrážděnost nebo vám bude připadat, jako kdyby se o vás pokoušela chřipka. Jde o projev toho, že vám dochází zásoby energie, než se tělo přeorientuje na ketony/ketózu. Pokud by však vaše potíže přetrvávaly déle, určitě se poraďte s naší výživovou poradkyní.

ketoza

Ketonová dieta - jak na ni?

Základním předpokladem pro úspěšné navození stavu ketózy je minimální konzumace sacharidů. To znamená, že se můžete rozloučit s potravinami, které obsahují cukr a také obilninami, ovocem a luštěninami, které obsahují škroby. Odpustit si musíte také veškeré alkoholické nápoje, protože ketóza a alkohol nejdou dohromady. Během ketózy jídelníček tvoří naopak maso, některé mléčné výrobky, v omezené míře semena a ořechy a některé druhy zeleniny. Abyste však dosáhla maximálních účinků, je nutné si hlídat také rozumný příjem tuků, nejlépe těch zdravých, vlákniny a ostatních živin.

ketóza

 

Tak to alespoň probíhá za předpokladu, že se do proteinové diety pustíte na vlastní pěst. Když do toho však půjdete s KetoFit, vyhnete se slepým uličkám, vymýšlení vymyšleného, zdlouhavým nákupům a pročítání kalorických tabulek. S naším redukčním programem se totiž stravujete pouze našimi proteinovými jídly, která jsou připravena s ohledem na potřeby ženského těla a tudíž obsahují vše, co byste mohla potřebovat. Můžete se také inspirovat tipy na dietní večeře.

A za jak dlouho ketóza naběhne?
Při dodržení správného jídelníčku se dostanete do ketózy pozvolna během pár dní. Pak už stačí neudělat nějaký přešlap a budete pozorovat, jak jdou kila rychle dolů.

Ve výsledku tedy nejen zhubnete, ale doplníte škálu vitaminů i minerálů, které jste možná dříve z neodborně sestavené stravy nepřijímala, a navíc ušetříte plno času. Můžete se spolehnout na výsledek!

Co jíst při ketóze – jídelníček

Hubnutí pomocí ketózy vůbec neznamená, že se budete trápit hlady. Jídelníček při ketóze obsahuje převážně bílkoviny, zdravé tuky a vlákninu, takže jídla vás spolehlivě zasytí na dlouhou dobu. 

Mezi hlavní suroviny co jíst při ketóze patří maso, vejce, ryby i mořské plody, mléčné produkty, ořechy a různá semínka, odborně sestavená keto jídla pro ketodietu (omelety, kaše, koktejly), avokádo, proteinové pečivo a proteinové těstoviny, zelenina s nízkým obsahem sacharidů – cukety, brokolice, okurky, květák, saláty, ředkvičky…


Vyzkoušejte osvědčené recepty pro rychlou ketózu: 

mexická keto tortila

Mexická tortilla bez mouky
Populární a praktický recept i na cesty, který využívá speciální směs na proteinové omelety KetoFit. Mouku nebudete potřebovat!

přejít na recept

keto pizza

Proteinová keto pizza
Asi vás to překvapí, ale i pizza může fungovat jako dietní jídlo. Místo mouky použijete směs na proteinové koktejly a rajčatovou keto polévkou KetoFit.

přejít na recept

hovězí na houbách s proteinovými těstovinami

Hovězí na houbách s proteinovými těstovinami
Oblíbená česká klasika, a přitom skvělé dietní jídlo! Tento recept obsahuje díky proteinovým těstovinám minimum sacharidů.

přejít na recept

 

Tip: Podívejte se na celý přehled populárních keto receptů zde.

 

Nejspolehlivější varianta pro nastartování a udržení ketózy jsou speciálně sestavená jídla KetoFit. Díky nim nemusíte stále řešit jídelníček a shánět ingredience. Ale především – budete mít jistotu, že tělu dodáváte nezbytné vitamíny a stopové prvky.

Zkušenosti s ketózou

Můžete si být jisti, že ketóza a ketonová dieta funguje. S KetoFit již úspěšně zhublo více jak 85 000 klientek v ČR i SR.

Podívejte se, jak se například podařilo snadno zhubnout Míši, jedné ze zákaznic KetoFit, celý příběh najdete zde. Během několika týdnů se dostala na váhu nižší než před porodem, a dokonce i před jejími školními lety. 

recenze keto diety

 

Peťa, jejíž váha se po těhotenství a hormonální léčbě vyšplhala až na 100 kilo zvládla zhubnout na svojí původní váhu a úspěšně míří k cíli 60 kg. Přečtěte si celou recenzi keto diety.

recenze a zkušenosti s keto dietou

 

Další příběh úspěchu napsala Eva, kterou k hubnutí s KetoFit inspirovala kolegyně. I Eva hodně přibrala po porodu a při její malé výšce bylo 83,5 kg opravdu hodně. Podstoupila redukční plán Maxi a kila šla rychle dolů. Dnes Eva obléká konfekční velikost, jako za mlada. Inspirujte se jejím příběhem

recenze keto diety

 

Nyní už víte o ketóze téměř vše a pokud vás trápí nějaká kila navíc, můžete se pustit do hubnutí už dnes. Ketóza je nejsnadnější cesta ke štíhlé postavě, tak neváhejte a jdeme na to...

 

Proteinová dieta KetoFit - chci také zhubnout