Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Ketóza

Neustále upravujete svůj jídelníček, ale stále se vám nedaří zhubnout? Už jste slyšeli o keto hubnutí, ale zatím nevíte, co je ketóza? Vsaďte na redukční plán KetoFit! Nezáleží na tom, zda jej nazvem

V článku se dozvíte:

Neustále upravujete svůj jídelníček, ale stále se vám nedaří zhubnout? Už jste slyšeli o keto hubnutí, ale zatím nevíte, co je ketóza? Vsaďte na redukční plán KetoFit! Nezáleží na tom, zda jej nazveme nízkosacharidovou, proteinovou nebo ketonovou dietou, ve skutečnosti se totiž jedná jen o odlišné názvy pro tentýž styl stravování, jehož účinnost je založená na principu takzvané ketózy.

Co je ketóza?

Ketóza je metabolický stav, který se vyvinul během evoluce, a při kterém jsou pro organismus hlavním zdrojem energie tuky namísto klasické glukózy neboli škrobu/cukru. Glukóza se za běžných podmínek uschovává v játrech a ve svalech v podobě složitého cukru - glykogenu - a odtud se uvolňuje v případě potřeby. Nicméně pokud se příjem sacharidů na jeden až dva dny extrémně sníží, tyto zásoby se přirozeně vyčerpají. 

V důsledku tělo začne energii získávat z tuků jak ze stravy, tak z uložených zásob - začne tvořit takzvané ketony, které glukózu nahrazují. K jejich uvolňování někdy dochází i za normálních podmínek, například během spánku nebo při jiné formě hubnutí, nicméně při skutečné ketóze, kdy tělo opravdu spoléhá pouze na tuky, a tak hubne, jejich hladina v krvi dosahuje mnohem vyšší úrovně. Někdy se lidé pro jistotu dokonce uchylují k měření ketózy, a to skrze krevní testy nebo testovací papírky, které zjišťují, jaké je množství ketolátek v moči.

ketóza

Je ketóza zdravá?

Pro lidský organismus je ketóza běžným stavem získaným během evoluce, a tak pro něj není nijak nebezpečná, spíše naopak. Historicky byla klíčem k využití tukových rezerv během období půstu nebo nedostatku. U spousty lidí, kteří keto dietu podstoupí, dochází ke snížení hladiny LDL cholesterolu, tedy toho „špatného”, a současně ke zvýšení hladiny HDL cholesterolu, který je známkou zdravého fungování organismu. Samozřejmě je ale třeba dbát na zdravé a pestré stravování v rámci mantinelů ketodiety a zajistit si dostatek bílkovin, vlákniny i vitaminů a minerálů - což naše proteinové potraviny hravě dovedou.

Příznaky ketózy:

Nástup ketózy mohou provázet různé symptomy a příznaky. Nenechte se zmást, pokud vám v počátcích vaší ketonové diety bude nevolno. Během prvních pár dní je naprosto normální, že pocítíte některý z projevů: únavu, bolest hlavy či podrážděnost nebo vám bude připadat, jako kdyby se o vás pokoušela chřipka. Jde o projev toho, že vám dochází zásoby energie, než se tělo přeorientuje na ketony/ketózu. Pokud by však vaše potíže přetrvávaly déle, určitě se poraďte s naší výživovou poradkyní.

ketoza

Ketonová dieta - jak na ni?

Základním předpokladem pro úspěšné navození stavu ketózy je minimální konzumace sacharidů. To znamená, že se můžete rozloučit s potravinami, které obsahují cukr a také obilninami, ovocem a luštěninami, které obsahují škroby. Odpustit si musíte také veškeré alkoholické nápoje, protože ketóza a alkohol nejdou dohromady. Během ketózy jídelníček tvoří naopak maso, některé mléčné výrobky, v omezené míře semena a ořechy a některé druhy zeleniny. Abyste však dosáhla maximálních účinků, je nutné si hlídat také rozumný příjem tuků, nejlépe těch zdravých, vlákniny a ostatních živin.

ketóza

 

Tak to alespoň probíhá za předpokladu, že se do proteinové diety pustíte na vlastní pěst. Když do toho však půjdete s KetoFit, vyhnete se slepým uličkám, vymýšlení vymyšleného, zdlouhavým nákupům a pročítání kalorických tabulek. S naším redukčním programem se totiž stravujete pouze našimi proteinovými jídly, která jsou připravena s ohledem na potřeby ženského těla a tudíž obsahují vše, co byste mohla potřebovat. Můžete se také inspirovat tipy na dietní večeře.

A za jak dlouho ketóza naběhne?
Při dodržení správného jídelníčku se dostanete do ketózy pozvolna během pár dní. Pak už stačí neudělat nějaký přešlap a budete pozorovat, jak jdou kila rychle dolů.

Ve výsledku tedy nejen zhubnete, ale doplníte škálu vitaminů i minerálů, které jste možná dříve z neodborně sestavené stravy nepřijímala, a navíc ušetříte plno času. Můžete se spolehnout na výsledek!

Co jíst při ketóze – jídelníček

Hubnutí pomocí ketózy vůbec neznamená, že se budete trápit hlady. Jídelníček při ketóze obsahuje převážně bílkoviny, zdravé tuky a vlákninu, takže jídla vás spolehlivě zasytí na dlouhou dobu. 

Mezi hlavní suroviny co jíst při ketóze patří maso, vejce, ryby i mořské plody, mléčné produkty, ořechy a různá semínka, odborně sestavená keto jídla pro ketodietu (omelety, kaše, koktejly), avokádo, proteinové pečivo a proteinové těstoviny, zelenina s nízkým obsahem sacharidů – cukety, brokolice, okurky, květák, saláty, ředkvičky…


Vyzkoušejte osvědčené recepty pro rychlou ketózu: 

mexická keto tortila

Mexická tortilla bez mouky
Populární a praktický recept i na cesty, který využívá speciální směs na proteinové omelety KetoFit. Mouku nebudete potřebovat!

přejít na recept

keto pizza

Proteinová keto pizza
Asi vás to překvapí, ale i pizza může fungovat jako dietní jídlo. Místo mouky použijete směs na proteinové koktejly a rajčatovou keto polévkou KetoFit.

přejít na recept

hovězí na houbách s proteinovými těstovinami

Hovězí na houbách s proteinovými těstovinami
Oblíbená česká klasika, a přitom skvělé dietní jídlo! Tento recept obsahuje díky proteinovým těstovinám minimum sacharidů.

přejít na recept

 

Tip: Podívejte se na celý přehled populárních keto receptů zde.

 

Nejspolehlivější varianta pro nastartování a udržení ketózy jsou speciálně sestavená jídla KetoFit. Díky nim nemusíte stále řešit jídelníček a shánět ingredience. Ale především – budete mít jistotu, že tělu dodáváte nezbytné vitamíny a stopové prvky.

Zkušenosti s ketózou

Můžete si být jisti, že ketóza a ketonová dieta funguje. S KetoFit již úspěšně zhublo více jak 85 000 klientek v ČR i SR.

Podívejte se, jak se například podařilo snadno zhubnout Míši, jedné ze zákaznic KetoFit, celý příběh najdete zde. Během několika týdnů se dostala na váhu nižší než před porodem, a dokonce i před jejími školními lety. 

recenze keto diety

 

Peťa, jejíž váha se po těhotenství a hormonální léčbě vyšplhala až na 100 kilo zvládla zhubnout na svojí původní váhu a úspěšně míří k cíli 60 kg. Přečtěte si celou recenzi keto diety.

recenze a zkušenosti s keto dietou

 

Další příběh úspěchu napsala Eva, kterou k hubnutí s KetoFit inspirovala kolegyně. I Eva hodně přibrala po porodu a při její malé výšce bylo 83,5 kg opravdu hodně. Podstoupila redukční plán Maxi a kila šla rychle dolů. Dnes Eva obléká konfekční velikost, jako za mlada. Inspirujte se jejím příběhem

recenze keto diety

 

Nyní už víte o ketóze téměř vše a pokud vás trápí nějaká kila navíc, můžete se pustit do hubnutí už dnes. Ketóza je nejsnadnější cesta ke štíhlé postavě, tak neváhejte a jdeme na to...

 

Proteinová dieta KetoFit - chci také zhubnout