Horké SLEVY až 45 % na většinu jídel pro letní hubnutí. Do půlnoci >> Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Je keto dieta bezpečná?

Strava KetoFit je u zdravého jedince po dobu 4 týdnů ve fázi hubnoucí + 5 týdnů ve fázi stabilizační zcela bezpečná. Medicína předepisuje tento stravovací režim celoživo

Ano. Strava KetoFit je u zdravého jedince po dobu 4 týdnů ve fázi hubnoucí + 5 týdnů ve fázi stabilizační zcela bezpečná. Medicína předepisuje tento stravovací režim celoživotně osobám s epilepsií. (Ne vždy. Jde o jednu z léčebných metod.) Dále na tomto stravovacím modelu celoživotně fungovaly eskymácké kmeny. Odtud zmínky cestovatelů, kteří s Eskymáky nějaký čas žili a zázračně shodili tuky.

Ketolátky jsou za normálních okolností důležitým energetickým substrátem pro některé periferní tkáně. Mezi tyto tkáně patří především srdeční sval, kosterní sval a ledviny. Při déle trvajícím hladovění se ketolátky stávají významným substrátem pro mozkovou tkáň (z 60–75 %). Za normálních okolností využívá mozek jako zdroj energie pouze glukózu. Mastné kyseliny do mozku z krve nepřecházejí. V roli živiny představují ketolátky ve vodě rozpustné ekvivalenty mastných kyselin, navíc se nevážou na bílkoviny a snadno difundují, což je jejich výhodou. 

Jak keto dieta funguje?

 • vynecháte alkohol
 • přijímanou stravou keto jídel KetoFit se sníží přísun sacharidů, zejména vysokoglykemických  
 • sníží se tím aktivita inzulínu
 • sníží se chuť na jídlo 
 • tuky se stávají nejsnáze dostupným zdrojem energie pro fungování těla
 • obrátí se režim z ukládání tuku na spalování 
 • svaly, šlachy a další tkáně nejsou ničeny jako v případě neodborného hladovění 

Tím, že regulujeme příjem sacharidů, dojde k jejich spotřebování v organismu v průběhu 1–2 dnů (můžete urychlit procházkami a pomalými aktivitami). Organismus pak těží energii z tuků, ať už tělesných, nebo přijímaných ve stravě. Nastane tzv. proces ketóza.

Je keto dieta bezpečná pro všechny?

Keto dieta KetoFit není vhodná, pokud spadáte pod kteroukoliv z následujících skupin:

 • Jste těhotná či kojící.
 • Jste alergická na některý z alergenů: mléko (laktóza, mléčná bílkovina, syrovátková bílkovina), ryby, sója. Stopové alergeny: vejce, lepek, skořápkové plody.
 • Trpíte-li poruchou příjmu potravy – anorexie, bulimie. Nebo některým následujícím onemocněním: vážná psychická onemocnění, onemocnění jater a ledvin, srdeční onemocnění, prodělaná mozková, cévní příhoda, poruchy krevní srážlivosti, poruchy metabolismu minerálů, onemocnění cukrovkou – diabetes 1. typu, diabetes 2. typu, onemocnění dnou či žlučovými kameny.
 • V případě, že neznáte svůj zdravotní stav, poraďte se před nasazením keto diety s lékařem.

Jídla pro bezpečnou keto dietu

Hubnutí v ketóze můžete zvládnout sami s běžnými surovinami, ale je to velmi náročné na znalosti jídel, složení, parametry, čas přípravy a také finance. Nesprávně sestaveným jídelníčkem si můžete dokonce ublížit (mohou vám začít chybět vitamíny, minerály a další důležité látky pro tělo). Proto všem začínajícím i pokročilým doporučujeme sáhnout po speciálních jídlech, která jsou přímo vyvinuta pro bezpečnou keto dietu. Značek je na trhu více, jsou však mezi nimi markantní rozdíly.

Troufneme si s jistotou tvrdit, že jídla Ketofit® jsou špička na trhu. Je to dáno bezkonkurenčním složením a surovinami, ze kterých jsou jídla připravena a zejména také unikátními parametry s nejnižšími hodnotami obsahu sacharidů. Díky nim dochází k rychlejší ketóze a snadnějšímu hubnutí. Složení jídel KetoFit má navíc pozitivní vliv na podporu krásy, imunity a obranyschopnosti organismu. To u jiných značek nenajdete.

Jídla KetoFit pro bezpečnou keto dietu

 

Jídla Ketofit pro bezpečnou keto dietu

Související otázky

Je keto dieta bezpečná?   Budu hubnout ve 2. fázi keto diety?

Je keto dieta bezpečná?   Kolik gramů sacharidů můžu přijmout za den

Je keto dieta bezpečná?   Mohu kombinovat KetoFit s jinou keto dietou?