20% SLEVA na oblíbené produkty. Hledejte štítek FitDezert. Platí na nezlevněné. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Keto dieta pro začátečníky

Keto dieta patří mezi velmi oblíbené metody, jak získat postavu snů a to i bez dřiny ve fitness centru. Díky ní se podařilo úspěšně zhubnout už tisícům českým ženám a mužům. Zaujala vás keto dieta, ale nevíte, kde začít? Nemusíte utrácet peníze za drahé knihy o keto dietě. My vám velmi jednoduše přiblížíme, co je to keto dieta a jak

V článku se dozvíte:

Keto dieta patří mezi velmi oblíbené metody, jak získat postavu snů a to i bez dřiny ve fitness centru. Díky ní se podařilo úspěšně zhubnout už tisícům českým ženám a mužům. Zaujala vás keto dieta, ale nevíte, kde začít? Nemusíte utrácet peníze za drahé knihy o keto dietě. My vám velmi jednoduše přiblížíme, co je to keto dieta a jak s její pomocí můžete i vy efektivně zhubnout přebytečná kila. A navíc prozradíme rychlé keto recepty, které si rozhodně zamilujete. 
 

Co je to keto dieta?

Jste začátečníci a nevíte přesně, co je keto dieta? Hned na začátku si pojďme přiblížit, co to vlastně ta keto dieta je. Principem keto diety je výrazné snížení sacharidů a navýšení bílkovin v jídelníčku tak, aby mohla v těle nastat takzvaná ketóza. Velmi jednoduše řečeno jde o stav organismu, kdy tělo místo cukrů začne jako zdroj energie aktivně využívat tuky. To znamená, že stačí upravit jídelníček podle pravidel keto diety a tělo bude spalovat tukové zásoby i bez dlouhých hodin strávených v posilovně. Proto je bezsacharidová dieta skvělá i pro začátečníky v hubnutí.

Jak začít s ketogenickou dietou?

Pustit se do hubnutí s keto dietou je opravdu jednoduché, nepotřebujete ani knihy o keto dietě. Stačí, když si určíte vaši cílovou váhu a následně si vyberete vhodný redukční plán. Při redukci váhy s keto dietou je důležité nejen dodržovat keto jídelníček, ale také dbát na dostatečný pitný režim. Ten by měl být mírně zvýšený, protože tělo potřebuje pro zpracování vyššího příjmu bílkovin daleko více vody. Mějte také na paměti, že pokud vás trápí nějaké onemocnění, nebo zdravotní omezení, keto dieta nemusí být pro vás to pravé. Proto váš hubnoucí plán raději předem konzultujte s vaším lékařem.

 

Keto dieta pro začátečníky

Keto dieta pro začátečníky - připravte si plán

TIP: Máte nějaké další otázky ohledně keto diety? Naše odborná výživová poradkyně pravidelně odpovídá na dotazy o keto dietě.

Keto dieta pro začátečníky aneb jak si sestavit jídelníček

Vytvořit si keto jídelníček není nijak komplikované. Jednoduše do vašeho stravovacího plánu zařaďte potraviny, které mají vysoký obsah bílkovin a naopak nízký podíl sacharidů (od 1 do 3 g v porci). Některé z nich si můžete koupit ve vašem nejbližším obchodě s potravinami, jiné si můžete objednat na e-shopu Ketofit. Jaké potraviny se hodí do keto jídelníčku a které naopak z něho při hubnutí s keto dietou vypustit?

Co má v keto jídelníčku zelenou?

Potraviny vhodné do proteinové diety jsou takové, které jsou bohaté na živočišné a rostlinné proteiny. Určitě se nemusíte vyhýbat ani zdravým tukům. Vždy ale dejte přednost kvalitě před kvantitou. Vybírejte potraviny, které mají přirozený obsah živin a jsou co nejméně průmyslově zpracované. Jaké potraviny se hodí do keto jídelníčku?

 • libové maso,

 • vejce,

 • ryby a mořské plody,

 • některé druhy mléčných výrobků, jako je tvaroh, cottage, mozzarella, řecký jogurt,

 • zelenina s nízkým obsahem sacharidů, například špenát, cuketa, brokolice,

 • vybrané typy ovoce, především bobuloviny,

 • semínka, ořechy a kvalitní oleje,

 • speciální proteinová jídla,

 • proteinové dezerty.

Keto dieta

Jídelníček obsahuje jídla s minimem sacharidů

Co do keto jídelníčku nepatří?

Keto dieta je založená na nízkém příjmu sacharidů. Proto do keto jídelníčku rozhodně nepatří potraviny a jídla plná cukrů. Vždy pozorně čtěte etikety. Složení některých výrobků vás možná překvapí. Cukr totiž můžete najít nejen ve sladkostech, ale také ve slaných potravinách. Nutno dodat, že taková jídla se nehodí ani do běžného jídelníčku a měly by se v něm objevit opravdu minimálně. Kterým potravinám se vyhnout při držení keto diety?

 • cukrovinkám, brambůrkům a dalším pochutinám,

 • uzeninám,

 • slazeným mléčným výrobkům,

 • klasickému pečivu a těstovinám,

 • průmyslově vyráběným potravinám s přemírou cukru,

 • alkoholu a alkoholickým nápojům,

 • sladkým nápojům a džusům.

Zakázaná jídla

TIP: Stále si nejste jistí, jestli je keto dieta vhodná i pro vás? Inspirujte se úžasnými příběhy a zkušenostmi s keto dietou. Budete překvapeni, jak keto dieta může změnit nejen vaši postavu, ale také celý váš život k lepšímu.

Pro začátečníky

Renata zhubla i bez knihy pro žačátečníky
 

Keto dieta - recenze

Zuzka si oblíbila keto kuchařku s recepty

Kuchařka pro keto dietu: lahodné recepty na každý den

Pokud si myslíte, že musíte mít speciální kulinářské dovednosti, abyste si uvařili lahodná proteinová jídla, tak jste na omylu. Většina keto jídel má velmi jednoduchý postup, a proto jsou připravená během pár minut. Takže vaření při keto dietě zvládne bez problémů i začátečník. Nevíte, co si uvařit při držení keto diety? Přinášíme vám vynikající a nenáročné recepty pro keto dietu. Tak který vyzkoušíte jako první?

Keto snídaně

Snídaně, která vám dodá energii na celé dopoledne. Uvidíte, že nebudete mít hlad až do oběda. Nízkosacharidová snídaně vás báječně zasytí a uspokojí vaše chuťové buňky. Co si připravit na snídani?

Keto obědy

Dejte sbohem nezdravým obědům ve fast foodu a vyměňte je za lahodná proteinová jídla. Keto obědy si můžete vzít pohodlně s sebou do práce v krabičce. Ušetří vám nemalé peníze a pomůžou vám efektivně zhubnout. Na čem si můžete v poledne pochutnat?

Odměňte se za úspěšný pracovní den pořádnou večeří. Zapomeňte na salát bez chuti. U keto diety se nemusíte omezovat a klidně si můžete dopřát i vaše oblíbená jídla, jako je třeba mexická tortilla. Které recepty keto diety patří mezi ty nejoblíbenější na závěr dne?

Kuchařka - keto recepty pro začátečníky

Koupíte v Brně.

Začněte hubnout s Ketofit ještě dnes

Nečekejte na to, až vaše váha překročí nezdravou hranici a nebude vám sedět žádné oblečení z vašeho šatníku. Začněte hubnout s keto dietou Ketofit hned teď. Věřte, že ať už chcete dát dolů jen pár kilogramů, nebo se zbavit nezdravé obezity, keto dieta vám pomůže získat postavu, za kterou se už nebudete muset stydět. Hubnutí s keto dietou je opravdu snadné, a proto je low carb dieta vhodná i pro začátečníky. 

Ketofit jídla

 

Jak zařít s dietou

Účinná keto jídla e-shop