20% SLEVA na oblíbené produkty. Hledejte štítek FitDezert. Platí na nezlevněné. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Kdy jíst proteinové jogurty?

Proteinová jídla jsou základem keto diety, to jistě víte. Proteinové jogurty si během keto diety Ketofit můžete dopřát, ale až během stabilizační fáze. Na tvarohy a jogurty s vysokým obsahem proteinu narazíte v každém supermarketu, otázkou je, jaké množství bílkovin obsahují. Podívejte se na naše srovnání a sami se

V článku se dozvíte:

Proteinová jídla jsou základem keto diety, to jistě víte. Proteinové jogurty si během keto diety Ketofit můžete dopřát, ale až během stabilizační fáze. Na tvarohy a jogurty s vysokým obsahem proteinu narazíte v každém supermarketu, otázkou je, jaké množství bílkovin obsahují. Podívejte se na naše srovnání a sami se rozhodněte, který si vyberete.

Obsah bílkovin v jogurtech a tvarohu

  Bílkoviny ve 100 g
Proteinový jogurt 9 g
Klasický jogurt (2,4 % tuku) 5 g
Tvaroh (odtučněný) 12 g
Proteinový tvaroh 10 g
 

Nejvíce bílkovin obsahuje klasický tvaroh. Nepotřebujete tak jeho ochucené a proteinové verze, které paradoxně obsahují bílkovin méně, stejně tak se vyhněte těm slazeným, které obsahují mnoho cukru. Do neochuceného tvarohu nebo jogurtu si můžete přidat jakoukoliv příchuť od Ketofit případně nízkosacharidové džemy bez cukrů a lahodná svačinka je na světě.

Náš tip: Navštivte sekci Fit recepty. Naleznete zde spoustu keto receptů a inspiraci na vaření bez sacharidů.

Keto recepty, které obsahují tvaroh nebo jogurt:

Kdy jíst jogurty a tvaroh během keto diety?

Tvarohy, jogurty s proteinem i další mléčné výrobky s proteinem se hodí do každé redukční diety, můžete si je dopřát v jakoukoli denní dobu, protože obsahují méně sacharidů a více bílkovin. V plánu Ketofit je zařazujeme ve 2. fázi keto diety, proteinové mléčné výrobky si můžete vychutnat 2x denně.

Odtučněného tvarohu si můžete dát v jedné porci 200 g a jogurtu 150 g (s obsahem tuku do 4 %).

Celý seznam povolených potravin pro F2 i s gramáží naleznete zde.

Keto jogurt pomáhá.

Příklad jídelníčku pro stabilizační fázi s mléčnými výrobky

SnídaněProteinová omeleta KetoFit a 150 g zeleniny

Svačina: 200 g odtučněného tvarohu ochuceného příchutí KetoFit

ObědKvětákové rizoto

Svačina: 150 g bílého jogurtu 

VečeřeKeto chléb extra semínkový, 50 g 90% šunky, 150 g zeleniny

Jaký je rozdíl mezi proteinovým jogurtem a běžným jogurtem?

Možná už jste v obchodech zaregistrovali jogurty označené jako proteinové jogurty, vysokoproteinové jogurty nebo jogurty s proteinem. Ať už jsou označeny jakkoli, pořád jde o jogurt. Každý jogurt totiž proteiny obsahuje, proteinové jogurty ale mohou obsahovat vyšší podíl proteinů.

Hubněte s vysokým obsahem proteinů!
 

Dejte přednost neochucenému

Slazeným jogurtů a tvarohům se vyhněte, při keto dietě jsou zakázané. Ochucené obsahují totiž vysoký podíl cukrů a sacharidů. Volte spíš neochucené produkty, které si dochutíte některou z již zmíněných příchutí nebo džemů KetoFit.

Náš tip: Chcete ochutnat něco opravdu dobrého? Nasypte do tvarohu (jogurtu) prášek na čokoládový koktejl a během minutky vykouzlíte skvělý vysokoproteinový tvaroh (jogurt). Druhý tip: Přidejte do tvarohu nízkosacharidové ovoce, maliny nebo borůvky.

Příchutě kapsle

 

           Příchutě do jogurtu