Do pátku: SLEVA 25 % na VŠECHNY nezlevněné POLÉVKY pro rychlé hubnutí. Zadejte kód FastFit. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Bílkovinová dieta - výhody rychlého hubnutí

Proč patří bílkovinová dieta v poslední době mezi nejoblíbenější metody, jak shodit přebytečná kila? Popularitu si vydobyla z několika důvodů. Především proto, že opravdu funguje, ale také se při ní

Proč patří bílkovinová dieta v poslední době mezi nejoblíbenější metody, jak shodit přebytečná kilaPopularitu si vydobyla z několika důvodů. Především proto, že opravdu funguje, ale také se při ní nemusíte trápit hlady, ani dlouhými hodinami cvičení. Jak se tedy hubne s bílkovinovou dietou a jak neudělat zbytečné chyby?

Co je to bílkovinová dieta?

Možná už jste slyšeli názvy jako proteinová dieta, keto dieta, nebo nízkosacharidová dieta. Ve všech případech jde v podstatě o bílkovinovou dietu. Hlavní roli v bílkovinové dietě hrají především bílkoviny. Proč zrovna bílkoviny? Je to z toho důvodu, že bílkoviny mají velmi vysokou nutriční hodnotu a obsahují důležité aminokyseliny. Představují základní stavební jednotku každé buňky a navíc mají skvělý sytící efekt.

V čem vlastně spočívá to „kouzlo“ bílkovinové diety? Jak název napovídá, jídelníček při této dietě využívá hlavně bílkoviny (proteiny), zatímco sacharidy se omezují na minimum. Jak to funguje v praxi? Při vytváření jídelníčku se zvýší poměr bílkovin a naopak se sníží podíl sacharidů. Abyste dosáhli správného kalorického příjmu a dorovnali energetickou ztrátu ze sacharidů, často se cukry nahrazují tuky a částečně opět bílkovinami.

Jak funguje bílkovinová dieta?

Za běžných okolností vaše tělo nejraději čerpá energii ze sacharidů (obiloviny, pečivo, brambory, rýže, ale i cukry z ovoce). Sacharidy totiž představují pro organismus jednoduchý a rychlý zdroj energie, po kterém může vždycky sáhnout. Co se ale stane, když sacharidy přestanete jíst? Nejdříve se váš organismus musí na tuto změnu adaptovat. Možná to zní složitě, ale nemusíte se bát. Tělo je na takový přechod dobře připraveno. Lidský organismus totiž umí využít i jiný zdroj energie, než jsou sacharidy a tím je tuk. Pokud omezíte přísun sacharidů v jídelníčku, tělo začne využívat pro svoji činnost vaše tukové zásoby a díky tomu začnete hubnout.

Hubnutí díky ketóze

Stav, kdy organismus spaluje tuky místo sacharidů se jmenuje ketózaJe to přirozený proces lidského metabolismuJejí velkou výhodou je fakt, že při ní organismus spaluje hlavně tukové polštářky a ne svaly. Díky tomu dosáhnete skvělých váhových úbytků a krásné postavy. Původně byla ketóza objevena a používána při léčbě epilepsie, ale to je už dávná historie. Ketózu k efektivnímu hubnutí dnes využívá bílkovinová dieta, nebo také populární proteinová dieta KetoFit®.

Vyhněte se rizikům při bílkovinové dietě

Pokud vás bílkovinová dieta zaujala a chcete ji vyzkoušet, musíme vás upozornit, že i tato dieta má svoje rizika. Bílkovinová dieta totiž omezuje konzumaci určitých druhů potravin a tím snižuje příjem některých mikroživin. Pokud z jídelníčku vyřadíte ovoce, část zeleniny a obiloviny, zbavíte se tím i podstatné části vitamínů a vlákniny. A to se může velmi rychle podepsat na vašem zdraví. Budete mít málo energie a v horším případě vás imunita nebude ochraňovat před onemocněním. 

bílkovinová dieta vitamíny

 

Jaké je řešení? Při výběru bílkovinové diety se vždy zaměřte na složení jednotlivých jídel a potravin. Speciální jídla KetoFit® sestavili odborníci na sportovní výživu přímo v České republice. Obsahují nejen kvalitní bílkoviny, ale také komplex vitamínů, minerálů a vlákniny. Složení jednotlivých proteinových jídel je vyladěno k dokonalosti, a proto v něm nenajdete žádné přidané cukry, chemické přísady, nebo GMO. 

Pozor na domácí recepty

„No ale já přece zvládnu jídla pro bílkovinovou dietu uvařit sama, nepotřebuju žádná speciální KetoFit® jídla,“ řekne plno českých žen – kuchařek. Jenže ono to není vůbec jednoduché. Aby bílkovinová dieta fungovala, musíte velmi striktně dodržovat povolené a zakázané ingredience. Pro mnoho lidí také není snadné odhadnout množství jídla, které připadá na 1 porci. Problém je v tom, že pokud některé pravidlo bílkovinové diety porušíte snadno stane, že proces ketózy narušíte a hubnutí se zastaví, nebo dokonce ani nezačne. Proto většina pokusů o domácí bílkovinovou dietu končí neúspěchem a názorem že „to přece nefunguje.“

Zhubněte bez hladovění – výhody bílkovinové diety

Hubnutí se správně sestavenou bílkovinovou dietou má několik obrovských výhod. Pokud se spolehnete na jídla KetoFit®, nemusíte se zabývat vymýšlením a sestavováním vašeho jídelníčku. Ušetříte spoustu času, který byste jinak strávili nakupováním a následným vařením jednotlivých jídel. Shazování přebytečných kil s KetoFit® je opravdu jednoduché a bez stresu. Je to jen na vás. Stačí se rozhodnout a jít od toho. Jaké jsou další výhody hubnutí s ketonovou dietou KetoFit®?

 • KetoFit® je ketodieta speciálně pro ženy, kterou vyvinuli odborníci na výživu pro vrcholové sportovce
 • Zhubnete tukové zásoby, ale svaly zůstávají ochráněné díky vysokému obsahu kvalitních proteinů v každém KetoFit® jídle.
 • Nebudete mít hlad, protože jídla bohatá na bílkoviny vás dostatečně zasytí.
 • Hubnutí pomocí ketózy je rychlejší než u běžných diet, nebo při zařazení pravidelného kardia.
 • KetoFit® produkty nejsou drahé. Utratíte stejně, nebo dokonce méně, než za běžné potraviny.
 • Nemusíte řešit, co uvařit, nebo co jíst. Odpadne vám starost sestavovat si dietní jídelníček na vlastní pěst.
 • Proteinová dieta KetoFit® obsahuje komplex důležitých vitamínů a minerálů.
 • Nemusíte cvičit ani sportovat, protože se o hubnutí se postará ketóza.
 • Součástí diety jsou jak teplá jídla, tak lahodné dezerty. Proto nehrozí porušení diety kvůli chutím na sladké.
 • KetoFit® dieta minimalizuje jojo efekt.
bílkovinová jídla KetoFit
keto dieta jídla

Jak začít s bílkovinovou dietou a jaké jsou její fáze?

Pokud vás netrápí vážné zdravotní komplikace a onemocnění, můžete se pustit do shazování přebytečných kil s bílkovinou dietou třeba hned. Jak vypadá typický scénář hubnutí na bílkovinové dietě? Protože každý asi nevlastní certifikát výživového poradenství, je nejjednodušší vybrat si některý z redukčních plánů KetoFit®. Jeho výběr záleží na tom, jak moc chcete zhubnout a jaké jsou vaše vysněné tělesné míry.

Podle plánu pak jíte 5 jídel denně, takže rozhodně nemusíte mít strach, že budete mít během diety hlad. To jaká jídla budete konkrétní den jíst záleží na tom, v jaké fázi diety se nacházíte. Keto dieta má totiž 2 fáze a to hubnoucí a stabilizační. První z nich zajistí maximální úbytek váhy. A druhá, která po ní následuje, zase poslouží k upevnění nové váhy při postupném návratu k běžné stravě. Délka jednotlivých fází záleží na tom, jaký redukční plán jste si zvolili. 

 


TIP: Chcete se dozvědět o ketodietě víc, nebo vás napadají otázky s ní spojené? Odpovíme vám na nejčastější dotazy související s ketodietou.


bílkovinová jídla

Jídelníček při bílkovinové dietě

Jak sami vidíte, tak na rozdíl od ostatních diet, bílkovinová dieta neznamená trpět hladem a zakazovat si oblíbená jídla a chutě. Díky tomu, že v jídelníčku převažují bílkoviny, zdravé tuky a vláknina, budete po jídle dostatečně sytí. Zbavíte se tak nepříjemného vlčího hladu a večerního vyjídání lednice, které pokazí každou vaši snahu zhubnout kila dolů. A pokud vás bude během dne honit mlsná, klidně můžete uspokojit vaše chutě na sladké vynikajícím proteinovým dezertem.

Potraviny, které se hodí do jídelníčku při proteinové dietě

Jaké jsou hlavní suroviny, ze kterých můžete jídelníček při bílkovinové dietě postavit?

 • maso (preferujte libové),
 • ryby a mořské plody,
 • speciální jídla pro ketodietu od KetoFit®,
 • vejce,
 • mléčné produkty – tvaroh, bílé jogurty, sýry,
 • proteinové koktejly,
 • semínka, ořechy a panenské oleje,
 • avokáda a olivy,
 • proteinové pečivo a proteinové těstoviny,
 • zelenina všeho druhu i ovoce (hlavně s nižším obsahem cukrů),

V bílkovinovém jídelníčku na hubnutí KetoFit® najdete pestrou nabídku jídelna kterých si pochutnáte. Na co se můžete těšit?

 • proteinové polévky a omelety,
 • proteinové kaše (výborné, ke snídani a když vás „honí mlsná“),
 • speciální těstoviny a pečivo,
 • proteinové koktejly a smoothies,
 • dezerty vhodné pro ketodietu.
bílkovinová dieta

 

Tato speciální proteinová jídla s velmi nízkým obsahem sacharidů můžete kombinovat s nízkosacharidovou zeleninou a dalšími povolenými surovinami. Sami nemusíte nic vymýšlet, inspiraci můžete načerpat v rychlých a lahodných receptech KetoFit®

Jak už jsme zmínili výše, mnoho z vás určitě potěší, že ani sladkosti si při bílkovinové dietě nemusíte odepřít. Nízkosacharidová dieta KetoFit® nabízí proteinové dezerty, které můžete mlsat ihned, nebo je připravíte za pár minut. Které to jsou?

Co při bílkovinové dietě v jídelníčku vynechat?

Určitý typ potravin se naopak do bílkovinové diety vůbec nehodí. Proto je musíte z jídelníčku při hubnutí s bílkovinou dietou vynechat. Nutno dodat, že se často jedná o taková jídla, která nejsou v nadměrném množství vhodná ani při dodržování běžného jídelníčku. Co do bílkovinového jídelníčku nepatří?

 • cukrovinky, sladkosti a slazené potraviny,
 • slazené cereálie a sladké mléčné výrobky,
 • limonády, cola a jiné sladké nápoje,
 • sirupy, med a další přírodní sladidla,
 • bílé pečivo a klasické těstoviny,
 • obiloviny a sušené ovoce,
 • alkohol a alkoholické nápoje,
 • slané pochoutky a průmyslově zpracované potraviny.

Nastarujte svůj den s bíkovinovou snídaní

Bílkovinová snídaně dodá organismu potřebné palivo a díky tomu budete mít dostatek energie na zvládnutí všech vašich pracovních povinností. Nestíháte si ráno připravit snídani? Nevadí, nemusíte trávit hodiny v kuchyni. Naše recepty zvládnete během pár minut. Jsou velmi jednoduché na přípravu, takže jejich nachystání zvládnete bez problému. Na čem si můžete ráno při bílkovinové dietě pochutnat?

Bílkovinové obědy, které vám budou chutnat

Při bílkovinové dietě byste se měli vyhnout fast foodům a časté konzumaci jídel v restauracích. Pokud chcete opravdu zhubnout, tak nejlepší volbou je připravit si oběd den předem a přinést si ho s sebou do práce. Oběd by měl být plný bílkovin a hlavně musí uspokojit váš energetický výdej během dne. Jen tak nebudete mít po jeho konzumaci hlad a chutě na sladké. Jaké jsou nejoblíbenější bílkovinové obědy?

Závěr dne patří bílkovinové večeři

Přes den nemáte problém dodržet dietu, ale večer byste si něco dali? V bílkovinové dietě nemusíte vyřadit vaše oblíbené pokrmy a jíst jenom saláty bez chuti. Co si dát k jídlu na večeři, nebo při sledování oblíbeného večerního seriálu při bílkovinové dietě?

Možná vás zajímá také to, co jíst po ukončení bílkovinové, nebo keto diety. Aby nenastal nežádoucí jojo efekt, tak je vhodné nadále dodržovat nízkosacharidovou stravu.  

 


TIP: Potřebujete další inspiraci na lahodné nízkosacharidové recepty plné bílkovin? Vyzkoušejte některý z desítek receptů pro bílkovinovou dietu.


Zkušenosti s bílkovinovou dietou

Co pomáhá tolika lidem, aby se rozhodli zhubnout s KetoFit®? V neposlední řadě určitě pozitivní zkušenosti s keto dietou ostatních žen. Máte se zkrátka kde inspirovat a získat potřebnou motivaci k tomu, abyste udělali první krok. S hubnutím vám pomůžeme. Jsme tady pro vás. Vaše dotazy spojené s ketonovou dietou KetoFit® můžete pohodlně a rychle konzultovat ve Facebookové skupině. 

KetoFit® není žádná pochybná novinka na trhu. Od roku 2013 s KetoFit® zhublo už více než 100 000 žen a mužů. Nevěříte, že bílkovinová dieta může mít takové skvělé výsledky? Přečtěte si příběhy úspěšného hubnutí žen, které získaly vysněnou postavu díky KetoFit®. Budete překvapeni, jakých úžasných výsledků s KetoFit® dosáhli.

recenze a zkušenosti s keto dietou