Horké SLEVY až 45 % na většinu jídel pro letní hubnutí. Do půlnoci >> Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Ketodieta - časté dotazy

Je keto dieta bezpečná?   Je keto dieta bezpečná?

Je keto dieta bezpečná?   Budu hubnout ve 2. fázi keto diety?

Je keto dieta bezpečná?   Co jíst k proteinovému chlebu?

Je keto dieta bezpečná?   Kolik gramů sacharidů denně můžu přijmout?

Je keto dieta bezpečná?   Mohu kombinovat KetoFit s jinou keto dietou?

Je keto dieta bezpečná?   Kolik gramů proteinového koktejlu je jedna porce?

Je keto dieta bezpečná?   Jak dlouho mohu nejdéle držet první fázi ketodiety?

Je keto dieta bezpečná?   Mohu při keto dietě ořechy?

Je keto dieta bezpečná?   Alkohol při keto dietě

Je keto dieta bezpečná?   Jaká dochucovadla mohu při ketodietě použít?

Je keto dieta bezpečná?   Kolik káv denně mohu vypít při ketodietě?

Je keto dieta bezpečná?   Můžu čokoládu při ketodietě?

Je keto dieta bezpečná?   Kolikrát denně mohu sladké / slané tyčinky?

Je keto dieta bezpečná?   Mohu v F1 keto diety šunky nebo kousek masa?

Je keto dieta bezpečná?   Jak fungují papírky na měření ketonů?

Je keto dieta bezpečná?   Držím ketodietu podruhé, funguje to stejně?

Je keto dieta bezpečná?   Proč má keto dieta jen dvě fáze

Je keto dieta bezpečná?   Zhubla jsem, ale chci ještě pokračovat

Je keto dieta bezpečná?   Zhubla jsem, chci si váhu udržet

Je keto dieta bezpečná?   Nehubnete ve fitku? Máme řešení:

Je keto dieta bezpečná?   Nefunguje vaše dieta? Vsaďte na KetoFit!

Je keto dieta bezpečná?   Co dělat když po prvním týdnu nejde váha dolů?

Je keto dieta bezpečná?   Mohu si upravit rozestup mezi jídly dle sebe?

Je keto dieta bezpečná?   Kolik zhubnu pomocí KetoFit diety?

Je keto dieta bezpečná?   Jsou produkty KetoFit bezlepkové?

Je keto dieta bezpečná?   Musím při ketodietě cvičit?

Je keto dieta bezpečná?   Jak zhubnout po porodu?

 

Z vašich dotazů:

Mohu pít během KetoFit péče alkohol? – To je zajímavá otázka, děkujeme za ni. Alkoholu se v KetoFit péči prosím vyhněte, konzumace alkoholu váš výsledek zhorší nebo úplně vyruší. Pokud není zbytí, druhy alkoholu a jejich přípustné množství najdete v e-booku č. 4, který je tomuto tématu věnován.

Proč má výrobek jen 12 měsíční trvanlivost? – Je třeba poukázat na to, že výrobek je z přírodních ingrediencí, kde hledíme na čerstvost a funkčnost, a takový výrobek by neměl být konzervovaný.

Na internetu jsem narazila na proteinové polévky a omelety jiných značek. Mohu je kombinovat s dietou KetoFit? – KetoFit je kombinovatelná s čímkoliv, ale musíte se zeptat výrobce, zda je jeho polévka či omeleta plnohodnotnou náhradou jídla tak jako KetoFit. Zda jeho polévka obsahuje všechny vitamíny a minerály důležité pro vaše zdraví. Zda obsahuje i další živiny předepsané legislativou. V opačném případě se jedná pouze o chuťový doplněk, na kterém dietu nemáte držet. Doplňky slouží jako dovolená chuťovka, aby klientka nesáhla po nedovoleném jídle, které by narušilo její dietu úplně. KetoFit vyrábí veškeré produkty jako plnohodnotná jídla, takže prakticky můžete jíst třeba jen jediný druh z našeho sortimentu a průběh redukční péče bude takový, jaký má být.

Cena se mi zdá hodně vysoká. – Snažíme se vám dodat to nejlepší. Vezmete-li v úvahu, že pro výrobu 1 000 g balení se zpracuje 530 kg sójových bobů nebo 270 kg pšeničných klíčků, dále 12,5 l mléka, několik kg jablek, brambor, hrachu, dýňových semínek... Věříme, že uznáte naši cenu jako čestnou.

Obsahuje balíček 1-, 2- či 3týdenní péče všechna potřebná jídla? Je jídel dost? – Ano, balíčky jsou přesně rozpočítané. V každé dóze KetoFit koktejlu je 42 porcí. Možná to vás zmátlo, pokud jste koktejl počítala jako jednu porci.

Zápach z dechu. – Tento projev je běžný. Při ketodietě k němu dochází kvůli výrazném spalování tuků, když je proces spalování tuků nejúčinnější. Pomáhá protření úst malým množstvím olivového oleje (kávová lžička), či bylinnými oleji. Účinné je také požvýkat malý koousek zelené, petrželové natě.

Zácpa. – Měla byste dodržet doporučený pitný režim, tj. více pít. Nedostatečný přísun tekutin může vyvolat zácpu. Jiný důvod pro to není. Strava KetoFit obsahuje mnohem více vlákniny než strava průměrné ženy. Vláknina účinkuje proti zácpě a v ketodietě, resp. proteinové dietě, je důležitá dvojnásobně. Ke správné funkci vlákniny je ovšem nezbytná voda.

Pocit mlsnosti. – To se v prvních dvou dnech může stát. Zvykáte si na jiné stravování a mlsnost je pozůstatek dřívějších prohřešků. Doporučujeme: vypijte 300 ml vody a najděte si činnost (četbu knihy, práci apod). Budete překvapena, že se mlsnost pokaždé vytratí. Další možností je použít naše speciální kloktadlo.

Pití kávy. - Kávu můžete pít: turek, frenchpress, espresso v množství 1-2 kávy/den. Lžíci mléka můžete přidat. 
Smetanu přidávat nedoporučujeme. Leckdy je mléko do kávy spíše za huštěná smetana. Prosím pozor na kávy 3v1 nebo 2v1. Ve složení ale musí být 100% káva. Jedině taková neobsahuje sacharidy. 

Bolest hlavy. – Měla byste více pít. Nedostatečný přísun tekutin může vyvolat bolest hlavy. Bolest hlavy je příznak stahování vody pro funkci ledvin z ostatních tkání včetně mozku.

Má váha nejde okamžitě dolů, a  to už dodržuji postup velmi přísně dva dny. – Dva dny je velmi brzy na hodnocení. Změny se ještě nestihly projevit. Zvažte se vždy 1x na konci týdne. Pár dní trvá startovací fáze a úbytek na váze neprobíhá pořád stejně. Mohou to být různé skoky. Proto je rozumné být v klidu a k tomu přispěje i zvážení vždy 1x na konci týdne, kdy už vidíte celý úbytek.

Má váha šla po ukončení KetoFit péče okamžitě o 1,5 kg nahoru. – Druhou nejdůležitější věcí na redukční péči KetoFit je, abyste s ní neskončila naráz. Jinak hrozí jo-jo efekt. Pro nejlepší výsledek, který si udržíte, dodržujte lehkou péči 20denní, 30denní nebo 37denní (podle toho, jak dlouho jste KetoFit používala).

Zavodnění při menstruačním cyklu. – Může dočasně zvýšit vaši tělesnou hmotnost zadržením vody. Po ukončení menstruace dojde k vyloučení přebytečné vody a váha klesne.

Malátnost. – Pokud jste se čerstvě dostala do stavu přednostní redukce tuku, vyskytnou se několikrát během dvou dní hypoglykemické příznaky. Pokud zrovna vykonáváte fyzickou činnost, přerušte ji a odpočiňte si.

Může KetoFit péči absolvovat i senior nad 60 let? – Odpověď je ano, za splnění určitých podmínek. Nejdříve je nutné abyste si potvrdila, že se vás netýká žádná z výše uvedených překážek (nemoci, poruchy). Dále byste se s odkazem www.ketofit.cz měla obrátit na svého lékaře a svůj záměr s ním konzultovat.

Můžu si KetoFit nachystat den dopředu? – Pokud myslíte v suchém stavu, pak jistě ano. Pokud nemáte komfortní porcové balení, můžete si jednotlivé porce předchystat do malých plastových dóziček nebo lékovek. KetoFit v tekutém stavu můžete uchovat do druhého dne jedině v lednici. Vodou se totiž aktivují procesy v koktejlu a nízká teplota tyto procesy brzdí. Při pokojové teplotě by došlo ke zkažení již připraveného koktejlu. Orientační časy a teploty, jak dlouho je možné koktejl přechovávat rozředěný, jsou tyto: 4–8 °C až 12 h, 8–17 °C do 4 hodin, 17–30 °C do 2 hodin.

Mohu vynechat 1 KetoFit stravu, když necítím hlad? – To by byla bohužel veliká chyba, které se prosím vyvarujte. Vynechání 1 KetoFit jídla by se brzy projevilo na průběhu diety. Poklesla by hladina důležitých živin. Mohly by se vyskytnout zdravotní potíže jako malátnost, nezvladatelný hlad a chuť na sladké. 

Na společenské události jsem ze zvědavosti zhřešila a dala jsem si běžné jídlo. Musím teď KetoFit péči ukončit, nebo můžu pokračovat dál? – Bude to pro vás den nebo dva těžší, protože budete znovu startovat ketózu, ale můžete pokračovat dál. Prodlouží se doba, po kterou nespalujete tuky o 2–5 dní. Celá péče je vždy snadnější, když dodržíte přesně návod.

Potřebuji zhubnout více, než kolik udáváte, že je možné zhubnout u třítýdenní péče. Mohu KetoFit používat déle, nebo jak toho mám dosáhnout? – Ketogenní redukční program byste bez porady se svým ošetřujícím lékařem neměla držet déle než tři týdny. Třítýdenní péče je tedy maximum. Je to legislativní podmínka, která má reálný smysl. Abyste si nemohla uškodit příliš velikým nebo rychlým váhovým úbytkem. Obraťte se proto na svého ošetřujícího lékaře. Bez porady s lékařem můžete pokračovat lehkou péčí. Po uplynutí 14 dní lehké péče můžete znovu přejít na třítýdenní péči.