Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Top proteinové palačinky

Přinášíme vám recept na proteinové palačinky, které si zamilujete vy i celá rodina. Chuťově jsou skoro k nerozeznání od těch klasických, ale velký rozdíl je ve složení. Náš recept na palačinky vás potěší nížším obsahem sacharidů a pořádnou dávkou kvalitních bílkovin. Skvěle se tak hodí nejen na sobotní snídani, ale třeba po sportu.

V článku se dozvíte:

Kdo by nemiloval sladké sobotní snídaně v podobě palačinek. Klasické palačinky ale do diety nepatří, protože obsahují více než dvojnásobek sacharidů a velmi málo bílkovin. Jak udělat zdravé palačinky? Přinášíme vám recept na proteinové palačinky, anglicky protein pancakes, které si zamilujete vy i celá rodina. Chuťově jsou skoro k nerozeznání od těch klasických, ale velký rozdíl je ve složení. Náš recept na palačinky vás potěší nižším obsahem sacharidů a pořádnou dávkou kvalitních bílkovin. Rychlé proteinové palačinky se skvěle hodí nejen na sobotní snídani, ale třeba po sportu.

Co potřebujete na nejlepší proteinové palačinky (1 porce/3ks):


Náplň na fitness palačinky:

Recept na keto palačinky je velmi snadný. Připravte si shaker, do kterého nasypete směs na low carb palačinky Ketofit. Přidejte 130 ml vody a vyšejkrujte do těstíčka tak, aby nevznikly hrudky. Následně těsto vytvořené ze směsi na přípravu dietních palačinek a lívanců nalejte na nepřilnavou pánev a připravte 3 ks palačinek. Na náplň si nachystejte misku, ve které smíchejte odtučněný tvaroh a nízkosacharidový džem Ketofit. Palačinky potřete náplní a srolujte nebo je přeložte. Na závěr už jen stačí nastrouhat čokoládu, potřít džemem a fit palačinky jsou hotové.

Tip: Pokud byste chtěli náplň více sladkou, můžete ještě přidat půl tablety příchutě Ketofit. Tu rozmíchejte v malém množství vody. Palačinky potřete náplní a srolujte nebo je přeložte. Na závěr už jen stačí nastrouhat čokoládu a fit palačinky jsou hotové.

Nutriční hodnoty 1 porce TOP proteinových palačinek: 1217 kJ, 30 g bílkovin, 20 g sacharidů a 5 g tuku.
Tyto fit palačinky si můžete dopřát ve 2. fázi keto diety Ketofit.

Proteinové palačinky s banánem

Právě jste ukončili plán Ketofit? Palačinky s banánem pro vás budou to pravé ořechové.

Palačinky s banánem

Proteinové palačinky jsou skvělé i s ovocem.

Do receptu stačí přidat:

Banán můžete nakrájet na tenká kolečka a přidat spolu s náplní. Docílíte tak svěží banánové chuti. Další varianta je, že ho rozmixujete a přidáte do těsta. Palačinka pak bude více vláčná. Jste milovník sladkého? Můžete přidat do náplně ½ tablety banánové příchutě od Ketofit. 

Nutriční hodnoty proteinové palačinky s banánem: 1414 kJ, 30 g bílkovin, 30 g sacharidů a 5 g tuku.
Palačinky s banánem si můžete dopřát ve 2. fázi keto diety Ketofit.

Keto palačinky na slano

Slané palačinky se k nám zřejmě dostaly z Francie a těší se velké oblibě. Stačí vybrat jednu z našich proteinových omelet a vykouzlíte její proteinovou verzi. Budete mile překvapeni, co všechno se dá udělat z proteinů.

Slané proteinové palačinky

Proteinové palačinky na slano vás mile překvapí.

Těsto připravte podle návodu na obalu a připravte z něj 2 ks palačinek. Palačinku na pánvi neotáčejte, ale přidejte na ní:

  • povolenou zeleninu a 90% šunku (ve fázi 1)
  • oblíbenou zeleninu, šunku a sýr (ve fázi 2)

Poté ji pomalu srolujte na pánvi a můžete podávat. Slaná proteinová palačinka zůstane uvnitř krásně vláčná a veřte, že se stane vašim oblíbencem.
Můžete si připravit i keto rajčatovou omáčku, do které palačinku namáčíte, tím zážitek pozvednete ještě výš.