20% SLEVA na oblíbené produkty. Hledejte štítek FitDezert. Platí na nezlevněné. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Je keto dieta zdravá?

Cítit se dobře ve svém těle může opravdu každý. Ať už vás trápí jen pár kilogramů navíc, nebo chcete radikálně změnit svoji postavu, keto dieta je velmi oblíbeným nástrojem, jak dosáhnout vysněné váhy. Chcete začít hubnout a uvažujete nad tím, že vyzkoušíte keto dietu, ale stále si nejste jistí její bezpečností? Můžeme vás uklidnit. Ketogenní dieta je tu s námi už sto let.

Cítit se dobře ve svém těle může opravdu každý. Ať už vás trápí jen pár kilogramů navíc, nebo chcete radikálně změnit svoji postavu, keto dieta je velmi oblíbeným nástrojem, jak dosáhnout vysněné váhy. Chcete začít hubnout a uvažujete nad tím, že vyzkoušíte keto dietu, ale stále si nejste jistí její bezpečností? Můžeme vás uklidnit. Ketogenní dieta je tu s námi už sto let. Původně se používala jako prostředek k léčbě epilepsie, ale postupně se rozšířila i do dalších oblastí. V průběhu desítek let už pomohla milionům lidí po celém světě zhubnout a cítit se lépe.

Je keto dieta zdravá? Ve správné délce a postupu ano!

Klíčem k tomu, aby keto dieta opravdu fungovala a byla pro vaše tělo prospěšná, je důsledné dodržování principů keto diety. Jde o pravidla, která jsou pro zdravé hubnutí naprosto zásadní. Pamatujte, že už jedno jejich malé porušení může narušit průběh celé diety a mít negativní vliv na hubnutí. 

Chcete se vyhnout rizikům proteinové diety? Věnujte dostatek času výběru typu keto diety. Proč? Protože v ketóze tělo dostává jen velmi omezený přísun sacharidů. Je důležité, aby ostatní makroživiny, tedy bílkoviny a tuky, nebo další prospěšné látky, jako jsou vitamíny, minerály a vláknina, tělo dostávalo v kvalitní podobě a dostatečném množství. V případě, že si stravu neodborně sestavíte z běžných surovin, hrozí snížený přísun výše uvedených živin a tím i komplikace.

Se speciálními keto jídly Ketofit rizika nehrozí. Velkou předností jídel Ketofit je fakt, že mají složení, které bylo speciálně vytvořené odborníky na výživu a keto hubnutí, a proto obsahují široké spektrum živin, bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů, vaše tělo tak dostane vše, co potřebuje a samotná ketóza bude probíhat bez komplikací.

Pokud se rozhodnete pro keto dietu a jídla Ketofit, doporučujeme dodržovat nejen naše doporučení, ale především jednotlivé fáze hubnutí, které vám celou redukci hmotnosti velmi usnadní. Díky tomu dosáhnete vašich fit cílů rychleji a bez trápení.

Keto jídla Ketofit
 

TIP: Zajímá vás více informací o hubnutí s keto dietou? Odpovědi na nejčastější dotazy najdete zde

Doporučujeme přečíst článek o tom, jak vybrat keto dietu. Dozvíte se nejzásadnější informace, co si pří výběru bezpečné keto diety hlídat.

Zdravá keto dieta

Hubnutí s keto dietou Ketofit je bezpečné.

Jaká má keto dieta negativa a pozitiva?

V hubnutí je zásadní motivace, trpělivost a odhodlání. Možná už jste na vlastní kůži zažili, že jste se rozhodli zhubnout, ale ani po pár týdnech důsledného dodržování dietního režimu jste neviděli žádný výsledek. Chcete se vyhnout dalšímu zklamání? Vsaďte na keto dietu. V ketóze se totiž první výsledky vaší snahy dostaví skoro okamžitě. Díky tomu vám nebude dělat problém pokračovat v keto dietě i nadále a vaše motivace vás neopustí. To je hlavní pozitivum a také důvod toho, proč je keto dieta tak oblíbená u tisíců našich zákazníků. 

Tím pozitiva keto diety ale nekončí, protože:

 • Podle odborných studií ketóza může zlepšit nejen epilepsii, ale také zánětlivá a neurologická onemocnění.

 • Už po prvním týdnu v ketóze naše zákazníce u sebe pozorují příval energie a daleko lepší náladu.
 • Keto dieta je nejrychlejší způsob hubnutí.
 • Bílkoviny obsažené v jídlech Ketofit mají vysoký termický účinek* a zvyšují sytost, proto se vám nestane, že budete mít při hubnutí velký hlad.

 • Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem pro svaly, v ketóze s jídly Ketofit svaly podpoříte.

 • Bílkoviny posilují imunitní systém a starají se o celkovou vitalitu našeho organismu.

*Energie, kterou tělo vynaloží na žvýkání, trávení a přenos přijaté potravy 

Proti vypadávání vlasů.

Složení jídel Ketofit podporuje imunitu, správný stav vlasů, nehtů, pokožky.

Jaká má ketóza rizika a negativa? 

U zdravého člověka jsou zdravotní rizika spojená s držení keto diety opravdu minimální. Problémy se objevují jen tehdy, pokud se postup hubnutí neodborně upraví a změní. Proto se vyhněte snižování doporučeného počtu produktů a gramů povolené zeleniny ve vašem jídelníčku. To totiž způsobuje rapidní pokles přísunu vitamínů, minerálů a vlákniny, které jsou pro normální fungování organismu nezbytné. Rozhodně se nikdy nepouštějte do hubnutí s keto dietou, pokud trpíte onemocněním, které to nedovoluje. V tomto případě vždy doporučujeme konzultaci s lékařem.

Z hlediska toho, co vám keto dieta přinese, můžeme konstatovat, že při jejím držení převažují hlavně pozitiva. Pokud si však do vaší diety zvolíte produkty, které nemají kvalitní složení, tak ano, ketóza může představovat určité nebezpečí pro váš organismus. Pravděpodobně zhubnete, ale s obavami, že se můžou objevit negativní projevy nesprávného hubnutí. Nevhodné složení a nekvalitní suroviny totiž můžou mít nemalý vliv na vaše fyzické a psychické zdraví. Při keto dietě s nesprávnými výrobky se může objevit zhoršení stavu imunity, špatná nálada, silnější příznaky keto chřipky nebo dokonce vypadávání vlasů

Nevíte, jaké výrobky vybrat a jak si sestavit keto dietu? Vyzkoušejte redukční plány Ketofit, u kterých garantujeme to nejkvalitnější složení. Nejde nám jen o to, abyste rychle ztratili přebytečná kila, ale hlavně o správné fungování vašeho těla. Naše redukční plány veškerá rizika eliminují a také zabrání případnému jojo efektu.

Máte dostatek informací zda je keto dieta zdravá, ale rádi byste věděli názory i světových odborníků?

Jak už jsme zmínili výše. Keto dieta rozhodně není žádný nový trend, nebo módní výstřelek ve světě výživy. Ba naopak. Jde o fungující nástroj, který se používá na spoustu nemocí a především také k redukci hmotnosti. Skvělé výsledky má i u lidí s velkou nadváhou a obezitou. Věděli jste, že keto dieta byla předmětem mnoha výzkumů?

Níže je souhrn odborných studií, které byly vytvořeny během několika let. Budete překvapeni, jakých výsledků jde s keto dietou dosáhnout. 

Studie o keto dietě, ketóze a zánětech:

 1. Effects of Two Months of Very Low Carbohydrate Ketogenic Diet on Body Composition, Muscle Strength, Muscle Area, and Blood Parameters in Competitive Natural Body Builders

 2. Effects of Ketone Bodies on Endurance Exercise

 3. Keto-Adaptation and Endurance Exercise Capacity, Fatigue Recovery, and Exercise-Induced Muscle and Organ Damage Prevention: A Narrative Review

 4. Modulation of oxidative stress and mitochondrial function by the ketogenic diet

 5. Neuroprotective and anti-inflammatory activities of ketogenic diet on MPTP-induced neurotoxicity

 6. Ketone body β-hydroxybutyrate blocks the NLRP3 inflammasome-mediated inflammatory disease

 7. Cardiovascular and Hormonal Aspects of Very‐Low‐Carbohydrate Ketogenic Diets

 8. Consuming a hypocaloric high fat low carbohydrate diet for 12 weeks lowers C-reactive protein, and raises serum adiponectin and high density lipoprotein-cholesterol in obese subjects

 9. Anti-Oxidant and Anti-Inflammatory Activity of Ketogenic Diet: New Perspectives for Neuroprotection in Alzheimer’s Disease

Studie o keto dietě, ketóze a neurologických onemocněních:

 1. Ketogenic Diet in Alzheimer’s Disease

 2. Ketogenic Diet in Neuromuscular and Neurodegenerative Diseases

 3. Role of Ketogenic Diets in Neurodegenerative Diseases (Alzheimer’s Disease and Parkinson’s Disease)

 4. THE NEUROPROTECTIVE PROPERTIES OF CALORIE RESTRICTION, THE KETOGENIC DIET, AND KETONE BODIES

 5. Ketogenic Diets for Adult Neurological Disorders

 6. Beyond weight loss: a review of the therapeutic uses of very-low-carbohydrate (ketogenic) diets

 7. Ketogenic diet in the treatment of cancer – Where do we stand?

 8. The calorically restricted ketogenic diet, an effective alternative therapy for malignant brain cancer

 9. Ketogenic diet in cancer therapy

 10. Ketogenic diets: from cancer to mitochondrial diseases and beyond

 11. Significance of low-carbohydrate diets and fasting in patients with cancer

 12. Effects of Ketogenic Diets on Cardiovascular Risk Factors: Evidence from Animal and Human Studies

 13. Systematic review and meta-analysis of clinical trials of the effects of low carbohydrate diets on cardiovascular risk factors

 14. Effects of weight loss during a very low carbohydrate diet on specific adipose tissue depots and insulin sensitivity in older adults with obesity: a randomized clinical trial

 15. A Ketogenic Diet Favorably Affects Serum Biomarkers for Cardiovascular Disease in Normal-Weight Men

 16. Effects of Low-Carbohydrate and Low-Fat Diets

 17. The effect of a low-carbohydrate, ketogenic diet versus a low-glycemic index diet on glycemic control in type 2 diabetes mellitus

 18. Therapeutic role of low-carbohydrate ketogenic diet in diabetes

 19. Beneficial effects of ketogenic diet in obese diabetic subjects

 20. A low-carbohydrate, ketogenic diet to treat type 2 diabetes

 21. Low-Carb and Ketogenic Diets in Type 1 and Type 2 Diabetes

Zajímá vás více informací o bezpečné keto dietě?

Pokud vás zajímá více informací o tom, jak vám keto dieta může pomoci změnit vaši postavu a zda je pro vás keto dieta zdravá, neváhejte kontaktovat naši výživovou poradkyni. Přiblíží vám, který redukční plán je pro vás ten pravý a zároveň poradí, jak začít hubnout s Ketofit. 

TIP: Stále nevíte, jestli si vybrat keto dietu KetoFit pro vaše hubnutí? Inspirujte se úžasnými příběhy našich zákaznic, kteří díky Ketofit získali postavu snů a zase mají chuť do života.