Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Mohu pít při ketodietě alkohol

Dáte si rádi po perném dni zaslouženou sklenku vína nebo piva? Jste pozvaní na oslavu či svatbu a nechcete ji prožít s vodou v ruce? Zpomalí alkohol při keto dietě nebo dok

V článku se dozvíte:

 Zpět na všechny dotazy  

Dáte si rádi po perném dni zaslouženou sklenku vína nebo piva? Jste pozvaní na oslavu či svatbu a nechcete ji prožít s vodou v ruce? Zpomalí alkohol při keto dietě nebo dokonce úplně zastaví hubnutí?

Ketodieta a alkohol

Při keto dietě KetoFit® je základem úspěchu omezení příjmu sacharidů a tuků, díky kterému tělo začne spalovalo vlastní uložené tuky. Ale právě alkohol v jákékoliv formě obsahuje vysoké množství sacharidů. Pokud byste konzumovali alkohol při keto dietě, tělo se primárně zaměří na spalování alkoholu namísto uložených tělesných tuků. Tím pádem se hubnutí zpomalí, nebo v horším případě zastaví. Navíc alkohol celkově zpomaluje metabolismus, v rámci hubnutí se snažíme přesně o pravý opak.

Největším nepřítelem je samozřejmě tvrdý alkohol při keto dietě, který obsahuje nejvyšší množství sacharidů. Pivo, radlery a jiná ochucená piva jsou také vysoce sacharidová a nejsou tak vhodná při keto dietě. Nejmenším nepřítelem je víno. Ke konci diety si dokonce můžete dopřát vinný střik aniž byste porušili hubnutí. Více se dozvíte níže v článku.

Pivo a tvrdý alkohol je při keto dietě zakázaný

V průběhu hubnutí alkohol nedoporučujeme

Z výše uvedených důvodů je tedy alkohol striktně zakázán při keto dietě. Berte to tak, že hubnutím s KetoFit nejen že snížíte váhu, ale uděláte si celkovou očistu organismu i od alkoholu.

Produkty KetoFit® slouží primárně ke snížení váhy, ale nesou s sebou i další benefity. Slouží také na detoxikaci organismu. Tento očistný proces můžete umocnit pitím bylinný čajů nebo zeleninové šťávy. Udělejte si z toho rituál, místo večerního vína, či piva u oblíbeného seriálu si dejte bylinný čaj. Kromě dobrého pocitu, podpoříte i svůj organismus.

S detoxikační kůrou KetoFit KetoCare dosáhnete maximální detoxikace, prohloubíte očistný proces a zbavíte se toxických látek a metabolitů. Budete mít více energie a také celkově organismu odlehčíte.

Detoxikace organismu KetoCare

Co ale pít když jdete na oslavu?

V 1. fázi hubnoucí keto diety
V této fázi se tělo nachází ve 100% ketóze a dochází k největšímu úbytku tuků, proto se raději alkoholu úplně vyhněte. Požitím alkoholu můžete proces hubnutí přerušit a nové nastartování ketózy může zabrat až několik dní.

V 2. fázi stabilizační keto diety
V druhé fázi keto diety si již můžete malé množství alkoholu dopřát. Ale pozor, pouze vinný střik. 1-2 vinné střiky hubnutí ve druhé fázi neohrozí. Vybírejte však suché víno nebo prosecco, které obsahuje maximálně 2 g zbytkového cukru. Tvrdý alkohol ani pivo nedoporučujeme.

Při oslavě k pití vína samozřejmě patří různé pochutiny. Většina ale obsahuje vysoké množství sacharidů, proto se jim vyhněte. Nikdo se určitě neurazí, když si na oslavu donesete své. Doporučujeme slané proteinové tyčinky, nebo 71% proteinovou čokoládu, která je skvělá k vinnému střiku.

Slané proteinové tyčinky k vinnému střiku

 

Slané proteinové tyčinky

TIP: Věděli jste, že kromě klasického nealkoholického piva dnes existuje celá řada vín a destilátů a lihovin bez alkoholu? Jde o stále více populární alternativy k běžnému alkoholu.

Související otázky

   Je keto dieta bezpečná?

   Budu hubnout ve 2. fázi keto diety?

   Kolik gramů sacharidů můžu přijmout za den?

   Mohu kombinovat KetoFit s jinou keto dietou?
 

   Vypadávají vlasy při keto dietě?

 

 Zpět na všechny dotazy