Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Co je to keto chřipka a co s ní?

Keto chřipka je stav, který se může objevit s nastupující ketózou při ket dietě. Kdy nejčastěji vzniká ketóza? Pokud je vaše keto dieta správně sestavená, ketóza by se měla dostavit hned v prvních dnech hubnutí. Tedy v první fázi vašeho redukčního plánu.

V článku se dozvíte:

Keto chřipka je spojená se změnou vašeho stravovacího režimu. Doslova ze dne na den má vaše tělo odlišný příjem živin, a proto se může stát, že bude na tuto novou situaci reagovat právě pomocí keto chřipky. Není to ale pravidlem. Někteří se s ní při dodržování sacharidové diety nemusí vůbec setkat. S Ketofit jídly, díky speciálnímu složení, možnost vzniku keto chřipky minimalizujete.

Jak se projevuje keto chřipka aneb jak poznáte keto chřipku?

Keto chřipku většinou poznáte pomocí příznaků, které ji provázejí. Někteří můžou pociťovat jen jeden, jiní klidně několik zároveň. Nemusíte mít ale strach. Většinou jde o mírné problémy, které za chvíli přejdou. Jaké jsou nejčastější projevy keto chřipky?

Příznaky keto chřipky:

  • bolest hlavy,

  • malátnost,

  • celková slabost,

  • nevolnost, 

  • zápach z úst, 

  • nespavost, 

  • špatná nálada,

  • lehké problémy se zažíváním.

Jak zmírnit projevy ketonové chřipky?

Důležité je poctivě dodržovat jednotlivé fáze hubnutí. Určitě také  nezapomínejte hodně pít a jezte dostatek povolené zeleniny. Pro zmírnění projevů doporučujeme také více solit. Je také vhodné doplnit minerály jako hořčík, sodík a draslík. Tělo se v této fázi keto diety zbavuje toxinů a spolu s nimi odchází také vysoké množství minerálů. Nezanedbávejte ani váš odpočinek a dopřejte si kvalitní spánek. 

Chcete předejít keto chřipce?

Pečlivě si sestavte váš nízkosacharidový stravovací plán. Díky kvalitnímu složení keto diety se totiž můžete ketochřipce vyhnout obloukem. Pokud nevíte, jak na to, vsaďte na redukční plány KetoFit®. S nimi je mnohem méně pravděpodobné, že ketochřipka nastane. Naše produkty obsahují kvalitní několikadruhové bílkoviny, vlákninu, 26 důležitých vitamínů a minerálům, proimunitní como. Tento mix ingrediencí podpoří vaši imunitu.
 

Jak zmírnit keto chřipku

 

JÍDLA PROTI KETO CHŘIPCE

Jak dlouho trvá keto chřipka a jak se jí vyhnout?

Délka trvání keto chřipky je opět velmi individuální a záleží na mnoha faktorech. Většinou by ale všechny příznaky měly odeznít do 3 až 7 dnů. Pokud by ketonová chřipka přetrvávala déle než 10 dní, doporučujeme kontaktovat lékaře.

Myslíte si, že máte ketochřipku? Pokračujte pro více informací zde Jak se zbavit keto chřipky.