Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

K čemu je stabilizační fáze při keto dietě?

V článku se dozvíte:

Pokud jste se rozhodli držet keto dietu s KetoFit®, možná jste si všimli, že jednotlivé redukční plány mají vždy dvě fáze. Jejich přesná délka závisí na vámi zvoleném hubnoucím plánu. První fáze keto diety je hubnoucí a slouží k největšímu úbytku váhy. Druhá fáze keto diety je stabilizační a jejím hlavním cílem je postupný návrat k vyváženému stravování bez jojo efektu

K čemu slouží fáze stabilizace keto diety?

Stabilizační fáze keto diety slouží k plynulému přechodu na běžnou stravu, dalšímu lehkému hubnutí a zabránění jojo efektu. Jde o udržovací fázi keto diety, protože slouží také k zafixování váhy, na kterou se dostanete v průběhu hubnoucí fáze. 

Během trvání stabilizační fáze konzumujte:

V posledním týdnu stabilizační fáze už můžete zařadit jídla s větším obsahem sacharidů. Co to znamená? Ve vašem jídelníčku se může objevit 1krát denně pečivo nebo ovoce nebo příloha. (jaké to jsou, jsme sepsali zde)

Keto jídla vhodná pro stabilizační fázi

Keto jídla při fázi stabilizační

Stabilizační fáze zamezí jojo efektu

Díky tomuto postupu je přechod na klasickou stravu bezproblémový a nehrozí případný jojo efekt. Důležité je však dodržovat jednotlivá doporučení obou fází a to včetně jejich řádných dokončení. Pokud byste plán ukončili předčasně, třeba hned po první fázi nebo stabilizační fázi celou nedokončili, může se stát, že se dostaví nechtěný jojo efekt.

Zajímá vás detailnější vysvětlení průběhu jednotlivých fází? Najdete ho zde.

Doporučujeme přidat pohyb a cvičení ve fázi stabilizační

Během sabilizační fáze doporučujeme zařadit pravidelné cvičení, jógu, lehké posilování, běh, plavání, kolo a další pohybové aktivity. Vyberte si tu která je vám nejmilejší a bude vás bavit. Po zhubnutí díky sportu a pravidelnému pohybu postavu zpevníte a budete se cítit fit nejen fyzicky ale i duševně. Jak se říká ve zdravém těle, zdravý duch.

Cvičení během fáze stabilizační

 

Tipy na cvičení při keto dietě.

Jak pokračovat po skončení stabilizační fáze?

To, jak postupovat po ukončení stabilizační fáze keto diety záleží na tom, jaké jsou vaše další cíle. Jestliže chcete dosáhnout dalšího úbytku váhy, můžete v hubnutí pokračovat. Jste s vaší váhou už spokojeni? Potom stačí dodržovat doporučení, jak si váhu udržet

Fáze udržování po keto dietě:

  • Protáhněte si stabilizační fázi o 2 týdny.

  • Zařaďte do vašeho dne 1 až 2 porce produktů KetoFit®.

  • Zaměřte se na jídelníček a přečtěte si, jak se stravovat po ukončení diety.