Pondělní SLEVA 25 % na VŠECHNY nezlevněné KOKTEJLY, KAŠE a SMOOTHIE. Zadejte kód: FITHITY >> Vybírejte ZDE <<

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

11 tipů jak začít hubnout - efektivně

Prvotní nadšení, lednice plná zdravého jídla, motivační sportovní oblečení, permanentka do fitka a skálopevné odhodlání. Přesně takhle většinou vypadá prvotní euforie během hubnutí.  Výsledkem těchto

Prvotní nadšení, lednice plná zdravého jídla, motivační sportovní oblečení, permanentka do fitka a skálopevné odhodlání. Přesně takhle většinou vypadá prvotní euforie během hubnutí.  Výsledkem těchto instantních pokusů, jak rychle zhubnout, však zpravidla bývá návrat k původnímu nezdravému životnímu stylu a často i nějaké to kilo navíc

Jak si udržet motivaci a zbavit se konečně přebytečných kil? Přečtěte si naše osvědčené rady, jak zhubnout. Díky nim to tentokrát už zaručeně vyjde.  

1) Jak začít s hubnutím? Nastavte to v hlavě

Alfou a omegou toho, jak zhubnout, je správné nastavení mysli. Musíte to totiž opravdu chtít. Jedinou možností, jak nastartovat kýžené změny, je vyhnat z hlavy negativní myšlenky typu: „To nikdy nedokážu“ a nahradit je pozitivními. Výborně funguje také vizualizace, kdy se pokoušíte barvitě si představit, jak skvěle se v novém těle cítíte a vložíte do toho pokud možno co nejvíce emocí.

2) Hubněte primárně kvůli sobě

Znáte to jistě důvěrně. Možná vám manžel naznačil, že byste mohla začít cvičit nebo vás na myšlenku konečně zhubnout navedla kolegyně, které to dneska obzvlášť slušelo. Ať tak či tak, není to ideální způsob, jak na efektivní hubnutí. Touha po změně by měla primárně vycházet z vašeho přesvědčení. Hubnout totiž musíte chtít především vy, jenom tak může fungovat. 

3) Najděte si správnou motivace

Mít dostatek motivace znamená minimálně půl úspěchu. V dnešní době pro ni rozhodně nemusíte chodit daleko, protože číhá doslova na každém rohu. Skvělou možností, jak si dopřát každodenní dávku jsou například sociální sítě. Prostřednictvím nich můžete sledovat lidi a osobnosti, které řeší stejné problémy jako vy a inspirovat se jejich příběhy. Další skvělou možnost představují také Facebook skupiny, kde můžete přímo reagovat na příspěvky lidí se stejnými problémy či způsobem stravování a navzájem se motivovat. 

Motivace při začátku hubnutí

4) Buďte trpěliví

Jak známo, trpělivost růže přináší. Stejně je tomu také v případě hubnutí. Proto, pokud přemýšlíte, jak správně hubnout, vězte, že skutečně důležitá je především trpělivost. Nechtějte proto zhubnout 10 kg za měsíc. Hladovka a jiné drastické metody hubnutí mají totiž v dlouhodobém měřítku spíše opačný efekt. Raději si dopřejte čas, hubněte postupně, ale natrvalo.

5) Dávejte si reálné cíle

S předchozím bodem souvisí do značné míry i tento. Nastavit si splnitelné cíle je totiž zcela zásadní. Pokud si stanovíte nesmyslné limity, jako třeba, že už nikdy nesmíte sníst nic nezdravého nebo, že za měsíc zhubnete 15 kg, budete akorát frustrovaní a zavalení negativními myšlenkami. Pamatujte na to, že adekvátní je zhubnout přibližně 0,5 kg za měsíc. 

6) Hledejte cesty a nevzdávejte to 

Nemáte čas řešit jídelníčky, dělat složité nákupy potravin a s cvičením to kvůli vaší zaneprázdněnosti také není dvakrát růžové? Nezoufejte! Raději hledejte cesty, jak na hubnutí. Vždycky totiž nějaká existuje. Jednou z možností je například ketodieta, jejíž součástí jsou keto proteinová jídla. Ty velice snadno připravíte, můžete je mezi sebou kombinovat a také vzít kamkoliv s sebou. Odpadá rovněž nutnost řešení jídelníčku a počítání kalorií. Vězte, že snadnější už to nebude!
Proteinová keto jídla

7) Odměňujte se

Podařilo se vám dosáhnout některého stanoveného cíle? Nezapomeňte se odměnit! Pokud to totiž uděláte, budete mít mnohem větší chuť pokračovat v hubnutí a nepolevovat. Co si třeba jako odměnu za úspěch pořídit nové sportovní oblečení nebo sukni, po které pokukujete už dlouho a konečně vám bude náležitě slušet?
Odměna při hubnutí

8) Jezte pravidelně 

Jak jíst zdravě a zhubnout? Hlavně pravidelně! Základem jsou 3 vyvážená jídla denně, které ideálně doplňte zdravou svačinou. Skvěle v tomhle ohledu fungují například populární krabičkové diety, kde máte všechna jídla dne již připravená ke konzumaci nebo také ketodiety v rámci nichž si, podle dietního cíle, nakombinujete jednolivé produkty na základě svých preferencí a chutí. 

9) Nezapomínejte na pitný režim

Voda tvoří více než 70 % našeho těla. V našem těle slouží jako rozpouštědlo, odvádí škodlivé látky, je součástí tělních tekutin, přispívá ke správné funkci metabolismu a mnoho dalšího. Je proto potřeba dodržovat pravidelný pitný režim. Právě to však bývá často úskalím při hubnutí. Pokud zapomínáte pít, zkuste si například adekvátní množství vody (cca 2—3 litry denně) připravit dopředu a mít ho na očích nebo vyzkoušejte některou z mobilních aplikací, které vám pití vody připomenou. 

10)  Zapojte pohyb, který vás baví

Jenom tak máte šanci u něj vydržet. Pohyb je zároveň ideálním prostředkem, jak podpořit hubnutí. Začít můžete rychlou chůzí, případně postupně přidat běh či jízdu na kole. Ideální možnost, jak začít hubnout doma pak představují online cvičební lekce. Ať už se rozhodnete cvičit jógu, pilates nebo třeba zumbu, po několika minutách pátrání na internetu najdete vynikající cvičební lekce, které budou skvělým odrazovým můstkem pro aktivní pohyb
11 tipů, jak začít efektivně hubnout, vyberte si

11) Nebojte se experimentovat

Možná si říkáte: „Potřebuji zhubnout, ale nechci jíst jenom zeleninu a neustále se omezovat nebo Co vlastně jíst, abych zhubla a zároveň si pochutnala.“ Strava je pro hubnutí opravdu zásadní, avšak rozhodně nemusí být nudná! Ať už držíte jakýkoliv typ diety, vždycky existuje nepřeberné množství možností, jak si každodenní jídelníček zpestřit. To platí například i oblíbené ketodiety, která je postavena na minimálním příjmu sacharidů, a naopak vyšším příjmu kvalitních bílkovin a tuků. Chcete důkaz místo slibů? Prohlédněte si více než 50 vynikajících keto receptů, které připravíte během 5—10 minut. 

Keto recepty

Pevně doufáme, že vám naše rady, jak zhubnout zdravě a udržet si váhu, zodpověděly většinu vašich otázek. Připojte se k tisícům spokojených žen a proměňte konečně svůj sen o krásné postavě ve skutečnost.