Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Jak zhubnout 10 kg - zdravě a efektivně

Chápeme, že každá žena má svůj jedinečný příběh a cíle, a proto jsme zde, abychom vám poskytli personalizované rady a podporu, které potřebujete pro vaši cestu k lepšímu já. Ať už hledáte ověřené strategie pro zdravé hubnutí, inspirativní příběhy úspěchu, nebo jen potřebujete trochu motivace, jste na správném místě. Přečtěte si naše tipy, využijte naše cvičební programy a staňte se součástí naší podpůrné komunity. Společně to dokážeme!

V článku se dozvíte:

Buďte realistka

Rychlost hubnutí je u každé z nás individuální, někomu to jde rychleji, jinému pomaleji. Důležité je najít si tu správnou cestu a té se držet, nejde to ani bez motivace k hubnutí. Když hledáte způsob, jak zhubnout 10 kg, určitě nesahejte po drastických dietách, vsaďte na zdravé hubnutí. Nikam nespěchejte a stanovte si reálné cíle, tedy takové, jakých můžete dosáhnout. Pokud si řeknete, že za 2 měsíce zhubnete 15 kilogramů a místo velikosti XL budete nosit S, asi je jasné, že nejde o reálný cíl. K tomu, abyste zhubla 10 kg je zapotřebí delší čas, ideálně 3-4 měsíce. Pak půjde o efektivní hubnutí, které vás může dovést k vysněné postavě. A jak postupovat?

Přizvěte na pomoc výživového specialistu

Říkáte si, že 10 kg není tak moc, abyste to nezvládla sama? Začnete jíst zdravěji, budete se hýbat, a ono to půjde. Realita je ale často jiná. A důvod? Každá z nás je jiná, na každou platí něco jiného. V každém případě je ale základem kalorický deficit, při kterém je příjem živin nižší než jejich výdej. Nejen s tím nám může pomoci výživové poradenství a výživový specialista, který nám pomůže spočítat, kolik energie bychom měli přijímat a kolik vydávat, jak by měl vypadat náš jídelníček a vůbec celý životní styl. Co od něj nejspíš uslyšíte?

S hubnutím pomůže výživový specialista

S hubnutím může pomoci výživový specialista.

 • Hlídejte si příjem makroživin. Dopřejte si dostatek kvalitních bílkovin a tuků, sacharidy omezte.

 • Zaměřte se na množství jídla na talíři, zkuste čtvrtku porce ubrat.

 • Nepodceňujte sílu odpočinku a spánku. Tělo během něj regeneruje, kdo se pořádně nevyspí, ten ani nemůže pořádně hubnout. Metabolismus nemá možnost správně fungovat, dostaví se chutě na sladké nebo vlčí hlad, protože tělo nemá dostatek hormonu zvaného leptin. Ten přispívá k pocitu nasycení.

 • Hlídejte si pitný režim, pijte hlavně čistou vodu a neslazené čaje. Vynechte alkohol.

 • Zapomeňte na polotovary, připravujte si čerstvá jídla a hlídejte jejich složení.

 • Vyhněte se hladovění, jezte několikrát za den.

 • Konzumujte víc zeleniny, která je bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály.

Hýbejte se

Hubnutí a pohyb k sobě nerozlučně patří, kdo chce zhubnout, ten se také musí hýbat. U některých diet to sice není vyloženě nutností, ale pohyb vám cestu za vysněnou postavou může výrazně zkrátit a zpříjemnit. Kdo není zvyklý sportovat, ten by měl postupovat pomalu, nevrhat se do ničeho po hlavě. Cvičební programy si vybírejte pečlivě, začněte u cvičení doma, procházek, plavání, jógy a projížděk na kole, postupně se vypracujete i k HIIT cvičení a kardio aktivitám, které jsou pro hubnutí zásadní. Mezi takové aktivity patří běh, jízda na kole nebo kolečkových bruslích, skákání přes švihadlo apod.

U hubnutí se hýbejte

Pohyb je při efektivním hubnutí důležitý.

Najděte si parťáka

Říká se, že ve dvou jde vše snáz, platí to i při hubnutí. Když se o to snaží člověk sám, nemá si s kým popovídat o tom, jak se mu daří, nemá se s kým porovnávat nebo probírat to, s čím má problém. Navíc je zásadní i psychika. S pozitivní motivací a v dobré náladě jde vše, včetně hubnutí, líp.

Víte, že parťák vůbec nemusí být jeden? Může klidně jít i o skupinu lidí, kteří mají stejný nebo podobný cíl. Taková komunitní podpora je ještě lepší, poskytnete si vzájemnou podporu, nenechá nikoho zlenivět, ani sejít z cesty. Přitom se vůbec nemusíte znát osobně, existují i různé skupiny na sociálních sítích, např. KetoFit poradna oficial

Podpořte snahu nutričními doplňky a produkty

Ať už je vaším cílem hezčí postava, pevné bříško nebo jen ladnější křivky, určitě hledáte způsoby, jak toho docílit. O tom, že je zásadní zdravý životní styl, jsme si už řekli, stačí to ale? Neexistuje ještě něco, jak snahu podpořit? Ano, můžete zkusit i nutriční doplňky, mezi nimi například proteinové prášky, zdravé snacky a různé přírodní doplňky. Díky nim můžete zrychlit metabolismus, snížit chuť k jídlu, omezit ukládání tuků, detoxikovat organismus, nastartovat spalování tuků a mnoho dalšího. V kombinaci s pohybem a vhodným jídelníčkem můžete vyzkoušet:

 • Čaje na hubnutí nebo bylinky. Jsou skvělým podpůrným prostředkem, postarají se o dodržování pitného režimu, odvodnění organismu, přitom tělu dodají potřebné vitamíny a minerály.

 • Koktejly na hubnutí a proteinové koktejly s vyváženým poměrem bílkovin, sacharidů i vitamínů. Jsou skvělé i jako náhrada jídla, protože zasytí.

 • Snacky na svačinu – proteinové tyčinky, ořechy, semínka. Nezaberou moc místa, můžete je mít vždy po ruce, zaženou hlad i chutě na sladké.

 • Spalovače tuků (zelený čaj, kofein, guarana apod.), které se postarají o rychlejší spalování tuků při tělesné aktivitě.

spalujte tuky rychleji s doplňky stravy

 

Zvolte účinnou pomoc při hubnutí!
 

Inspirujte se ženami, kterým se to podařilo[IK1] 

Příběhy úspěchu jsou tou nejlepší motivací, osobní zkušenost a tipy na kombinace potravin nebo způsoby jak na budování svalů, vám mohou ukázat cestu a vlít vám do žil energii.

 • Zmizely mi 2 brady [IK2] i pomerančová kůže. Zhubla jsem díky KetoFit z 92 kg, dnes se cítím lehčí, viditelně se mi ztrácí pomerančová kůže, zmizely tři břicha i dvě brady. Musím vyzvednout zlepšení celkového zdravotního stavu a imunity.

 • Vážila jsem téměř 140 kg[IK3] , chtěla jsem jít na plastiku. Nadváha vznikla v podstatě mým životním stylem - málo jsem jedla, někdy skoro vůbec a většinou jsem se dostala k jídlu až v pozdních hodinách večerních a to jsem pak snědla třeba jen 1-2 rohlíky se salámem nebo paštikou. Zeleninu jsem moc nejedla a ovoce také ne. Pohybu jsem měla víc než dost, ale váha nešla dolů. Po pár dnech užívání KetoFit jsem už nebyla tak unavená během dne a neusínala jsem u práce. Vydržela jsem být vzhůru celý den. Přestala jsem se zadýchávat při rychlejší chůzi nebo při chůzi do schodů. Začala jsem se cítit plná energie, začala jsem znovu normálně žít :) Po 4 měsících užívání KetoFit, cvičení jógy a chození 10–15 km denně jsem se dostala na váhu téměř jako na střední škole. Zlepšili se mi nehty, vlasy přestaly padat.

 • Znáte ten pocit[IK4] , když se jednoho dne probudíte a řeknete si:,, Kdo je sakra v tom zrcadle? " Přesně tenhle pocit jsem zažila a rozhodla se s tím něco dělat. Od mala jsem závodně sportovala a s váhou nikdy nebyl problém. Ovšem při studiu na vysoké škole, kdy jsem jen ležela v knihách, a ještě chodila na brigádu, jsem zapomínala sama na sebe. Jediná možnost, jak ze začarovaného kruhu únavy, nekvalitní stravy a hrůzostrašné váhy, byla jednoznačně zhubnout. Na internetu mi hned padl do oka KetoFit. Když mi dorazil veliký balíček, byla jsem nadšená a natěšená, až začnu svůj první den diety. Samozřejmě začátky nebyly úplně lehké, i když jsem měla vše nastudováno a věděla jsem do čeho jdu. Pustila jsem se do nových jídel, nového stravovacího režimu. Trvalo mi asi týden, než si tělo zvyklo, ale pak? Kila začala padat dolů... A já začala opět žít. Začala jsem dokonce chodit do fitka, na bazén, procházky, hory. Mám najednou velikou spoustu energie a cítím se opravdu skvěle.

keto dieta na 4 týdny vám pomůže zatočit s kily

 

Hubněte líp!
 

Co by vás ještě mohlo zajímat aneb odpovědi na nejčastější otázky

Hubnutí vyžaduje trpělivost, tu pravou motivaci a snahu. Na ty nejzákladnější otázky už odpovědi znáte, možná vás ale napadají další. Jaké jsou časté otázky hubnutí?

Dá se vyhnout jojo efektu? Jak?

Jojo efekt je strašákem mnoha z nás, existuje ale dieta bez jojo efektu? Tak dlouho jsme se snažily kila shodit, a teď se vrátí zpět jako bumerang? Naštěstí tomu tak být nemusí. Jojo efektu se dá předcházet, základem je porozumět svému tělu a jeho potřebám, i nadále jíst zdravě a vyváženě, hýbat se a bavit se tím, dostatečně odpočívat a mít pozitivní mysl.

Jak si vysněnou váhu udržet?

Dosáhla jste svého cíle a teď už nechcete dál hubnout, vaším cílem je udržení váhy? Tak toto je možná ještě těžší než zhubnout. Kdo ale ví jak na to, ten si poradí i s touto zkouškou

 • Nevracejte se ke starým stravovacím návykům. Zužitkujte to, co jste se za poslední týdny naučila, jezte pravidelně pestrou a vyváženou stravu bohatou na kvalitní bílkoviny.

 • Hlídejte si, co jíte. Nedovolte si utrhnout se ze řetězu, kontrolujte svůj denní energetický příjem a množství makroživin.

 • I nadále se hýbejte.

 • Udržujte si přehled o obvodech partií i tělesné hmotnosti.

 • Pokud si nejste něčím jistá, kontaktujte odborníka

Jak překonat plateau, tedy pocity stagnace?

Do tohoto bodu se dřív nebo později dostane každá žena. Chvíli na sobě pozorujeme změny, najednou se vše jakoby zastaví. Došlo ke stagnaci, a ačkoli se snažíme snad ještě víc, nikam se neposouváme. Co s tím?

 • Cviky obměňujte, dejte si pozor na rutinu.

 • Trénujte v cyklech

 • Posouvejte svoje limity

 • Když se vám cvik už zdá příliš snadný, navyšte zátěž

 • Sem tam zařaďte něco nového, například si místo cvičení v posilovně jděte zaplavat nebo se projet na kolečkových bruslích.

 • Odpočívejte a regenerujte

 • Nechte si poradit od profesionálů


 [IK1]Příběhy z https://www.ketofit.cz/vase-pribehy

 [IK2]https://www.ketofit.cz/zhubla-jsem-s-ketofit

 [IK3]https://www.ketofit.cz/recenze-keto-diety-ketofit

 [IK4]https://www.ketofit.cz/zkusenosti-s-keto-dietou