20% SLEVA na oblíbené produkty. Hledejte štítek FitDezert. Platí na nezlevněné. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Jak se zbavit tuku

Přibývající tukové polštářky můžou způsobit nejednu vrásku na čele. Nepadnoucí oblečení, špatná nálada a často také zhoršující se fyzická kondice, bývají jen špičkou ledovce toho, co může nadbytek tu

V článku se dozvíte:

 

Jak se zbavit tuku? 

Přibývající tukové polštářky můžou způsobit nejednu vrásku na čele. Nepadnoucí oblečení, špatná nálada a často také zhoršující se fyzická kondice, bývají jen špičkou ledovce toho, co může nadbytek tuku na břiše způsobit. Trápí vás stále zvětšující se číslo na váze a nevíte, jak zhubnout? Ukážeme vám 7 tipů, jak snížit podíl tuku v těle a získat dokonalou postavu.

1. Udělejte čistku ve vašem jídelníčku

Prvním tipem, jak začít hubnout efektivně tuk, je změnit styl stravování. Pokud si každý den neodpustíte dezert po kávě a smažené brambůrky u televize, není se čemu divit, že kila na váze přibývají. Nemilosrdně vyhoďte, nebo darujte, všechny zásoby sladkostí a slaných pochutin. Ve zdravém životním stylu nemají místo ani sladké nápoje, nebo alkohol. Zamyslete se nad vaším jídelníčkem a nevhodná jídla nahraďte plnohodnotnějšími alternativami. Na co se zaměřit, pokud chcete mít hubenou postavu

 • Přidejte do vašeho jídelníčku více ovoce a zeleniny, které dodají tělu vitamíny, minerály a vlákninu.
 • Hlídejte si správně vyvážený poměr makroživin v jídle.
 • Vynechejte z vašeho dne slazené limonády, nebo kávové speciality plné cukru.
 • Dejte přednost čerstvým potravinám před průmyslově zpracovanými polotovary.
 • Dbejte na kvalitu potravin a nakupujte u lokálních pěstitelů.
 • Omezte konzumaci ve fastfoodech a restauracích.
 • Začněte si vařit na pár dní dopředu, jídlo si noste s sebou do práce.
 • Chutě zahánějte chytře, třeba low carb proteinovou tyčinkou, místo čokoládové tyčinky plné cukru.

2. Zaměřte se na kalorický deficit

Ať už plánujete zhubnout do plavek, nebo se chcete zbavit vysoké nadváhy, bez kalorického deficitu to nepůjde. O co jde? Kalorický deficit vznikne, když je celkový příjem energie za den nižší, než její výdej. S kalorickým deficitem pracuje každá dieta, nebo strategie hubnutí. Pokud tedy toužíte po těle bez přebytečných tuků, nejdříve si musíte vypočítat správný kalorický příjem za den. Mějte na paměti, že výpočet kalorického příjmu je velmi individuální záležitost, která je ovlivněna mnoha faktory. Proto není vhodné kopírovat hodnoty od kamarádek nebo známých. Každý člověk má totiž rozdílný příjem kalorií, při kterých bude hubnout. 

3. Snězte dostatek bílkovin v každém jídle

Proteiny chrání vaše svaly a zároveň přispívají k jejich růstu. Jejich velkou výhodou je fakt, že mají dokonalou sytící schopnost. Takže se vám nestane, že po jídle bohatém na bílkoviny budete mít hned hlad. Není proto divu, že proteinová a keto dieta sklízí velký úspěch po celém světě. Ať už jsou vaše plány s postavou jakékoliv, dostatečný příjem bílkovin je, jak pro hubnutí, tak pro rýsování postavy, naprosto zásadní. Proto na ně při při sestavování jídelníčku rozhodně nezapomínejte. Co zařadit do jídelníčku při redukčním režimu a jaké potraviny jsou skvělým zdrojem bílkovin?

 

 • libové maso,
 • ryby a plody moře,
 • mléčné výrobky například tvaroh, řecký jogurt, nebo skyr,
 • vejce,
 • speciální proteinové potraviny a další.
Kvalitní jídelníček

4. Nezapomínejte pít několik litrů vody denně

Začali jste lépe jíst a přidali nějaký ten pohyb během dne. I přesto se vaše váha skoro vůbec nehne. Jak je to možné? Jednou z možností je fakt, váš pitný režim pokulhává. Voda je totiž pro správné spalování tukových zásob klíčová. Pravidelné pití vody zabraňuje hromadění škodlivých látek, které by mohly narušit normální fungování organismu a tedy i celkový proces hubnutí. Proto vodu popíjejte průběžně celý den, abyste předešli zdravotním komplikacím a naopak podpořili vaši cestu za krásným tělem bez nadbytečných tuků.


TIP: Nebaví vás pít velké množství čisté vody? Oživte váš pitný režim pomocí lahodného malinového sirupu KetoFit®. Jeho chuť vás naprosto překvapí. Díky němu si hravě připravíte domácí limonádu téměř bez cukru.


Dodržujte pitný režim

5. Naordinujte si pravidelný pohyb 

Jak už jsme zmínili výše, základem shazování kil je kalorický deficit. Toho můžete dosáhnout nejen snížením kalorií z jídla, které bývá často problematické, ale také pohybem. Pokud zařadíte pravidelnou sportovní aktivitu do vašeho dne, zvýšíte celkový výdej energie. Navíc podpoříte vaši imunitu a snížíte riziko různých druhů onemocnění. Abyste však spalovali vaše tukové zásoby a ne vaši svalovou hmotu, musíte zvolit takovou aktivitu, při které je váš tep na nižší úrovni maximální tepové frekvence. Jaké sporty vám pomůžou zbavit se tuku na zadku a dalších partiích těla? 

 

 • rychlá chůze, velmi pomalý vytrvalostní běh,
 • jízda na kole, nebo bruslích,
 • posilování s nižší zátěží,
 • power jóga a hot jóga,
 • pilates, zumba, jumping,
 • intervalový a kruhový trénink,
 • kondiční plavání,
 • tenis a další kolektivní hry.
 • Najděte si pádný důvod pro hubnutí
Pravidelný pohyb

6. Najděte si pádný důvod pro hubnutí

Každý, kdo už držel nějakou dietu a dal pár kilo dolů ví, že samotné hubnutí není nic jednoduchého. Pokud se nechcete po měsíci vrátit na původní váhu a chcete se vyhnout jojo efektu, je důležité nespěchat. Neexistuje žádný tajný recept, jak rychle zhubnout. Hubnutí je náročný a často velmi dlouhý proces. Proto je důležité si ujasnit, proč chcete vylepšit vaši postavu. Váš důvod, proč se chcete zbavit například tuku na rukách, musí mít hlubší smysl, než se jen někomu zalíbit. Shodit přebytečná kila byste měli chtít především kvůli sobě a svému zdraví.

7. Dopřejte si dostatečný a kvalitní spánek 

Už dávno neplatí, že je spánek považován za ztrátu času, při kterém tělo jen odpočívá. Jeho funkce je daleko složitější a obsáhlejší. Dostatečný odpočinek v noci regeneruje tělo a podporuje správnou hladinu hormonu ghrelinu a leptinu. To znamená, že následující den budete nejen více odpočinutí, ale hlavně vás nebudou trápit chutě na nezdravé potraviny. Proto se tuku na stehnech zbavíte daleko rychleji, když si dopřejete ničím nerušený spánek, který bude trvat minimálně 6 hodin, optimálně 7 až 8 hodin.

Kvalitní spánek

TIP: Už vám dávno není 25, ale přitom byste chtěla postavu bez nevzhledných tukových polštářků? Prozradíme vám, jak zhubnout po 40. I v tomto věku můžete mít figuru vašich snů.


Ultra štíhlá postava, nebo nadváha? Ani jeden extrém není zdravý

Obezita je pro celkové zdraví velmi nebezpečná, protože s sebou přináší vyšší riziko výskytu vážných onemocnění, jako je například cukrovka 2. typu. Proto by se měl člověk s výraznou nadváhou snažit efektivně zhubnout a dostat svoji míru tuku v těle na optimální hodnotu

Ideální postava po dietě

 

Na druhou stranu je nutné dodat, že dostatečné množství tuku v těle je pro správné fungování organismu naprosto nezbytné. Pomocí tuku se vstřebávají některé vitamíny a jeho přítomnost hraje zásadní roli při produkci hormonů. Bez tuku by nebyly správně chráněné vaše orgány a buňkám by chyběl důležitý stavební materiál. Proto není tuk sám o sobě špatný, jen je důležité mít jeho míru pod kontrolou. A to v obou případech. Rizikové je totiž jak velmi hubené tělo s extrémně nízkým procentem tuku, tak výrazná nadváha.

Proměna s KetoFit