>> Porce těstovin Risoni ZDARMA <<   do každé objednávky

Jak zhubnout po 40?
Rady a tipy, které jistě zaberou!

Jak hubnout po 40

Jestliže už jste oslavila své 40. narozeniny a trápí vás pár kilo navíc, tak už jste se jistě přesvědčila o tom, že to není tak lehký úkol, jako když vám bylo 20. Tehdy stačilo přestat jíst večer a začít se trochu pohybovat a kila šla dolů zcela přirozeně.

Nicméně váha ve 40 letech snadněji roste, než aby klesala, což je způsobeno především tím, že se bazální metabolismus s přibývajícím věkem postupně zpomaluje. Nic však není nemožné, a pokud se budete řídit našimi tipy jak zhubnout po 40, tak se vám vaši vysněnou figuru jiste získat podaří.

Ujasněte si, proč chcete zhubnout

Pokud jste si dosud, i když nevědomky, udržovala nějaký životní styl, pak bude nejspíš příčinou toho, proč vám baculatá stehna nebo velké břicho po čtyřicítce začaly dělat problémy. Určitě byste se tedy měla připravit na to, že budete muset učinit nějaké změny. Nicméně po tolika letech určitých zajetých praktik se těžko zvyká na nový režim, proto je třeba si v mysli udělat opravdu jasno v tom, proč to celé děláte, abyste při první slabé chvilce nesklouzla zpět ke svým starým návykům.

Sledujte svůj pitný režim

Ještě předtím, než se pustíte do hubnutí, a samozřejmě i během něj, se zaměřte na svůj pitný režim. Spousta žen mívá pocit, že jsou baculaté, a přitom se mnohdy jedná pouze o zásoby vody, které si tělo tvoří, protože ho v tomto ohledu zanedbáváte. Mimo to se při spalování tuku dochází k uvolňování toxinů a další látek, které je třeba z organismu dostat ven spolu s močí. Zapomeňte však na nárazové pití obrovského množství vody, tím byste ledviny pouze zatížila, a tak byste spustila vylučování cenných vitamínů a minerálů, které jste ještě nestihla zpracovat.


jak zhubnout po 40

Spotřebu alkoholu snižte na minimum

Když mluvíme o pitném režimu, tak máme pochopitelně na mysli čistou vodu nebo čaj. Sladké limonády a především alkohol přibírání na váze po 40 i v jakémkoliv jiném věku pouze podpoří. Jedná se totiž o takzvané prázdné kalorie, což znamená, že tyto nápoje vašemu tělu sice dodají spoustu energie, ale nijak vás nezasytí. Několik drinků se tedy může z hlediska přísunu energie klidně rovnat i celé večeři, a když se pak ještě normálně najíte, máte takový přebytek, že se logicky musí někam uložit do zásoby, a to v podobě tuku.

Přečtěte si více o tom, jaký má alkohol vliv na obezitu.

Dejte se do pohybu

Bohužel nemůžete očekávat, že se vaše postava ve 40 bude transformovat jen poté, co začnete pít více vody a méně alkoholu. V tomto věku v těle probíhá plno hormonálních změn, kvůli kterým je hubnutí mnohem těžší, a tak se neobejdete bez pravidelného pohybu.

Mezi efektivní aktivity patří například:

  • plavání
  • běh
  • rychlá chůze
  • jízda na kolečkových bruslích či na kole

Pokud chcete také vytvarovat svaly, zkuste různé posilovací cviky s vlastní vahou jako například pilates nebo power jógu, při které si současně můžete vyvážit i hormony.

Zvolte vhodnou dietu

Co se týče způsobů jak zhubnout, tak je dieta po 40 naprosto klíčová. Můžete totiž splnit všechny předchozí kroky, ale pokud si pak večer smlsnete na obrovské porci zmrzliny nebo uzeninách, nemůžete očekávat žádné výrazné výsledky. Neznamená to však, že musíte hledovět, tedy alespoň pokud si zvolíte moderní nízkosacharidovou dietu KetoFit. S ní si totiž dopřáváte pět nebo dokonce šest jídel denně a přesto hubnete, jelikož se díky speciálním pokrmům KetoFit dostanete do stavu ketózy, při kterém se tělesné zásoby energie vyčerpávají, a tak se tuky přirozeně spalují - a vy ve výsledku hubnete. Můžete se inspirovat jídelníčkem na hubnutí a spoustou receptů od KetoFit.

Proteinová jídla Ketofit

 

 

Proteinová dieta KetoFit - chci také zhubnout

 

 

 

 

 

 

Autor článku: Redakce Ketofit
Odborný tým se zaměřením na ryhlé hubnutí

Na hubnutí nebudete sami!

Přidejte se k nám, vzájemně se podporujeme, sdílíme recepty, výsledky a zkušenosti. Hubnutí je hned snadnější.

Přidat se do skupiny

Podpora / recepty / příběhy
Zeptejte se reálných uživatelek, jak jsou spokojené s KetoFit, jak se jim daří hubnout, kolik kilo zhubly.

Ketofit v médiích

Přesvědčete se o účinnosti našich produktů.

Hýčkejte se těmi nejlepšími jídly

Pravá česká chuť

Speciálně pro ženy

Extra účinek při hubnutí

Zlepšují pleť, vlasy a nehty

Proč hubnout s kvalitnejším KetoFit?