Ptejte se: +420 770 110 650


Jak vydržet dietu a nevzdat hubnutí?

Shazování kil je komplexní proces, který je ovlivněn mnoha faktory. Ať už jste se rozhodli pro jakoukoliv dietu nebo metodu hubnutí, je nutné si uvědomit, že se na vaší cestě za dokonalou postavou setkáte také s pochybnostmi a slábnoucí vůlí. Tyto negativní pocity můžou velmi lehce rozhodit vaši psychickou rovnováhu a ve výsledku výrazně narušit vaši snahu o ztrátu váhy. Jak se tomu vyhnout a nevzdat hubnutí už po pár dnech? Poradíme vám, jak vydržet dietu od začátku až do konce.

Jak vydržet dietu

Je vaše motivace zhubnout dost silná?

Pokud jste se rozhodli snížit vaši váhu, určitě za tím stál nějaký důvod. Zamyslete se a sami sebe se zeptejte, proč chcete zhubnout a co je vaší motivací k tomu, abyste drželi dietu. Jestli to děláte jen kvůli tomu, abyste ulovili váš nový objev, nebo se zavděčili stávajícímu partnerovi, nejspíš dlouho nevydržíte. Zhubnout přebytečná kila byste měli chtít hlavně kvůli sobě a svému zdraví. Nadváha totiž není jen estetickým problémem, ale může způsobit nejednu zdravotní komplikaci a tím zbytečně zhoršit kvalitu vašeho života. 

Vše začíná u dobře sestaveného plánu

Klíčem k tomu, jak účinně zhubnout, je kvalitní hubnoucí plán. Ten by měl být sestavený na míru vám a vašim potřebám. Neměl by vás příliš omezovat a hlavně by měl být udržitelný. Jeho součástí musí být nejen dlouhodobé, ale také krátkodobé cíle. Jejich splnění vás totiž motivuje k tomu, abyste dále pokračovali v hubnutí a celkovém redukčním režimu. Správně sestavený hubnoucí plán vám pomůže vydržet hubnutí až do jeho konce a to bez větších obtíží. Jak vypadá hubnoucí plán a co musí obsahovat?

 • Vstupní míry, váhu a další základní informace o vás a vaší postavě.
 • Cílovou váhu a finální předpokládané procento tuku v těle.
 • Počet kilogramů, které je nutné dát dolů za 1 týden.
 • Počet kilogramů, které je nutné dát dolů za 1 měsíc.
 • Rozpis jídel na každý den včetně kalorických hodnot.
 • Plánované sportovní aktivity a pravidelný pohyb.
 • Počet hodin zdravého spánku.
 • U žen fáze menstruačního cyklu.
 • Další cíle a potřeby důležité pro efektivní hubnutí.
 • Vyhodnocení a poznámky denní/týdenní.

 

Dobře sestavený jídelníček

Neměňte dietu každý týden

Mnoho lidí si myslí, že když začnou držet dietu, její slibované výsledky a následná ztráta tuku se projeví na postavě téměř okamžitě. A když tomu tak není, zkusí další dietu a pak další. Bohužel, jde o jednu z největších chyb při hubnutí. Je nutné si uvědomit, že aby měla dieta nějaký účinek na vaše tukové polštářky, musíte ji držet déle, než jen pár dní. 

 


TIP: Hledáte dietu, při které nebudete mít hlad? Keto dieta vám pomůže zhubnout přebytečná kila a zároveň vás dostatečně zasytí. A to bez odříkání si lahodných dezertů, nebo voňavé pizzy.


 

Rozhodně tedy není vhodné střídat diety doslova jak na běžícím páse. Proto si ještě před začátkem hubnutí pečlivě vyberte redukční režim, který budete schopni dodržovat delší čas. Jen tak nevzdáte shazování kil a dojdete do cíle. Velmi oblíbené je například low carb stravování a proteinová dieta, která díky vysokému obsahu bílkovin efektivně zažene hlad na dlouho dobu.

Vyhněte se hubnoucím extrémům

Jak nevzdat dietu hned po pár dnech, nebo týdnech? Velkým obloukem se vyhněte všem extrémům. I přesto, že takto můžete zhubnout, ohrožujete tím vaše zdraví. Rapidní snížení kalorického příjmu, nebo abnormální zvýšení fyzické aktivity, vás může doslova vyřadit z provozu. Po pár dnech budete unavení a nebudete schopni normálně fungovat. K tomu všemu se po návratu do běžného režimu dočkáte nemilého překvapení. Často se takto shozená kila totiž vrátí jako bumerang v podobě jojo efektu. Co byste během diety rozhodně dělat neměli?

 • Zakazovat si jídlo.
 • Striktně omezit některé druhy potravin.
 • Nejíst před nebo po určité hodině.
 • Nechat tělo trápit se hladem.
 • Drasticky snížit kalorický příjem na nezdravou hodnotu.
 • Strávit sportem v posilovně několik hodin denně.
 • Vyčítat si občasné přešlapy v dietě.
 • Ignorovat zdravotní problémy.
 • Žít jen pro dietu a hubnutí.

 

Jak vydržet dietu

Nesrovnávejte se s ostatními

Pomoc při hubnutí v podobě kamarádky, která bude s vámi držet dietu má sice několik výhod, na druhou stranu přináší také mnoho negativ. Je skvělé mít parťáka, s kterým budete chodit do posilovny a budete s ním moci sdílet vaše zážitky. Hlavní problém ale může nastat při průběžném porovnání efektu dietního režimu a výsledků hubnutí.

Každý člověk je unikátní, a proto i různé typy diet mají na každého jiný účinek. Lehce se pak může stát, že kamarádka má o několik kilo míň a vy nic. To vás může rozhodit a snížit vaši motivaci k pokračování diety. Proto se nesrovnávejte s ostatními, jen tak zvýšíte vaše šance nevzdat hubnutí hned po prvním nezdaru. 

Váha versus míry aneb co je důležitější?

Pravidelně cvičíte, nepřejídáte se a i přesto vám ručička na váze ukazuje stejnou váhu? I to je během diety možné. Hubnout totiž nemusíte pouze na váze. Daleko důležitější jsou tělesné míry. Číslo na váze totiž ukazuje celkovou hmotnost. To znamená souhrn svalů a tuků. Proto 60kilový sportovec vypadá úplně jinak, než 60kilová žena, která se nevěnuje žádné aktivitě. Rozhodně hubnutí nevzdávejte, když se vám váha zasekne u jednoho čísla. Dřív, nebo později se vaše snaha na váze určitě projeví. Mezi tím váš pokrok raději měřte pomocí krejčovského metru. Budete mít daleko přesnější výsledky hubnutí.

 

Váha při hubnutí 


TIP: Máte jen lehkou nadváhu, nebo jde už o zdraví nebezpečnou obezitu? Zjistěte, jak na tom s vaší postavou během pár minut. Stačí zadat 3 údaje a on-line BMI kalkulačka vám obratem prozradí váš výsledek.


 Přestaňte si jídlo spojovat s emocemi

Jídlo je palivo pro vaše tělo. Díky němu má organismus zásobu energie, kterou může následně využít na různé metabolické procesy a zajistit jeho normální fungování. Přísun jídla během dne má výrazný vliv na váš výkon a dokonce také ovlivňuje vaši náladu

Někteří si však spojují určité typy potravin s emocemi a zapomínají na to, že dokážou pořádně zkomplikovat hubnutí. Co tím máme na mysli? Třeba taková hádka. Po ní jste často smutní, nebo máte nervy na pochodu. Z toho důvodu se u vás doslova spustí záchvatovité přejídání a vy jste schopni vyjíst celou ledničku. Pamatujte, že pokud chcete vydržet dietu, musíte se oprostit od všech emocí, které vás nutí přejídat se sladkostmi, cukrovinkami a jinými dobrotami.

Tajemství hubnutí je v udržitelné dietě

Pustili jste se do hubnutí, ale máte strach, že vaše motivace držet dietu rychle vyprchá? Hned na začátku je nutné si uvědomit, že redukční režim není jednoduchý. Cesta za štíhlou postavou bude mít mnoho překážek. Na druhou stranu, pokud vydržíte, je více než pravděpodobné, že přebytečná kila opravdu zhubnete. Mějte na mysli, že vaše dieta nesmí být drastická a trápit vás hladem. Jen tak ji vydržíte a nevzdáte hubnutí po pár dnech. 

Příběh KetoFit

 

 

 

 

545 hodnocení
4.7

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den