Ptejte se: +420 770 110 650


Jojo efekt — co ho způsobuje a jak mu předejít?

Hubnutí s sebou přináší mnoho úskalí. Nejvíce obávaným fenoménem je nechvalně známý jojo efekt. Zhubnout vysněné kilogramy totiž nebývá až takový problém, jako si váhu poté udržet. V našem článku vám přinášíme několik zaručených tipů, jak na efektivní hubnutí, které je skutečně dlouhodobé. 

 

Jojo efekt

Udržet si hmotnost je nejobtížnější fází hubnutí

Podařilo se vám zhubnout přebytečné kilogramy a konečně se cítíte skvěle ve svém těle? Týdny odříkání a poctivého cvičení přinesly kýžené ovoce? Nezbývá, než vám srdečně pogratulovat. Další, ještě obtížnější fází, která vás čeká, je si figuru udržet.

Právě v této době většina lidí začíná polevovat a postupně se vracet ke svým starým a nezdravým stravovacím návykům. Jedna čokoládová tyčinka, balíček chipsů či sladká limonáda přece nic nezkazí. Jednou určitě ne. Dokonce ani vícekrát v menším množství. Problém bývá spíše s disciplínou. Když si povolíme jednou, většinou se postupně opět vrátíme zpět do starých kolejí. Kila začnou postupně a nenápadně přibývat, až se nakonec dostaneme zpět na původní hmotnost, ba co hůře, většinou ještě nějaké to kilo navíc přibereme. Je vám tento scénář povědomí? Určitě jste ho už mnohokrát zažili. Pokud přemýšlíte, jak se mu tentokrát vyvarovat, čtěte dál.

Co je to vlastně jojo efekt a jak vzniká?

Definice říká, že jojo efekt je opětovné zvýšení hmotnosti po předchozí cílené redukci. Problémem pak bývá, jakýsi návrat k normálu či tzv. udržovací fáze. Obtížné je přitom určit, kolik jídla byste měli během dne sníst, abyste nezačali znovu přibírat. 

Často proto dochází k tomu, že během dne jíte málo a večer, až se zastavíte, tak vás přepadne tzv. vlčí hlad, při kterém se obtížně kontroluje chuť a ztrácí vůle. Výsledkem je přejídání v podobě vyjezené ledničky a několikanásobně vyšší množství přijatých kalorií, které během krátké chvíli vede k přibírání.  

Jak jíst aby nenastal jojo efekt?

Výkyvy hmotnosti jsou škodlivé pro metabolismus 

Problémem většiny diet je právě hladovění a nízký příjem, který pak způsobí to, že se tělo přepne do úsporného režimu a začne si tzv. ukládat na horší časy — kam jinam než do nepopulárních tukových zásob. Přitom postupně, a hlavně nepozorovaně, dochází ke zpomalování bazálního metabolismu.

Ve chvíli, kdy tělu začnete dávat větší množství kalorií, proto začne docházet k velmi rychlému přibírání. Pokud jste tedy během života potrápili své tělo drastickými dietami několikrát, je po každém pokusu stále složitější metabolismus opět správně rozběhnout, aby šlapal jako na drátkách. Můžete si to představit jako houpačku — ovšem s tím rozdílem, že gravitace při zhoupnutí funguje zcela opačným směrem.

Jak na hubnutí bez jojo efektu?

Je tedy dieta bez jojo efektu vůbec reálná? Velmi často je jojo efekt mylně přisuzován rychlému hubnutí. Samozřejmě, není reálné a zdravé zhubnout 10 kg za týden, proto by každá dieta měla být promyšlená, a hlavně reálná pro daného člověka

Zásadní je pak již zmíněný pozvolný přechod z redukčního jídelníčku na racionální či tzv. udržovací. A k tomu je většinou potřeba jasný plán. 

Zhubněte jednou provždy aneb jak předejít jojo efektu a udržet si váhu?

1. Mějte jasný cíl a motivujte se

Hubnutí začíná v hlavě. Vizualizujte si proto cíle svého snažení. Můžete si udělat nástěnku s vaší vysněnou figurou a zapsat si jednotlivé kroky, které budete muset absolvovat. Ideální je také zaznamenávat si všechny, i ty nejmenší úspěchy. Vhodná je také pravidelná kontrola hmotnosti, přičemž ještě více vám řekne měření proporcí těla. Každý krůček vpřed a viditelný výsledek je totiž tou nejlepší motivací 

2. Nechte se inspirovat

Skvělým hnacím pohonem pro hubnutí jsou také úspěchy jiných. Jak hubnutí s keto dietou mění životy? Kolika lidem už pomohlo na cestě za vysněnou figurou? Přečtěte si recenze žen, kterým se podařilo uspět a získat ztracené sebevědomí. Co můžete vědět, třeba se brzy stanete jednou z nich. My v to každopádně doufáme! Doslova „online motivaci“ vám pak zajistí i podpůrné FB skupiny, ve kterých se lidé navzájem dělí o své zkušenosti.

Jojo efekt a jak mu předejít

  

3. Zamilujte se do nového způsobu stravování

Začít s ketodietou je snadné, výsledky přitom vidíte již po několika dnech. Promyšlený systém vás provede všemi fázemi hubnutí. Díky koncepci našich keto jídel si většinu z nich můžete s sebou vzít kamkoliv — ať už na dovolenou, výlet či víkend v kempu. Je tedy méně pravděpodobné, že byste během delšího pobytu mimo domov zhřešili a vypadli z režimu, jako u jiných diet. Naši zákazníci oceňují také jednoduchost přípravy všech jídel, eliminaci zdlouhavých nakupů potravin a s ním spojené tvorby zásob jídla a neustálého vymýšlení dietních jídel. 

4. Odměňte se

Se zaznamenáváním úspěchu se pojí také systém odměn. Nestyďte se odměnit za svoje úspěchy — s největší pravděpodobností to za vás nikdo neudělá. A pamatujte, že na tom není na tom vůbec nic špatného. Samozřejmě, není nutné si za prvních 5 shozených kilogramů kupovat nové auto, ale menší odměna určitě prospěje celému procesu. Mohou jí být třeba nové, o číslo menší kalhoty, nebo krásná běžecká bunda, po které pokukujete již hodně dlouhou dobu. 

5. Zapojte pohyb 

Se zdravým životním stylem samozřejmě souvisí také pohyb. I v rámci udržovací fáze ketodiety je vhodné začít sportovat, aby tělo dostalo zase nový impuls. Vybírejte přitom vždycky takový sport, který vás bude bavit. Jenom tak u něj vydržíte co nejdéle. Vhodné je začít delšími procházkami. Pokud vás baví skupinové lekce, můžete vyzkoušet třeba jógu. Spálíte potřebné kalorie a odměnou vám může být proteinová tyčinka či váš oblíbený proteinový koktejl, díky nimž doplníte všechny potřebné živiny a vitamíny

Jojo efekt a jak mu zabránit

 

Jojo efekt u ketodiety — je potřeba se ho obávat?

Keto dieta představuje skvělou možnost, jak eliminovat zpětné nabírání kilogramů. Má totiž svůj pevně daný dietní plán, který vás motivuje a nenechá polevit. Jídelníček při hubnutí v rámci proteinové diety KetoFit je koncipován tak, že po fázi redukce je postupně navyšován příjem sacharidů a celkový energetický příjem. Zároveň odpadá starost se zdlouhavou přípravou jídla. Během diety si tak můžete pochutnat například na: proteinových kaších, různých variacích polévek, zdravých těstovinách a omeletách a a tabu není dokonce ani pečivo! Vyzkoušet můžete také řadu chutných receptů.

 

Proteinová keto jídla proti jojo efektu Ukázka proteinové palačinky vhodné proti jojo efektu

Je tedy zřejmé, že zhubnout kýžené kilogramy a udržet si hmotnost, je s ketodietou mnohem snadnější. Spousta lidí si klade otázku, zda je účinnější sport nebo keto dieta, odpověď je známá, vždy při hubnutí vyhrává keto dieta. Důležitá je samozřejmě vždy disciplína a sebereflexe. Pokud keto dietu nebudete dodržovat, nezhubnete stejně jako s jiným typem diety

Začněte hubnuti bez jojo efektu ještě dnes
a objevte její pozitivní vliv jako již
řada žen před vámi. Vyzkoušejte keto dietu KetoFit. Ideálním prvním krokem k vaší proměně je pořízení výhodného balíčku, který vám pomůže nastartovat celý hubnoucí proces tím správným směrem. 

 

 

Pusťte se do hubnutí bez jojo efektu,
vyberte si oblíbená keto jídla v e-shopu.

 

 

 

 

100 hodnocení
4.9

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den