Do pátku: SLEVA 25 % na VŠECHNY nezlevněné POLÉVKY pro rychlé hubnutí. Zadejte kód FastFit. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Jak zhubnout lýtka? Víme jak na to!

Základní pravidla jak zhubnout lýtka Znáte ten moment, kdy do místnosti vstoupí žena s dokonalými, dlouhými a především štíhlými nohami doslova jako z Hollywoodského plátna? Zatímco jsou ostatní v úž

Znáte ten moment, kdy do místnosti vstoupí žena s dokonalými, dlouhými a především štíhlými nohami doslova jako z Hollywoodského plátna? Zatímco jsou ostatní v úžasu nebo naopak vůbec nic nezaregistrují, vám se okamžitě začnou do hlavy hrnout myšlenky na to, jak zhubnout lýtka či jinou problematickou oblast vašich nohou, která vám brání v tom, abyste mohla sebevědomě vyrazit do ulic v krátké sukni či šortkách.

Hlavním důvodem, proč ženy v oblasti lýtek přibírají, bývá většinou genetika. Zkuste se podívat na své rodiče nebo prarodiče a hned uvidíte, odkud vítr vane. Když k tomu navíc přidáte nevhodné stravování a nedostatek pohybu, oplácaná lýtka jsou na světě. Nohy nepatří mezi zrovna snadné partie na hubnutí, nic však není nemožné, chce to však trochu trpělivosti a především píle. 

Pravidelný pohyb je prvním krokem úspěchu

S hubnutím a tvarováním lýtek vám pomůže kardio cvičení. Pod ním si můžete představit třeba rychlou chůzi či běhání, které představuje dokonalou cestu jak zpevnit nohy a současně spalovat tuk. Pokud však nechcete skončit s objemnými, svalnatými lýtky, vsaďte spíše na trénink s nižší intenzitou, ale delším trvánímjinak řečeno běhejte pomaleji, ale déle. Díky tomu se vám svaly spíše zpevní, než aby nabyly na objemu, a kila půjdou pomalu, ale jistě dolů.

jak zhubnout lýtka

Mezi cvičení na hubnutí lýtek patří především kardio cvičení.

Ideálně si na tento typ cvičení vyhraňte šedesát minut dvakrát až třikrát do týdne. Nemusíte ale spoléhat pouze na chůzi nebo běh, velmi efektivní je také jízda na kole nebo na kolečkových bruslích. Kardio cvičení se také vyplatí proložit posilovacími cviky na lýtka, které zahrnují například aktivní stoupání na špičky a následné pokládání pat na zem nebo dřepy s výskokem.

Krásné nohy aneb 5 cviků na lýtka 

Nemáte rádi kardio cvičení? Nevadí, je tady další možnost, jak vytvarovat vaše nohy. Mezi další oblíbené metody, jak zhubnout lýtka a dát dolů kila navíc, patří pravidelné cvičení doma, nebo v posilovně. A to buď s vlastní vahou, nebo různými pomůckami. Toužíte po štíhlých lýtkách? Zařaďte do vašeho dne přiměřeně dlouhý cvičební blok, který bude sestavený z různých cviků na posílení svalů celého těla. Ten doplňte o několik hubnoucích cviků na lýtka. Které cviky na lýtka zařadit do vašeho tréninkového plánu?

1. Dřepy

Dřepy jsou jedním z nejúčinnějších cviků na posílení svalů dolních končetin a tedy i lýtek. Pravidelný trénink dřepů vám pomůže nejen zhubnout lýtka, ale také zlepšit celkovou funkci dolních končetin. Při dřepování dbejte na správné držení těla, abyste zbytečně nezatěžovali kolena a kotníky. Díky tomu předejdete bolesti kloubů a v horším případě zranění. Jaké typy dřepů se hodí pro hubnutí lýtek?

  • Klasický dřep: postavte se s nohama v šířce ramen, ruce položte na boky. Pomalu se spusťte dolů, jako byste se chtěli posadit na židli. Záda musí být rovná a kolena nesmí vyčnívat přes špičky nohou. Poté se pomalu vraťte do výchozí polohy.

  • Dřep na špičkách: postavte se s nohama v šířce ramen a zvedněte se na špičky. Poté se spusťte dolů do dřepu, ale udržujte se na špičkách nohou. Stejně jako u klasického dřepu se ujistěte, že vaše záda držíte rovně a kolena vám nevyčnívají přes špičky nohou. Poté se pomalu vraťte do výchozí polohy na špičkách.

  • Dřep s výpadem: postavte se vzpřímeně a jednou nohou udělejte výpad dopředu, následně se pomalu spouštějte dolů, dokud koleno zadní nohy téměř nedosáhne země. Poté se zvedněte zpět do výchozí polohy. Cvik opakujte na druhou nohu.

 2. Výpony

Výpon je cvik, při kterém stojíte na rovné ploše a zvedáte se na špičky nohou. Tento pohyb efektivně aktivuje svaly lýtek a zaměřuje se především na povrchovou část svalu lýtka. Výpon lýtka se často používá jako základní cvik pro posilování lýtek. Existuje spousta variací výponů, které můžete cvičit nejen doma, ale také v posilovně.

3. Výpady

Výpad je cvik, při kterém jednou nohou vykročíte vpřed, zatímco druhá noha zůstává vzadu. Vaše koleno by mělo být pokrčené tak, aby vaše noha byla vodorovně se zemí a koleno se nacházelo nad kotníkem. Pomalu se vraťte zpět do výchozí polohy a opakujte stejný cvik na druhou nohu. Pokud chcete zvýšit náročnost cviku, můžete použít závaží nebo si vzít do rukou činky. Tento cvik se zaměřuje na hlubší část svalu lýtka a do vašeho tréninkového plánu můžete zakomponovat různé typy výpadů

4. Skoky přes švihadlo

Pravidelný trénink skoků přes švihadlo zlepšuje fyzickou kondici a také přispívá ke snížení tělesného tuku v těle. Tento typ cvičení na lýtka vám pomůžete vytvarovat vaše nohy k dokonalosti. Je však důležité postupně zvyšovat intenzitu tréninku a také si dát pozor na správnou techniku, aby nedocházelo k přetížení svalů a kloubů. 

5. Jógové ásany, jako je pes hlavou dolů

Inspiraci pro cvičení na lýtka můžete najít i v józe. Pozice psa hlavou dolů je ideální cvik na protažení lýtek a jeho pravidelné provádění zlepšuje flexibilitu dolní části těla. Jak na to? Položte se na všechny čtyři a ruce dejte mírně dopředu tak, aby byly před vaší hlavou. Zvedněte vaše kolena od podložky směrem vzhůru. Držte ramena a paže uvolněné a zvedněte paty od podložky tak vysoko, jak je to pro vás pohodlné, případně je můžete nechat na zemi. Dejte si pozor na zápěstí, které by nemělo být příliš ohnuté. V této poloze zůstaňte 30 až 60 sekund a poté se vraťte do výchozí pozice.

Jóga může pomoci při hubnutí lýtek

Některé jógové asány výrazně pomáhají s hubnutím lýtek.

Jestliže hledáte způsoby, jak zhubnout tuk u kolen nebo v oblasti lýtek pomocí cvičení, tak určitě zapomeňte na to, že vám pomohou pouze cviky zaměřené na jednu konkrétní partii. To je totiž velký mýtus. Sice se vám touto cestou podaří posílit svaly v této oblasti, tuku se však nezbavíte. Abyste na něj vyzrála, musíte se zaměřit na hubnutí celého těla, které se neobejde bez kalorického deficitu. Proto je důležité zařazovat cviky na hubnutí lýtek do komplexního tréninkového plánu a ne je provádět pouze samostatně.

Se správnou stravou jde všechno lépe

Samotné cvičení je však jen polovina úspěchu. V případě, že za objemnými lýtky stojí tuk, pak je jeho nejčastější příčinou nevhodná strava. A pokud se vám nepodaří vyřešit příčinu problému, nemůžete očekávat opravdové výsledky, i kdybyste cvičila sebevíc. Naštěstí nemusíte absolvovat spoustu pokusů a omylů, než se vám podaří najít opravdu účinnou dietu, můžete totiž využít redukčního programu KetoFit.

Jedná se o takzvanou ketonovou dietu, jejímž principem je metabolický stav, kterému se říká ketóza. Organismus se do tohoto stavu uvede, když ze stravy nezískává dostatek sacharidů, které jsou pro něj prvotním zdrojem energie. V důsledku je pak nucen sáhnout do svých energetických zásob, které si průběžně ukládá ve formě tuků, a tak dochází k jejich spalování. 

Nemusíte se však bát, že byste musela trávit plno času studováním složení jednotlivých potravin. S KetoFit dietou máte všechna jídla již přichystaná, a tak je jen připravíte podle návodu na obalu a můžete se do nich s chutí pustit. Znamená to tedy, že se vyhnete zdlouhavým nákupům, vaření i mytí nádobí a dokonce ani nebudete hladovět, takže se vám podaří zhubnout snadno a bez jakékoliv větší námahy.

Kdy začít?

Ideálně hned, doporučujeme začít pravidelně sportovat,
změnit stravu a zařadit keto jídla KetoFit pro maximální rychlost zhubnutí lýtek.
 

Jídla pro snadné zhubnutí lýtek najdete zde