20% SLEVA na oblíbené produkty. Hledejte štítek FitDezert. Platí na nezlevněné. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Jak zhubnout po 40? Rady a tipy, které jistě zaberou!

Jestliže už jste oslavila své 40. narozeniny a trápí vás pár kilo navíc, tak už jste se jistě přesvědčila o tom, že to není tak lehký úkol, jako když vám bylo 20. Tehdy stačilo přestat jíst večer a

Jak zhubnout po 40? Víme jak na to! 

Říká se, že věk je jen číslo. Ano, je to pravda, na druhou stranu je třeba si přiznat, že každý věk má svá úskalí. Pokud jste před nedávnem oslavila 40. narozeniny a snažíte se zhubnout, asi víte, o čem mluvíme. Zhubnout po čtyřicítce není tak snadné jako třeba ve dvaceti, kdy kila šla dolů skoro sama.

Jak nastartovat metabolismus po 40?

Pokud vám dosud stačilo snížit energetický příjem, teď musíte počítat s tím, že se do toho budete muset víc opřít. Nárůst hmotnosti po čtyřicítce je větší, váha spíš roste, než aby klesala, tělo se mění zvenčí i uvnitř. Dochází k hormonálním změnám, spalování po 40 zpomaluje, tělesný tuk se snáz ukládá, svalová hmota ubývá. Není třeba si ale zoufat, naštěstí pro vás máme pár rad, jak na hubnutí po 40.

Proč vlastně chcete najednou zhubnout?

První krok ke změně životního stylu vede vždy přes hlavu. Je důležité si říct, proč najednou chcete měnit svůj zajetý životní styl, a najít si motivaci. Bohužel, když to neuděláte, snadno to při prvním neúspěchu vzdáte. Stanovte si také dílčí cíle, pěkně krůček za krůčkem. Bude se vám lépe dařit zhubnout, když za pár týdnů zaznamenáte posun a první úspěch. Je lepší si říct, že za měsíc shodíte první dvě kila, než že za půl roku zhubnete 20 kg a velké břicho po čtyřicítce tak bude minulostí. Půl roku je dlouhá doba, naopak ten měsíc, po kterém dosažení cíle můžete oslavit, to vás nabudí do dalšího snažení.

Najít si motivaci je při dietě po 40 stěžejní

Najít si správnou motivaci, pomáhá hubnutí po 40.

TIP: Ve dvou nebo ve skupince jde vždy všechno líp, platí to i pro hubnutí po 40. Můžete si vzájemně poradit, povzbudit se. Pokud vedle sebe nemáte nikoho, kdo by také hubnul, přidejte se do naší uzavřené skupinky na Facebooku, kde je spousta žen, které jsou na tom jako vy. Navíc tam najdete řadu praktických informací a můžete se i inspirovat proměnami spokojených zákaznic.

Jezte pravidelně

Myslíte si, že když vynecháte jídlo, zhubnete? Že na tom je postavená dieta po čtyřicítce? Omyl! Základem úspěchu je správně nastartovaný metabolismus, a toho dosáhnete jedině pravidelnou stravou. Odpověď na otázku, jak na spalování tuku po 40 tak je jednodušší, než si mnozí myslí. Jezte pravidelně 5x za den a menší porce. Nečekejte, až se ozve hlad. Tělo nebude strádat a nezačne si tuk ukládat na horší časy. Den začněte snídaní, ať doplníte energii, o kterou jste během noci přišla, a nastartujete metabolismus. Dopoledne si dejte malou svačinku, v poledne oběd, pak odpolední svačinu. Den zakončete večeří.

Zaměřte se na sacharidy

Jídelníček při hubnutí po 40 bude jiný, než když vám bylo dvacet, na druhou stranu, sacharidy a jejich příjem byste si měla hlídat vždy. Konzumujeme je v mnoha potravinách, jejich denní příjem je mnohem vyšší, než si myslíme. Naše tělo na ně reaguje vyplavením inzulinu do krve, dojde k výkyvům hladiny cukru v krvi.

Přibírání po čtyřicítce i v jiném věku se pak nemůžeme divit. V žádném případě sacharidy z jídelníčku nevyřazujte zcela, protože slouží jako zdroj energie, omezit je ale můžete. Zároveň je důležité zaměřit se na formu, v jaké je přijímáte. Jednoduchým cukrům je lepší se vyhnout, přednost dejte polysacharidům, které tělu dodají nejen energii, ale také potřebnou vlákninu a důležité vitamíny a minerály. Zdrojem polysacharidů jsou luštěniny, obiloviny, ovoce a zelenina. Zařaďte do jídelníčku nízkosacharidová jídla.

Nízkokalorická jídla jsou vhodné při dietě po čtyřicítce!

Nízkosacharidová jídla jsou při hubnutí po čtyřicítce skvělýou pomocí.

TIP: Honí vás mlsná, ale chcete mlsat zdravě? Vyzkoušejte některý z keto dezertů, například cookies tvaroháček nebo low carb tiramisu.

Dopřejte tělu bílkoviny, vlákninu i zdravé tuky

Příjem sacharidů máte minimalizovat, nebude pak ve stravě něco chybět? Když tělu dopřejete dostatek bílkovin, vlákninu i zdravé tuky, určitě ne. Kvalitní bílkoviny by měly být zastoupeny v každém jídle, umí zasytit, zrychlí metabolismus a tím i spalování tuků, jsou zásadní i pro růst svalů po čtyřicítce. Co po čtyřicítce, jsou důležité pro růst svalů ve vyšším věku i tom nižším, prostě vždy. Najdeme je v kuřecím a krůtím mase, rybách, mléčných výrobcích, vejcích a luštěninách, zdrojem jsou i ořechy, semínka, tofu nebo tempeh. Dopřejte si alespoň jednou denně proteinové jídlo.

Vláknina zlepšuje trávení a má skvělou sytící schopnost. Bohatá na ni je zelenina nebo lněné klíčky. Zásadní jsou i zdravé tuky, mezi které řadíme omega-3 mastné kyseliny. Jejich zdrojem jsou tučné ryby, ořechy, semínka a za studena lisované oleje.

Vsaďte na vhodnou dietu

Když řešíte, jak zhubnout tuk po 40, výběr vhodné diety je naprosto zásadní. Co na tom, že se snažíte žít zdravě, když si večer po namáhavém dni dáte k večeři uzeniny nebo si smlsnete na vaničce zmrzliny? Nikdo ale neříká, že musíte hladovět, tedy alespoň pokud si zvolíte moderní nízkosacharidovou dietu Ketofit.

S ní si totiž dopřáváte pět nebo dokonce šest jídel denně a přesto hubnete, jelikož se dostanete do stavu ketózy, při kterém se tělesné zásoby energie vyčerpávají, a tak se tuky přirozeně spalují. Při dietě Ketofit ani nemusíte sportovat a kila půjdou dolů sama.

TIP: Honí vás mlsná, ale chcete mlsat zdravě? Vyzkoušejte některý z keto dezertů, například cookies tvaroháček nebo low carb tiramisu.

S nízkosacharidovou dietou Ketofit je hubnutí po čtyřicítce snadné!

Chci to vyzkoušet!

TIP: Inspirujte se jídelníčkem na hubnutí a spoustou keto receptů od Ketofit. Produkty Ketofit obsahují minimum sacharidů, téměř žádné cukry, velkou dávku proteinů a unikátní komplex 26 vitamínů a minerálů, vy se tak nemusíte bát, že by vašemu tělu v průběhu diety cokoliv chybělo. Keto dieta Ketofit byla speciálně vytvořena pro ženy a je certifikovanou náhradou stravy pro regulaci hmotnosti!

Hlídejte si pitný režim

Mnohé z nás pitný režim podceňují, přitom pití studené vody zvyšuje spalování kalorií, voda zažene i pocit hladu. Při hubnutí bychom měly střídat popíjení čisté vody, minerálních nápojů a neslazených čajů, díky dostatečnému příjmu tekutin z těla spolu s močí můžeme také odplavit všechny toxiny. Vyvarovat bychom se naopak měly alkoholu, který má na úbytek váhy po čtyřicítce zcela opačný vliv. Tělu dodá spoustu energie, ale nezasytí, zvýší i chuť k jídlu.

Důležité je nejen pít dostatečně, ale také v průběhu celého dne. Nárazové pití vody zatíží ledviny a odplaví z těla nejen škodliviny, ale i cenné vitamíny a minerály, které tělo ještě nezpracovalo.

Pročistěte střeva

Tělo každý den vystavujeme mnoha škodlivinám, a to nejen kolem nás, ale i z nevhodné stravy. Vzhledem k tomu, že střevní stěna po čtyřicítce začne do oběhu propouštět toxiny, které vznikají kvašením a hnitím, lidské tělo pak má tendenci natékat a my se cítíme nafouknuté. Detox střev tak je na místě, ideální je zvýšit pitný režim, odlehčit si jídelníček, vynechat bílé pečivo a tučná smažená jídla nebo polotovary, a popíjet i bylinkové čaje. Jen je potřeba si dát pozor, protože domácí detoxikace není vhodná pro každého a někdy je lepší sáhnout po cílených přípravcích.

Hýbejte se

Jen úprava stravovacích návyků vám zhubnout nepomůže, je třeba se také pravidelně hýbat. V těle probíhá celá řada hormonálních změn, kvůli kterým je hubnutí po 40 složitější, tak tělu trochu pomozte právě i dostatečným pohybem. Mezi efektivní aktivity patří rychlá svižná chůze, plavání, běh nebo jízda na kole či kolečkových bruslích, zkusit můžete i různé posilovací cviky s vlastní vahou.

Hubnutí po čtyřicítce se dá zvládnout s trochou snahy

Hubnutí po 40 je náročnější, ale dá se zvládnout!

TIP: Pokud vás po delší vycházce nebo cvičení trápí bolest kloubů je vhodné zvýšit příjem kolagenu. Ocení to i vaše pokožka. Kolagen najdete i v oblíbených Proteinových koktejlech Ketofit, které vám s redukcí váhy pomohou.

Nepodceňujte ani spánek

Pořádně se vyspat, to je sen mnoha z nás. Kvalitní a dostatečný spánek je základem pro správnou regeneraci organismu, když se dlouhodobě budete potýkat s nedostatkem spánku, zhorší se vám kvalita pokožky, budete podráždění, mít potíže se soustředěním, dostavit se může i pocit vlčího hladu. Snažte se tedy každý spát 7-8 hodin kvalitním, ničím nerušeným spánkem. Napomoci vám k němu může správně vyvětraná ložnice a nastavení pravidelného režimu. Choďte spát každý den ve stejný čas, ráno ve stejnou hodinu i každý den vstávejte.

Proteinová jídla Ketofit

 

Vyzkoušejte účinné hubnutí po 40!