Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Jaké ovoce jíst při keto dietě?

Milujete chuť sladkého ovoce a při hubnutí vám chybí? Tak to vás určitě potěšíme. Produkty KetoFit® mají nejnižší obsah sacharidů mezi keto dietami. Co to pro vás znamená? Pokud budete shazovat kila s redukčním plánem KetoFit®, můžete jíst dietní ovoce klidně každý den. Jaké je to konkrétně?

V článku se dozvíte:

Ovoce je stejně jako zelenina nabité prospěšnými vitamíny, minerály a vlákninou. Bohužel, v jeho složení ale také najdete vysoký obsah sacharidů. Proto se většina druhů ovoce při ketonové dietě zpravidla nedoporučuje zařazovat do redukčního jídelníčku. 
 

Seznam povoleného ovoce při keto dietě

Milujete chuť sladkého ovoce a při hubnutí vám chybí? Tak to vás určitě potěšíme. Produkty KetoFit® mají nejnižší obsah sacharidů mezi keto dietami. Co to pro vás znamená? Denní příjem sacharidů s jídly KetoFit je velmi nízký a zbývá tak prostor i pro vybrané ovoce. Pokud budete shazovat kila s redukčním plánem KetoFit®, můžete jíst dietní ovoce klidně každý den. Jaké je to konkrétně?

  • borůvky* (max. 50 g denně),

  • maliny* (max. 30 g denně),

  • jahody* (max. 60 g denně),

  • červený rybíz* (max. 30 g denně).

 *Vyberte vždy jen jednu porci ovoce/džemu denně.

TIP: Ovoce můžete jíst samostatně, nebo ho kombinovat s produkty KetoFit®. Vyzkoušejte některých z našich vynikajících receptů. Třeba ten na keto nanuk, který vás zaručeně osvěží v horkém letním počasí.

Seznam povoleného ovoce při keto dietě


 

Další vhodné ovoce při bezsacharidové dietě ve formě džemů bez cukru

Ideální variantou, jak si pochutnat na ovoci a přitom neřešit obsah sacharidů, jsou naše nízkosacharidové džemy. Jejich chuť je vyladěná k dokonalosti. Neobsahují konzervanty, umělá sladidla a barviva. Zaručeně ale obsahují 100 % ovoce. Navíc jsou bez přidaného cukru, takže si je můžete dát už v hubnoucí fázi (max. 50 g denně). Přidejte je třeba na proteinové palačinkyextra semínkový keto chléb, keto croissant nebo do panna cotty.

Na jakých nízkosacharidových džemech si můžete pochutnat?

*Vyberte vždy jen jednu porci ovoce/džemu denně.

Můžu si dopřát smoothie z ovoce během držení keto diety?

Klasické ovocné smoothie z obchodu, nebo smoothie připravené z čerstvého ovoce, se do keto diety nehodí. Obsahuje totiž vysoké množství cukrů a a zastavilo by ketózu a hubnutí. Není ale nutné si smoothie při hubnutí úplně zakazovat. Stačí vyměnit smoothie plné cukru za proteinové smoothie KetoFit®. Jsme si jisti, že si ho zamilujete. Má bohatou ovocnou chuť a je připravené během pár minut. Obsahuje pouze 3,6 g sacharidů a téměř žádný cukr. Navíc vás zasytí, protože obsahuje vysoký podíl bílkovin. Dokonce nahradí i oběd.
 

Smoothie KetoFit do keto diety

Vhodné ovoce při low carb dietě

Množství ovoce při držení low carb diety můžete mírně zvýšit. Denně si můžete dát 100 až 150 g ovoce vhodného do keto diety, nebo nízkosacharidového džemu KetoFit®. Ostatní doporučení ohledně konzumace ovoce je u low carb diety stejné jako u keto diety. 

Co dalšího můžete jíst při low carb dietě? Přinášíme vám několik tipů na low carb snídaně a low carb obědy. Budete překvapeni, jak vynikající a jednoduchá jídla si můžete připravit během pár minut ve vaší kuchyni. 

TIP 1: Ovoce má v jídelníčku své nenahraditelné místo. Chcete se o něm dozvědět více? Pokračujte zde.