Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Low carb - dokonalé stravování pro fit postavu a vitalitu

Low carb strava, nebo-li nízkosacharidová dieta patří mezi nejoblíbenější životní styl pro krásnou postavu a pro celkovou vitalitu organismu. Low carb v podstatě znamená omezení potravin s vysokým ob

Low carb strava, nebo-li nízkosacharidová dieta patří mezi nejoblíbenější životní styl pro krásnou postavu a pro celkovou vitalitu organismu. Low carb v podstatě znamená omezení potravin s vysokým obsahem cukrů a škrobů. Vysvětlíme vám to ale podrobněji a poradíme i nejsnadnější způsob, jak na low carb dietu.

Jak vám low carb dieta může prospět?

 • Chcete mít krásnou postavu, mít plno síly, energie a být vitální každý den?
 • Chcete, aby vás jídlo bavilo a chutnalo vám?
 • Chcete si udržet dosaženou váhu po ketodietě?

Pak je low carb přesně pro vás.

Znáte typickou únavu po obědě v restauraci? Máte problém vyběhnout schody a celkově jste bez síly? Tyto nežádoucí stavy s low carb dietou zmizí a začnete žít naplno. Navíc si udržíte krásnou štíhlou postavu. My osobně máme low carb stravování vyzkoušené, dodržujeme jej několik let a můžeme tento životní styl vřele doporučit!

Co je low carb dieta?

Dá se říci, že low carb dietou můžeme označit konzumaci jídel, u kterých celkový denní obsah sacharidů nepřekročí 200 g. Zároveň se úměrně zvyšuje podíl zdravých tuků a proteinů v jídelníčku. Její přísnější variací pak může být například oblíbená proteinová dieta

Low carb diet je několik druhů, právě podle povoleného množství sacharidů a typů povolených potravin. Nejsou na to sice žádné mezinárodní normy, ale obecně se low carb diety dají shrnout takto: 

 • 200 g sacharidů denně – základní lowcarb dieta
  (vhodná po ukončení fáze stabilizační s KetoFit)
 • 100-200 g sacharidů denně – striktní low carb dieta
 • méně než 50 g sacharidů denně – jedná se o ketodietu neboli bezsacharidovou dietu, která je oblíbená hlavně pro rychlé hubnutí (dieta KetoFit)
low carb

S low carb si udržíte nízkou váhu

Mezi hlavní a osvědčené přínosy low carb diety patří udržení nízké váhy, díky bohaté konzumaci zeleniny, bílkovin, přísunu vitamínů a minerálů se navíc budete cítit vitální a plní energie.

Chcete radikálně snížit svou tělesnou hmotnost? Nejúčinnější je už zmíněná ketodieta KetoFit, kdy tělo postupně přechází do stavu tzv. ketózy a velmi rychle odbourává uložený tuk. Díky keto stravě se nadbytečných kil zbavily už desetitisíce lidí, včetně celebrit z ČR i celého světa.
 

Low carb přináší méně hladu a pokušení

Díky vyšší konzumaci bílkovin a tuků se při low carb dietě dostavuje dlouhodobý pocit sytosti, takže budete mít menší pocit hladu. 

Konzumace cukrů je pro naše tělo něco jako droga. Dostaví se příjemný, ale dočasný pocit uspokojení a energie, na který si zvyknete. Typická je pak neodolatelná chuť na sladké. Tento neblahý jev se postupně utlumí, když sacharidy, a hlavně jednoduché cukry výrazně omezíte. 

Pozor – mezi „sladké“ samozřejmě patří i slazené nápoje, které bohužel mnoho lidí vnímá jako neškodné zdroje tekutin. 

low carb

Nízkosacharidová dieta aneb jak začít s low carb stravováním?

Zaujalo vás low-carb stravování, ale lámete si hlavu nad tím, jak na to? Není na tom nic složitého. Nemusíte čekat na vhodný okamžik. Ať už se chcete zbavit pár kil navíc, nebo kompletně změnit vaši postavu, můžete se pustit do nízkosacharidové diety hned teď. Je však důležité dodržovat pár pravidel.

 

Jak začít s low carb? Jako první krok doporučujeme vybrat si, jaký typ nízkosacharidové diety budete chtít dodržovat. Následně si vytvořte seznam low carb potravin, abyste věděli, co všechno můžete jíst při nízkosacharidové dietě. Jaké potraviny to jsou konkrétně? Všechny ty, které obsahují vyšší procento bílkovin a naopak nízký podíl sacharidů. 

 

Dalším krokem je sestavení low carb jídelníčku, podle kterého se budete stravovat. Jídelníček může být na týden, ale také na měsíc. Záleží, jak moc dopředu vás baví plánovat. Nezapomeňte, že jeho skladba by měla odrážet a zohledňovat váš denní program. 


Všechny low carb potraviny, povolenou zeleninu a ovoce z jídelníčku si sepište a nakupte je. Pro úsporu času je výhodnější si vyhradit 1 den v týdnu, kdy nakoupíte a zároveň uvaříte všechny low carb recepty.  Na závěr stačí už jen připravená jídla podle low carb jídelníčku rozporcovat do krabiček. Díky tomu budete mít hotové jídlo vždy po ruce a zároveň zabráníte nezdravému pojídání rychlých jídel z občerstvení a polotovarů z obchodu.

Jak jíst při low carb stravování

Pokud chcete s low carb začít, určitě se vám bude hodit pár konkrétních tipů ohledně správného jídelníčku. Záleží i na tom, jak moc striktní low carb dietu chcete držet, následující přehled vám dá obecnou představu. Základem je snížit přísun sacharidů – vyhnout se jídlům s jejich vysokým obsahem. Celkový přísun sacharidů by neměl přesáhnout 200 g za den.
 

Low carb povolené potraviny:

- maso
- hodně zeleniny
- proteinová jídla KetoFit
- proteninové tyčinky, dezerty a další KetoFit
- pečivo a těstoviny (ale pozor, ty speciální nízkosacharidové)
- ryby
- vajíčka
- sýry, smetanu
- ořechy a olejnatá semínka
- zdravé tuky (nerafinované rostlinné oleje)
proteinové koktejly, shaky
- keto polévky
proteinové omelety
- palačinky (ale pozor, ty speciální nízkosacharidové)
- můžete i dezerty (opět nízkosacharidové)
- vybrané druhy ovoce (s nízkým obsahem cukrů)
- speciální nízkosacharidové džemy bez přidaného cukru

low carb
low carb

Čemu se při low carb rozhodně vyhnout:

- slazeným pokrmům a sladkostem
- slazeným nápojům
- přírodním sladidlům (med, sirupy)
- obilninám, rýži, pečivu a těstovinám
- sušenému ovoci
- luštěninám

Rozhodně doporučujeme zaměřit se na kvalitní potraviny a suroviny.
Uděláte něco pro své zdraví a užijete si skvělou chuť jídel. Při méně striktní low carb dietě si můžete dopřát i trochu čerstvého ovoce s nízkým obsahem cukru – borůvky, maliny, ostružiny, jahody, grepfruity, kiwi, nebo citróny.

Několik zásad low carb diety přehledně:

 • omezení množství sacharidů v jídelníčku (množství závisí na konkrétní dietě — low carb/sugar free dieta aj.),
 • navýšení množství tuků a bílkovin ve stravě,
 • cílem je stav ketózy, kdy tělo začne využívat jako zdroj energie vlastní tuk = dochází k hubnutí,
 • zelenina je vhodný doplněk low carb jídelníčku – ideálně druhy s nižším obsahem škrobu,
 • z ovoce je vhodné volit bobuloviny, které obsahují dostatek živin a minimum sacharidů,
 • jako doplněk stravy bez sacharidů, či s jejich sníženým množstvím, skvěle poslouží suché skořápkové plody, které navíc obsahují blahodárné omega-3 mastné kyseliny.

Na low carb jídlech si pochutnáte

Během low carb diety si můžete připravit stovky skvělých jídel i z běžných surovin. Desítky receptů na low carb jídla najdete zde. Nejoblíbenější recepty, na kterých vám ukážeme, že low carb dieta rozhodně nemusí být jednotvárná, uvádíme níže.

Low carb hlavní chody 

Jaké hlavní chody se budou vyjímat ve vašem low carb jídelníčku? Vyzkoušejte naše tipy na skvělé nízkosacharidové obědy.

Recept na květákové rizoto s proteiny

Keto recept na květákové rizoto s proteiny

Květák, tak jako ostatní brukvovitá zelenina, patří mezi nejzdravější. Skvěle nahradí rýži v rizoru i dalších jídlech. Vyzkoušejte tento oblíbený recept.

Recept květákové rizoto

low carb citronové kuře na olivách

Citronové kuře na olivách

Kuřecí maso patří k oblíbeným surovinám pro přípravu hlavních low carb chodů. Obsahuje vysoký podíl kvalitních bílkovin. Vyzkoušejte tuto lahůdku s citronem a olivami.

Low carb recept

Low carb večeře

Lámete si hlavu, jaká jídla v rámci keto stravy se ideálně hodí na večer? Inspirujte se našimi osvědčenými recepty.

Keto pizza proteinová

Keto proteinová pizza

Proteinová pizza se skvěle hodí na low carb večeři. Díky použitým surovinám obsahuje minimum sacharidů a velkou dávku vitamínů.

Recept proteinová pizza

Recept na brokolicové krabanátky s proteiny

Brokolicové karbanátky s proteiny

Proč zařadit do low carb večeře brokolici? Je výborným zdrojem vitamínu C. Posiluje imunitu, působí proti infekcím a posiluje svalstvo a střeva. 

Brokolicové karbanátky

Low carb snídaně

Snídaně je základ dne. Nejinak je tomu samozřejmě také v rámci ketodiety. Naše dlouholeté low carb zkušenosti říkají, že snídaňové dobroty se dají vykouzlit i s minimálním obsahem cukru.

Nízkosacharidové pečivo

Nízkosacharidové pečivo

Díky nízkosacharidovému pečivu si můžete vychutnat svou oblíbenou low carb snídani každý den. Nízkosacharidové housky připravíte velmi snadno. Pojďme na to...

Nízkosacharidové pečivo

Pražená falešná omeleta lowcarb

Pražená falešná omeleta

Jedna z nejoblíbenějších low carb snídaní. Udělejte si speciální variantu omelety z bílků a se zeleninou. Ideální rychlovka na každý den.

Low carb recept

Low carb dezerty

Sladké tečce na závěr se nemusíte vyhýbat ani u low carb diety. Naše senzační a zdravé dobroty si rozhodně zamilujete.

nízkosacharidový borůvkový cheesecake

Oblíbený lowcarb borůvkový cheesecake

Borůvkový nízkosacharidový cheesecake s unikátním borůvkovým džemem je opravdová delikatesa, navíc s dokonalými parametry. Obsahuje pouze 3,4 g sacharidů.

Recept nízkosascharidový cheesecake

Recept na keto perník do keto diety

Recept na nízkosacharidový perník

Low carb dezert ve formě perníku si zamilujete. Je ideální pro hubnutí, zdravý styl a fit postavu. Obsahuje pouze 6,5 g sacharidů a je nabušen proteiny (31 %).

Recept nízkosacharidový perník

Další low carb recepty

Nedokážete si představit život bez krajíce chleba, nebo těstovin? Při low carb dietě si tyto potraviny můžete dopřát v jejich nízkosacharidové podobě. Speciální low carb pečivo i low carb těstoviny najdete v eshopu české značky KetoFit. 

Asi byste se divili, na čem si během low carb diety můžete pochutnávat! Co třeba opravdu zdravá proteinová čokoláda, nebo croissant? Ale k tomu se ještě dostaneme. 

Pro koho je low carb dieta vhodná?

Je pro vás tahle dieta vůbec vhodná? Většina populace se může do low carb diety směle pustit. Existují ale výjimky. Zejména striktní low carb (keto) dieta ma jistá omezení.

Low carb je vhodná

- pro všechny kdo úspěšně zhubli s ketodietou
- pro lidi, co si chtějí udržet krásnou postavu
- pro aktivní rodiny vyznávající zdravý životní styl
- pro sportovce

Low carb dieta je vhodná i pro diabetiky
Omezení sacharidů přináší jasné výhody pro osoby trpící diabetem. Sacharidy mají samozřejmě podstatný vliv na zvyšování cukru v krvi a potřebu inzulinu. Inzulin mimo jiné ovlivňuje tukové zásoby organismu, takže snížení jeho hladiny může prospět při hubnutí.
Zdroj: https://www.diabetes.co.uk/

low carb

Pro koho není low carb dieta vhodná:

- těhotné a kojící matky
- osoby s poruchami příjmu potravy
- pacienty s poruchami metabolismu
- osoby s onemocněním jater a ledvin
- osoby s nemocným srdcem, po cévních a mozkových příhodách
- psychicky nemocné pacienty
- pacienti s diabetem 1. a 2. typu
- pacienti s dnou, či žlučovými kameny

Nejsnadnější cesta k low carb dietě

Low carb jídla si můžete připravovat z běžných surovin, které koupít v každém obchodě. Možná to ale dobře znáte – doba je rychlá, času je málo a věnovat nějaký navíc ještě přípravě pokrmů není sranda. Velká část adeptů všemožných speciálních stravování často nezvládne dodržovat předepsaný režim a celá snaha tím končí. Při low carb stravování, kdy omezujeme i klasické ovoce je navíc potřeba hlídat si vitamíny!

Řešení je ale na dosah. Některá jídla během dne si připravte sami z běžných surovin a když nestíháte, sáhněte po KetoFit. Díky pečlivě sestaveným pokrmům a surovinám KetoFit pro low carb a ketodietu je dodržování správného jídelníčku snadné a zábavné. Nemusíte nic vymýšlet a studovat, pokud nemáte zrovna čas. Složení jídel KetoFit sestavili odborníci na sportovní výživu a všechny produkty splňují požadavky na speciální potraviny – chytrá jídla. Máte tedy jistotu, že vám nebude chybět žádná důležitá živina, vitamíny ani minerály.


Jak může vypadat takový low carb den?

Snídaně:
Míchaná vajíčka na cibulce se šunkou, nízkosacharidový chleba KetoFit
Čaj, káva (neslazené)

Svačinka:
Proteinová tyčinka KetoFit

Oběd:

Hovězí vývar s proteinovými těstovinami
Plátek kuřecího masa a jako příloha restované fazolky

Svačinka:
Jogurt s čerstvými malinami

Večeře:
KetoFit omeleta s žampiony a tvrdým sýrem
Zeleninová obloha

Co myslíte? To nevypadá vůbec špatně, že?
Máte rádi sladké? Nedokážete bez něj být? Nezoufejte a čtěte dál ...  

Nečekané dobroty při low carb dietě

Díky KetoFit si při low carb dietě můžete dopřát dokonce i ,,sladké,, proteinové tyčinky, palačinky, nebo panna cottu. Všechny lahůdky jsou připravené s minimem sacharidů, cukrů a vyhovují přísným podmínkám low carb diety. 

Mlsaní ale není to hlavní. V sortimentu KetoFit samozřejmě najdete mnoho plnohodnotných jídel – polévky, omelety, proteinové koktejly, pečivo, těstoviny, slané proteinové kmínové tyčinky, kaše a další. U koktejlů si přitom můžete vybrat až z 20 příchutí! 

Cesta k vytoužené postavě a vitalitě zkrátka nemusí být náročná. Bohužel spousta lidí stále není ochotná udělat životní změnu. Máme zažité klasické jídlo: na snídani chleba a tavený sýr, na oběd knedlíky a večer sladké. Zkuste se od těchto nezdravých jídel odprostit. Odměna za vaše odhodlání přitom může být opravdu veliká!

low carb
low carb

Zkušenosti s low carb dietou

Při snížené konzumaci sacharidů v denní stravě jde hubnutí opravdu jedna báseň. Své o tom ví i naše milé klientky, kterým se konečně podařilo splnit své vytyčené cíle. Ať už jimi bylo zmenšení konfekční velikosti, vysněné ploché bříško či „pouze“ vyjít schody bez zadýchání. Začtěte se do jejich příběhů, recenzí a nechte se inspirovat.

BMI kalkulačka výpočet

Díky KetoFit oblékám stejnou velikost jako za mlada

Paní Evě se podařilo díky KetoFit stravě zhubnout a vrátit se na svoji vysněnou konfekční velikost. Oceňuje přitom především variabilitu KetoFit jídel a snadnou přípravu. Více o Evině boji za krásnou postavu si můžete přečíst zde:

Recenze low carb

BMI kalkulačka výpočetBMI kalkulačka výpočet

Nejlepší na mé proměně je znovuzískání ztraceného sebevědomí

Přesně to říká po své proměně 29letá maminka 2 dětí. Přála si být pro své děti aktivní parťačkou a také udělat něco pro své zdraví. Jak se jí při hubnutí dařilo a co nejvíce oceňuje na KetoFit dietě? 

Mé zkušenosti s keto dietou

Mé zkušenosti s low carb KetoFitMé zkušenosti s low carb KetoFit

Pohled do zrcadla mě opět těší

Hlavní motivací Dominiky bylo cítit se skvěle a konečně se zase těšit z pohledu do zrcadla. S prvními zhubnutými kily zařadila také pravidelný sport a krásný výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Jak dopadla Dominičina cesta za znovuobjevením svého pravého já.

Mé zkušenosti s keto dietou

Další příběhy
 

A co vy, jdete do toho?

Pokud už jste zhubli s keto dietou, bude pro vás snadné pokračovat v low carb.

Vy, co stále váháte, zda se pustit do hubnutí a změnit životní styl, mrkněte na další příběhy žen, které už díky low carb stravě zbytečná kila shodily a udržují si krásnou fit postavu. Jsou jich desetitisíce!

Pokud chcete získat více informací o low carb stravování, zavolejte naší výživové poradkyni. Ráda vám zodpoví jakékoliv dotazy. Pokud už jste rozhodnuti a zítra začínáte, vyberte si chytrá jídla pro low carb zde v e-shopu.