Ptejte se: +420 770 110 650


Jaký vliv má stres na hubnutí? 

Hubnutí a stres — dvojka, která spolu zkrátka nemůže fungovat v harmonii. Stres a negativní emoce ovlivňují veškeré fyzické i psychické pochody v těle a hatí tak snahy o získání vysněné figury. Jak odbourat stres  a konečně efektivně zhubnout? Máme pro vás několik tipů, které vám zaručeně pomohou vyhrát tento složitý boj.

 

vliv stresu na hubnutí je velmi zásadní

Stres a hubnutí? Rozhodně špatná kombinace! 

„Nemůžu zhubnout“ nebo „Nejde mi zhubnout“. Že jste tyto fráze už také několikrát použili? A napadlo vás, že za vašimi neúspěchy stojí možná právě stres? Ať chceme nebo ne, jedno je jasné — hubnutí ve stresu je předem odsouzeno k nezdaru.

A je tomu tak i v případě, že patříte k těm, kteří díky stresu hubnou. I tento váhový pokles totiž většinou nemá dlouhého trvání a zpravidla s sebou ve výsledku přináší spíše nepopulární jojo-efekt a nějaké „to kilo“ navíc. Jak je to možné? Co vyvolává stres a jak působí na náš organismus? Jak s ním efektivně bojovat? Jak se zkrátka konečně dostat do formy? V následujících řádcích vám prozradíme všechny detaily.

Co vlastně způsobuje stres?

Boj nebo útěk. Přesně tyto aspekty podněcují vznik stresu. Jedná se přirozenou reakci našeho těla na hrozící nebezpečí. Psychika přitom hraje významnou roli. Určité míře stresu (= krátkodobý stres) se nevyhneme a může být dokonce i ku prospěchu, protože zlepšuje fyzický i psychický výkon.

Problém nastává v případě chronického (= dlouhodobého stresu). Ten vzniká kvůli dlouhotrvajícímu přetížení – například z důvodu problematických mezilidských vztahů, pracovní zátěže, úmrtí blízké osoby, působení léků aj. Při tzv. hubnutí z nervů dochází k aktivaci obranných mechanismů a narušení rovnováhy v rámci přirozených procesů v těle. Výsledkem jsou typické příznaky stresu jako je deprese, úzkosti, zpomalení metabolismu a ukládání tuku. Co tedy pomáhá na stres? Jak lze ovlivnit jeho vznik a průběh?

Kortizol jako zásadní hormon pro hubnutí

Celý mechanismus stresu je samozřejmě řízen hormonálně. O to více nástrah však skrývá. Během stresu se do těla vyplavují stresové hormony — adrenalin a glukokortikoidy v podobě kortizolu a kortizonu. Právě tyto hormony mohou za pohotovost organismu a schopnost rychle jednat.

Zejména hladina kortizolu hraje důležitou roli v procesu hubnutí. Její dlouhotrvající zvýšení totiž ovlivňuje řadu funkcí v organismu a způsobuje zdravotní komplikace — např. poruchy imunitních funkcí vysoký krevní tlak, činnost štítné žlázy aj. Kortizol také stimuluje metabolizování sacharidů a jejich přeměnu na tuky. Čím více kortizolu je tedy do těla vyplaveno, tím větší chutě nás sužují. Žádoucí se je tedy zaměřit se na to, jak efektivně snížit kortizol.

Dlouhodobý stres = přibírání na váze?

Právě noční „nálety na ledničku“ z důvodu chuti „na něco dobrého“ a kolísavé hladiny krevního cukru mají za následek nechvalně známé přibírání tuku na problematických partiích. Chronický stres se proto u většiny lidí projevuje v podobě tzv. stresového břicha – tedy nebezpečného viscelárního tuku, jenž není jenom estetickým nedostatkem, ale především obaluje životně důležité orgány a negativně ovlivňuje jejich funkce. Přispívá tak například k (omlouváme se, zákon o reklamě nám nedovoluje vypsat metabolické syndromy).

Dlouhodobí stres může mít vliv na přibírání na váze.

Dalším důležitým hormonem, jehož produkci podněcuje stres, je glukagon který zvyšuje hladinu krevního cukru. V kombinaci se zvýšenou hladinou kortizolu vede k nechtěnému nabírání kil, nespavosti, zhoršenému psychickému stavu a depresím

Odbourejte stres efektivně
6 tipů jak na to

Konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. Jádru pudla, či v našem případě stresu. Stres ovlivňuje takřka celý náš život. Co na něj tedy pomáhá? Jak se zbavit chronického stresu? Jaká dieta nezpůsobí nárůst míry stresu? Jak hubnout a zároveň zvládnout tato těžká období?

1. Plánujte a stanovte si reálné cíle
Důležitý je pravidelný režim. Postupné budování rutin vám pomůže s plánováním denní aktivity a celkového průběhu dne. Zkuste si každý den napsat seznam úkolů. Krásně si vyčistíte hlavu a vše podstatné budeme mít hezky na očích, což vám přinese klid. Postupné plnění a odškrtávání úkolů také pozitivně působí na psychiku. V závěru dne pak budete mít radost z množství práce, které jste během dne zvládli odbavit. Pozor však na nereálná očekávání a příliš velké množství naplánované práce. Přehnané nároky vám naopak mohou zbytečně přivodit stres a vyvolat nervozitu.  

2. Dbejte na vyváženou stravu
Zdravá výživa je zásadní pro správné fungování celého organismu. Dbejte na pestrou stravu bohatou na vitamíny, minerály a antioxidanty. Pro posílení nervové soustavy nezapomínejte na dostatečné množství hořčíku, Omega-3 mastných kyselin a vitamínů E, B, C. K dobré psychické podobě naopak nepřispějí jídla bohatá na jednoduché cukry (bílé pečivo, sladké a slané pochutiny, bílý cukr) a také příliš tučná jídla bohatá na nasycené tuky (fast food, tučné maso, přepalované pokrmy).

Řešením může být také výměna vašich oblíbených pokrmů a produktů za low carb varianty – např. džemy bez cukru s palačinkami, či proteinové smoothie, po nichž rozhodně nepřiberete.Začněte se lépe stravovat. Jídlo má zásadní vliv na hubnutí i stres.

3. Pohyb je základ
Pravidelný pohyb je zaručený lék na špatný psychický stav a deprese. Fyzickou aktivitou si pročistíte mysl, a především dochází k vyplavování endorfinů — tzv. hormonů štěstí, které pozitivně působí na dobrou náladu. Není proto divu, že se po čase pohyb stává pro většinu lidí doslova návykovým. Zásadní je vybrat si sport, který vás bude bavit. Jenom tak máte totiž šanci u něj vydržet co nejdéle a vytvořit si z něj pozitivní návyk.

4. Zklidněte mysl díky meditaci
Alespoň dvakrát týdně si také naplánujte meditaci. Pokuste se najít si svůj vlastní rituál. Vyberte si místo, které máte rádi, zapalte svíčku, pusťte příjemnou hudbu a obraťte sami k sobě. Krásně si utřídíte vlastní myšlenky a hodnoty. Pokud vám nevyhovuje meditace ve vlastní režii, můžete vyzkoušet také některou ze řízených meditací, které najdete volně na internetu.

5. Dopřejte si pořádný spánek
Je prokázáno, že spánek léčí. Fyzické tělo i duši.  Měl by proto být naprostou prioritou pro vaše celkové zdraví. V tomto ohledu je ideální chodit spát přibližně ve stejnou dobu a dopřát alespoň 7—8 hodin kvalitního a ničím nerušeného spánku.

6. Vyžeňte negativní myšlenky z hlavy
Každý moudrý člověk ví, že ty nejlepší věci jsou většinou zadarmo. Patří k nim právě například úsměv, který prokazatelně snižuje hodnoty stresového hormonu kortizolu, podporuje produkci endorfinů a také správnou funkci imunitního systému. Důležité je také nepoddávat se negativním myšlenkám a myslet pozitivně. Věnujte svoji energii raději věcem, které vás posunou směrem k vašim cílům a obohatí vás o zajímavé zážitky.  

 

Výsledky se brzy dostaví. Vyvarujte se stresu a začněte zdravější životní styl.

Jak správně hubnout bez stresu? Spolehněte se na ketodietu

Pokud hledáte účinné řešení bez zbytečného stresu a odříkání, pak by vás mohla zaujmout právě revoluční ketonová dieta. Během jejího dodržování dochází ke snížení množství sacharidů, na základě něhož tělo přepne do tzv. stavu ketózy a posléze začne aktivně pálit vlastní tuky. Je tedy vhodná pro všechny, kteří se chtějí zbavit přebytečných kilogramů bez nutnosti cvičení a striktního odříkání. Výhodou je také to, že si můžete i v průběhu redukce dopřát své oblíbené produkty a pokrmy.

Oproti klasickým dietám mluví ve prospěch ketodiety také rychlost a jednoduchost přípravy jednotlivých jídel. KetoFit jídla si s sebou proto snadno vezmete do práce, na dovolenou či klidně na víkendový výlet, aniž byste museli přerušit svůj nastavený režim.

Začít s KetoFit dietou je přitom naprosto snadné. Stačí si vybrat redukční plán na základě cíle vašeho hubnutí, poskládat jídelníček z našich produktů či zvolit výhodný balíček. Pak už pouze sledujete pozitivní změny na svém těle a těšíte se z výsledků. S ketodietou už není hubnutí bez stresu nic nemožné ho. 

Keto dieta - jídla pro rychlé hubnutí

 

 

 

Přejeme hodně úspěchů.

A pokud jste v začarovaném kruhu neustálého neefektivního hubnutí, nebojte oslovit naše KetoFit poradkyně. Velice rády vám pomůžou.

Napište nám třeba do KetoFit poradny na Facebooku
Nebo na email poradce@ketofit.cz

 

472 hodnocení
5

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den