Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Konjakové těstoviny, proč jsou tak oblíbené?

Konjakové těstoviny jsou stále oblíbenější součástí stravy nejen při ketodietě. V čem spočívají jejich hlavní výhody oproti klasickým těstovinám? Náš článek vám zodpoví nejdůležitější otázky ohledně

V článku se dozvíte:

Konjakové těstoviny jsou stále oblíbenější součástí stravy nejen při ketodietě. V čem spočívají jejich hlavní výhody oproti klasickým těstovinám? Náš článek vám zodpoví nejdůležitější otázky ohledně této revoluční přílohy.

Konjak — rostlina se zajímavým jménem bohatá na vlákninu a škrob

Konjak je asijská rostlina, která svým vzhledem připomíná brambory. V Japonsku jej označují jako shirataki nebo konnyaku, v Číně pak jako Moyu Noodles nebo Juruo Noodles. 

Blahodárného složení této neobyčejné rostliny využívá po celá staletí čínská medicína. V posledních letech si jich však všímá také západní svět, a proto se prostřednictvím řady zdravých potravin dostává do povědomí milovníků zdravého životního stylu.

Zvýšení sytosti, zlepšení trávení
Jaké další přínosy má konjak pro naše zdraví?

Konjak se vyznačuje vysokou škrobnatostí a obsahem rozpustné vlákniny v podobě glukomannanu (až 95 % z celkového složení).  Právě díky tomu má skvělé zdravotní přínosy. Jaké jsou ty nejzásadnější? 

1. Konjak a trávicí soustava

Problémy s trávicí soustavou trápí spoustu z nás. Konjak zařazený do jídelníčku může pomoci k její stabilizaci. Slouží jako potrava pro probiotické bakterie, čímž zvyšuje jejich počet a pomáhá bránit vzniku zácpy. Uplatňuje se také například při regulaci pohybů střev a pomáhá předcházet dalším chorobám spojeným s trávicí soustavou.

Konjakové low carb těstoviny

2. Pomáhá při hubnutí 

Vysoké množství vlákniny má jednu velmi pozitivní vlastnost — dokáže zasytit na opravdu dlouhou dobu, což má za následek, že již nemáte chuť na nic dalšího. Glukomannan v žaludku absorbuje vodu a doslova nabobtná, čímž zvětší svůj objem a hezky jej zaplní. Pokud tedy vyměníte klasické těstoviny za konjakové těstoviny, budete se během dne cítit více zasycení.

3. Snižuje hladinu „zlého“ cholesterolu a stabilizuje krevní cukr

Obsažená rozpustná vláknina přispívá ke snižování hladiny celkového cholesterolu (včetně „zlého LDL“ cholesterolu) a také glukózy v krvi, která má poté stabilnější průběh.  Tělo díky tomu efektivněji zachází s produkcí inzulinu. 

Konjakové těstoviny pro hubnutí

Trochu jiná mouka aneb jak se konjak využívá?

Hlízy konjaku se suší, poté se umelou na prášek a a posléze se používají nejčastěji ve formě konjakové mouky do pečiva, bezsacharidových těstovin a dalších potravin. Konjaková mouka se můžet používat jako doplněk do různých kaší, jogurtů aj. 

Nejčastěji konzumovaným výrobkem z konjaku jsou rozhodně bezsacharidové těstoviny, které se vyrábí v různých podobách — například ve formě konjakových špaget, konjakových nudlí či různých vrtulek. A setkat se můžete dokonce i s konjakovou rýží.  Proč by vás tyto dietní těstoviny vlastně měly zajímat? Pojďme se jim podívat více pod pokličku. 

Nejsou těstoviny jako těstoviny 

Jsou těstoviny dietní? Myslíte si, že těstoviny při hubnutí jsou tabu? Možná si ve chvíli, kdy se pouštíte do hubnutí, kladete podobné otázky. Můžeme vás ujistit, že vždy záleží na správném výběru

Běžné druhy těstovin jsou skutečně plné kalorií a sacharidů. Na zcela opačném konci pak stojí právě nízkokalorické těstoviny z konjaku. Jaké jsou tedy největší přednosti konjakových těstovin?

Konjakové těstoviny s masem

Vzhledem skoro k nerozeznání

Rozdíl ve vzhledu je oproti klasickým těstovinám skutečně minimální. Zrakový smysl bude tedy v případě konjakových těstovin zaručeně uspokojen. Můžete navíc vybírat z různých tvarů a forem, což potěší všechny milovníky těchto příloh.

Nízký obsah kalorií a téměř žádné sacharidy

Těstoviny bez sacharidů s nízkým obsahem kalorií už nemusí být jen snem. Zatímco běžné těstoviny obsahují v jedné porci (cca 150 g těstovin) přibližně 36 g sacharidů a okolo 800 Kj, konjakové těstoviny pouze 90 Kj a 2,4 g sacharidů! Opravdu zásadní rozdíl, co myslíte?

Snadná a rychlá příprava

Už žádné zdlouhavé vaření a odhadování správné konzistence. Konjakové těstoviny pouze snadno vytáhnete z pytlíku, propláchnete a ohřejete. Skvělou přílohu máte tedy připravenou během několika minut.

Neuvěřitelná variabilita

Díky neutrální chuti se konjakové těstoviny hodí téměř do všech vašich oblíbených pokrmů. Do hlavních jídel, do asijských specialit, jako příloha k masu, nebo jako nízkosacharidové nudle do polévek. Konjakové proteinové těstoviny jsou nejlepší low carb těstoviny pro váš zdravý životní styl. Přesvědčte se o jejich skvělých vlastnostech na vlastní kůži! Inspiraci na vynikající pokrmy v rámci ketodiety i pro zdravý životní styl najdete v keto receptech. Co třeba asijske keto pad thaj.

Recept na keto Pad Thai - oblíbené asijské jídlo

Keto recept Pad Thai 

Kdo by nemiloval asijskou kuchyni. Vyzkoušejte tuto skvělou dobrotu ve zdravější keto verzi, která obsahuje pouze 2,6 g sacharidů. Příprava zabere jen pár minut.

Recept Pad Thai

cing elit.

Vyzkoušejte ještě lepší konjakové těstoviny KetoFit Spaghetti

Jsou lepší než klasické těstoviny i než běžné konjakové nudle. Proč?
Bezsacharidové konjakové Fit Spaghetti KetoFit obsahují navíc zdraví prospěšnou ovesnou vlákninu. Ta z nich děla ještě lepší těstoviny a přispívá k lepšímu trávení. A navíc díky ní těstoviny získávají přirozenější, nažloutlou barvu a lepší chuť. Jsou maximálně přírodní a vhodné do všech vašich oblíbených receptů.

Nízkosacharidové těstoviny doporučujeme připravit s nízkosacharidovými omáčkami. Omáčky KetoFit jsou kromě velmi nízkého obsahu sacharidů také unikátní vysokým obsahem bílkovin a to až 65 %. Navíc obsahují 26 vitaímů a minerálů. Ochutnejte:

Konjakové těstoviny s omáčkou

Konjakové těstoviny KetoFit koupite v e-shopu KetoFit.

Věděli jste, že z těstovin lze připravit i rizoto? Pokud máte rádi právě rizoto, ale chtěli byste si ho připravit v low carb verzi, tak zkuste použít speciální proteinové těstoviny ve tvaru rýže. Chuťově jsou vynikající, vytvoříte s ními low carb rizoto na 100 způsobů.

Low carb těstovinové rizoto

Low carb těstovinové rizoto recept