Ptejte se: +420 770 110 650


Váhové tabulky – jaká je vaše ideální váha?

Ručička váhy vám ukázala číslo a vy jste si vlastně uvědomili, že ani nevíte, kam vaši váhu zařadit. Proto jste začali přemýšlet nad tím, jaká je vaše váha z pohledu váhových tabulek. Máte normální váhu k vašemu věku, nebo už mírnou nadváhu? Než se pustíte do zjišťování vaší optimální hmotnosti, je důležité si uvědomit, že hmotnost člověka, kterou ukazuje osobní váha, je pouze orientačním ukazatelem výpočtu ideální váhy. Jak tedy zjistit to, jaká je vaše ideální váha? Prozradíme vám několik způsobů které odhalí, jak si na tom stojíte s vaší postavou.

Váhové tabulky a hmotnostní tabulky vám řeknou, jak na tom s váhou jste

Tabulka hmotnosti může odhalit zdravotní rizika 

Úplně na začátek je důležité říct, že každý člověk je unikátní. Proto se bude i číslo ideální váhy u každého člověka velmi lišit. I přesto, že existují tabulky ideální váhy pro muže, tabulky ideální váhy pro ženy, nebo tabulky ideální váhy pro děti, jde pouze o přibližné hodnoty, které jsou využívané především lékaři při diagnostikování potenciálního vlivu hmotnosti na zdraví.


 TIP: Chcete se konečně zbavit otravných kil navíc? Díky ketonové dietě půjdou kila rychle dolů a navíc bez jojo efektu. Dejte sbohem nadváze a těsnému oblečení jednou provždy.


Hmotnostní tabulky, které bývají často rozdělené na váhové tabulky pro muže, váhové tabulky pro ženy a hmotnostní tabulky dětí, jsou tedy spíše pomyslným odrazovým můstkem, který vám může přiblížit to, jestli váha neohrožuje vaše zdraví. Při jejich sestavování se vychází totiž ze statistických dat, které zohledňují riziko vzniku specifických nemocí u lidí s určitou váhou. 

Index tělesné hmotnosti aneb BMI index 

Jedním z oblíbených způsobů, jak zjistit to, jestli máte normální váhu, nebo mírnou nadváhu, je takzvaný BMI index. Ten můžete hravě vypočítat pomocí on-line BMI kalkulačky. Stačí vám zadat pouze 3 údaje. A to pohlaví, vaši aktuální váhu a výšku. Během pár sekund se dozvíte výsledek, který si můžete následně porovnat s tabulkou BMI a dozvědět se tak, jestli máte normální váhu podle výšky. Nutno dodat, že BMI kalkulačka může lehce zkreslovat výsledky, protože nesděluje přesný podíl tuků a svalů v těle. To znamená, že například sportovec může mít vyšší BMI index, protože má vysoké procento svalové hmoty. 

Co to je WHR a WHtR index? 

Pokud nemáte doma osobní váhu a index BMI vám nestačí, máme pro vás další způsob, jak zjistit stav vaší postavy. Stačí si vzít do ruky krejčovský metr, papír a tužku. Existují totiž 2 poměry, které vám přiblíží, jak jste na tom s vaší váhou. O co se jedná a jak jednotlivé poměry vypočítat? 

Poměr pasu k bokům nebo zkráceně WHR index

Je to velmi jednoduché. Stačí změřit váš pas a boky v centimetrech a následně tyto hodnoty mezi sebou vydělit. Výsledek pak porovnejte s příslušnou tabulkou WHR indexu. Stejně jako BMI, tak ani WHR ale neměří celkové procento tělesného tuku v těle. Nicméně odborníci se shodují, že čím vyšší je koncentrace tělesného tuku v oblasti břicha, tím vyšší je potenciální riziko závažných onemocnění. 

Poměr pasu k výšce nebo zkráceně WHtR index

Jde o podobný postup výpočtu, jako u WHR indexu. Akorát s tím rozdílem, že u výpočtu WHtR se dělí obvod pasu v centimetrech s výškou v centimetrech. U poměru pasu k výšce platí jednoduchá rovnice. Pokud je číslo obvodu pasu nižší, než polovina vaší výšky, pak máte pravděpodobně váhu, která neohrožuje vaše zdraví.

WHR a WhtR index, jak na něj?


 TIP: Trápí vás chuť na něco sladkého, ale výživové hodnoty klasických cukrovinek vám nevyhovují? Proteinové dezerty KetoFit® mají skvělé nutriční složení. Uspokojí vaše chuťové buňky a zasytí vás na dlouhou dobu. Mlsejte bez výčitek s KetoFit®.


Výpočet ideální váhy pomocí změření celkového procenta tělesného tuku

Množství tuku v těle je dalším ukazatelem toho, zda je vaše váha v normálu. Podíl tělesného tuku můžete zjistit buď speciálními měřícími kleštěmi v pohodlí domova, nebo změřením se na speciálním přístroji. Ty jsou většinou k dispozici ve sportovních centrech, nebo u výživových poradců. Diagnostika těla na speciálním přístroji zjistí mnoho informací o vaší postavě. Například přesnou hodnotu celkového tuku v těle, procento svalů, nebo množství vody v těle. 

Obezita versus podváha

Obezita se stala zdravotním problémem číslo 1 dnešní moderní doby. Může za to mnoho faktorů jako například nedostatečný pohyb během dne, nebo velká konzumace průmyslově zpracovaných potravin, místo dodržování zdravé výživy. Jenže nejen přejídání spojené s obezitou, ale také nízká hmotnost, je pro člověka riziková. Není pravdou, že štíhlý člověk je automaticky naprosto zdravý a nemá žádné problémy. Jaké konkrétní zdravotní komplikace může obezita, nebo podváha způsobit? 

 

Obezita je nebezpečná a ohrožuje vaše zdraví

 

 

Obezita s sebou přináší riziko zvýšení krevního tlaku, onemocnění cukrovkou 2. typu, fatálních srdečních problémů a dalších nemocí.

Podváha je spojená s extrémním vyčerpáním, špatnou imunitou a tím i vyšší náchylnosti k různým onemocněním. U žen může podváha ohrozit zdraví a plodnost ztrátou menstruace. A u dětí a dospívajících zase způsobuje komplikace s vývojem a celkovým dospíváním.  


TIP: Celý den za počítačem vám může přinést mnoho zdravotních potíží včetně nadváhy. Jak tomu předejít? Odtajníme vám 13 tipů, jak nepřibrat při sedavém zaměstnání.


Hmotnost člověka má přímý vliv na jeho vitalitu 

Zdraví by mělo být pro každého na prvním místě. Začněte se na vaši postavu dívat jinak. Uvědomte si, že kila navíc nejsou pouze estetickým problémem, ale především zdravotním. Nadváha, nebo naopak podváha a celkový podíl tuku v těle, má totiž velký dopad nejen na vaše celkové fyzické, ale také psychické zdraví. Proto byste se měli snažit udržet si vaši formu v normálních hodnotách a pravidelně kontrolovat její stav s ohledem na váš věk, genetickou predispozici a další faktory ovlivňující vaši hmotnost. Mějte také na paměti, že byste nikdy neměli vaši váhu, nebo celkový vzhled postavy, s někým porovnávat. Často to totiž přináší více škody, než užitku a dokonce vás to může stát i vaše zdraví. 

 

Hmotnost snižuje vitalitu člověka a jeho motivaci sportovat


Přečtěte si také náš další zajímavý článek, například 11 zaručených tipů, co dělat s únavou.

1204 hodnocení
4.9

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den