SLEVY až 38 % >> balíčky pro hubnutí do plavek

13 tipů, jak nepřibrat při sedavém zaměstnání

Pracujete u počítače, máte sedavé zaměstnání? Pokud ano, pak doporučujeme zvýšenou pozornost tomuto článku. Sedavé zaměstnání je totiž jednou z nejčastějších příčin přibírání na váze. Děje se tak obvykle postupně a nepozorovaně. Pokud však včas nezatáhnete za pomyslnou brzdu, může velmi snadno vést k nadváze až k obezitě. Jaké jsou nejčastější příčiny? A jak nejlépe předcházet tomuto nepopulárnímu jevu? Inspirujte se našimi tipy a vyhlaste boj nezdravému životnímu stylu. 

 

Jak nepřibrat při sedavém zaměstnání

Přibírání kvůli práci? Nic neobvyklého

Nespočet úkolů, telefonáty, notifikace nových zpráv a schůzek, neustále nové vjemy. Stres v práci je zkrátka denním chlebem téměř pro každého z nás. Stres má velký vliv hubnutí a do značné míry ovlivňuje naše snahy zhubnout. Není proto divu, že na pořádné zdravé jídlo často nemáte čas ani pomyšlení. Že to důvěrně znáte? Rozhodně v tom nejste sami. Podobné pocity zažívá téměř každý zaměstnaný člověk. Obzvlášť v dnešní zrychlené době plné moderních technologií.Nadváhou trpí i lidé v méně obvyklých zaměstnáních
Nejedná se přitom výhradě o lidi pracující v kanceláři. Problémy s váhou mívají lidé velmi často i v povoláních, do kterých byste to nikdy neřekli. Například sestřičky v nemocnicích, které nemají čas na plnohodnotné jídlo, učitelé, řidiči kamionu nebo třeba vědci.

Administrativní pracovníci jsou nejvíce ohroženou skupinou
Nejvíce ohroženou skupinou jsou však administrativní pracovníci. Dlouhodobé sezení u počítače totiž neprospívá vašim zádům a krční páteři, zpomaluje metabolismus a podle průzkumů dokonce zvyšuje riziko předčasného úmrtí až o 60 %. Co s tím? Sepsali jsme pro vás 13 tipů, které vám pomohou efektivně bojovat proti tloustnutí v práci, a naopak díky nim pravděpodobně i nějaké to přebytečné kilo shodíte.

Jak nepřibrat při sedavém zaměstnání - stres

13 tipů, jak bojovat proti přibírání na váze v zaměstnání


1. Zaměřte se na zdravý jídelníček při sedavém zaměstnání

Vyvážený jídelníček je alfou a omegou úspěchu. Účinné je vynechat průmyslově zpracované potraviny a nezdravé pochutiny. Pohlídat byste si měli zejména příjem bílkovin, vitamínů a zdravých tuků, které v jídelníčku nejčastěji chybí.

Problémem bývají také klasické přílohy, které obsahují velké množství jednoduchých sacharidů. Například těstoviny nebo rýže obsahují až 70 % sacharidů. A pokud zrovna po jejich konzumaci nejdete sportovat, rády se usadí do tukových zásob. Řešením může být náhrada běžných příloh například nízkosacharidovými těstovinami, po kterých jen tak nepřiberete. Výhodou je také to, že si je můžete dopřát kdykoliv během dne jako součást svých oblíbených pokrmů.

Jak by měl vypadat zdravý jídelníček? 

  • Pravidelná strava ideálně 5krát denně
  • Ke každému jídlu zařazuje porci zeleniny.
  • Dopřejte si alespoň 1krát týdně luštěniny.
  • Pochutnejte si 2krát týdně na rybách.
  • Dávejte přednost libovému masu.
  • Každý den si dopřejte zdroje zdravých tuků v podobě ořechů či avokáda. 


X
 Vyhněte se cukrům a sladkostem
X Vyměňte slazené nápoje za čistou vodu
X Omezte pití alkoholu

Vyzkoušejte jídelníček na hubnutí a pro štíhlou postavu

Zaměřte se na zdravá jídla v boji proti přibírání na váze

 

2. Pozor na nezdravé pochutiny aneb po čem se přibírá

Sušenky, tyčinky nebo sladké koláčky. Potraviny, po nichž sahají všichni zaneprázdnění lidé. Hlad však nezaženou a z plánu vzít si jednu nebo dvě sušenky velmi snadno sejde. Končí to poté náloží zbytečných cukrů, solí a především kalorií.

Uzobávání při práci je rychlou cestou k přibírání na váze. Pokud si nemůžete pomoci, může být skvělým řešením nakrájená zelenina na kousky či alternativa sladkostí v podobě proteinových tyčinek

Pozor také na rádoby zdravé cereální sušenky, velmi často obsahují nadlimitní množství cukrů, přitom se tváří velmi zdravě.

3. Mějte po ruce záchranné jídlo

Protáhla se vám schůzka a nestíháte oběd? Nenechte se tím vykolejit. Plnohodnotný oběd samozřejmě nic nenahradí, nicméně, než abyste celé odpoledne hladověli, je rozumnější se na tyto situace připravit.
Mějte proto při ruce vždycky menší jídlo, které buď připravíte během pár minut, nebo jenom vytáhnete z kabelky. Skvělou svačinou do práce jsou tak například proteinové koktejly od českého výrobce KetoFit. Nejen, že zaženete hlad, ale navíc díky špičkovému složení ještě doplníte potřebné bílkoviny a pochutnáte si. 

4. Jenom káva nestačí

Velmi nešťastným zvykem je rovněž zaměňování kávy za oběd či snídani a její nadměrná konzumace. Obzvlášť při monotónní práci je káva rychlým „nakopávačem“, který dodá okamžitou energii. Pamatujte však na to, že také odvodňuje, a proto je potřeba s každým šálkem vypít také adekvátní množství vody. Neměli byste přitom vypít více než 3-4 šálky kávy denně

Káva nenahradí jídlo. Zvolte raději proteinovou náhradu.

 

5. Dejte si něco malého před odchodem z práce

Jednoduchý trik, jak nesníst po příchodu z práce doslova na co přijdete, je dát si svačinku ještě před odchodem z práce. Může jít přitom o hrst oříšků či kousek zeleniny. Díky tomu nebudete mít po příchodu domů vlčí hlad a lépe si promyslíte, jaké zdravé jídlo si připravíte na večeři. Zamezíte také přílišnému ochutnávání během přípravy večeře.  

6.Hlídejte si kalorický příjem

Výborný tip, jak předejít zbytečnému přibírání na váze, spočívá v orientačním hlídání kalorického příjmu během dne. Skvěle k tomuto účelu poslouží například aplikace kalorické tabulky, kde najdete většinu známých potravin a klasických jídel. Jak jste na tom s váhou a jak moc si hlídat kalorie vám také napoví BMI kalkulačka.

7. Najděte si na jídlo alespoň 10 minut

Hledáte účinnou dietu bez jo-jo efektu? Vězte, že vynechávání jídla rozhodně není tou správnou cestou. Právě naopak. Na každé jídlo byste si měli udělat čas a vychutnat si ho vědomě. Jenom tak můžete skutečně ocenit jeho chuť a lépe si uvědomíte, kolik jste toho snědli. 

 

Užijte si své jídlo, věnujte mu vymezený čas

8. Hýbejte se pravidelně

Po práci i o víkendech. Ideální je samozřejmě zvolit takový druh pohybu, který vás bude bavit, protože jenom tak máte šanci u něj vydržet dlouho. Základ by měla tvořit chůze (ideálně 10 000 kroků každý den) a alespoň 2krát týdně další aktivita. Může jít přitom o posilování, kardio či jakékoliv další skupinové lekce, při kterých se zapotíte a přinesou vám radost.

9. Využijte všech možností k pohybu

Každý pohyb se počítá, a může proto v konečném důsledku velmi zásadně ovlivnit denní energetickou bilanci. A tak, i když se možná to nezdá, je lepší stát než sedět, udělat pár kroků než jenom stát, a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Účinný trik, jak spálit několik kalorií navíc, představuje například také používání schodů místo eskalátorů a výtahů či vystoupení o zastávku dříve při cestě domů z práce. 

10. Protažení pomůže od bolesti zad

 Bolest zad se dneska bez nadsázky řadí k civilizačním onemocněním, kterým trpí až 90 % české populace. Dlouhodobé sezení u počítače našemu zdraví příliš neprospívá. Jak zádům trochu pomoci a zároveň zařadit do pracovního dne další pohyb? Každou hodinu se trochu protáhněte. Vynikající je klasický kočičí hřbet, pozice střechy či kobry, které mnozí z vás jistě znají z hodin jógy.

Pravidelný pitný režim podporuje hubnutí

11. Nezapomínejte na pitný režim

Pitný režim ovlivňuje hubnutí více, než si možná myslíte. Voda slouží v našem těle jako rozpouštědlo, odvádí škodlivé látky z těla, přispívá ke správné funkci metabolismu a mnoho dalšího. Denně byste proto měli, v závislosti na věku, pohlaví, hmotnosti a míře aktivity, vypít alespoň 2 litry tekutin. Nejlepší volbou je obyčejná voda. Svůj den pak krásně nastartujete, pokud si ráno dáte skleničku vlažné vody s citronem. 

12. Pozor na skryté kalorie v nápojích

Velkým problémem jsou tzv. skryté kalorie. Typickými představiteli jsou právě ochucené limonády, colové nápoje či džusy. Jedna sklenička přitom může obsahovat až 500 kJ. Vyzkoušejte namísto nich raději domácí limonády s bylinkami a bez cukru. 

13. Zašlo to už daleko? Máte nadváhu, jste z toho zoufalí a nevíte jak zhubnout?

Netrapte se, v současné době už existuje metoda, který vás rychle zachrání od přebytečné nadváhy. Nejúčinnější metodu pro nastartování spalování kalorií při sedavém zaměstnání představuje keto dieta. Z pohledu hubnutí se jedná o zcela mimořádný způsob stravování, přitom ale velmi chutný a oblíbený. Keto dieta je vhodná pro všechny, kteří chtějí jíst pravidelně, nepřejídat se a zhubnout bez nutnosti vyvinout sportovní aktivitu. Samozřejmě pohyb výsledky ještě více umocní, ale kilogramy půjdou dolů i bez něj.

Je založena na striktním omezení sacharidů, při němž se tělo dostane do tzv. stavu ketózy. V tomto stavu pak jako primární zdroj čerpá energii z tukových zásob, a tím dochází k hubnutí.

 

Proteinová keto jídla KetoFit, zaženou hlad a dodají sílu.
Vyzkoušejte proteinová keto jídla KetoFit

  

Koupit proteinová jídla KetoFitVelkou výhodou je jednoduchost přípravy veškerých pokrmů a velká variabilita jídel, pokud sáhnete po odborně sestavené keto dietě. Mezi nejznámější keto diety patří KetoFit. Dieta, která je odborně vyvíjena odborníky na stravu pro vrcholové sportovce a fit postavu v ČR. Jídla a produkty KetoFit si snadno vezmete s sebou do práce, na výlet či dovolenou.

Pokud vás tedy často trápí otázka, co si dát na oběd v práci, produkty KetoFit budou jasnou odpovědí. Proteinovou polévku či proteinovou kaši si snadno připravíte během pár minut i v kanceláři. 

 

 S těmito 13 tipy, jak nepřibrat při sedavém zaměstnání, se budete cítit skvěle.
Doporučujeme vyzkoušet je.

 

Inspirujte se u žen, které i přes sedavé zaměstnání s váhou zatočily

Pokud stále váháte, nechte se inspirovat zkušenostní pracovně vytížených žen, a vyhlaste boj přibírání kil nejen při sedavém zaměstnání. Uvidíte, půjde to snadno.

 

Jak rychle zhubnout při sedavém zaměstnání - zkušenosti s keto dietou

Zhubla jsem s keto dietou z velikosti 46 i při sedavém zaměstnáni.

Bolela mě záda, kolenní klouby, zadýchávala jsem se při námaze a byla často unavená. Dříve jsem vůbec nevěděla co je keto dieta. A teď? Zhubla jsem a cítím fantasticky.

Recenze keto diety

    

Jak rychle zhubnout při sedavém zaměstnání - mé zkušenosti
KetoFit mi pomohl, jsem zase sebevědomá žena.

Po dvou porodech a vlivem stresu jsem se dostala do obezity velkého stupně na neskutečně alarmujících 126 kg. Trpěla jsem na klouby až k slzám. Keto dieta KetoFit mi pomohla.

Mé zkušenosti s keto dietou

 

Další příběhy s keto dietou

 

Autor článku: Redakce Ketofit
Odborný tým se zaměřením na ryhlé hubnutí

Na hubnutí nebudete sami!

Přidejte se k nám, vzájemně se podporujeme, sdílíme recepty, výsledky a zkušenosti. Hubnutí je hned snadnější.

Přidat se do skupiny

Podpora / recepty / příběhy
Zeptejte se reálných uživatelek, jak jsou spokojené s KetoFit, jak se jim daří hubnout, kolik kilo zhubly.

Ketofit v médiích

Přesvědčete se o účinnosti našich produktů.

Hýčkejte se těmi nejlepšími jídly

Pravá česká chuť

Speciálně pro ženy

Extra účinek při hubnutí

Zlepšují pleť, vlasy a nehty

Proč hubnout s kvalitnejším KetoFit?