Do pátku: SLEVA 25 % na VŠECHNY nezlevněné POLÉVKY pro rychlé hubnutí. Zadejte kód FastFit. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

17 tipů, jak zhubnout doma

Ze zvědavosti jste stoupli na vaši váhu a nestačili jste se divit. Ručička na váze se zase posunula směrem doprava. Řekli jste si, že to takhle dál už nejde. Jenže co s tím? Jak se zbavit přebytečnýc

Ze zvědavosti jste stoupli na vaši váhu a nestačili jste se divit. Ručička na váze se zase posunula směrem doprava. Řekli jste si, že to takhle dál už nejde. Jenže co s tím? Jak se zbavit přebytečných kil, když vás fitness centra děsí a dobrý výživový poradce je od vás kilometry daleko? Nezoufejte, nadbytečná kila můžete totiž shodit i ve vašem obývacím pokoji. Poradíme vám 17 jednoduchých tipů, jak efektivně zhubnout doma.

Je to jednodušší, než si myslíte

Shazování kil je dlouhý a složitý proces, který ovlivňuje velké množství různých faktorů. Na druhou stranu to není atomová fyzika. Při hubnutí stačí dodržovat pár základních pravidel a výsledky v podobě štíhlejší postavy se dříve, nebo později určitě dostaví. Není tedy pravda, že k hubnutí nutně potřebujete roční permanentku do fitka, nebo nutričního poradce. Pokud uděláte pár změn ve vašem životním stylu, můžete hravě ztratit kila na váze a to v pohodlí vašeho domova.

Nyní si představíme 17 tipů, jak efektivně zhubnout doma

Velkou výhodou hubnutí doma je to, že ušetříte spoustu času a také finančních prostředků. Nemusíte totiž nikam jezdit, ani kupovat vstupné na lekce, nebo platit členství ve fitness centru. Navíc ve vašem domě, nebo bytě máte svoji pohodu a v podstatě vše, co potřebujete k tomu, abyste začali shazovat kila. Takže se do hubnutí doma můžete pustit klidně hned teď. Jak na to? Přinášíme vám 17 tipů, jak začít hubnout doma a dosáhnout vašeho vysněného čísla na váze.

1. Řekněte někomu, že chcete zhubnout

Povězte o vašem záměru zhubnout někomu blízkému. Buďte co nejvíce konkrétní. Díky tomu, že se někomu svěříte s tím, kolik chcete zhubnout, si v hlavě vytvoříte závazek, který nebudete chtít porušit.  

2. Udělejte si hubnoucí plán na doma 

Shazování kil musí mít systém. Udělejte si proto plán, kterého se budete držet. Stačí si na kus papíru napsat kolik byste chtěli zhubnout za měsíc a jak toho chcete dosáhnout. Buďte racionální a nedávejte si příliš vysoké a ambiciózní cíle. Je lepší postupně shazovat kila v delším časovém horizontu, než naopak. Jinak by se totiž mohl dostavit nechvalně známý jojo efekt 
Vytvořte si plán, jak hubnout doma

3. Zbavte se sladkostí a nezdravých potravin 

Ruku na srdce, asi nikdo nejí sladkosti a brambůrky kvůli hladu, ale spíše kvůli chuti. Proto všechny vaše zásoby někomu darujte. Sladké tyčinky nahraďte třeba proteinovými tyčinkami, nebo proteinovou čokoládou. Ty totiž nejen uspokojí vaše chutě na sladké, ale hlavně vás i zasytí díky vysokému obsahu bílkovin. 

Proteinové tyčinky místo sladkého

Sladké tyčinky bez cukrů 

4. Jezte více zeleniny a ovoce 

Čerstvé plody přírody jako je ovoce a zelenina obsahují obrovské množství vitamínů a minerálů, které jsou pro vaše tělo nezbytné. Navíc jsou také skvělým zdrojem vlákniny, která má sytící schopnost a pomáhá při trávení. 

5. Vařte si doma

Ani ten nejlepší specialista na výživu nemůže přesně odhadnout kolik, kalorií má objednaný pokrm v restauraci. Abyste měli lepší přehled o tom, co jíte, začněte si vařit doma. Nemáte čas na vaření? Nevadí, keto jídla od KetoFit® jsou rychle připravená během pár minut a navíc skvěle chutnají.
Proteinová pizza, která podpoří hubnutí
Proteinová pizza, která podpoří hubnutí

6. Začleňte do jídelníčku více bílkovin

Proteinové a ketonové diety jako je například KetoFit®, zažívají obrovský úspěch v České republice, tak i na Slovensku. A to především díky tomu, že jde dietu, při které nemáte hlad a přitom hubnete. Vysoký podíl bílkovin totiž vaše tělo dostatečně zasytí a navíc pomáhá k budování svalové hmoty. 

7. Hlídejte si kalorický příjem a výdej

Začněte si zapisovat, co všechno přes den sníte. Jen tak budete mít přehled o tom, jestli jste v kalorickém deficitu, nebo ne. Vyšší výdej kalorií, než jejich příjem je totiž k hubnutí klíčový a bez něho kila dolů nepůjdou.

8. Začněte s cvičením doma

Pohyb je důležitý nejen pro hubnutí, ale také pro vaše fyzické zdraví. Na internetu najdete spoustu videí, které vás provedou tím, jak na domácí cvičení. Navíc jsou většinou zdarma a trvají pár desítek minut. 

Cvičení pro podporu hubnutí doma

TIP: Máte jen lehkou nadváhu, nebo už hraničíte s obezitou? Spočítejte si jak na tom jste pomocí jednoduché BMI kalkulačky.


9. Nebojte se cvičebních pomůcek

Domácí cviky na hubnutí budou ještě účinnější, pokud k nim zapojíte různé pomůcky. Malé činky, nebo třeba posilovací gumy jsou skvělou volbou. Pokud se vám nechce utrácet, hravě postačí i naplněné PET lahve. 

10. Domácí práce jako forma hubnutí

Každá spálená kalorie se počítá. Věděli jste, že třeba uklízením, žehlením, nebo mytím nádobí můžete spálit více než 150 kalorií za hodinu? Tak s chutí do práce. 

Uklízejte je skvělá cesta, jak spálit kalorie

11. Dostatečně pijte 

Pitný režim je při hubnutí stejně důležitý jako strava, nebo pohyb. Dostatečná hydratace těla totiž pomáhá zvyšovat energetický výdej organismu. Rozhodně se však vyhněte slazeným nápojům a pijte obyčejnou vodu. 

12. Vyhněte se alkoholu

Alkohol je kalorickou bombou a navíc brání vstřebávání některých vitamínů a dalších důležitých látek. Proto nemá ve zdravém životním stylu co dělat. 

13. Dodržujte režim nejen přes týden

Dieta od pondělí do pátku a o víkendu si vyhodit z kopýtka. Bohužel, takhle to nefunguje. Pokud chcete opravdu zhubnout, je důležité dodržovat režim celých 7 dní v týdnu.

14. Fotky jako motivace

Než začnete hubnout vyfoťte se ve spodním prádle. Po pár týdnech to udělejte znovu. Možná jsou vaše výsledky na váze malé, ale rozhodně budou viditelné při porovnání fotek před hubnoucím režimem a během něj. Prohlédněte si fotky a recenze žen, které úspěšně zhubly.

Recenze keto diety, fotky před a po

TIP: Chcete si jen vylepšit postavu, nebo radikálně zhubnout? Vyberte si KetoFit® redukční plán, který vám pomůže dosáhnout vašeho hubnoucího cíle. 15. Měřte se pravidelně, važte se méně

Číslo na váze není všechno. Pro lepší představu, jak vám to jde s hubnutím, se více měřte, než važte. Výsledky si nezapomeňte pravidelně zapisovat, abyste viděli váš pokrok.

16. Nevzdávejte to po jedné chybě

Vyměnili jste pravidelné jídlo, které jste měli v hubnoucím plánu na doma za nezdravé hranolky? Nevadí, svět se nezboří. Každý chybuje, proto se po jedné malé chybě nevzdávejte a držte se dál vašeho režimu.

17. Hubněte pro sebe a vaše zdraví

Zhubnout musíte chtít hlavně kvůli sobě. Pokud začnete s režimem třeba kvůli partnerovi, určitě vám motivace dlouho nevydrží. 

Dejte sbohem hladu při keto dietě pomocí jídel KetoFit

Pro efektivní shazování kil je důležité, aby váš denní kalorický příjem byl nižší, než výdej. Jenže v takovém případě se může velmi lehce stát, že budete mít prázdný žaludek. Jak tomu předejít? Zvolte si takovou dietu, která tělo dostatečně zasytí. Nejúčinnější z nich je například ketonová dieta KetoFit®, která využívá sytícího efektu bílkovin a rychlého spalování tůků v ketóze. S touto dietou se navíc nemusíte vyhýbat ani vašim oblíbeným jídlům jako jsou těstoviny, nebo pečivo
Protejnové těstoviny bez sacharidů

Jak zhubnout celé tělo? Chcete to trpělivost

Ještě předtím, než se pustíte do hubnutí doma, je důležité si uvědomit, že stejně jako vaše kila navíc, se ani kila dolů na váze neobjeví takzvaně přes noc. Nabírání, nebo naopak hubnutí je proces na delší čas. Neexistuje univerzální tip, jak rychle zhubnout doma. Proto počítejte s tím, že tukové polštářky se zázračně nerozpustí hned po pár dnech vašeho snažení. Pokud však zařadíte do vašeho dne pár tipů, které jsme uvedli výše a vydržíte je praktikovat dostatečně dlouho dobu tak věřte, že vaše úsilí se vám nakonec vyplatí a kila půjdou dolů. 

Pokud se ale chcete zbavit přebitečných kil co nejrychleji, sáhněte po již zmíněné ověřené keto dietě.

CHCI ZHUBNOUT CO NEJRYCHLEJI