Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Jak zhubnout 5 kg

Už je váš důvod jakýkoliv, je také pravděpodobně vaší největší motivací. Posláním našeho článku je pomoci vám s rozhodnutím, jakou cestu za vaším  hubnoucím cílem zvolit, aby byla co nejméně trnitá a

V článku se dozvíte:

už je váš důvod jakýkoliv, je také pravděpodobně vaší největší motivací. Posláním našeho článku je pomoci vám s rozhodnutím, jakou cestu za vaším  hubnoucím cílem zvolit, aby byla co nejméně trnitá a přinesla kýžené výsledky.

Bude pro vás nejlepší změnit jídelníček, začít se víc hýbat, nebo vyzkoušet populární ketodietu? Jaká úskalí přináší jednotlivé metody? A co vyjde nejlevněji? Pojďme se na to společně podívat.

Metody, jak rychle zhubnout 5 kg

Zbavit se přebytečných 5 kg není určitě nereálné. Jak shodit kila řeší během života většina lidí. Pravděpodobně si proto také pokládáte otázky typu „Za jak dlouho zhubnu“ nebo „Dá se zhubnout za týden?“ Co tedy dělat, aby šla co nejrychleji kg dolů?

Máme proto dobrou zprávu hned na úvod – realné cíle se totiž dosahují mnohem snadněji. Pokud tedy přemýšlíme, jak rychle zhubnout 5 kg, pojďme se podívat na osvědčené možnosti. Rozhodně mezi ně patří změna jídelníčku, hubnutí pomocí cvičení, nebo právě ketodieta. Ano – ketodietu již v současné době řadíme mezi léty prověřené metody, jak zhubnout 5 kg celkem rychle a snadno. 

Při výběru metody hubnutí vás určitě bude zajímat několik faktorů, především ale to, jak rychle můžete vytoužených 5 kg shodit a co všechno to obnáší. Dalším důležitým faktorem jsou i finance, alespoň pro většinu z nás. Takže si to rozebereme postupně a dopodrobna.

Jak rychle zhubnout za týden 5 kg změnou jídelníčku

Čeká vás společenská akce a řešíte, jak zhubnout do týdne? Nebudeme vás balamutit, jak zhubnout za týden 5 kg je nereálný cíl. Asi tak jako časté dotazy jak zhubnout 5 kg za 3 dny. Zato jak zhubnout 5 kg za měsíc, to už je jiná! Přitom 5 kg není vůbec málo — jedná se průměrně o jednu konfekční velikost ženy.

Pojďme si nejdříve ujasnit pojmy – tím podstatným je tady „kalorický deficit“. Ať už změníte váš jídelníček jakkoliv, to, o co se snažíte je právě kalorický deficit. Tedy přijímat méně kalorií, než spálíte. A toto jsou nejdůležitější kroky, jak toho docílit 

 • Vypočítejte si doporučený denní příjem kalorií (to znamená, kolik kalorií potřebuje vaše tělo, aby si udržovalo zhruba stávající váhu)
 • Tohle číslo pak ponížíte o 15-20 % - což bude ten zmíněný kalorický deficit.
 • Obstarejte si kalorické tabulky potravin a zaznamenávejte si veškerý denní příjem kalorií (jezte tolik, abyste dosáhli kýženého deficitu) 

 

Připadá vám to už teď složité? Pak asi raději zkuste sport, nebo, rovnou ketodietu.

 

Jak zdravě zhubnout 5 kg — jídelníček:

Ke změně jídelníčku doporučujeme přidat pár dalších změn a opatření, aby se nějaké hubnutí opravdu dostavilo:

 • Vynechejte, nebo aspoň omezte alkohol.
 • Dopřejte si denně nějaký pohyb – procházky, kolo, jógu.
 • Hlídejte si dostatek spánku a odpočinku.
 • Pijte dostatek vody, nebo neslazených nápojů.
 • Omezte cukrovinky, naopak jezte hodně čerstvé zeleniny.
jak zhubnout 5 kg

 

Jak rychle a za kolik

Známá poučka říká, že správnou změnou jídelníčku lze shodit 0,5—1 kg za týden. Bude ale chvíli trvat, než se proces nastartuje a počítejme i s tím, že některé dny se prostě nepodaří kalorický deficit dodržet. Dejme tomu, že za měsíc tedy zhubnete necelé 3 kg a na 5 kg budou potřeba 2 měsíce

Za kvalitní potraviny, krabičkovou dietu, nebo dietní jídlo v restauraci dáte určitě o něco víc než za běžné stravování. Reálně kolem 8000 Kč/měsíc. To vychází na 16 000 Kč za zhubnutí 5 kg tělesné váhy. Nejsou zahrnuty případné služby výživového poradce, které někteří z nás jistě budou potřebovat. Dieta na týden tedy opravdu není reálná pro tak velký váhový úbytek.

Sport a hubnutí

Teď se podíváme, jak zhubnout 5 kg díky pohybu a cvičení. I tady se přitom jedná o hubnutí díky kalorickému deficitu, protože se snažíme spálit více kalorií, než přijmeme. V jídle se stále musíme omezovat, i když se o pálení tuků zaslouží zvýšená fyzická aktivita. Jinak by to nemělo cenu – pokud se po fyzické aktivitě královsky najíte, zhubnete jen stěží. Co byste tedy měli vědět, pokud se rozhodnete zhubnout pomocí sportu: 

 • Musíte znát a vzít v potaz svůj zdravotní stav a kondici.
 • Buďte k sobě upřímná, klaďte si reálné cíle – pohybu je potřeba alespoň hodina běhání minimálně 5x týdně.
 • Pokud můžete, vyberte si intenzivní pohyb místo kardia (hubnutí pomocí kardia už je překonaný mýtus).
 • Mějte přehled o energetickém příjmu, jako při hubnutí změnou jídelníčku (ano, je potřeba sledovat a počítat kalorie!).
Jak zhubnout 5 kg

 

Jak rychle a za kolik

I tady míříme na kalorický deficit kolem 20 %. Těžko totiž zvládnete vytvořit větší deficit, a přitom mít energii intenzivně sportovat. Dá se proto očekávat, že 5 kg budete shazovat zhruba 2 měsíce. Oproti domácí dietě možná utratíte něco za fitko a trenéra, přičemž jídelníček bude stejně nákladný, protože si koupíte koupíte regenerační doplňky stravy, boty a oblečení na běh. Reálně utratíte o něco méně — asi nějakých 12 000 Kč, ale i čas jsou peníze. Časová investice bude i s převlékáním a sprchou činí přibližně 70 hodin. Přiceně 100 Kč/h je 7 000 Kč. Celkové náklady lze proto odhadnout na 12 000 + 7 000 = 19 000 Kč.

Ketodieta nebo také proteinová dieta

Na řadu přichází poslední ověřená metoda. Jak zhubnout 5 kg pomocí ketodiety? Možná byste se divili, jak snadné to může být. Ale nepředbíhejme. 

Ketodieta je nejmladší mezi všemi způsoby hubnutí, ale za jednu dekádu si už získala už statisíce fanoušků i mezi sportovci a celebritami v Česku. Hubnutí pomocí ketodiety funguje na principu kalorického deficitu a chytré skladby jídla. Tady spalování tuků řídí ketóza, což je specifický stav metabolismu. Ketóza nastane pár dní poté, kdy velmi striktně omezíme veškeré sacharidy. Tělo se totiž nastaví na nový zdroj energie a začne štěpit tukové zásoby.

 

Takže jak zhubnout 5 kg na ketodietě a co pro to udělat? 

 • Zjistěte si důležitá fakta – co nesmíte a smíte při ketodietě jíst – to se dozvíte třeba v  tomto článku.
 • Sestavte si váš denní jídelníček, pokud možno vždy aspoň na týden – pro inspiraci využijte desítky vyzkoušených receptů pro ketodietu, zejména pro její hubnoucí fázi.
 • Případně si pořiďte některý z výhodných balíčků pro ketodietu, sestavený odborníky na sportovní výživu.
 • Seznamte se s příběhy žen, které už díky ketodietě mají vytouženou postavu – dodá vám to motivaci.
 • Musíte znát svůj zdravotní stav a kondici – stejně jako u domácí diety nebo sportu
 • Pusťte se do toho s reálnými cíly a očekáváními, vašemu tělu bude pár dní trvat, než se ketóza nastartuje .
 • Organismus můžete při hubnutí podpořit užívání OMEGA 3 ultra clear.

 

Samozřejmě i ketodieta má svá úskalí. Při domácky vedené ketodietě hrozí deficit vitamínů a minerálů, protože omezení stravy se dotkne i většiny ovoce, které je plné cukrů. Pokud tedy nejste zrovna expertkou na výživu, budou se vám hodit speciální keto-jídla ze sortimentu KetoFit. Sestavili je odborníci na výživu tak, aby vám při ketodietě nic nechybělo. A taky abyste si pochutnali.

jak zhubnout 5 kg s keto dietou

Jak rychle a za kolik

I ketodietu samozřejmě podrobíme zkoumání ohledně rychlosti a ceny. Hubnutí s pomocí ketózy umí být překvapivě rychlé. Mnoho žen dokázalo díky ketodietě shodit uvěřitelná i neuvěřitelná množství kg za měsíc! Tím pádem by 5 kg za měsíc mohlo být celkem reálný úbytek. Na kolik vás hubnutí s ketodietou přijde? A co za to? Pokud si jídla budete připravovat sama, cena bude zhruba podobná, jako u běžné diety. Můžete ale zkusit už zmíněné balíčky keto-jídel, které pořídíte už od 4 460 Kč na měsíc. Nebo si dopřejete balíček za 5245 Kč, který obsahuje pestřejší paletu jídel – proteinové omelety, polévky, svíčkovou, a dokonce i sladké (ale bezsacharidové) dobroty jako například panna cottu či proteinové palačinky.

Jak vidíte, ketodieta představuje opravdu slibnou cestu k úspoře času, financí, a hlavně k úbytku váhy kg. Přitom bez trápení se hlady anebo intenzivního sportování. Samozřejmě je to jen na vás, kterou metodu si nakonec vyberete. Pokud by to třeba nevyšlo změnou jídelníčku, nebo sportem, ketodieta je jistota, které můžete posléze dát šanci. Jestli potřebujete hubnout a kolik, vám prozradí BMI kalkulačkaMy vám hlavně přejeme úspěšné a pohodové hubnutí! 

A pokud se chcete podívat na úspěšná hubnutí navštivte facebookovou skupine zde.