Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Jak zhubnout za týden

Jak rychle zhubnout trápí mnoho lidí. Možná jste pořídila zájezd k moři na poslední chvíli, možná vás čeká důležité rande, nebo se chystáte do aquaparku. Je vlastně jedno, proč jste si otázku „jak zh

V článku se dozvíte:

Jak rychle zhubnout trápí mnoho lidí. Možná jste pořídila zájezd k moři na poslední chvíli, možná vás čeká důležité rande, nebo se chystáte do aquaparku. Je vlastně jedno, proč jste si otázku „jak zhubnout za týden“ položila. Nejste v tom rozhodně sama.

Probereme možnosti, které pro rychlé hubnutí přichází v úvahu. Po přečtení toho článku získáte jasnou představu, jestli je vaší cestou omezení kalorií, nebo keto dieta.

Možností, jak zhubnout za týden, moc není

Nalijme si čistého vína, týden je opravdu krátká doba. Ale i za týden se dá pár kilo shodit, když tomu věnujete maximum. Zažité pravidlo přitom říká, že běžné hubnutí spojené s dřinou a složitou úpravou jídelníčku je kolem 1 kg týdně. No jo, my ale hledáme cestu, jak zhubnout za týden 5 kg, nebo alespoň 3. Takže je potřeba začít hned a použít všechny dostupné a ověřené metody. Jdeme si je představit… 

Existují v podstatě dva principy, jak zhubnout za týden aspoň pár kg: 

 1. kalorický deficit – to je klasická dieta, kdy omezíte příjem kalorií, případně zvýšíte jejich spalován pomocí fyzické aktivity
 2. ketóza – je stav metabolismu, který nastává při striktní bezsacharidové dietě –keto dietě, kdy tělo aktivně spaluje tukové zásoby (tento způsob rychlého hubnutí je v poslední době nejpoužívanější)

 Teď se na oba přístupy, jak zhubnout za týden, podíváme podrobně a představíme si i jejich výhody i rizika.

Kalorický deficit aneb matematika hubnutí

Pokud se už nějaký čas točíte kolem diet a hubnutí, pojem kalorický deficit znáte. Princip je jednoduchý – dáte tělu méně kalorií, než potřebuje, takže musí sáhnout do vlastních zásob. 

A takto vypadá stručný postup, jak zhubnout za týden pomocí kalorického deficitu: 

 • spočítejte si váš optimální denní příjem kalorií (optimální denní příjem znamená, kolik kalorií potřebujete pro udržení současné hmotnosti)
 • váš optimální příjem snižte o 15-20 % - to je právě onen kalorický deficit
 • podle kalorických tabulek potravin si počítejte denní příjem kalorií, tak abyste výše doporučené snížení opravdu dodrželi

Tip: Pokud vám to už teď přijde složité, přeskočte raději rovnou na keto dietu.

jak zhubnout za týden

A teď řada důležitých doporučení, jak zhubnout za týden pomocí počítání kalorií:

(pravidla platí ať už se ptáte jak zhubnout za týden stehna či jak zhubnout za týden břicho)

 • Pozor důležité! Omezený příjem energie pod vaše optimum samozřejmě představuje zátěž pro organismus. Máte-li zdravotní problémy, snadno omdléváte, nebo nejste zrovna v dobré kondici, proberte vše nejdříve s vaším lékařem. 
 • Kalorický deficit kolem 20 % je spíše pro dlouhodobé hubnutí. Řešíte-li jak zhubnout za týden, měli byste mířit až na 30 %. O to více však platí – buďte opatrná a nic nepodceňujte! 
 • Omezte hlavně sacharidy, zejména cukry, naopak hlídejte si přísun proteinů. Nechcete, aby hubly vaše svaly, chcete hubnout tuk. Nezapomínejte, že zelenina a potraviny bohaté na proteiny vás zasytí lépe, než sacharidy. 
 • Zcela omezte alkohol. Má vysokou energetickou hodnotu a zatěžuje organismus. To se pro rychlé hubnutí opravdu nehodí. Pohlídejte si ale příjem tekutin, ideálně čisté vody. 
 • Dopřeje si dostatek spánku a odpočinku, má to zásadní vliv i na hormonální rovnováhu, která je při hubnutí důležitá. Více o spánku a hubnutí se dozvíte v našem článku
 • Hýbejte se – při výrazném kalorickém deficitu vám asi nebude zrovna do skoku. Náročnější fyzická aktivita proto nemusí být ideální, pokud na ni nejste vyloženě zvyklá. Ale rozumná dávka pohybu každý den vám prospěje a udrží váš metabolismus ve vyšších otáčkách. Ideální je procházka na čerstvém vzduchu.

Své výsledky si můžete ověřit na BMI kalkulačce.

A nyní se dostáváme k druhé ověřené metodě, jak zhubnout za týden. Tou je už zmíněná keto dieta. Pojďme na to.

Jak zhubnout za týden 3 kila?

Hubnutí pár kilogramů je snazší, než když potřebujete shodit několik desítek kilo, záleží ale i na době, za jakou se kilogramů chcete zbavit. Kdo chce shodit 5 kg za měsíc, ten má velkou šanci uspět změnou stravovacích návyků a vhodným pohybem, kdo chce ale zhubnout třeba 3 kg za týden, ten už to má složitější. Času není nazbyt, přitom je třeba najít tu správnou cestu. Ani kombinace správného jídelníčku a pohybu nemusí stačit, hrozí totiž jojo efekt. Tak jak na to? Na striktní hladovku zapomeňte, místo toho omezte denní kalorický příjem. Konzumaci sacharidů snižte na maximálních 50 g denně, ať se tělo dostane do stavu tzv. ketózy a začne hubnout tuky, které se ukládají do problémových partií, tedy bříška, stehen a zadečku. Sacharidy ve stravě nahraďte kvalitními proteiny, ať ochráníte svaly, místo popíjení slazených vod a džusů dejte přednost čisté vodě a neslazeným čajům. Nezapomínejte ani na správné tuky. Na jídelníček zařaďte i nízkosacharidovou zeleninu, například brokolici, špenát, listový salát apod., ořechy, semínka, libové maso a avokádo. Svoji snahu podpořte pohybem, ideální je kardio cvičení nebo HIIT trénink.

 

Jak zhubnout za týden 5 kg na keto dietě

Hubnutí s keto dietou funguje jinak, než kalorický deficit. O spalování tuků se tady stará specifický stav metabolismu, tzv. ketóza. O co jde? 

Když zcela omezíte příjem sacharidů, tělo velmi rychle přejde na jiný zdroj energie – začne spalovat tukové zásoby, aby se udrželo v chodu. Je to přirozený jev, který máme všichni od přírody vrozený. Hubnutí s keto dietou je velmi spolehlivé a rozhodně mnohem jednodušší, než řešit kalorie. Asi proto je keto dieta v posledních letech tak populární. Navíc nemusíte vůbec sportovat.

A teď už si povíme, jak zhubnout za týden právě pomocí keto diety: 

 • nastudujte si to nejdůležitější – co při ketodietě jíst a nejíst – rychle a přehledně se tomu věnujeme v tomto článku - bezsacharidová dieta
 • naplánujte si váš denní jídelníček, ideálně na týden dopředu – s tím vám pomůže nepřeberná řada vyzkoušených receptů pro keto dietu, konkrétně pro její hubnoucí fázi
 • dodejte si motivaci pomocí příběhů žen, které pomocí ketodiety úspěšně zhubly
 • bez odkládání se do toho pusťte, proces ketózy nenastartuje ihned, organismus na to potřebuje 1-2 dny.
Jak zhubnout za týden

 

Vypadá to tak jednoduše, že? Přesto je tu pár věcí, které o ketodietě musíte vědět: 

Ne každý si umí sestavit vyvážený jídelníček. Tím spíš, pokud z něj škrtneme i většinu ovoce, které jste zvyklá jíst. Riziko ketodiety proto může být nedostatek vitamínů, minerálů, či jiných podstatných látek. Nechcete si přece při hubnutí ublížit! Řešení? Nastudujte si potřebné informace o důležitých vitamínech a sestavte si keto-jídelníček s dostatkem čerstvé zeleniny, tak, aby vám nic nechybělo.

Ale nezapomínejme – řešíme „jak zhubnout za týden“, takže na dlouhé studování není čas. Lepší volbou proto mohou být už hotové a pečlivě sestavené balíčky jídel pro keto dietu. Díky nim nemusíte řešit, co budete jíst a máte jistotu, že vám nich nechybí. Balíčky a celý sortiment KefoFit jsou sestavené odborníky na sportovní výživu.

Určitě vám teď vrtá hlavou, kolik se díky keto dietě dá vlastně zhubnout. Tak čtěte dál.

Jak rychle jde zhubnout s keto dietou

Ketodieta bez pochyby patří mezi nejrychlejší způsoby hubnutí, to není žádný výmysl. Zkušenosti z celého světa hovoří jasně a je jich plný internet. Nelze přesně říci, kolik se vám podaří za týden zhubnout, každý máme jiný metabolismus. Ale podle referencí na a diskuzí na internetu ženy běžně uvádí .... jenže to ze zákona o reklamě nesmíme uvádět. Nejlepší způsob, jak si udělat vlastní představu je rovnou se zapojit do facebookové skupiny, kde se vše dozvíte. Žen ve skupině, které úspěšně zhubly na keto dietě jsou tisíce a některé ochotně sdílí rady a informace. 

Jak zhubnout za týden na Facebooku

keto skupina KetoFit

Co dodat na závěr? Pokud vás opravdu tíží myšlenka, jak zhubnou za týden, nebojte se toho. Jak vidíte, možnosti jsou a výsledek vám může dodat nové sebevědomí a radost ze života. A nakonec vám bude možná jedno, jestli jde o 5 kg, nebo 2 kg. Doporučujeme článek jak zhubnout 5 kg v reálném čase.