Ptejte se: +420 770 110 650


Jak zhubnout 5 kg?
Zvolte tu nejlepší metodu
 

Možná je to součástí vašich předsevzetí do nového roku. Možná je to právě těch 5 kg, které vám chybí do ideální postavy. Váš důvod je ta nejdůležitější součást motivace, proč řešíte, jak zhubnout 5 kg. My vám chceme usnadnit rozhodování, kterou cestu pro vaše hubnutí zvolit.

Bude pro vás nejlepší změnit jídelníček, začít se víc hýbat, nebo podstoupit populární ketodietu? A co vyjde nejlevněji? Pojďme se na to podívat. 

 

Jak zhubnout 5 kg

Metody jak rychle zhubnout 5 kg

Zbavit se přebytečných 5 kg není určitě nereálné. Máme proto dobrou zprávu hned na úvod – realistické cíle se totiž dosahují mnohem snadněji. Pokud tedy přemýšlíme, jak rychle zhubnout 5 kg, pojďme se podívat na osvědčené možnosti. Mezi ně podle nás patří změna jídelníčku, hubnutí pomocí cvičení, nebo ketodieta. Ano – ketodietu už rozhodně také řadíme mezi léty prověřené metody, jak zhubnout 5 kg celkem rychle a snadno. 

Při výběru metody hubnutí vás určitě bude zajímat několik faktorů, především ale to, jak rychle můžete vytoužených 5 kg shodit a co to všechno obnáší. Dalším důležitým faktorem jsou i finance, alespoň pro většinu z nás. Takže si to rozebereme postupně a dopodrobna.

Jak zhubnout za týden 5 kg změnou jídelníčku

Nebudeme vás balamutit, jak zhubnout za týden 5 kg je nereálný cíl. Asi tak jako časté dotazy jak zhubnout 5 kg za 3 dny. Zato jak zhubnout 5 kg za měsíc, to už je jiná! Pojďme si nejdříve ujasnit pojmy – tím podstatným je tady „kalorický deficit“. Ať už změníte váš jídelníček jakkoliv, to, o co se snažíte je právě kalorický deficit. Tedy přijímat méně kalorií, než spálíte. A toto jsou nejdůležitější kroky, jak toho docílit 

 • vypočítejte si doporučený denní příjem kalorií (to znamená, kolik kalorií potřebuje vaše tělo, aby si udržovalo zhruba stávající váhu)
 • tohle číslo pak ponížíte o 15-20 % - což bude ten zmíněný kalorický deficit
 • obstarejte si kalorické tabulky potravin a zaznamenávejte si veškerý denní příjem kalorií (jezte tolik, abyste dosáhli kýženého deficitu) 

 

Připadá vám to už teď složité? Pak asi raději zkuste sport, nebo, rovnou ketodietu.

 

Jak zhubnout 5 kg - jídelníček:

Ke změně jídelníčku doporučujeme přidat pár dalších změn a opatření, aby se nějaké hubnutí opravdu dostavilo:

 • vynechejte, nebo aspoň omezte alkohol
 • dopřejte si denně nějaký pohyb – procházky, kolo, jógu…
 • hlídejte si dostatek spánku a odpočinku
 • pijte dostatek vody, nebo neslazených nápojů
 • omezte cukrovinky, naopak jezte hojnost čerstvé zeleniny

 

jak zhubnout 5 kg 

Jak rychle a za kolik

Známá poučka říká, že správnou změnou jídelníčku lze shodit 0,5-1 kg za týden. Bude ale chvíli trvat, než se proces nastartuje a počítejme i s tím, že některé dny se prostě nepodaří kalorický deficit dodržet. Dejme tomu, že za měsíc tedy zhubnete necelé 3 kg a na 5 kg budou potřeba 2 měsíce

Za kvalitní potraviny, krabičkovou dietu, nebo dietní jídlo v restauraci dáte určitě o něco víc, než za běžné stravování. Realisticky kolem 8000 Kč/měsíc. To vychází na 16 000 Kč za zhubnutí 5 kg tělesné váhy. Nejsou zahrnuty případné služby výživového poradce, které někteří z nás jistě budou potřebovat. 

Sport a hubnutí

Teď se podíváme, jak zhubnout 5 kg díky pohybu a cvičení. I tady se přitom jedná o hubnutí díky kalorickému deficitu, protože se snažíme spálit více kalorií, než přijmeme. V jídle se stále musíme omezovat, i když se o pálení tuků zasluhuje zvýšená fyzická aktivita. Jinak by to nemělo cenu – pokud se po fyzické aktivitě královsky najíte, zhubnete jen stěží. Co byste tedy měla vědět, pokud se rozhodnete zhubnout pomocí sportu: 

 • musíte znát a vzít v potaz svůj zdravotní stav a kondici
 • buďte k sobě upřímná, klaďte si reálné cíle – pohybu je potřeba alespoň hodina běhání minimálně 5x týdně
 • pokud můžete, vyberte si intenzivní pohyb místo kardia (hubnutí pomocí kardia už je překonaný mýtus)
 • mějte přehled o energetickém příjmu, jako při hubnutí změnou jídelníčku (ano, je potřeba sledovat a počítat kalorie!)

 

Jak zhubnout 5 kg 

 

Jak rychle a za kolik

I tady míříme na kalorický deficit kolem 20 %. Těžko totiž zvládnete vysportovat větší deficit, a přitom mít energii intenzivně sportovat. Dá se proto očekávat, že 5 kg budete shazovat zhruba 2 měsíce. Oproti domácí dietě možná utratíte něco za fitko a trenéra, přičemž jídelníček bude stejně nákladný, protože si koupíte nějaké regenerační doplňky stravy, boty a oblečení na běh. Realisticky utratíte o něco méně asi nějakých 12 000 Kč, ale i čas jsou peníze. Časová investice bude i s převlékáním a sprchou 70 hodin. Přiceně 100 Kč/h je to 7 000 Kč. Celkové náklady lze proto odhadnout na 12 000 + 7 000 = 19 000 Kč.

Ketodieta, nebo také proteinová dieta

Na řadu přichází poslední ověřená metoda. Jak zhubnout 5 kg pomocí ketodiety? Možná byste se divili, jak snadné to může být. Ale nepředbíhejme. 

Ketodieta je nejmladší mezi všemi způsoby hubnutí, ale za jednu dekádu si už získala už statisíce fanoušků i mezi sportovci a celebritami v Česku. Hubnutí pomocí ketodiety funguje na principu kalorického deficitu a chytré skladby jídla. Tady spalování tuků řídí ketóza, což je specifický stav metabolismu. Ketóza nastane pár dní poté, kdy velmi striktně omezíme veškeré sacharidy. Tělo se totiž nastaví na nový zdroj energie a začne štěpit tukové zásoby.

 

Takže jak zhubnout 5 kg na ketodietě a co pro to udělat? 

 • zjistěte si důležitá fakta – co nesmíte a smíte při ketodietě jíst – to se dozvíte třeba v  tomto článku
 • sestavte si váš denní jídelníček, pokud možno vždy aspoň na týden – pro inspiraci využijte desítky vyzkoušených receptů pro ketodietu, zejména pro její hubnoucí fázi
 • nebo si pořiďte některý z výhodných balíčků pro ketodietu, sestavený odborníky na sportovní výživu
 • seznamte se s příběhy žen, které už díky ketodietě mají vytouženou postavu – dodá vám to motivaci
 • musíte znát svůj zdravotní stav a kondici – stejně jako u domácí diety nebo sportu
 • pusťte se do toho s reálnými cíly a očekáváními, vašemu tělu bude pár dní trvat, než se ketóza nastartuje 
 • organismus můžete při hubnutí podpořit užívání OMEGA 3 ultra clear

 

Samozřejmě i ketodieta má svá úskalí. Při domácky vedené ketodietě hrozí deficit vitamínů a minerálů, protože omezení stravy se dotkne i většiny ovoce, které je plné cukrů. Pokud tedy nejste zrovna expertkou na výživu, budou se vám hodit speciální keto-jídla ze sortimentu KetoFit. Sestavili je odborníci na výživu tak, aby vám při ketodietě nic nechybělo. A taky abyste si pochutnala.

 

jak zhubnout 5 kg s keto dietou 

Jak rychle a za kolik

I ketodietu samozřejmě podrobíme zkoumání ohledně rychlosti a ceny. Hubnutí s pomocí ketózy umí být překvapivě rychlé. Mnoho žen dokázalo díky ketodietě shodit uvěřitelná i neuvěřitelná množství kg za měsíc! Tím pádem by 5 kg za měsíc mohlo být celkem realistické. A co za to? Pokud si jídla budete připravovat sama, cena bude zhruba podobná, jako u běžné diety. Můžete ale zkusit už zmíněné balíčky keto-jídel, které pořídíte už od 4 460 Kč na měsíc. Nebo si dopřejete balíček za 5245 Kč, který obsahuje pestřejší paletu jídel – proteinové omelety, polévky, svíčkovou, a dokonce i sladké (ale bezsacharidové) dobroty jako panna cottu.

Jak vidíte, ketodieta představuje opravdu slibnou cestu k úspoře času, financí a hlavně k úbytku váhy kg. Přitom bez trápení se hlady anebo intenzivního sportování. Samozřejmě je to jen na vás, kterou metodu si nakonec vyberete. Pokud by to třeba nevyšlo změnou jídelníčku, nebo sportem, ketodieta je jistota, které pak můžete dát šanci. Jestli potřebujete hubnout a koli, vám prozradí BMI kalkulačkaMy vám hlavně přejeme úspěšné a pohodové hubnutí! 

A pokud se chcete podívat na úspěšná hubnutí navštivte facebookovou skupine zde.

 

 

 

 

 

138 hodnocení
4.8

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Buďte s námi každý den