Ptejte se: +420 770 110 650


5 ultimátních tipů jak se zbavit celulitidy 

Celulitida neboli pomerančová kůže je estetický problém, který trápí většinu žen bez ohledu na věk či typ postavy. Nevzhledné ďolíčky na stehnech, zadku či bocích jsou často překážkou, která nám brání se vysléct do plavek, a především snižují sebevědomí. Jak odstranit celulitidu nebo alespoň zmírňovat její projevy? Co na celulitidu jednoznačně zabírá? Může pomoci i ketodieta? Spolehněte se na našich 5 tipů.

 Jak se zbavit celulitidy efektivně

Co je celulitida a jak se projevuje? 

Celulitida vzniká z důvodu hromadění tuků nejčastěji v kombinaci se žilní či lymfatickou nedostatečností. Ve chvíli, kdy dojde ke zvětšení objemu podkožních tukových buněk, začnou být tyto buňky postupně vytlačovány proti povrchu kůže. Právě tím se vytvoří nechvalně známé dolíčky v kůži, kterými se celulitida projevuje. 

Existují celkem 4 fáze projevů celulitidy podle stupně závažnosti:

 1. Pomerančová kůže je viditelná pouze v případě, že na kůži zatlačíte, resp. ji stisknete.
 2. Celulitida se projevuje při zatnutí svalstva. 
 3. Nerovnosti na kůži jsou viditelné pořád, nezáleží na světle či kontrakci svalu.
 4. Na kůži jsou patrné hrubé nerovnosti, přidávají se otoky nebo bolesti končetin.


Na jakých problematických místech se celulitida nejčastěji vyskytuje?

 • stehna
 • zadek
 • boky
 • břicho
 • paže

Genetika nebo špatný životní styl: Jak vzniká celulitida?

Na začátek je potřeba říct, že příčina celulitidy nebyla nikdy přesně objasněna. Je však prokázáno, že postihuje mnohem častěji ženy než muže (i přesto, že ani u nich není výjimkou). Trpí jí dokonce až 90 % žen bez ohledu na věk či váhu. Celulitida v těhotenství či během puberty je rovněž zcela běžnou záležitostí u většiny žen. 

Celulitida

Co přispívá ke vzniku celulitidy?

Neovlivnitelné faktory:

 • genetické predispozice
 • stav kůže
 • věk
 • rasa či původ
 • rizikové období života (puberta, těhotenství, menopauza)

 

Ovlivnitelné faktory:

 • výživa
 • procento tělesného tuku
 • nezdravý životní styl 
 • pohybová aktivita

Co pomáhá na celulitidu? Inspirujte se našimi X tipy

Pokud se u vás celulitida vyskytne, pravděpodobně to bude boj na dlouhou trať bez vidiny 100% úspěchu. Co proti celulitidě však určitě pomůže? Máme pro vás několik zaručených tipů. 

1) Pravidelný pohyb je základ 

Trápí vás celulitida na zadečku či jiných částech těla? Aktivní pohyb, jak známo, přispívá k redukci hmotnosti, a tudíž také tukových zásob. Z toho důvodu patří k nejdůležitějším prostředkům, jak předcházet celulitidě či zmírňovat její projevy. Pohyb napomáhá rovněž správné funkci lymfatického a pohybového systému.

Jak bojovat proti celulitidě

Vaše snahy zaručeně podpoří také posilovací cviky proti celulitidě. Sami o sobě sice nejsou samospasné, avšak pomáhají k účinnému formování celého těla. Jak tedy účinně zhubnout zadek, boky či stehna a zároveň se zbavit celulitidy? Nejvhodnější je kombinace vytrvalostního a silového tréninku. Dopřejte si tedy alespoň 3krát týdně rychlou chůzi nebo běh, které proložte posilovacími cviky jako série dřepů, výpadů či zvedání pánve.

2) Vyvážená strava a dostatečný pitný režim = půl úspěchu

Ač se to možná na první pohled nezdá, tvrzení „Jste to, co jíte“ je rozhodně pravdivé. Ať už chcete zhubnout břicho nebo třeba zmírnit celulitidu na stehnech. Nezdravá strava složená z jednoduchých sacharidů totiž jednoznačně přispívá ke vzniku obezity (to, zda trpíte nadváhou, nebo jste v normě si můžete snadno zjistit díky naší BMI kalkulačce) a potažmo také celulitidy. 

Čemu byste se měli rozhodně vyhnout?

 • fast foodovým jídlům
 • potravinám bohatým na jednoduché cukry
 • alkoholu a energy drinkům
 • slaným a sladkým pochutinám 

 Celulitida - co jíst

Co do jídelníčku naopak rozhodně patří?

 • čerstvá zelenina
 • luštěniny
 • zdravé tuky (avokádo, rostlinné oleje)
 • některé druhy obilovin (pohanka, amarant, pohanka)

Pokud nemáte čas ani chuť řešit do detailu každé jídlo, které denně sníte, a přesto byste chtěli zhubnout a cítit se dobře ve svém těle, můžete vyzkoušet různé typy diet, nebo rovnou vsadit na keto jídla. Proteinová keto dieta vám díky ketóze, během níž tělo jako primární zdroj energie začne využívat tuky, pomůže velmi rychle nastartovat hubnutí a váha půjde dolů jedna báseň. Díky přesnému redukčnímu a udržovacímu plánu  se zároveň také vyvarujete nepopulárnímu jojo efektu.Zapomínat byste neměli ani na pitný režim — 2 litry čisté vody, případně bylinkových čajů, je naprostý základ pro správnou funkci celého těla a rovněž krásnou a hydratovanou pokožku


Proteinová keto jídla pro ti celulitidě

3) Vyzkoušejte masáže a další formy domácí léčby celulitidy

Pravidelný pohyb a vyváženou stravu pomohou zefektivnit také masáže pomocí jednoduchých masážních nástrojů, které zvládnete s přehledem doma.

Vyzkoušet můžete třeba masážní kartáče, které stimulují průtok lymfy a rovněž pomáhají efektivně odstraňovat odumřelé kožní buňky. Galvanické žehličky přispějí ke hladké kůži a eliminaci škodlivých toxinů. Masážní baňky, které fungují na bázi podtlaku, zase pomohou prokrvit pokožku a svaly v ošetřované oblasti. 

Celulitida - masáže

4) Výhoda dnešní doby? Moderní metody estetické medicíny

Dnešní moderní doba naopak nabízí spoustu technologicky vyspělých řešení, které nám mohou pomoci k dokonalému tělu. 

Mezi účinné neinvazivní metody, které pomáhají v boji proti celulitidě, řadíme například infračervené záření, léčbu pomocí chladu (kryolipolýza), radiofrekvence, ultrazvuku či laseru. Nevýhodou může být pak cena a také nutnost návštěvy specializované kliniky. 

5) Bylinky a babské rady, jak se zbavit pomerančové kůže

Už i naše babičky hledaly účinné metody, jak se zbavit celulitidy. Spoléhaly tak například na přírodní sílu kofeinu z kávové sedliny či masáž jablečným octem. Celulitidu na zadku pak podle zápisků našich babiček například skvěle zmírňovaly skořicové zábaly nebo březový olej. Zapátráte v dobách minulých a vyzkoušíte některou z těchto metod?

Pokud celulitida trápí zrovna vás, pusťte se do hubnutí ještě dnes. Kromě toho, že si zlepšíte životní styl, shodíte také nadbytečná kila a hlavně eliminujete samotnou celulitidu. Inspirujte se například příběhy žen, kterým úspěšné hubnutí s bezascharidovou dietou dodalo sebevědomí a chuť do života. 

 

Přečtěte si další tipy,
jak zatočit s nadbytečnými kily

 

 

 

 

47 hodnocení
4.9

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den