Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Jak zhubnout břicho: 6 efektivních tipů

Pokud už nějakou dobu hledáte účinnou cestu, jak zhubnout břicho, tak jistě víte, že pouhé sedy lehy vám k tomu stačit nebudou. Bohužel – jde o tělesnou partii, jejíž hubnutí pro ženy často představu

V článku se dozvíte:

Pokud už nějakou dobu hledáte účinnou cestu, jak zhubnout břicho, tak jistě víte, že pouhé sedy lehy vám k tomu stačit nebudou. Bohužel, jde o tělesnou partii, jejíž hubnutí pro ženy často představuje velký boj. Naštěstí to ale není nemožné – i vy můžete dosáhnout pěkného, štíhlého pasu a plochého bříška. Musíte však počítat s tím, že k zhubnutí břicha nestačí pouze intenzivní cvičení na břicho. Pojďte prostřednictvím našeho článku zjistit fígle, jak na rychlé hubnutí břicha, ať se můžete co nejdřív těšit z krásné figury.

Co musíte vědět o hubnutí břicha?

Pokud samotné cvičení není správná cesta, jak zhubnout břicho, co dalšího zařadit? Nalijme si čistého vína, pokud se vám nepodaří zhubnout celkově, tuk na břiše stejně nezmizí. Nejspíš posílíte břišní svaly, ale pod vrstvou tuku stejně vidět nebudou. Otázka, jak zhubnout v pase tedy musí znít takto: „Jak se celkově zbavím nadbytečného tuku?“ 

A k tomu potřebujete změnit váš životní styl a návyky. Kromě samotného cvičení je potřeba i další vhodný pohyb, správný pitný režim, a především vyladěný jídelníček. Ke všemu se postupně dostaneme.

TIP: Máte nadváhu a řešíte, jak shodit břicho? Spočítejte si, jak na tom jste pomocí naší BMI kalkulačky.

Jak co nejrychleji zhubnout břicho? Spolehněte se na naše tipy

Jak účinně zhubnout a zbavit se velkého břicha? Pokud jste vyrazili do boje za novým tělem, pak se vám tato otázka jistě honí hlavou několikrát denně. Naštěstí vás vaše touha postupně dovedla až k přečtení tohoto článku, kde celou problematiku rozebíráme dopodrobna. Máme pro vás několik skvělých tipů, které vám pomohou co nejdříve zhubnout břicho. Pojďme se na ně podívat trochu blíž!

Jídla na hubnutí břicha

Dejte se do pohybu

Jedním z prvních kroků, jak efektivně zhubnout břicho, je ten, že se začnete více pohybovat. To platí hlavně pro lidi, kteří většinu dne sedí na židli. Ideálně byste měli zakomponovat alespoň dvacetiminutovou fyzickou aktivitu do každého dne. Nemáme však na mysli pouze posilovací cviky na břicho, ale také jiné formy pohybu, jejichž vzájemným střídáním docílíte skutečně maximální efektivity vašeho snažení.

Základem úspěšného hubnutí břišního tuku, a toho jak zhubnout podbřišek je takzvané kardiovaskulární cvičení, zkráceně kardio, které na sebe bere podobu běhání, rychlé chůze, jízdy na kole nebo veslování. Jedná se o skvělý způsob, jak spálit nadbytečné kalorie, posílit svalstvo a shodit přebytečný tuk. Kardio pomáhá zrychlit metabolismus a zvýšit potřebu energie nezbytnou pro fungování organismu. Současně pomocí něho posílíte zdraví srdce a dostanete hladinu cholesterolu v těle na zdravou úroveň. Kardio aktivitám se ideálně věnujte dvakrát až třikrát týdně.

TIP: Zpříjemněte si cvičení kvalitním oblečením, které vás nebude nikde škrtit a zároveň se v něm budete cítit dobře. Naším tajným favoritem jsou české barevné legíny.

jak zhubnout břicho

Cviky na hubnutí břicha

Pokud řešíte, jak nejlépe zhubnout břicho, ve vašem repertoáru rozhodně nesmí chybět ani posilovací cvičení. Jak na břišáky? Vybrali jsme pár cviků, při kterých nehrozí přetížení páteře. Zvládne je opravdu každý a navíc je můžete cvičit i v pohodlí domova. Které to jsou?

 1. Pozice prkna, takzvaný „plank“. Při něm se vám podaří posílit celé břicho včetně hlubokých svalů. V podstatě jde o držení v kliku, jen se o podlahu opíráte celým předloktím. Musíte však mít zatnuté všechny svaly, a to zejména ty břišní, aby byl tento cvik skutečně efektivní. Začněte třemi sériemi o deseti až dvaceti sekundách a postupně můžete tuto dobu prodlužovat podle svých možností.
   
 2. Zkracovačky se zvednutýma nohama: Vleže na zádech zvedněte pokrčené nohy – stehna kolmo k zemi a kolena v pravém úhlu. Cvik pak spočívá v přitahování horní části trupu a hlavy směrem ke kolenům a následným návratem (pomalým spouštěním) zpět do výchozí pozice. Bedra nezvedáte – musí být celou dobu přitisknutá k podložce.
   
 3. Zvedání nohou vleže na boku. Tohle možná bude zpočátku těžší způsob, jak se zbavit boků a spálit tuk na břiše, ale nevzdávejte to. Cvik posiluje šikmé břišní svaly. Jak na to? Lehněte si na bok, hlavu si podepřete spodní rukou (jako byste si četli knížku) a horní ruku zapřete před tělem dlaní do země. S výdechem mírně zvedněte obě natažené nohy nad podložku a chvíli vydržte v této pozici. Soustřeďte se na to, že pohyb vychází ze svalů trupu.

Jak shodit břicho jednou provždy? Dopřejte si kvalitní spánek

Čím dál více odborníků na výživu se shoduje, že nejen míra stresu, ale také kvalita a délka vašeho spánku, může ovlivňovat to, jak vypadá vaše postava. Možná se vám to zdá být neuvěřitelné, ale spánek opravdu neslouží pouze k regeneraci vašeho těla. Pokud ho pravidelně šidíte a spíte jen pár hodin, nebo vás ze spánku pořád něco vyrušuje, tak věřte, že si zaděláváte na pořádný problém.

Nedostatečný a nekvalitní spánek způsobí totiž nejen únavu, ale také může rozhodit hladinu hormonů, jako je leptin a ghrelin, z celkové rovnováhy. Tento výkyv pak často způsobí nekontrolovatelné chutě a neustálý hlad během dne. Přejídání se pak projeví na vaší váze, a to v podobě nechtěných kil navíc. Jak mít ploché břicho? Během hubnutí břicha se zaměřte na správnou spánkovou rutinu a vyhněte se zbytečnému ponocování. 

Věnujte pozornost pitnému režimu

Dalším tipem, jak zhubnout na břiše, je dostatečný pitný režim. Dodržování pitného režimu vám s hubnutím břicha pomůže hned několika způsoby. Voda totiž tělo nejen hydratuje, ale také krátkodobě zvýší rychlost vašeho metabolismu a tím podpoří hubnutí celého těla. Pravidelné popíjení také navodí pocit sytosti, takže docílíte toho, že toho ve finále sníte méně. K tomu všemu voda pomáhá podpořit trávení a zabraňuje zácpě, která je často příčinou nafouklého břicha a na pohled tlustého břicha. Proto při dietě na břicho věnujte pitnému režimu dostatečnou pozornost.

jak zhubnout břicho

Nejrychlejší hubnutí břicha? Omezte stres

Je nám jasné, že v dnešní moderní době je stres pravidelnou součástí každého dne. Aby jsme byli fér, je nutné říct, že jeho malá dávka vás může vyburcovat k lepšímu výkonu a dodat vám energii. Na druhou stranu, jeho nadměrné množství je pro vaše fyzické a psychické zdraví škodlivé a dokonce může ovlivňovat vaši váhu. Stres totiž v těle vyvolává chemické reakce, které mění hladinu hormonů a to může mít velký dopad na váš apetit.

Určitě jste už někdy zažili situaci, kdy vás někdo naštval a vy jste ze stresu snědli hromadu kalorických sladkostí. Jenže uspokojení pak obratem vystřídaly výčitky. Takový začarovaný kruh emocí vaše hubnutí velmi ztěžuje. Neustálý stres může mít ale i opačný efekt, tedy nechutenství. Bohužel, ani takové rychlé hubnutí břicha se vám ale nemusí vyplatit. Kila dolů se totiž často objeví za pár týdnů zpátky a to ještě s bonusem v podobě jojo efektu.

I když je to občas těžké, pokuste se stres snížit na co nejnižší možnou míru a do vašeho dne zařaďte více odpočinku. Najděte si během dne aspoň pár minut sami pro sebe. Přečtěte si několik stránek v knížce, dejte si horkou vanu nebo si zajděte na kávu s kamarádkou. Uvidíte, že shazování kil bude efektivnější a výsledky vaší snahy o dokonalé tělo budou daleko lepší.

Nezapomínejte na stravu aneb potraviny na hubnutí břicha

Nemůžeme vám poradit, jak rychle zhubnout břicho bez toho, aniž bychom nezmínili stravu. Právě nesprávně sestavený jídelníček je mnohdy hlavní příčinou, proč se tuk na břiše vlastně tvoří. Pokud chcete zhubnout tukové polštářky po celém těle, je nutné jíst zdravě a vyváženě tak, abyste vašemu tělu dodali správný poměr všech živin. Co zahrnout do redukčního jídelníčku při dietě na hubnutí břicha a čemu se naopak vyhnout?

 1. Zařaďte do vašeho jídelníčku dostatečné množství zeleniny a ovoce. Věděli jste, že dospělý člověk by měl sníst denně kolem 400 gramů ovoce a zeleniny? 
 2. Zaměřte se na dostatečný příjem bílkovin. Ty najdete i v běžným potravinách, jako je například maso a vejce. 
 3. Klasické pečivo nahraďte celozrnným a proteinovým, který vás zasytí a navíc doplní prospěšnou vlákninu.
 4. Cukrovinky, sladkosti a slané pochutiny se do vyváženého jídelníčku nehodí. Obsahují mnoho kalorií, cukrů a zbytečně přidaných chemických látek. 
 5. Vždy dejte přednost plnohodnotnému jídlu a průmyslově zpracovaným jídlům se vyhýbejte obloukem. 
 6. Vyvarujte se pravidelnému popíjení alkoholu. Ten dokáže vaše hubnutí výrazně zpomalit a v horším případě úplně zastavit. 
 7. Nebojte se vyzkoušet nové chutě a vůně. Budete překvapeni, jak některá zdravá jídla můžou být chutná.

Nebojte, nechceme vás uvrhnout do kolotoče zkoušení různých drastických diet a počítání kalorií. Podle novodobých zkušeností je nejlepší způsob, jak rychle zhubnout, výrazné omezení sacharidů a jídelníček sestavený hlavně z kvalitních proteinů a tuků – tedy nízkosacharidová strava, nebo rovnou keto dieta. Skvělí pomocníci k tomu, jak se zbavit břicha, jsou náhrady sladkostí jako zero topping bez sacharidů a bez cukru

Co jíst při hubnutí břicha? Inspirovat se můžete desítkami receptů na skvělá jídla s minimem sacharidů. Jejich výhodou je rychlá příprava a fakt, že proteiny a tuky zaženou hlad na delší dobu.

Pokud jste již vyzkoušela různé způsoby stravování, avšak nikdy jste se nedočkala kýžených výsledků, vyzkoušejte ketonovou dietu Ketofit. Představuje velice účinný způsob, jak rychle zhubnout tuk, avšak bez velkých nároků na váš čas a energii. Keto dieta je dokonce nejrychlejší cestou, jak zhubnout břicho bez cvičení.

Cesta k vysněné figuře vede přes jídelníček

Když tohle někdo uslyší, hned si většinou řekne, že je třeba zcela vynechat sladkosti, tučná jídla a pečivo. Výsledek se pak sice dostaví, ale zaděláte si na problémy jinde. Tělo alespoň v minimální míře tohle všechno potřebuje, jinak si začne ukládat cukry například z ovoce, o kterém jste si mysleli, že vám neuškodí. A výsledek? Váha dolů nepůjde, ba naopak. Zase začne narůstat. Tak jak na to a lépe?

 • Zaměřte se na jídelníček, ale nic si zcela nezakazujte. V určité míře přijímejte i sacharidy, vsaďte na zdravé tuky, běžné pečivo nahraďte keto pečivem.

 • Nepřejídejte se.

 • Na jídlo si najděte čas a vychutnejte si ho.

 • Tučné maso vyměňte za libové.

 • Nezatracujte ani přílohy, klidně si je dopřejte, ale v menším množství a doplňte je zeleninou a celozrnným pečivem. Jako příloha se hodí i quinoa, kuskus, celozrnná rýže nebo proteinové těstoviny.

 • Když jednou za čas dietu porušíte, nezoufejte a nic si nevyčítejte.

 • Na jídelníček zařaďte zeleninu, zejména tu listovou. Takový zeleninový salát ke svačině nebo večeři není vůbec špatný. Přidat do něj můžete i sýr nebo vajíčka.

 • K obědu nebo večeři si můžete dát i grilované kuřecí prso se zeleninou.

 • Ke svačině si dejte hrst oříšků, přidat je můžete stejně jako semínka třeba i do jogurtu.

 • Nezapomínejte na dostatečný příjem vlákniny, najdete ji v ovoci a zelenině. Postará se o déletrvající pocit sytosti i pravidelné vylučování.

 • Navyšte i příjem bílkovin, které pomohou udržet a budovat svalovou hmotu. Dopřejte si ryby a mořské plody, takový losos s grilovanou zeleninou vůbec není špatný nápad, stejně tak vejce, sýry, luštěniny a mléčné výrobky. Co si připravit tvarůžkovou pomazánku, proteinový koktejl nebo jiné jídlo bohaté na bílkoviny?

Kde najdete vlákninu?

Vláknina je složka potravy rostlinného původu, obsahuje ji například zelenina, ovoce, luštěniny, obiloviny a celozrnné pečivo. V našem trávicím traktu se nerozkládá, má schopnost na sebe „nabalovat“ další látky a tím tělo čistí od nežádoucích látek. Dělíme ji na:

 • Rozpustnou, která zpomaluje průchod trávicím traktem i rychlost vstřebávání glukózy, omezuje i vstřebávání některých živin.
 • Nerozpustnou vlákninu, která zvyšuje objem stolice a omezuje tak i vstřebávání toxických látek buňkami tlustého střeva.
Potravina Obsah vlákniny ve 100 g
Knäckebrot 18,3 g
Ovesné vločky 17,3 g
Čočka 8,9 g
Fazole černé 23,4 g
Zelí 2,9 g
Rajčata 1,3 g
Květák 1 g
Sojové boby 15,4 g
Kapusta růžičková 3,8 g
Špenát 3,9 g
Pórek 2,8 g
Mrkev 2,6 g
Jablka 2,2 g
Zdroje vlákniny v jídelníčku

Jak rychle zhubnout velké bříško? Vsaďte na ketózu

Redukční program KetoFit funguje na principu takzvané ketózy. Jedná se o stav metabolismu, ke kterému dochází, když se do těla spolu se stravou dostává pouze minimální množství sacharidů – cukrů a škrobů obsažených v obilovinách, ovoci nebo například luštěninách. Sacharidy pro organismus obvykle představují primární zdroj energie, a pokud k nim nemá přístup, začne energii čerpat z uložených zásob – tedy především z tuku. 

Při ketóze se zkrátka vaše tělo přepne do režimu aktivního spalování tuků, a vy hubnete, přestože se netrápíte hlady, ani nemusíte intenzivně cvičit. Kromě hubnutí má ketóza ještě další blahodárné účinky, například omezuje vznik diabetu druhého typu. 

Ovšem hubnutí pomocí ketózy má i svoje rizika! Může to být hlavně nedostatek vitamínů a minerálů, protože nesmíte jíst ani většinu ovoce, nebo celozrnné obiloviny. Nejspolehlivější je proto zvolit speciální jídla pro ketodietu, jako je KetoFit®. Jsou sestavená odborníky na sportovní výživu, a kromě kvalitních proteinů a tuků obsahují i všechny další nezbytné látky. Mrkněte také na fitness centra na Firmy.cz, ve kterých spálíte svá přebytečná kila. Nejúčinnější metodou jak zhubout břicho za týden je ale jednoznačně keto dieta.

Pozor na jojo efekt

Snaha formovat postavu má jednoho nepřítele, a tím je jojo efekt. Jde o jev, ke kterému dojde v okamžiku, kdy tělo s dietou nesouhlasí, jakmile ji držet přestaneme, kila, která jsme ztratily, se vrátí zpět. Nezáleží na tom, kolik nám je let a jaké máme pohlaví, jakmile nedodržujeme zásady zdravého stravování, tělo nám to dá jasně najevo. Postavu v břišní partii nezformujeme a jojo efekt se zaručeně poměrně brzy dostaví.

Žádné počítání kalorií ani zdlouhavé vaření

Hubnutí s Ketofit si určitě zamilujete hlavně z toho důvodu, že vám nezabere prakticky žádný čas, a i přesto je odpovědí na otázku „Jak zhubnout tuk na břiše.“ Během první, takzvané hubnoucí fáze programu, totiž nejíte nic jiného než naše proteinová jídla a až v druhé, stabilizační fázi k nim postupně přidáváte běžné potraviny. Nemusíte tedy počítat kalorie (to jsme nakousli už v článku Jak zhubnout za týden), tahat se s těžkými nákupy ani trávit hodiny vařením a mytím nádobí. Díky tomu vám zbyde spousta času, který budete moci věnovat sobě.

keto jídla

Můžete si být jisti, že ketonová dieta funguje. S Ketofit už úspěšně zhublo břicho a ostatní partie těla
více jak 85 000 klientek v ČR i SR, podívejte se na jejich příběhy.

Jak zhubnout břicho za týden s keto dietou? 

Je to snadné, objednejte si některý z balíčků KetoFit® a začněte pravidelně jíst keto jídla.
Díky keto jídlům se tělo velmi rychle přepne do ketózy a začne spalování tuků.
Jak zhubnout břicho za týden, se tak stane velmi jednoduchým cílem. 

Tak jdeme na to?
Jídla KetoFit® najdete zde v e-shopu: