Ptejte se: +420 770 110 650


Jak zhubnout po 60?

Ach, to stárnutí. Přináší s sebou mnoho starostí a také často nechtěná kila navíc. Vaše energie začíná slábnout, a proto máte tendenci zpomalit. Nenechte přibývající roky způsobit to, že vaše tělo bude doslova na odpis. Právě po 60 je ten nejvyšší čas začít se o něho náležitě starat. Tukové polštářky a celkově obezita, není zdravá v jakémkoliv věku. Proto hubnout v 60 byste měli chtít nejen z estetického hlediska, ale především kvůli vašemu zdraví. Správný životní styl dokáže podpořit vaši celkovou vitalitu a díky tomu se můžete vyhnout celé řadě onemocnění. Jak se zbavit kil navíc v pozdějším věku? Přiblížíme vám, jak účinně zhubnout po 60.

 

Hubnutí po 60

 

Proč jdou kilogramy po šedesátce nahoru rychleji?

V druhé polovině života dochází v těle k různým hormonálním změnám, a proto vám hubnutí po šedesátce půjde o něco hůře, než když vám bylo 20. Výrazné kolísání hormonů v organismu často zpomalí metabolismus a tělesný tuk se začne více ukládat v problematických partiích jako je oblast břicha, stehna a boky. Dalším problémem, proč stárnutí přináší vyšší číslo na váze, je snížená funkce některých orgánů, která je způsobena nevhodným životním stylem a případně dalšími faktory. 

 

Kilogramy a přibírání

Připravte si plán a mějte reálné cíle 

Pokud chcete dát dolů přebytečné tukové polštářky a zase se cítit fit, rozhodně se vyhněte extrémům. Zhubnout v 60 letech můžete i bez drastických diet a hladovění. Připravte si dlouhodobý plán, který bude alespoň na 3 měsíce a každý měsíc si naplánujte, kolik kilogramů byste chtěli zhubnout. Při jeho vymýšlení ale pamatujte na to, že hubnutí není rychlý proces, který byste měli zvládnout za týden. Velmi nízký příjem kalorií by se vám totiž nemusel vyplatit. Velmi často po takovém stravovacím režimu přichází pověstný jojo efekt. Tedy situace, kdy se vám shozená kila vrátí ještě s bonusem navíc. A to si určitě nepřejete. Proto je všeobecně doporučováno pomalejší hubnutí, které je zhruba 2 až 4 kilogramy za měsíc.

 


TIP: Nadváha, nebo obezita? Zjistěte, jak jste na tom s vaší váhou i vy. Stačí zadat 3 údaje a během pár sekund vám naše BMI kalkulačka odhalí váš výsledek.


  


Hubnutí po 60 jde pouze s plánem

 

Zdravé hubnutí po šedesátce: začněte pohybem

První tipem, jak zhubnout po 60, je jednoznačně pohyb. S přibývajícím věkem totiž mnoho lidí přestává mít chuť hýbat se. To je ale velká chyba. Pravidelný pohyb totiž dokáže zlepšit cirkulaci krve v celém těle a okysličit mozek. To znamená, že vás uvolní nejen po fyzické, ale také psychické stránce. K tomu všemu zvýší váš energetický výdej. Neznamená to však, že musíte pravidelně běhat 5 km a dřít se denně v posilovně. V tomto případě se počítá doslova každý krok. Jak zařadit více pohybu do vašeho dne?

 • Místo výtahu používejte schody.
 • Na malý nákup nechte auto doma a projděte se pěšky. 
 • Kamkoliv pojedete, vystupte o stanici dřív a zbytek cesty dojděte po svých.
 • Choďte na pravidelné procházky do vašeho nejbližšího parku.
 • Židli vyměňte za balanční míč, který efektivně posílí svaly.

 

Pohyb je důležitý i po 60

 

Sport po 60 ano, ale s mírou 

Pro účinné hubnutí po 60 je také ideální najít si sport, který vás bude bavit. Malou nevýhodou sportování v pozdějším věku je fakt, že vaše svaly a kosti postupně ztrácí svoji sílu, takže jsou více náchylné na poranění. Proto je vhodnější praktikovat sporty s nižším tempem a zátěží. Dalším faktorem je samozřejmě váš zdravotní stav, který zcela respektujte a zbytečně vaše tělo nezatěžujte. Nemusíte trénovat každý den, ale aby měl sport nějaký efekt na vaši postavu, měli byste trénovat alespoň 3krát týdně. Které sporty vyzkoušet?

 • pomalejší typy jógy,
 • relaxační plavání,
 • speciální cvičení pro starší ženy,
 • jízdu na kole v pomalejším tempu,
 • chůze,
 • nordic walking.

 

Nordic walking

 

Správný jídelníček vám pomůže účinně zhubnout i po šedesátce

Sacharidy, tuky a bílkoviny. Tři makroživiny, na kterých by měl, spolu s vitamíny a minerály, stát každý vyvážený jídelníček. Jejich jednotlivý poměr záleží na více faktorech a každý člověk ho bude mít trochu rozdílný. Správně sestavený jídelníček dodá vašemu tělu dostatečnou zásobu živin, které zajistí jeho normální fungování. Na co se při sestavování jídelníčku pro hubnutí po 60 zaměřit?

 

 1. Zařaďte do vašeho jídelníčku více čerstvé ovoce, zeleniny a zdravých tuků. 
 2. Zvyšte příjem bílkovin, které mají pozitivní vliv na vaše svaly a navíc vás dostatečně zasytí. Najdete je třeba v masu, rybách a vejcích. 
 3. Klasické pečivo vyměňte za celozrnné, nebo si upečte domácí kváskové.
 4. Přestaňte pít sladké džusy a limonády, které obsahují přemíru cukru.
 5. Cukrovinky a brambůrky se do zdravého jídelníčku nehodí.
 6. Omezte konzumaci průmyslově zpracovaných jídel, smažených jídel z fast foodů a také hotovek ze supermarketu. 
 7. Alkohol je doslova nepřítel hubnutí. Má vysoký počet kalorií, které organismu nepřináší žádnou nutriční hodnotu. Navíc časté pití alkoholu může vést až k vážným onemocněním

 

Zelenina je důležitá

Jak si jednoduše sestavit ukázkový jídelníček pro hubnutí po 60?

Je nám jasné, že vařit si každý den 3 hlavní jídla je náročné. Neustále hledat další a další recepty může zabrat i několik hodin denně čtením v kuchařce, nebo hledáním na internetu. Abychom vám ulehčili práci, přinášíme vám inspiraci v podobě low carb receptů, které jsou jednoduché a především rychlé na přípravu. Každé jídlo obsahuje vysoký podíl bílkovin a naopak velmi nízké procento sacharidů. Taková jídla zaženou váš hlad na dlouhou dobu a navíc podpoří účinné hubnutí po 60. Sestavte si váš jídelníček pomocí našich vynikajících receptů. Tak jaký vyzkoušíte jako první?

 

Mlsejte správně aneb dezertů se vzdávat nemusíte ani při redukční dietě

Nedělní zákusek ke kávě, voňavá bábovka každou středu a na snídani 2 kousky ještě teplé vánočky. Poznáváte se? Mnoho žen volný čas, který s sebou přináší důchodový věk, stráví pečením. Jenže klasické recepty jsou plné cukru a také kalorií. Jak zhubnout, pokud máte přes 60 a nechcete se vzdát vašich oblíbených dezertů? Nahraďte tradiční zákusky a koláče vhodnějšími alternativami. Jaké to jsou a na čem si můžete pochutnat bez výčitek?

 

 

Proteinová pizza

 

 

Jak zhubnout po šedesátce? Nezapomínejte na pravidelný pitný režim

Lidé, kteří překročili 60 mají často problémy s dostatečnou hydratací organismu. Jejich pocit žízně je utlumený, a proto často zapomínají pít. Jenže voda je pro správné fungování organismu naprosto klíčová. Pomůže vám ale i při hubnutí po 60. Jak? Při spalování tukových zásob a dalších procesech vznikají v organismu škodlivé látky, které se právě pomocí vody odplavují ven z těla. Do pitného režimu samozřejmě nepatří žádné limonády a slazené nápoje. Jeho základem by měla být čistá voda. Nejste schopni vypít velké množství vody? Nevadí, pitný režim se dá jednoduše oživit. Jak na to?

 

 • Do čisté vody přidejte plátky citrusů a bylinek jako je máta nebo meduňka. Jemně vodu ochutí. 
 • I zelenina se hodí do čisté vody, pro zajímavou chuť vyzkoušejte třeba okurku, nebo meloun.
 • Připravte si domácí limonádu, stačí použít pár kapek sirupu bez cukru KetoFit®.
 • Čaj se do pitného režimu také počítá. V zimě si vychutnejte šálek teplého bylinkového čaje a v létě si nachystejte domácí ledový čaj, který perfektně osvěží v horkých dnech.

 

Čistá voda

 

Mohou ženy po 60 zhubnout? Určitě ano

Přiznáváme, že dostat se do formy je v tomto věku o něco složitější. Na druhou stranu, zhubnout v 60 letech není nemožné. Stačí být trpělivý a zapracovat na zlepšení celkového životního stylu. Vyzkoušejte pár výše uvedených tipů a uvidíte, že i několik malých změn vám pomůže dosáhnout vaší vysněné váhy. Základem je pozitivní myšlení. Věřte, že i vy můžete být štíhlí a cítit dobře ve svém těle. A to v jakémkoliv věku. 

 


TIP: Chcete si pochutnat a zároveň zhubnout přebytečná kila? Výhodné balíčky proteinové keto diety vám v tom pomůžou. Najdete v nich vynikající jídla plná bílkovin, která dokonale uspokojí vaše chuťové buňky. 


 

Hubneme po šedesátce: vaše plány konzultujte s lékařem

Mějte však na paměti, že se zvyšujícím se věkem se můžou objevit různé zdravotní komplikace a onemocnění. Mnoho žen také mezi 40 a 60 rokem prožívá přechod a menopauzu, která dokáže s fyzickým a psychickým zdravím pořádně zamávat. Proto ještě předtím, než se pustíte do změny životního stylu a shazování kil, navštivte vašeho lékaře a zkonzultujte to s ním. Ten vám na základě vašeho zdravotního stavu poradí, co je a není vhodné pro zdravé hubnutí po šedesátce. Jen tak budete mít jistotu, že vám plánované změny neuškodí a povedou k lepšímu fyzickému a psychickému stavu. 

 

Konzultace s lékařem

 

 

 

 

 1478 hodnocení
4.9

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den