20% SLEVA na oblíbené produkty. Hledejte štítek FitDezert. Platí na nezlevněné. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Jak zhubnout podbřišek - víme jak na to

Zase nemůžete zapnout kalhoty a to jste si je pořizovali před pár měsíci. Jak je to možné? Nejspíš za to může rostoucí podbřišek. To, proč se váš podbřišek zvětšuje může mít mnoho důvodů.

Zase nemůžete zapnout kalhoty a to jste si je pořizovali před pár měsíci. Jak je to možné? Nejspíš za to může rostoucí podbřišek. To, proč se váš podbřišek zvětšuje může mít mnoho důvodů. Jedním z nich je i přibírání na váze. Bohužel, jde o tělesnou partii, ve které se často kila navíc projeví doslova rychlostí blesku. Patříte mezi ty, které trápí vypouklý podbřišek? Poradíme vám, jak efektivně zhubnout podbřišek a zároveň přiblížíme, jak předejít jeho nafouknutí.

Kde je podbřišek?

Na začátek si vysvětlíme, kde vlastně podbřišek hledat. Jde o oblast břicha, která se nachází pod pupkem směrem dolů. Podbřišek můžeme pomyslně rozdělit na pravý a levý. Toto dělení je zásadní především při jeho bolestech. Na každé straně jsou totiž uloženy jiné orgány. Nafouklý nebo bolavý podbřišek nemusí být jen výsledkem kil navíc, ale může být také příčinou zdravotních problémů. 

Co může signalizovat nafouklý podbřišek a jeho bolest?

Ostrou bolest, která přechází až do zad a bývá doprovázena dalšími zdravotními komplikacemi, jako jsou potíže s vyprazdňováním, nebo nadýmáním, určitě neberte na lehkou váhu. Pokud je váš podbřišek vypouklý a bolí vás delší čas, rozhodně byste měli kontaktovat vašeho lékaře. V podbřišku se nachází mnoho důležitých orgánů, a proto může být jeho bolest varováním vážných onemocnění. Jaké jsou ty nejčastější?

 • Bolest v levé části podbřišku může být vyvolaná například neprůchodností střev, ledvinovou kolikou, nebo onemocněním tlustého střeva.
 • Bolest v pravé části podbřišku může být znamením zánětu slepého střeva, střevní chřipky, onemocnění konečníku, nebo Crohnovy choroby.
 • Častou příčinou nafouknutí a bolesti podbřišku je u žen PMS, samotná menstruace, nebo mimoděložní těhotenství
 • U mužů je bolest podbřišku spojována s onemocnění prostaty, nebo varlat
 • Bolest v podbřišku můžou způsobit také myomy a cysty, různé druhy zánětů, ledvinové kameny, nebo pohlavní choroby a další.
Bolest podbřišku

TIP: Chcete se dozvědět, jak si na tom stojíte s vaší váhou? Pomocí naší on-line BMI kalkulačky se během pár sekund dozvíte, jestli je vaše váha v normálu, nebo už hraničíte s nadváhou.


Jak se zbavit tuku na podbřišku? 

Na druhou stranu, pokud vás podbřišek nijak nebolí a dělá vám vrásky pouze jeho zvětšující se objem, který je pravděpodobně způsobený zvyšujícím se procentem tuku ve vašem těle, existuje pár jednoduchých způsobů jak ho sami můžete zmenšit. Nezapomeňte však na to, že nejde zhubnout pouze jednu konkrétní partii vašeho těla. Při hubnutí tělo shazuje tuk po celém těle. Samotné hubnutí tuku v jednotlivých částech těla pak záleží na mnoha faktorech jako je pohlaví, věk, nebo genetická predispozice.  

Jídelníček je alfou a omegou hubnutí podbřišku

První, co musíte při hubnutí podbřišku udělat, je revize vašeho jídelníčku. Základem shazování přebytečných kil je totiž vyvážený a zdravý jídelníček. Ten musí obsahovat správný poměr všech makro a mikroživin. Co zařadit a naopak vyřadit z vašeho jídelníčku, abyste odlehčili vašemu tělu a zhubli tukové polštářky?

Jídelníček a hubnutí podbřišku
 • Přidejte do vašeho jídelníčku více čerstvé zeleniny a ovoce.
 • Vyhněte se průmyslově zpracovaným potravinám, cukrovinkám, brambůrkům a jiným polotovarům.
 • Zaměřte se na pravidelný pitný režim. Snažte se pít pravidelně po celý den čistou vodu. 
 • Odpusťte si pití limonád a jiných sladkých nápojů.
 • Při nákupu potravin volte kvalitu nad kvantitou. Pokud máte možnost, kupujte výrobky od místních farmářů a pěstitelů. 
 • Začněte si připravovat jídlo doma. Omezte konzumaci v restauracích a fast foodech.
 • Zajímejte se o potraviny, které konzumujete. Čtěte si etikety a zaměřte se na množství přidaného cukru a chemických látek. 
 • Vynechte pravidelnou skleničku tvrdého alkoholu a dalších alkoholických nápojů. Alkohol nemá pro organismus žádnou výživovou hodnotu a navíc má vysoké množství kalorií.

Bílkoviny vám pomůžou k vysněnému pasu

O proteinech jste už možná někdy slyšeli ve spojení s kulturistikou. Věděli jste ale, že nejen budování svalové hmoty, ale také hubnutí se bez nich neobejde? Bílkoviny mají totiž několik skvělých vlastností, které podpoří ztrátu nadbytečných centimetrů v pase. Jejich správné množství v jídelníčku vás dostatečně zasytí, takže nebudete mít hlad. A ten je častým problémem mnoha diet. Bílkoviny efektivně chrání svalovou hmotu a navíc obsahují mnoho prospěšných látek. Pokud chcete zhubnout tučný podbřišek, určitě na ně při sestavování vašeho jídelníčku nezapomínejte.


TIP: Skvělou variantou, jak doplnit bílkoviny během dne, jsou proteinové potraviny. Na svačinku a malý hlad se perfektně hodí sušené maso jerky.


Udělejte si na jídlo dostatek času

Čím dál více lidí přestává mít na oběd nebo večeři čas. Částečně za to může moderní doba, která je zaměřená na perfektní výkon. Konzumace jídla před počítačem, čtení nejnovějších zpráv na telefonu, nebo kontrola sociálních sítí při jídle vás obírá nejen o zážitek z jídla, ale může také negativně ovlivnit vaši váhu. Co vám konkrétně pomůže snížit velikost vašeho podbřišku už při samotné konzumaci vašeho jídla?

 1. Jezte pomalu a nehltejte. Každé sousto byste měli pořádně rozžvýkat. Díky tomu bude následné trávení v žaludku probíhat bez obtíží a předejdete tím nafouklému podbřišku, nebo zažívacím problémům. 
 2. Mnoho studií dokazuje, že pokud se na jídlo nesoustředíte, sníte jeho množství daleko více. To vede k přejídání, které se pak odrazí na vaší váze. Proto alespoň při hlavním jídle vypněte všechny elektronické přístroje a soustřeďte se pouze na jídlo. 
 3. Nejen při jídle, ale také po jídle byste měli soustředit na vaše pocity. Zkuste vnímat, jak tělo reaguje na konzumaci jednotlivých druhů potravin. Častou příčinou vypouklého podbřišku může být totiž i potravinová intolerance.
Proteinová jídla

Jak zpevnit podbřišek? Více pohybu podpoří spalování tuku v oblasti břicha

Abyste dosáhli úbytku hmotnosti a zbavili se tuku v oblasti podbřišku, musíte se zaměřit na kalorický deficit. To znamená, že byste měli vydat víc energie, než ji přijímáte. Kalorický deficit můžete vytvořit pomocí jídelníčku, nebo tím, že přidáte do vašeho dne více pohybu. Na začátku hubnutí je opravdu jedno, jaký typ pohybu zvolíte. Důležité je začít se pravidelně hýbat. Můžete zkusit cvičit doma, začít chodit plavat, běhat, nebo třeba zařadit do vašeho dne pravidelnou procházku. Vhodné je aktivity kombinovat, protože díky tomu protáhnete celé vaše tělo a navíc se vyhnete stereotypu. Optimální množství tréninků je mezi 3 až 5 týdně.

Cviky na podbřišek

Zhubnout podbřišek můžete i bez hladu a odpírání si dezertů

Pokud jste se rozhodli, že se pustíte do hubnutí tučného podbřišku, musíte se obrnit trpělivostí. Shazování kil je totiž komplexní proces, který chce čas. Proto musíte váš redukční režim vydržet déle, než jen pár dní. Určitě se ale vyhněte extrémům, jako je trávení několika hodin denně v posilovně, nebo celodennímu hladovění. Věděli jste, že díky KetoFit® si můžete dopřát vaše oblíbené dezerty jako palačinky přelité čokoládovým toppingem i při hubnutí? Obsahují totiž minimum sacharidů a naopak vysoké množství bílkovin. Proto se skvěle hodí do redukčního jídelníčku.

Proteinové palačinky KetoFit

 

Koupit jídla KetoFit