Dnes: Nakupte VíceZaMéně > množstevní slevy až 30 % u většiny produktů >> Vybírejte ZDE

Jak zhubnout v obličeji? Víme jak na to!

Spousta žen hledá způsoby, jak zhubnout stehna, břicho nebo jak jednoduše shodit tuk z kterékoliv části těla, kterou se jim stále nedaří přiblížit svým představám. Často však nevidí problém v postavě jako takové, ale spíše v obličeji. Kvůli oteklým tvářím nebo podkožnímu tuku na bradě totiž často působí mnohem zavalitěji, než ve skutečnosti jsou. Máte pocit, že je právě toto váš problém? Pak vám naše rady, jak zhubnout v obličeji a efektivně odstranit tuk z tváří jistě přijdou vhod.

jak zhubnout oblicej

Přinášíme pár rad jak zhubnout v obličeji. Začněte se zase usmívat!

Tlustý obličej není vždy problém nadváhy

Zdá se vám váš obličej tlustý? Než se pustíme do rad, jak vyrýsovat obličej, je důležité si říct, že ne vždy je za tím nadváha nebo špatný životní styl. Na vině mohou být i zdravotní problémy, hormonální onemocnění, užívání některých léků jako například hormonální antikoncepce nebo léky s hormony. Někdy jsou na vině i genetické dispozice, se kterými toho moc nezmůžete a na svůj obličej byste si měli zvyknout. Jindy ale stačí změnit pár maličkostí a výsledek se dostaví.

Ani obličej nelze hubnout samostatně

Je to stejné jako s dalšími tělesnými partiemi. Hubnout jen jednu je nemožné, platí to i pro obličej. Naštěstí existuje celá řada tipů, jak zhubnout obličej, zapomenout na tlustý krk i nateklý obličej a svůj vzhled zatraktivnit. Jednou z nich je dostat se do kalorického deficitu, tedy snížit svůj energetický příjem natolik, aby byl o poznání nižší než výdej. Minimalizujte konzumaci sacharidů, ve stravě je nahraďte proteiny, zařaďte i zdravé tuky.

Pozor na zadržování tekutin v těle

Přemýšlíte, jak zhubnout druhou bradu nebo jak mít propadné tváře? Pouvažujte nad tím, zda v těle náhodou nezadržujete vodu. U žen jde o poměrně častý problém, svůj díl viny na tom mají hlavně průmyslově zpracované potraviny a cukr. Také si občas dáte ke svačině koláček nebo koblihu? Když vám dochází energie, sáhnete po tabulce čokolády? Zpomalily jste si tím metabolismus, tělo v sobě zadržuje vodu a výsledkem je tlustý obličej. Co s tím? Zapomeňte na sladkosti plné jednoduchých cukrů a dejte přednost potravinám bohatým na vlákninu. Ty vás na nějakou dobu zasytí, navíc zrychlí metabolismus. A to je přesně to, co potřebujete. Ke svačině si dejte ovoce nebo zeleninu, když už si chcete dopřát pečivo, dejte přednost keto chlebu.

TIP: Víte, že na keto chleba si můžete natřít jednoduchou a rychle připravenou kedlubnovou nebo celerovou pomazánku?

Zatočte s toxiny

Dalším způsobem, jak zhubnout tváře, je pročištění těla za účelem odstranění toxinů z těla. Ty se v našem těle hromadí ať děláme, co děláme, i proto je třeba jednou za čas tělu dopřát detox. Zkusit můžete domácí detox, hlídejte si pitný režim, pijte vodu v průběhu celého dne. Vyhněte se alkoholu i kávě. Vsaďte na odlehčený jídelníček bohatý na potraviny jako listová zelenina, řeřicha, citron, česnek a chřest. Koření, které normálně používáte, nahraďte bylinkami, ideálně těmi čerstvými. Dopřejte si dostatek spánku. Uvidíte, že odstranění tuku z tváří půjde snáz.


Toxiny mohou způsobit otok obličeje.Očista těla může pomoci od natékání.

TIP: Své tělo můžete efektivně detoxikovat s cílenou kúrou. Vyzkoušejte Keto Care od Ketofit a už brzy pocítíte rozdíl.

Dodržujte pitný režim

Často se ženy domnívají, že příčinou jejich baculatých tváří je podkožní tuk, na vině však může být i nedostatečný příjem tekutin. Když totiž málo pijete, tělo má strach, že mu bude chybět voda, a tak ji začne zásobovat ve tvářích a pod očima. V důsledku toho pak vypadá obličej nafouknutě. Pokud chcete zeštíhlit obličej, zkuste svému pitnému režimu věnovat na nějakou dobu zvýšenou pozornost a klidně si stáhněte aplikaci, která vám v určitých intervalech bude připomínat, ať si dáte sklenici vody. Po pár dnech si na tento režim zvyknete a budete ho dodržovat automaticky.

Vyhýbejte se alkoholu

Účinnou cestou, jak splasknout v obličeji a zeštíhlit tváře může být i to, že se začnete vyhýbat alkoholu. Ten totiž způsobuje dehydrataci organismu a tím pádem pouze podporuje ukládání vody ve tvářích. Když se však vzdáte alkoholu, pomůžete si i v případě, že za vašimi baculatými tvářemi stojí tuk. Alkoholické nápoje totiž obsahují spoustu prázdných kalorií. To znamená, že vás jeden bujarý večer vyjde z hlediska energetické hodnoty stejně, jako pořádná večeře i s dezertem. Na rozdíl od večeře vás ale alkohol nijak nezasytí a ani vám nedodá žádné živiny. Takže z něj přibíráte kila navíc jak po celé postavě, tak také v obličeji.


jak zhubnout oblicej

Hlídejte si, co jíte

Nevhodná strava se projeví na celém těle, včetně obličeje. Pozor je třeba dát na přemíru soli i konzumaci jednoduchých cukrů, kterých konzumujeme většinou víc, než je zdrávo. Jednoduché cukry nám sice rychle vlijí do žil energii, ale stejně rychle o ni zase přijdeme. Vyskytují se v mnoha potravinách, nejen v sušenkách, ale například i těstovinách. Tím si zaděláváme na výrazné výkyvy hladiny krevního cukru, i na přejídání.

Místo jednoduchých cukrů si hlídejte dostatečný příjem vlákniny, která má pozitivní vliv nejen na naše trávení, ale i na správné fungování metabolismu, dokáže nás i zasytit. Kromě ní bychom měli přijímat dostatek vápníku a draslíku. Na jídelníček bychom měli zařadit mléčné výrobky, sardinky v oleji, vejce, brokolici, květák, vlašské ořechy nebo mák.

TIP: Uvařte si k večeři brokolicovou polévku nebo dietní dušenou kapustu jako přílohu ke kuřecímu masu nebo proteinovým omeletám.

Buďte aktivní

Bude to znít jako klišé, ale kdo chce zhubnout problémové partie a řeší i to, jak se zbavit tuků z tváří, ten by se měl hýbat a cvičit. Zlepšíte si kondici, budete se celkově cítit lépe, a i okolí brzy zpozoruje změnu. Pohybem a cvičením se ale nemyslí jen občasné návštěvy ve fitness, ale i pravidelné svižné procházky, to, že při krátkých vzdálenostech vsadíte spíš na chůzi místo auta a výtah vyměníte za schody. Že to nemůže být cesta, jak zhubnout v obličeji? Omyl! Už jsme to zmiňovali, hubnout je třeba komplexně. A kdo chce zhubnout, ten se musí hýbat.

Co takhle masáž obličeje?

Masáž zad není pro většinu z nás ničím neznámým, víte, že si můžete nechat namasírovat i obličej? Dojde k prokrvení pokožky, jejímu projasnění, vypnutí a nejspíš vaše pleť bude zářivá jako dřív. Nechce se vám kvůli masáži obličeje nikam chodit? Pak si ji zkuste udělat sami. Začněte tam, kde začíná i obočí, na kořeni nosu, a krouživými pohyby směrem ven obličej masírujte. Pak pokračujte od brady, kolem úst na lícní kosti. Oční okolí si nechte na konec, postupujte šetrně od vnějšího koutku k vnitřnímu dokola.

Jak vyrýsovat obličej?

I v tomto případě platí, že se nelze zaměřit jen na jednu partii. Sice to k tomu svádí, tahle snaha je ale předem odsouzena k neúspěchu. Když se zaměříte na jednu část, postaráte se o vybudování specifických svalů, přebytečný tuk ale neodstraníte. Zapracujte tedy na celkovém životním stylu, začněte se zdravěji stravovat, na denní pořádek zařaďte pohyb, dopřejte si pravidelný a kvalitní spánek, na pomoc si můžete přizvat i nějaké ty pomocníky. S vyrýsováním obličeje pomohou například masážní válečky, které podpoří průtok krve a zlepší funkci vašeho lymfatického systému. Výsledkem bude méně otoků v obličeji, jejich pravidelným používáním snížíte i zadržování tekutin v těle.

Procvičujte obličejové svaly

Cvičení se netýká pouze nohou nebo břicha, ale také tváře. Nejde však pouze o způsob, jak se zbavit podkožního tuku na obličeji. Jeho prostřednictvím totiž posílíte i obličejové svaly. Jak zeštíhlit obličej pomocí cvičení? Můžete začít obyčejným žvýkáním žvýkačky nebo se rovnou vrhnout do pořádných cviků. Jaké to jsou?

  • střídavé vyslovování hlásek x, o,

  • navozování ustrnulého a nepřirozeného úsměvu, 

  • špulení a široké otevírání úst a jejich následné uvolňování.

Cviky dělejte vždy po deseti až patnácti opakováních, pak si dejte krátkou pauzu a takto celou sérii opakujte asi třikrát. Pokud chcete vaše cvičení posunout na další úroveň, zkuste obličejovou jógu.

Proč a jak cvičit obličejovou jógu?

Obličejová jóga má řadu výhod a tou hlavní je, že ji můžete cvičit v každém věku. Nejvhodnější je však začít s ní již po 30. roku života. Při obličejové józe zapojíte většinu obličejových svalů, a to jich na tváři máme více než 50! Pravidelné praktikování obličejové jógy má řadu výhod, těmi nejzásadnějšími je regenerace svalů, prokrvení a vyživení svalů a kůže, vypnutí pokožky, stimulaci přirozené tvorby kolagenu a elastinu, rozproudění lymfy v oblasti tváře a krku. Vyzkoušejte si 5 základních cviků, které vám pomohou obličej omladit.

1) Stoupněte si před zrcadlo a zkuste se usmát tak široce, jak jen dokážete, následně zatlačte konečky prstů do záhybů mezi nosem a rty. Zatněte svaly a snažte se s nimi tlačit proti prstům, abyste jim kladli odpor. Takto posilujete lícní svaly a váš obličej získá symetrii.

2)  Krk je spolu s šíjí považován za místo, na kterém se projevují první známky stárnutí. I s tím vám pomůže jednoduchý cvik. Přitiskněte špičku jazyka k patru. Následně se podívejte ke stropu, abyste bradu zvedla co nejvýše, pak se usmějte a polkněte. Tento cvik provádějte 30–60 sekund.

3) Potřebujete-li bojovat proti vráskám na čele, tak se nejprve co nejsilněji zamračte a snažte se obočí dostat nad oči a přiblížit k sobě. Následně udělejte opak – zvedněte obočí co nejvýše a široce otevřete oči. Tyto pohyby opakujte pětkrát. A věřte je to účinnější než většina krémů.

4) Abyste posílila oblast kolem rtů, zakloňte hlavu a pevně našpulte rty a tlačte je směrem dopředu. Vydržte 8–10 sekund a opakujte cvik pětkrát.

5) Pro posílení nejen v oblasti rtů, ale i tváří sevřete rty a následně se jemně usmějte. Pak vtáhněte tváře co nejvíce dovnitř. V této poloze vydržte 8–10 sekund, poté stažení uvolněte a cvik pětkrát zopakujte.

6) Vyplázněte jazyk. Zdá se vám to neslušné? Však ho nemusíte vyplazovat nikde na veřejnosti, ale doma, nejlépe před zrcadlem. Lehce zakloňte hlavu, pootevřete ústa a jazyk na sebe vyplázněte. Zpevníte kontury obličeje a zabojujete i s druhou bradou.

Zaměřte se na svůj postoj

Možná vás to překvapí, ale když hledáte řešení, jak se zbavit druhé brady, měla byste se postavit před zrcadlo a podívat se, jak stojíte a držíte tělo. Za špatným postojem mohou stát problémy s krční páteří, jejichž původ je často ve špatném postavení pánve. Je to i váš problém? Hlídejte si, jak stojíte a chodíte, případně začněte cvičit jógu a posilovat pánevní dno.

TIP: Jak se pěkně narovnat? Postavte se zády ke stěně a svoji krční páteř k ní co nejvíce přitiskněte. Hlavu a krk vytahujte nahoru, tím zdvihnete hrudník, stáhnete břicho a pěkně se narovnáte. Zkuste vnímat svoje tělo, zapamatujte si tento postoj, zautomatizujte ho a později ho zkuste i bez toho, abyste stála u zdi.

 S druhou  bradou můžete zatočit díky józe

I správné držení těla pomáhá eliminovat druhou bradu.


TIP: Víte, že po třicítce ztrácí tělo schopnost si tvořit kolagen samo? Neměla byste tak zapomínat na jeho pravidelnou suplementaci. Doplnit ho můžete i s Proteinovými koktejly Ketofit, který je vytvořen přímo pro potřeby ženského těla.

Pro zeštíhlení obličeje si hlídejte množství soli v jídelníčku

Nadměrné zadržování vody je problémem mnoha žen. Způsobuje nejen nafouklé břicho, ale také oteklý obličej. Kromě hormonálních změn, jako je například PMS, ho může způsobit i nevhodná strava, která obsahuje vysoký podíl soli. Ta totiž obsahuje sodík, který ve větším množství negativně ovlivňuje normální fungování organismu. Typickým příznakem, že má váš stravovací plán nadmíru soli jsou váčky pod očima nebo otoky. Abyste měli přehled, kolik soli denně sníte a dosáhli tak zeštíhlení tváře, zkuste si více vařit doma. Měli byste také omezit konzumaci vysoce průmyslově zpracovaných potravin, cukrovinek a slaných pochoutek, které často obsahují extrémní hodnoty soli.

Dopřejte si dostatek spánku

Všichni asi ví, že spánek je pro správnou regeneraci těla klíčový. Bez dostatečného spánku nemůže lidské tělo normálně fungovat. Dostatečná regenerace je prostě nutná, navíc spánek podporuje i hubnutí a má výrazný vliv i na váš vzhled. Čím jste starší, tím výraznější má spánkový deficit dopady a ty se projeví i na vašem obličeji. Nezapomínejte tedy, že spánek by měl trvat 7-8 hodin.

Dlouhodobý nedostatek spánku se projeví nejen na vaší mrzuté náladě a pocitu hladu, ale také zpomaluje metabolismus a přispívá k ukládání tuků. Negativně se projeví i na obličeji, který bude šedý, bez života, nateklý. Tak na to nezapomínejte a každý den se vyspěte dorůžova.

Chcete zázraky na počkání? Řešením je estetický zákrok

Nemáte trpělivost a raději byste viděla výsledky hned? Jediným řešením je estetický zákrok. Zeštíhlení operací není dnes už nic výjimečného, už nebudete muset řešit, jak zhubnout podbradek. Pokožka po zákroku může být i pevnější a hladší, zbavíte se přebytečného tuku. Bohužel ale ne nevhodných návyků, i po zákroku se budete muset snažit řídit výše zmíněnými radami, abyste se nevrátili zase na začátek.

TIP: Své tělo můžete efektivně detoxikovat s cílenou kúrou. Vyzkoušejte Keto Care od Ketofit a už brzy pocítíte rozdíl.

Nezapomínejte na správnou péči

Řada žen si k obličeji štíhlejšímu na pohled pomáhá i dekorativní kosmetikou. Pokud chcete, aby váš obličej působil štíhlejším dojmem používejte spíše matnou kosmetiku a zkuste i výrazné líčení očí. Zároveň však nezapomínejte, že se nesmíte zapomenout odlíčit. Pokožka následně trpí a otoky na sebe nenechají dlouho čekat.

Pokuste se celkově zhubnout

Navzdory zmíněným technikám spočívá nejpřirozenější cesta ke štíhlému obličeji v hubnutí celého těla. Pokud totiž budete shazovat tuk všude jinde, přirozeně se ho zbavíte i v obličeji. Jak zúžit obličej a získat postavu vašich snů? V dnešní době se toho dá dosáhnout bez jakéhokoliv hladovění nebo komplikovaných změn v jídelníčkuVše, co potřebujete, je ketonová dieta KetofitS ní se vyhnete počítání kalorií, nakupování podle striktních stravovacích plánů i hodinám úmorného cvičení v posilovně.

TIP: Aby byla vaše kůže po skončení diety krásně pružná a napnutá, je potřeba kromě kolagenu doplňovat i elastin, ten najdete například v doplňku stravy Elastifit od Ketofit.

 Od klasické proteinové diety se redukční plány Ketofit liší zejména v tom, že po nějakou dobu jíte pouze speciální jídla Ketofit a později k nim postupně přidáváte běžné potraviny. Vše je připraveno především s ohledem na potřeby ženského těla, takže se můžete spolehnout na to, že budete mít dostatečný přísun všech důležitých živin, a navíc si ještě i pochutnáte. Příprava jídel Ketofit nezabere více jak 2 až 5 minut.

Můžete si být jisti, že ketonová dieta funguje. S Ketofit už úspěšně zhublo více jak 70 000 klientek v ČR i SR, podívejte se na jejich příběhy.Jídla pro rychlé zhubnutí koupíte zde

 

 

Autor článku: Redakce Ketofit
Odborný tým se zaměřením na ryhlé hubnutí

Na hubnutí nebudete sami!

Přidejte se k nám, vzájemně se podporujeme, sdílíme recepty, výsledky a zkušenosti. Hubnutí je hned snadnější.

Přidat se do skupiny

Podpora / recepty / příběhy
Zeptejte se reálných uživatelek, jak jsou spokojené s KetoFit, jak se jim daří hubnout, kolik kilo zhubly.

Ketofit v médiích

Přesvědčete se o účinnosti našich produktů.

Hýčkejte se těmi nejlepšími jídly

Pravá česká chuť

Speciálně pro ženy

Extra účinek při hubnutí

Zlepšují pleť, vlasy a nehty

Proč hubnout s kvalitnejším KetoFit?