Ptejte se: +420 770 110 650


Káva a hubnutí – pomáhá, nebo škodí?

Nejen o samotném hubnutí, ale také o různých potravinách panuje mnoho mýtů. Jednou z takových potravin  je i velmi oblíbená káva. Bohužel, stále existuje mnoho lidí, kteří si myslí, že pravidelné pití kávy je pro organismus nezdravé. Naštěstí je tomu právě naopak. Odborníci na výživu se shodují, že umírněná konzumace kávy je nejen neškodná, ale dokonce prospěšná i při dietě. Jak je to možné? Přiblížíme vám, jaké výhody přináší pití kávy a zároveň vysvětlíme, proč kávu nevynechat ani při hubnutí.

Je káva při hubnutí prospěšná?

Co to je káva?

Pod pojmem káva se vám nejspíš jako první vybaví teplá a příjemně voňavá tekutina. Víte však, z čeho je tento nápoj vlastně připraven? Jedná se o semena plodů keře, nebo menšího stromu, který se jmenuje kávovník. Ten se nejvíce pěstuje v Brazílii, Kolumbii, nebo také Indonésii. Běžný konzument kávy se pravděpodobně setká pouze s dvěma druhy kávy. A tím je káva připravená ze zrn arabiky, nebo robusty. Aby semena získala svoji typickou hnědou, až černou barvu a práškovitou konzistenci, procházejí pražením a následně mletím. Rozemletý prášek je pak hlavní a zároveň jedinou ingrediencí pro přípravu tradiční černé kávy.

Černá, nebo zelená káva?

Káva může být ale i zelená. V dnešní době ji nabízí mnoho supermarketů, jako alternativu ke klasické kávě. O co se jedná? Jde o kávová zrna, které neprošly pražením. Takto vyrobená káva má chuťově blíže například k zelenému čaji. Je vhodnou alternativou pro ty, kterým běžná káva nechutná, ale na druhou stranu chtějí mít alternativu k popíjení čajů. Dalším rozdílem je obsah kofeinu, který je u zelené kávy vyšší. Proto nejen černá, ale také zelená káva a hubnutí se k sobě skvěle hodí. 


TIP: Blíží se vám dny strávené na horách, nebo u moře s neustálým přísunem jídla a vy se už teď děsíte kil navíc, které si z dovolené přivezete? Nepanikařte, prozradíme vám 7 tipů, jak nepřibrat na dovolené.


 
Jak se káva pěstujePěstování kávy

Je káva zdravá, nebo není?

Možná jste už i vy někde slyšeli, že káva s mlékem je pro zdraví velmi škodlivá, nebo že pití kávy při dietě není vhodné. Tyto mýty jsou naštěstí už dávno vyvrácené. Káva totiž obsahuje mnoho prospěšných látek jako jsou například vitamíny typu B, hořčík, draslík, nebo kofein. A kromě toho také podporuje mnoho metabolických procesů v těle. S jakými konkrétní pozitivními účinky kávy se můžete setkat?

  • pití kávy snižuje riziko vzniku diabetu 2. stupně a Alzheimerovy choroby
  • káva působí jako spalovač, krátkodobě zrychluje a aktivuje metabolismus
  • kofein obsažení v kávě pomáhá stimulovat mozek a podporuje jeho funkci
  • šálek kávy zlepšuje sportovní výkon, proto kávu při sportování rozhodně nevynechejte
  • kávu můžete pít i při hubnutí, protože pomáhá potlačit chuť k jídlu
  • konzumace kávy zlepšuje náladu díky dopaminu, jehož hladina se po vypití v organismu zvyšuje

Není kafe jako kafe aneb kolik kalorií má káva?

Káva je při hubnutí skvělým pomocníkem, protože vám kromě výše uvedených benefitů také dodá novou energii a takzvaně vás nakopne. Je nutné si však uvědomit, že se bavíme o černé kávě bez cukru a mléka. Ta má totiž velice nízkou kalorickou hodnotu. Konkrétně na hrnek o objemu kolem 200 ml přibližně 2 kalorie. Pokud si do ní však přidáte cukr, mléko, šlehačku, nebo slazené sirupy, vytvoříte si doslova kalorickou bombu, která do diety rozhodně nepatří. Takové karamelové macchiato má průměrnou kalorickou hodnotu kolem 300 kalorií. A to už se blíží kalorickým hodnotám svačiny, nebo lehkého obědu.


TIP: Chcete zhubnout pomocí ketodiety, ale nevíte, jaká jídla si objednat? Využijte výhodných balíčků keto diety, které jsou už předem sestavené a nachystané k odeslání. Stačí si jen vybrat ten správný pro vás.


Ideální káva pro hubnutí - bez cukru a šlehačkyIdeální káva při hubnutí - bez cukru a bez šlehačky 

Kdy kávu pít a jaké je její optimální množství?

Je vaším plánem teď nahradit pravidelné pití vody za kávu? Tak to pozor. Účinky kofeinu a dalších látek obsažených v kávě jsou sice pro organismus pozitivní, ale nic se nemá přehánět. Všeobecně je považováno za bezproblémové vypít 1 až 3 šálky černé kávy denně. Pokud by se vám podařilo tento počet výrazně překročit, koledujete si o podráždění žaludku, nespavost, nebo zvýšení krevního tlaku. Také není úplně jedno, v které denní době kávu vypijete. Kdy si dopřát hrnek kávy, aby byl její účinek co nejvyšší?

  • asi 30 minut před fyzickou aktivitou pro podporu výdrže a energie
  • během dne mezi jídly, protože káva na lačno, nebo hned po jídle může podráždit, nebo zpomalit trávení
  • maximálně 6 hodin před spánkem, protože káva a kofein stimuluje organismus

Kofein a hubnutí

I přes to, že káva má na hubnutí pozitivní účinky, není všemocná. Rozhodně to není tak, že stačí pouze pít kávu a kila půjdou sama dolů. Pokud se rozhodnete zhubnout, je důležité změnit celý váš dosavadní životní styl. Kromě pravidelného pohybu si zvolte správný stravovací plán a vyhněte se dietám, u kterých budete hladovět. Proteinové diety, jako je ketodieta jsou skvělé v tom, že jsou nejen chutné, ale hlavně dostatečně zasytí. Proto nemusíte mít strach, že vás bude s keto jídly od KetoFit® trápit nepříjemné kručení v břiše.

Proteinový Espresso koktejl na hubnutíProteinový espresso koktejl KetoFit na hubnutí

Dezert ke kávě? S KetoFit si ho můžete dovolit

Při ketodietě můžete pít kávu bez problému. Jen opět připomínáme, že jde o její variantu bez cukru, nebo jiných ochucovadel. Máte problém s tím, že si neumíte kávu bez šlehačky představit? Máme pro vás dobrou zprávu. Skvělou variantou, co pít místo slazené kávy, je KetoFit® espresso proteinový koktejl, který nejen uspokojí vaše chuťové buňky toužící po kávě s pořádnou porcí smetany, ale také pomůže zahnat malý hlad. A to díky vysokému podílu bílkovin. Navíc s tímto speciálním koktejlem se zbavíte nežádoucích kilogramů.

Nedokážete pít kávu bez dezertu?
Stejné je to i se sladkostmi ke kávě. Pokud si nedokážete odepřít k šálku teplé kávy něco sladkého, nevadí. Dopřejte si proteinové dezerty jako jsou palačinky, croissanty, nebo třeba čokoláda, po kterých rozhodně nepřiberete. 

Dezert na hubnutí bez cukrůNízkosacharidový cheesecake

A pokud rádi vaříte, vyzkoušejte opravdu podařené dezerty ke kávě podle keto receptů pro štíhlou postavu.

 

 

 

49 hodnocení
5

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den