Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Kdy jíst proteinové tyčinky?

S různými výživovými vychytávkami se doslova roztrhl pytel. Narazíte na ně nejen v supermarketu, nebo ve specializovaných prodejnách se zdravou výživou, ale také třeba v drogerii. Existuje však jeden

V článku se dozvíte:

S různými výživovými vychytávkami se doslova roztrhl pytel. Narazíte na ně nejen v supermarketu, nebo ve specializovaných prodejnách se zdravou výživou, ale také třeba v drogerii. Existuje však jeden, který byste si neměli nechat ujít. Možná jste už o něm slyšeli, nebo dokonce jste už nějaký vyzkoušeli. Ale vlastně nevíte, proč jsou fitness trenéry a dietáři tak vychvalované.

O čem je řeč? O proteinových tyčinkách. Malých a chutných svačinkách, které jsou plné prospěšných bílkovin. Jsou skvělé nejen pro kulturisty, ale také pro ty, kteří chtějí zhubnout přebytečná kila dolů. Chcete vědět proč? Ukážeme vám, k čemu jsou proteinové tyčinky dobré, kdy je jíst a proč je můžete zařadit i do vaší diety.

Proteinové tyčinky aneb bílkoviny v kapse

Základem kvalitních a nejlepších proteinových tyčinek na trhu je vysoký obsah bílkovin. Proč právě jich? Protože tato živina představuje nenahraditelnou složku ve výživě člověka. Bílkoviny, které můžete znát i pod pojmem proteiny, jsou nejen důležitou součástí svalů ve vašem těle, ale také například přispívají k pevné imunitě. Jejich funkce je v těle nepostradatelná, a proto byste měli dbát na jejich dostatečný denní příjem. A to i v případě toho, že nejste kulturista, nebo profesionální sportovec. 

Jak pomáhají proteinové tyčinky při hubnutí?

Hlavní rozdíl mezi obyčejnou tyčinkou a proteinovou je ve složení. Klasické cukrovinky často obsahují nadměrné množství cukru a velmi málo prospěšných látek. Takže při jejich konzumaci dodáváte tělu plno kalorií s opravdu nízkou výživovou hodnotou a k tomu všemu budete mít už po posledním kousku opět hlad. A nečeká vás nic jiného, než přibírání na váze.

Proteinové tyčinky vhodné při keto dietě


Na rozdíl od běžných tyčinek, je proteinová tyčinka pro tělo z hlediska výživy daleko více zajímavější. Proteinové tyčinky obsahují totiž velké množství bílkovin a velmi málo cukru. Ale to není jejich jediná výhoda. Jaké jsou hlavní benefity proteinových tyčinek nejen při hubnutí a proč je můžete bez problému zařadit do diety?

To nejlepší z proteinové tyčinky:

 • je sytá, proto zažene hlad na dostatečně dlouho dobu
 • hodí se do každé diety, jak pro sportovce, tak pro redukční dietu
 • skvělá náhrada za běžné cukrovinky, když vás honí chuť na sladké
 • vysoký obsah bílkovin pomáhá k budování svalové hmoty
 • minimum sacharidů a cukrů neohrozí vaši váhu
 • malé a kompaktní balení, které můžete vzít všude s sebou
Proteinové tyčinky při hubnutí

Ale pozor, není tyčinka, jako tyčinka

Nabídka proteinových jídel je v dnešní době opravdu pestrá a mnoho výrobců potravin začalo obohacovat svoje výrobky o bílkoviny. Proto stejně tak, jako u proteinu na hubnutí v sypké formě, je důležité se při nákupu proteinových tyčinek na hubnutí zaměřit na složení. Kvalitní proteinová tyčinka by měla obsahovat nejen vysoký podíl bílkovin, ale také vyvážené množství dalších důležitých makroživin. Naopak potravinové náhražky a škodlivé látky nemají v tyčince co dělat.


TIP: Chcete vědět, jestli máte optimální váhu, nebo se už blížíte nadváze? Rychlá a jednoduchá BMI kalkulačka vám prozradí, jak na tom jste.


Jak ji poznám?

Jak jednoduše poznáte, že tyčinka, kterou držíte v ruce je vhodná pro vaši dietu, že je to opravdová proteinová tyčinka? Existuje jedna jednoduchá pomůcka, která vám při výběru proteinové tyčinky na hubnutí pomůže. Kvalitní tyčinka má ve složení přes 35 % bílkovin a obsahuje maximálně 7 g sacharidů. Při výběru proteinové tyčinky se také zaměřte na zdroj bílkoviny. Ten by měl být ve formě kvalitního proteinu na hubnutí, jako je například protein ze syrovátky.

Tyčinky ze supermarketů?

Na ty si dávejte obzvláště pozor. Velmi často totiž obsahují malé množství bílkovin 10-20 %, hlavní problém ale představuje extrémně vysoký obsah sacharidů a cukrů. Často narazíte na známé proteinové tyčinky, které mají až 40 % sacharidů a přes 20 % cukrů. Takové tyčinky jsou naprosto nevhodné pro ketózu, jsou nevhodné i jako náhrada sladkého. (obsahují velké množství sacharidů a cukrů, protože se jedná o levnou surovinu)

Doporučujeme pečlivě sledovat nutriční hodnoty na obalu tyčinky při jejím výběru v obchodě.

Low carb tyčinky s nadstandardní obsahem bílkovin (téměř 50 %) a extrémně nízkým obsahem sacharidů (3,8 g)

Nechce se vám složitě hledat na internetu složení tyčinek a zároveň nemáte čas stát u regálu se zdravou výživou? Zkuste Extra low carb tyčinky od KetoFit®. Jejich výhodu je, že mají extrémně nízký obsah sacharidů a nadstandardně vysoký podíl kvalitního proteinu, téměř 50 %. Navíc obsahují vlákninu, která je důležitá pro trávení. Tyto tyčinky jsou chuťově vyladěné k dokonalosti a uspokojí jak vaše chuťové pohárky, tak vaši touhu po jídle. Low carb tyčinky KetoFit® se vyrábí v několika různých příchutích. Kterou vyzkoušíte jako první? Proteinovou tyčinku kokos s čokoládou, nebo tu s příchutí cappuccina?

Proteinové tyčinky KetoFit


Proteinové tyčinky s nejméně sacharidy


KetoFit proteinové tyčinky ovocné navíc obsahují VITAMÍN C a ČEKANKU
. Citronové se zároveň pyšní nejnižžším obsahem sacharidů a to 3,8 g v tyčince.

Citronová keto tyčinka s nejméně sacharidy
Jahodová keto tyčinka s nejméně sacharidy

Protein na noc, nebo na hubnutí: kdy jíst proteinové tyčinky?

Bílkoviny je důležité dodávat tělu po celý den. Proto není dávkování proteinu omezeno určitou hodinou, ale spíše tím, jaké jsou vaše dietní, nebo fitness cíle. Ti, kteří chtějí zlepšit svůj výkon, nebo budovat svalovou hmotu, by měli příjem proteinu zařadit do časového okna okolo tréninku. Pokud je vaším cílem kvalitní regenerace svalů můžete tělu dodat protein před spaním ve formě proteinového nápoje. Záleží tedy na tom, co od vaší diety očekáváte. Existují však běžné situace, kdy si klidně můžete proteinovou tyčinku dát. Jaké to jsou? 

 • když máte chuť na něco sladkého během dne
 • kdykoliv, když jste na cestách, nebo nestíháte jíst
 • před cvičením, jako zdroj energie pro lepší výkon
 • pro dostatečnou regeneraci svalů po cvičení
 • při keto dietě (maximální bsah sachariů do 7g)
Dejte si proteinovou tyčinku jako svačinku v práci, když nestíháte

I přes to, že jsou proteinové tyčinky výživově pro tělo velmi přínosné, jejich dávkování by mělo být umírněné. Všeobecně je doporučeno konzumovat 1 tyčinku denně. Nutno dodat, že opět záleží na jejím složení, na vašem jídelníčku a pohybových aktivitách. Sportovci na tom budou jinak, než někdo, kdo chce zhubnout jen pár kilo. 


TIP: Nevěříte, že ketonová dieta KetoFit® funguje? Přesvědčte se sami úžasnými zkušenostmi s proteinovou dietou. Přečtěte si recenze a příběh Zuzky, která celý život bojovala s nadváhou.


Hubnutí nemusí být dřina

Pokud jste se už někdy snažili zhubnout, určitě jste se setkali s dietami, které vás omezovaly v jídle a měli jste při nich hlad. Často po skončení takových diet se pak objevil jojo efekt a vám zbyly jen oči pro pláč. Při redukci váhy je důležité zaměřit se na dostatečný příjem bílkovin a minimum sacharidů v jídlech. Proteinové, diety jako je KetoFit® jsou skvělé v tom, že obsahují mnoho proteinových jídel, která jsou snadná na přípravu. Je ověřené, že po těchto jídlech opravdu velmi rychle zhubnete a to také díky nejnižšímu obsahu sacharidů. Stačí si vybrat vhodný redukční plán, který má předem připravený seznam proteinových jídel a kila půjdou dolů. 

Proměna s keto jídly KetoFit

 

Proteinová tyčinka je svačinka, která vás nezklame

Proteinová tyčinka je skvělou volbou při malém hladu, kterou můžete pohodlně sbalit na cesty, nebo si ji přibalit do tašky před dlouhou schůzkou v kanceláři. Efektivně doplní energii, zažene chuť na sladké a přitom nijak neohrozí vaši dietu. Mějte však na paměti, že ani ten nejlepší protein na hubnutí není kouzelný a neodvede veškerou práci za vás. Abyste dosáhli vašich hubnoucích, nebo sportovních cílů, je důležité se zaměřit na pravidelný a vyvážený jídelníček, který dodá tělu veškeré živiny pro jeho bezproblémové fungování.

Proteinové tyčinky
s nejméně sacharidy