Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

20 tipů, jak zhubnout do plavek

Cítíte se trochu nejistě při představě, že už za pár týdnů vystavíte svoje křivky v plavkách u vody? Na vyladění postavy už moc času nezbývá, takže se vám třeba budou hodit naše ověřené tipy na rychl

V článku se dozvíte:

Cítíte se trochu nejistě při představě, že už za pár týdnů vystavíte svoje křivky v plavkách u vody? Na vyladění postavy už moc času nezbývá, takže se vám třeba budou hodit naše ověřené tipy na rychlé hubnutí do plavek. Jak rychle a efektivně zhubnout? Přinášíme vám 20 tipů, které vám pomůžou snížit číslo na vaší váze.

1. Udržte si motivaci

Zásadním pravidlem pro efektivní hubnutí je vydržet alespoň měsíc a neztratit motivaci po prvním týdnu režimu. Najděte něco, čím si budete stále připomínat váš cíl a vizi. Třeba fotku modelky, která má pro vás ideální postavu a tu si vyvěste na ledničku. Nebo si ji nastavte jako pozadí v mobilu. Myslete co nejčastěji na to, jak skvěle se budete cítit, až shodíte svoje.

2. Zbavte se starých konceptů

Nebojte se dělat změny a experimentovat! Zkuste zahodit zažité představy o tom, jak zhubnout do plavek. Je tu plno nových trendů a poznatků z oblasti zdravého životního stylu a hubnutí, které stojí za to vyzkoušet. Místo počítání kalorií zkuste ketodietu, místo stereotypního běhání a kardia možná zvládnete efektivnější HIIT cvičení.

3. Jídelníčku dejte přednost

Jídelníček má největší podíl na vaší postavě a kondici. Můžete cvičit, jak chcete, ale nevhodná strava vám stejně nedovolí opravdu zhubnout a ukázat vyrýsované svaly. A naopak – dá se efektivně hubnout i bez cvičení, když víte, jak správný jídelníček na hubnutí vypadá. Proto bude nejvíce našich tipů, jak účinně zhubnout, právě z oblasti výživy. Nicméně k pohybu se také dostaneme.4. Prospěje vám detoxikace

Málokdo má tak zdravý životní styl a stravování, aby občas nepotřeboval detox. Odpadní látky v těle zadržují vodu, zatěžují játra a zhoršují stav vaší pokožky. Zkuste jednodenní půst o vodě a bylinném čaji, nebo si dejte pár dní na zeleninových a ovocných šťávách. Skvěle funguje i pravidelná návštěva sauny. Zlepšíte tím váš metabolismus, což se při hubnutí bude hodit 

5. Zakažte si cukr

Řepný i třtinový cukr je asi největší nepřítel hubnutí. Cukry se dnes skrývají ve většině průmyslově vyráběných potravin a nápojů. Hledejte ingredience jménem glukózový, nebo glukózo-fruktózový sirup. Rafinované cukry zbytečně zatěžují trávicí orgány a dodávají spoustu rychlé energie, která se ochotně ukládá do tukových zásob. Když potřebujete energii na cvičení, sáhněte raději po ovoci.

6. Snižte příjem sacharidů

U cukrů to nekončí. Nízkosacharidová dieta je v poslední době mimořádně oblíbenou cestou, jak nejrychleji zhubnout a dostat se do formy. Sacharidy jsou pro většinu z nás vhodné jen v omezené míře a opravdový užitek z nich mají pouze aktivní a profesionální sportovci. Všem ostatním slouží hlavně jako spolehlivý zdroj k tvorbě tukových zásob.

jak zhubnout do plavek

7. Vyhněte se slazeným nápojům

Zapomeňte na colu, limonády, radlery i ledovou kávu. Veškeré nápoje s cukrem nelze považovat za funkční součást pitného režimu, protože při zpracování cukru z těla voda odchází. A navíc získáte plno prázdných kalorií a přetížený metabolismus. Jako plnohodnotný zdroj tekutin zvolte čistou vodu, minerálky a neslazené bylinkové čaje.

8. Zaměřte se na proteiny

Proteiny (a zdravé tuky) představují nejlepší živiny, pokud jde o rychlé hubnutí. Je to možná v rozporu se zažitými koncepty, ale nové zkušenosti mluví jasně. Na rozdíl od sacharidů jsou proteiny nezbytné pro tvorbu a regeneraci většiny tkání, tvorbu hormonů i krvinek. Kromě toho vás jídlo s převahou bílkovin zasytí na delší dobu. Kvalitní bílkoviny dodají proteinové nápoje.

{control textbox-vepe}

9. Vyzkoušejte proteinové potraviny

Omezit sacharidy ve prospěch proteinů pro nejrychlejší hubnutí vyžaduje trochu snahy v kuchyni a studování potravin. Ale můžete si to elegantně ulehčit – pořiďte si některé z hotových proteinových potravin a obohaťte jimi váš jídelníček. Skvělý je třeba proteinový chleba, nebo proteinová kaše ke snídaní. Jako přílohu zkuste proteinové těstoviny a svačinu vyřešte proteinovým koktejlem.

jak zhubnout do plavek

10.Dejte si ketodietu

Ketonovou dietu nemůžeme v seznamu zapomenout. V poslední době patří rozhodně mezi nejvíce rozšířené metody, jak zhubnout břicho i boky. Ketodieta využívá k hubnutí tzv. ketózy. To je stav, kdy tělo aktivně spaluje tuky, když velmi striktně omezíme veškeré sacharidy. Výhodou ketodiety je, že se nemusíte trápit hladem, počítat kalorie ani intenzivně cvičit. Navíc ji můžete snadno absolvovat díky hotovým balíčkům a speciálním pokrmům pro ketodietu.

11. Dopřejte si listovou zeleninu

Saláty, rukola, špenát, nebo polníček – listová zelenina má vysoké koncentrace prospěšných látek i spoustu vlákniny, která pomáhá zasytit. Přitom obsahuje minimum kalorií. Užívejte si saláty s hromadou listů, doplněné kvalitním sýrem, grilovaným masem, praženými semínky a olivovým olejem. Pro letní sezónu jsou jako stvořené!

12. Využijte každou minutu k pohybu

Pro někoho je skoro nemožné vyhradit si čas na klasické cvičení, nebo běhání. Jděte na to chytře a využijte každou chvilku – všechno se počítá. Jak efektivně zhubnout pár centimetrů v pase běžnými činnostmi? Můžete dělat dřepy při čištění zubů, chodit jen po schodech, nebo jezdit do práce na kole. I při sezení v autě, nebo tramvaji se dá pracovat s hýžďovými svaly a zatínat pánevní dno. Více tipů na neobvyklé cvičení najdete třeba na YouTube.13. Dělejte, co vás baví

Najděte si takový sport, který vás bude bavit. Pokud se do cvičení musíte nutit, dlouho vám to nevydrží. I obyčejná svižná chůze v přírodě je dobrý způsob, jak zhubnout stehna a zadek. Ještě lepší bude plavání, jízda na kole, nebo kolečkových bruslích. Určitě to bude zábavnější, než se zavřít do fitka, nebo doma prohánět rotoped.

14. Pozor na alkohol

Alkohol přidává spoustu kalorií a ubírá dlouhodobě energii. Hubnutí do plavek je proto ideální čas pro suchý měsíc. Po cvičení si ale klidně dopřejte malou desítku, nebo si dejte sklenku vašeho oblíbeného (suchého!) vína po večeři, tím nic nepokazíte.

15. Zkuste HIIT

Tahle magická zkratka znamená High Intensity Interval Training, tedy cvičení rozdělené do krátkých, zato velmi intenzivních sekvencí. HIIT je skvělá alternativa monotónního kardio cvičení a ukazuje se, že je jako stvořený pro hubnutí na léto. Oproti dlouhému cvičení v nízké tepové frekvenci (kardio) vám HIIT nezabere tolik času. Bude to prostě zábavná metoda, jak zhubnout boky a celkově se dostat do formy.

jak zhubnout do plavek

16. Spánek a odpočinek

Spánek a relaxace je zásadní pro správné fungování metabolismu a pro někoho je dokonce nedostatek spánku jednou z příčin nadváhy. Pokud je vaším cílem efektivně zhubnout, zkuste si nastavit dobrou spánkovou hygienu – choďte spát před půlnocí, jezte naposledy minimálně 2 hodiny před spaním a ve stejné době už nekoukejte do zářícího displeje mobilu, ani počítače.

17. Nevymlouvejte se

Vzpomeňte si na tip č. 1 o motivaci. Když vám bude hlava našeptávat, že se vám zrovna nechce cvičit, nebo si dát zdravou večeři (a dobře víme, že se to bude dít pravidelně), myslete na svůj cíl a záměr. Když svůj nový režim chvíli vydržíte, zvyknete si a nakonec si to budete i užívat.

18. Mlsat se dá zdravě

Dejte si pozor, aby vaše choutky na sladké nezhatily celé snažení. Mlsat můžete chytře a dietně – vyberte si pochoutky bez cukru a sacharidů. I tady můžete sáhnout do sortimentu proteinové diety, která nabízí třeba palačinky, proteinové čoko tyčinky, nebo dokonce panna cottu a vysoce kvalitní nízkosacharidové džemy plné ovoce.

jak zhubnout do plavek

19. Nainstalujte si chytrou aplikaci

Moderní technologie vám pomohou vyřešit, jak rychle zhubnout bez velkých výdajů za osobního trenéra. Máte na dosah celou řadu aplikací do mobilu, které jsou zaměřené na cvičení a hubnutí. Umí vám doporučit sestavu cviků, měřit čas i kalorie, nebo zaznamenávat váš postup a zlepšení. Získáte navíc dalšího hlídače, který vám pomůže soustředit se na váš plán. Data pak můžete sdílet s ostatními a nechat se trochu vyhecovat.

Tip: gramáž jednotlivých potravin neodhadujte - rozhodně ne ze začátku. Pomocí kuchyňské váhy jednotlivé potraviny zvažte. Teprve až jejich gramáž dostanete do oka, můžete se spolehnout na svůj odhad.

20. Oslavujte vaše pokroky

Někdy se bude zdát, že se nic nemění, a to vám sebere vítr z plachet. Zaměřte se proto i na dílčí úspěchy na cestě – může to být každý centimetr v pase, nebo čtvrt kila dole při ranním vážení. Když dáte svým úspěchům pozornost, dovolíte si radovat se z nich a pochlubit se ostatním, dodá vám to další motivaci a chuť na sobě pracovat.

Držíme vám palce!

Přečtěte si náš další článek, například jak rychle zhubnout stehna