Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Co dělat, když nehubnu a dieta nezabírá

Konečně jste se rozhodli, že se přestanete vymlouvat a s vaší váhou něco uděláte. Začali jste se pravidelně hýbat a vylepšili jste váš jídelníček. Jenže ani po pár týdnech se nic neděje. Nejen, že ki

V článku se dozvíte:

Konečně jste se rozhodli, že se přestanete vymlouvat a s vaší váhou něco uděláte. Začali jste se pravidelně hýbat a vylepšili jste váš jídelníček. Jenže ani po pár týdnech se nic neděje. Nejen, že kila nejdou dolů, ale dokonce ještě přibývají. Jak je možné, že i přes všechno vaše snažení nemůžete zhubnout ani o kilo? Možná se dopouštíte některé chyby při hubnutí. Přiblížíme vám ty nejčastější z nich a zároveň vysvětlíme, proč kvůli nim kila neubývají.

Nedaří se vám zhubnout? Pozor na těchto 7 chyb při hubnutí

Jak asi sami tušíte, neexistuje jeden tajný recept na to, jak rychle zhubnout. Pokud se budete zajímat o to, jak zhubnout efektivně, rozhodně narazíte na mnoho tipů na hubnutí. A to nejen na internetu, ale také v odborných knihách, nebo časopisech. Jejich účinnost je však ovlivněna mnoha faktory a každý z nich může mít rozdílný efekt na konkrétního člověka. Není však nic horšího a především demotivujícího, než situace, kdy se snažíte hubnout, ale nejde to. Na vině může být některá chyba při dietě, která může způsobit pořádné problémy s hubnutím. Které jsou ty nejčastější?

1. Příliš řešíte kila a zapomínáte na centimetry

Typickou chybou každého, kdo začne jíst zdravě, je každodenní vážení se na osobní váze. Jenže hodnota, kterou ukazuje ručička váhy není hlavním ukazatelem, jestli opravdu hubnete. Cílem každého formování postavy je úbytek tělesného tuku a získání svalů. A právě při zařazení fyzické aktivity se může stát, že hubnete tukové polštářky a zároveň nabíráte svaly. Logicky tedy můžete cvičit a zároveň přibírat na váze. Jak z toho ven?

  • važte se jen jednou týdně, nebo nejlépe jednou za 14 dní
  • místo váhy se raději pravidelně přeměřujte krejčovským metrem, míry (prsa, pas, boky) jsou přesnějším ukazatelem vašeho hubnutí
  • pořiďte si domácí chytrou váhu, která vám detailně vyhodnotí poměr tuků a svalů v těle
  • choďte na pravidelnou tělesnou diagnostiku, kterou vám na speciální stroji (InBody) změří někteří výživoví poradci nebo trenéři ve fitness centrech
     

TIP: Pracujete v kanceláři za počítačem a bojíte se nadváhy, která hrozí z malého pohybu během dne? Ukážeme vám 13 tipů, jak nepřibrat při sedavém zaměstnání.


Co dělat, když nehubnu

2. Při cvičení neřešíte rozsah tepové frekvence a jedete na maximum

Zařadili jste do vašeho denního režimu pohyb? To je skvělé, ale přemýšleli jste nad jeho intenzitou? Příliš vysoká intenzita cvičení, při které se vyšplhá váš tep na maximum třeba při rychlém běhu může způsobit to, že místo tuků organismus spaluje jen cukry. Takové cvičení je skvělé pro získání fyzičky, ale s přebytečnými kily vám nepomůže. Zkuste si při sportu hlídat tepovou frekvenci, která by neměla překročit 60 až 70 % vašeho maxima.
 


TIP: Sportujete rádi, ale po každé fyzické aktivitě vás trápí hlad? Poradíme vám, co byste měli jíst po cvičení, aby organismus dostal všechny potřebné živiny.


3. Jíte takzvané zdravé potraviny, které ale zdravé ve skutečnosti nejsou

Trend zdravého stravování se těší velké oblibě. A to často využívají výrobci potravin, kteří se snaží zákazníkům prodat fit potraviny. Ty ale ve skutečnosti vlastně zdravé vůbec nejsou. Typickým příkladem jsou light potraviny, které mají sice malý obsah tuku, ale na druhou stranu přemíru cukru. Proto si při nákupu vždy čtěte etikety výrobků a porovnejte si poměr živin.

4. Dopřáváte si pravidelně alkohol

Chcete zhubnout, ale nedokážete si odpustit večerní deci vína? Bohužel, i jedna sklenička alkoholu denně může způsobit problém s hubnutím. Alkohol sám o sobě má totiž mnoho prázdných kalorií, které navíc nepřináší organismu žádné živiny. Dalším problémem je to, že alkohol vyvolává velké chutě na jídlo. Ruku na srdce, kdo má takovou vůli, že si nedá něco dobrého k vínu, nebo pivu? Zkuste omezit alkohol a pochutiny.

Vynechejte alkohol

5. Dodržujete dietu jen během týdne a víkend neřešíte

Další obrovskou chybou při hubnutí je nastavení režimu. Mnoho lidí si myslí, že stačí dodržovat redukční a hubnoucí plán jen od pondělí do pátku a o víkendu se to vlastně nepočítá. Ale věděli jste, že i jeden den nekontrolovatelného přejídání může výrazně narušit proces hubnutí? Jak z toho ven? Nastavte si takový režim, který vám bude vyhovovat a nebudete mít problém ho dodržovat celých 7 dní v týdnu. Tip na účinný redukční plán.

Dodržujte dietu i o víkendu

6. Dali jste si nereálný hubnoucí cíl

Zhubnu 20 kg za měsíc. To je jeden z absolutně nereálných cílů. Tedy, možná by reálný byl, ale rozhodně by se takové drastické hubnutí podepsalo na vašem zdraví. Než se rozhodnete jíst zdravě a hubnout, stanovte si reálně dosažitelné cíle. Ideální a zdravé hubnutí je kolem 0,5 kg za týden. Tedy za měsíc zhruba 2 až 3 kg. Při dietě nesmíte hladovět. Pokud nevíte co jíst, zkuste oblíbená keto jídla od KetoFit®, které skvěle zasytí.

7. Očekáváte výsledky téměř okamžitě

Poctivě dodržujete všechny tipy na hubnutí a myslíte si, že vaši ideální váhu uvidíte téměř okamžitě. Bohužel, tak to nefunguje. Velmi častou chybou při hubnutí je myslet si, že kila půjdou dolů jako mávnutím proutku. Hubnutí je složitý a především dlouhý proces. Proto se obrňte trpělivostí a nepolevujte ve vaší motivaci. Musíte vydržet delší čas, aby se výsledky mohly dostavit.

V posledních letech se ale velmi rychle rozšířila dieta, která boří začité hubnoucí standardy, čtěte dál.

Pokud chcete co nejrychleji zhubnout, vsaďte na ověřenou keto dietu

Chybování je lidské a možná jste si právě uvědomili některou chybu, kterou děláte během vašem hubnoucím režimu. Nyní už možná tušíte, proč nejdou kila dolů tak rychle, jak byste si přáli. Zaměřte se tedy na uvedených 7 bodů a těště se, že kila půjdou dolů. Pokud ale chcete opravdu rychle zhubnout, vsaďte na keto dietu KetoFit, je nejrychlejší a ověřená (recenze keto diet 98 % Heuréka).

Keto dieta KetoFit funguje

 

Jak je možné, že keto dieta je účinnější než běžná hubnutí?
Tajemství úspěchu je skryto v procesu zvaném 
ketóza. Všechny pokrmy KetoFit totiž obsahují velmi nízký obsah cukrů, proto tělo brzy po přechodu na tento způsob stravování začne jako zdroj energie využívat tuky z potravy a také z tukových zásob organismu, čímž se nastartuje kýžené hubnutí. 

Kromě rychlého hubnutí si navíc pochutnáte na řadě skvělých jídel, jejichž příprava nevyžaduje téměř žádnou námahu. 


V rámci keto diety si tak můžete pochutnat například na:  

✅ Proteinových polévkách v různých chutných variacích,

✅ proteinových těstovinách, omáčkách

✅ proteinovém pečivu, pizze

✅ proteinových kaších, tyčinkách

✅ palačinkách, džemech a dalších sladkostech.
 

Keto jídla KetoFit

 

Neztrácejte čas a pusťte se do rychlého hubnutí