Do pátku: SLEVA 25 % na VŠECHNY nezlevněné POLÉVKY pro rychlé hubnutí. Zadejte kód FastFit. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Co s únavou při ketodietě?

Proces hubnutí s sebou přináší mnoho radostí spojené s váhovým úbytkem. Věděli jste ale, že při shazování kil vás můžou potkat i negativní projevy diety? Radikální změna ve vašem životě vám zajistí n

Proces hubnutí s sebou přináší mnoho radostí spojené s váhovým úbytkem. Věděli jste ale, že při shazování kil vás můžou potkat i negativní projevy diety? Radikální změna ve vašem životě vám zajistí nejen vysněná kila dolů a úbytek centimetrů v pase, ale také dokáže váš organismus pořádně potrápit.

Jedním z velmi častých
problémů při hubnutí je únava, nebo pocit vyčerpání. Přiblížíme vám, proč se můžete při shazování kil cítit bez energie a zároveň poradíme, jak snížit únavu při ketodietě.

Rychlé a radikální změny tělu neprospívají

Pokud jste se už někdy snažili zhubnout, tak asi dobře víte, že formování postavy je neodmyslitelně spjaté se změnou jídelníčku a celkového životního stylu. U většiny lidí jde v podstatě obrat o 360 stupňů. Vylepší stravování, nebo přidají do svého dne více pohybu. I přesto, že tyto změny jsou krokem k lepšímu já, mohou organismus takzvaně rozhodit. Tělo bylo zvyklé na pravidelnou dávku velkého počtu kalorií, a proto radikální dieta a přemíra pohybu mohou způsobit v organismu šok, který je důsledkem nedostatku času pro jeho adaptaci na nový režim.{control textbox-vepe}.

Proč se může dostavit únava při hubnutí?

Proto je velkou chybou chtít hned na začátku hubnutí okamžité výsledky a nasadit na to všechny dostupné metody. Kombinace drastického snížení kalorií a nadměrného počtu minut strávených v posilovně tělo extrémně vyčerpá. To pak bude postrádat energii a nebude schopné zajistit základní životní funkce. Kila možná půjdou dolů, ale vy se nebudete cítit dobře. Dlouhodobá únava při dietě je signálem, že váš režim není nastavený úplně nejlépe a potřebuje změnu.


TIP: Během hubnutí se nemusíte vzdávat vašich oblíbených jídel. S ketonovou dietou KetoFit® si bez výčitek pochutnáte na palačinkách, nebo pizze. Tak co vyzkoušíte jako první?


Pizza, po které nebudete unaveni

Pizza do keto diety

Únava u ketonové diety je pouze chvilková

Krátkodobý nedostatek energie se může objevit i během hubnutí s ketodietou. Proč tomu tak je? Ketonová dieta je založena na snížení obsahu sacharidů a naopak zvýšení obsahu bílkovin v jídelníčku. Sacharidové zásoby se téměř vyčerpají a organismus začne brát energii pro svoje fungování z tuků. Díky této změně se tělo dostane do takzvané ketózy, která zajistí efektivní spalování tuků. U některých lidí se může při snížení příjmu sacharidů dostavit únava, nebo takzvaná sacharidová chřipka. Nemějte však strach, tyto projevy proteinové diety jsou většinou krátkodobé a značí, že dieta zafungovala.
 

Sacharidová chřipka při keto dietě

5 tipů, jak zatočit s únavou při keto dietě

Každý člověk je individuální, a proto bude jeho reakce na nový typ stravování odlišná. Proto se únava při proteinové dietě může, ale také nemusí dostavit.  Během hubnutí je dobré pozorovat nejen mizející centimetry, ale také to, jak se celkově cítíte. Nikdy se nesrovnávejte s ostatními, protože každý organismus má jiné potřeby.

Pokud jste na začátku vaší cesty ke štíhlé postavě s ketonovou dietou a vaše energie klesá, zkuste se více zaměřit na některou z dalších složek ovlivňující únavu. Prozradíme vám 5 tipů, co dělat pro snížení
únavy při proteinové dietě.

1. Začněte poctivě dodržovat dietní plán.

Každý stravovací plán byl sestaven k tomu, aby vám skutečně pomohl zformovat vaši postavu. Redukční plány KetoFit® byly vytvořeny pro rychlé a efektivní hubnutí. Jestli je ale budete dodržovat jen na půl, nebo budete konzumovat nevhodné potraviny, nikdy se nedostaví výsledky a navíc  budete unavení, protože tělo bude z výkyvů zmatené. Pamatujte, že pokud se rozhodnete pro hubnoucí plán, měli byste ho dodržovat se vším všudy a to bez výmluv.

2. Dbejte na pitný režim.

Dostatečný pitný režim je během proteinové diety klíčový. Při ketonové dietě odchází z těla ven toxické látky a organismus potřebuje vyšší množství vody pro jejich odvod a pro kvalitní zpracování zvýšené konzumace bílkovin. Proto je hydratace organismu nezbytná nejen pro správné fungování organismu, ale také jako prevence proti únavě. Jaké je minimální množství tekutin? Denně byste si měli vypít při keto dietě v průměru 3 litry vody.

Dodržujte pitný režim při keto dietě

TIP: Věděli jste, že ketonová dieta KetoFit® má, na rozdíl od ostatních diet, unikátní složení, obsahuje vysoké množství vitamínů a minerálů? Díky ní zhubnete a ještě podpoříte organismus a imunitu.


3. Dopřejte si dostatečný spánek

Kvalitní a ničím nerušený spánek má mnoho zdravotních benefitů. Přispívá ke správnému hubnutí a jeho dostatečná délka podporuje správnou činnost mozku. Ponocování naopak ohrožuje vaše kognitivní funkce a rapidně zvyšuje únavu během dne.

4. Pohyb ano, ale se sportem to nepřehánějte.

Ketonová dieta je sama o sobě tak účinná, že se nemusíte dřít hodiny na strojích ve fitness centru. Především během 1. fáze hubnutí s ketodietou to s cvičením nepřehánějte. Tělo si musí na nízkosacharidovou stravu zvyknout a nadměrným sportem byste mu ještě více ztížili adaptaci. Vhodné jsou procházky, nebo jemné cviky na protažení.

Procházky při keto dietě proti únavě

5. Skoncujte se zlozvyky.

Alkohol a kouření do zdravého životního stylu nepatří. Zbytečně zatěžují organismus a mají velmi negativní vliv na vaši snahu zhubnout přebytečná kila. Alkohol navíc obsahuje spoustu kalorií a přitom nemá žádnou nutriční hodnotu. Proto se do diety absolutně nehodí. Pro jeho odbourávání a vstřebávání organismus potřebuje mnoho energie, takže i po jedné sklence bílého pocítíte velkou únavu.

Jaké jsou další časté problémy při redukci hmotnosti?

Jídlo je palivem pro vaše tělo. Vaše kosti, svaly, ale také mozek, jsou vyživovány tím, co přes den zkonzumujete. Při hubnutí věnujte stravě velkou pozornost. Ještě předtím, než se pustíte do jakékoliv diety, je nutné si uvědomit, že špatně nastavený redukční jídelníček nedodá tělu potřebné množství látek, které potřebuje ke svému zdravému fungování. A to se bohužel podepíše na vašem zdraví. Únava v dietě je jedním z mnoha projevů nesprávně zvolené strategie při hubnutí. Jaké jsou ty další?
 

  • Bolest hlavy, která je způsobená uvolňováním odpadních látek a toxinů při odbouráváním tukové tkáně. 
  • Hlad a chutě jsou jasným signálem, že v jídelníčku chybí dostatek živin.
  • Zhoršená kvalita vlasů a nehtů vzniká při nedostatečném příjmu vitamínů a minerálů v dietě.
  • Nadýmání je typické pro některé druhy zeleniny, proto její množství v jídelníčku zvyšuje postupně.
  • Zácpa má při hubnutí více příčin, často je ale způsobená nedostatečným pitným režimem a chybováním ve stravovacím režimu.
  • Průjem je často výsledkem přemíry zdravých tuků z ořechů a semínek.
  • Nespavost se vyskytuje především u těch, kteří zahání hlad nadměrnou konzumací kávy, nebo užívají nakopávače s vysokou dávkou kofeinu.

Nedostatek energie? Začněte hubnout s KetoFit

Jídelníček je při hubnutí klíčový. Podle většiny odborníků na výživu je 80 % úspěchu při hubnutí ukryto ve stravě a zbylých 20 % ve sportu. Proto je důležité se zamyslet nad tím, co během dne konzumujete. Nedostatečný kalorický příjem u některých diet totiž může způsobit únavu při hubnutí, která negativně ovlivní pokračování hubnutí. Ušetřete si čas, který byste strávili pracným počítáním kalorií a rozvrhováním makroživin.

Ketonová dieta vyřeší kalorické tabulky za vás.
Balíčky jídel KetoFit® jsou předem nachystané a nutričně vyvážené. Navíc obsahují široké spektrum vitamínů a minerálů, které podpoří organismus a imunitu.

Keto jídla pro hubnutí bez únavy

 

Keto jídla pro snadné hubnutí při keto dietě.