Ptejte se: +420 770 110 650


Jak se po Vánocích dostat do formy?

Vánoční svátky vám daly zabrat. Místo zdravé snídaně jste pravidelně spořádali plný talíř cukroví a večer to završili horou bramborového salátu. S pohybem to taky nebyla žádná sláva, protože sledování pohádek na Vánoce prostě milujete. Jenže teď, po několika svátečních dnech plných lenošení a dobrého jídla, nezapnete kalhoty, které vám ještě před Vánoci byly. Co s tím? Ukážeme vám, jak se po svátcích dostat zpátky do formy.

 

Jak se dostat do formy

Nejdřív se změřte a zvažte

Častou chybou každého, kdo se pustí do novoročního hubnutí je to, že se na začátku redukčního režimu nezváží a nezměří. Možná si říkáte, že je to hloupost a nic takového nepotřebujete. Věřte ale, že bez vstupních hodnot nebudete mít žádnou možnost zjistit, jaký pokrok jste udělali za určité časové období. Co všechno měřit a jak postupovat? 

 • Nejdřív si nachystejte měřící pomůcky. Bude vám stačit tužka, papír a krejčovský metr
 • Následně si pomocí metru změřte základní tělesné míry. Tedy obvod prsou, pasu a boků. Můžete klidně přidat i míry obvodu stehen a rukou.
 • Pokud máte doma váhu, klidně se i zvažte. 
 • Po měření si nezapomeňte všechny údaje zapsat a přidejte k nim také datum měření. 
 • Na závěr se pokuste zjistit, jak na tom jste s vaší váhou pomocí on-line BMI kalkulačky. Díky ní budete mít přehled o tom, jestli máte jen lehkou nadváhu, nebo už hraničíte s obezitou
 • Měření opakujte pravidelně jednou za pár týdnů, nebo za měsíc.

Nespěchejte a buďte trpěliví

Teď, když už víte, jak si na tom stojíte, můžete se pustit do plnění vašeho novoročního předsevzetí. Obrňte se trpělivostí a neočekávejte přehnané výsledky hned po pár dnech. Myslete na to, že hubnutí je komplexní proces ovlivněný mnoha faktory. Proto se u někoho můžou kila dolů projevit na váze až s výrazným zpožděním. Začněte malými kroky. Třeba tím, že si místo ranního cukroví dáte lahodnou proteinovou kaši, nebo si přichystáte jinou lehkou nízkosacharidovou snídani

Hubnutí po Vánocích? Stanovte si reálné cíle

Máte v plánu nelenit a zhubnout 10 kg za měsíc? Tak to vás nejspíš zklameme. I kdyby se vám takový rozdíl na váze podařil, nejspíš to odskáče vaše zdraví. Ve většině takových případů se navíc dostaví nevítaný jojo efekt a shozená kila se vám vrátí zpátky jako bumerang. Kolik tedy zhubnout za 7 dní? Odborníci na výživu doporučují pro zdravé hubnutí snižovat váhu o zhruba 0,5 kg za týden, tedy 2 až 3 kilogramy za měsíc. 

 

Hubnutí po Vánocích

Nastartujte organismus pomocí zdravého jídelníčku

Jídlo je palivem pro vaše tělo. Správná strava podpoří vaše zdraví a zlepší váš pracovní výkon. Proto po svátcích odlehčete váš jídelníček. Vynechte průmyslově zpracované potraviny a smažená jídla. Naopak do něj přidejte více čerstvé zeleniny a bílkovin. Ty nemusíte získat pouze z masa, ale také ze speciálních proteinových jídel KetoFit® jako jsou třeba těstoviny. Pokuste se omezit návštěvy restaurací a vařte si více doma. Chybí vám inspirace? Na internetu najdete mnoho chutných receptů na obědy, nebo lehké dietní večeře,  které vám pomůžou dát kila dolů. 

 

Zdravý jídelníček na hubnutí

Pravidelný pohyb vás dostane do kondice

Jeden den strávený u vánočních pohádek je v rámci odpočinku v pořádku. Jestli jste ale strávili celý týden na gauči, není se čemu divit, že se necítíte ve své kůži. Nedostatek pohybu totiž může způsobit problémy s trávením, špatnou náladu a také psychickou nerovnováhu. Proto byste ho měli vyhledávat, co nejvíc to jde. Bonusem je fakt, že pravidelný pohyb vám pomůže zbavit se tukových polštářků. Kolik kalorií průměrně spálíte různými aktivitami za 1 hodinu?

 • Běžný úklid domácnosti 174 kcal,
 • Vysávání koberců 274 kcal,
 • Žehlení vypraného prádla 160 kcal,
 • Chůze po rovině rychlostí 4 km/h 239 kcal,
 • Procházka v horách 490 kcal,
 • Nenáročná jízda na rotopedu 210 kcal,
 • Cvičení jógy 279 kcal,
 • Plavání v bazéně 380 kcal.

 

Plavání vás dostane do formy

 

 


TIP: Sport vám nic neříká a přesto chcete zhubnout bez odříkání si dezertů a celodenního kručení v břiše? Lahodná jídla KetoFit® ukrytá v balíčcích proteinové keto diety dokonale zaženou hlad a navíc uspokojí váš mlsný jazyk.


 

Pitný režim je alfou a omegou hubnutí

Voda je při hubnutí naprosto klíčová. Jde o látku, která podporuje normální funkci organismu a zároveň se podílí na velkém množství zásadních chemických reakcí v těle. Voda také pomáhá odvést z těla ven škodlivé látky, které se tvoří mimo jiné i během spalování vašich tukových zásob. K tomu všemu hydratuje organismus a přispívá k lepšímu trávení. Pokud vás trápí přebytečná kila, rozhodně zařaďte mezi vaše denní rituály pravidelný pitný režim. Ten by se měl skládat především z čisté vody a to bez žádných dalších ochucovadel. Jaké nápoje při dietě raději vynechat?

 • sladké limonády plné cukru a umělých sladidel,
 • kolové a energetické nápoje,
 • kávové speciality se šlehačkou, nebo sirupem,
 • slazené čaje a džusy,
 • alkohol a jiné alkoholické nápoje.

 

Pitný režim

Dělejte to hlavně pro sebe

Líbit se sám sobě a mít ze sebe dobrý pocit. To by měl být váš hlavní cíl při hubnutí. Pokud jste se rozhodli zhubnout a jíst zdravá jídla jen kvůli partnerovi, nebo abyste se líbili okolí věřte, že nikdy nedosáhnete velkých výsledků. Motivace, která vám nevychází z vašeho nitra totiž moc dlouho nevydrží. Mějte na paměti, že formovat postavu byste měli chtít především kvůli sobě a svému zdraví. Jen tak se dostanete zpátky do formy po Vánocích bez zbytečných extrémů a nechtěných zdravotních komplikací.

 

Přečtěte si další zajímavý článek, odhalte unikátní LC jídelníček.

 

 

 

 

2145 hodnocení
4.7

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den